Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επεσε στα χερια μου το Advent Vega, ας πω δυο λογακια για οποιον το σκεφτεται.

 

πανισχυρο tablet (με nVidia Tegra 2) που θα παρει Honeycomb και εχει ηδη μια beta του σε καλη κατασταση. Με μια μπροστα καμερα (καθαρα για skype φαση) και εξαιρετικη συνδεσημοτητα με USB (που λειτουργει και ως host), hdmi. Δεν εχει 3g/gps αλλα μπορει να λειτουργησει με dongle.

 

Κριμα που εμενα δε με βολεψε, αλλα ειναι μια πολυ καλη επιλογη για καποιον που θελει ενα ισχυρο μηχανημα, ειδικα αν ειναι να ασχοληθει με παιχνιδια.

 

Τι σε χάλασε/δεν σε βόλεψε στο Vega;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To μεγεθος του (ειναι 10 ιντσες) γιατι ηθελα το tablet και για αναγνωση. Δεκα ιντσες μου ηταν πολλες για διαβασμα ξαπλωμενος. Σε αυτο επισης δεν βοηθαει η LCD, χρειαζεται IPS οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε λίγες μέρες θα έχω στα χέρια μου ένα EPAD 7" με Android 2.2 (μερικά χαρακτηριστικά: Dual Core 1.2GHz, 256 DDR2) για προσωπική χρήση και crash test. Θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρώ κάτι μαγειρεμένο (δοκιμασμένο και πλήρως λειτουργικό) για να αλλάξω σε ελληνικά τη γλώσσα και να μπορώ να το εκμεταλλευτώ στο έπακρο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω απαντήσεις :D:D

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε λίγες μέρες θα έχω στα χέρια μου ένα EPAD 7" με Android 2.2 (μερικά χαρακτηριστικά: Dual Core 1.2GHz, 256 DDR2) για προσωπική χρήση και crash test. Θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρώ κάτι μαγειρεμένο (δοκιμασμένο και πλήρως λειτουργικό) για να αλλάξω σε ελληνικά τη γλώσσα και να μπορώ να το εκμεταλλευτώ στο έπακρο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω απαντήσεις :D:D

 

Απο που το πηρες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες?

 

μου το στέλνει ένας φίλος μου από Αγγλία. ξέρεις κάτι από αυτά που ρώτησα να με βοηθήσεις?

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε λίγες μέρες θα έχω στα χέρια μου ένα EPAD 7" με Android 2.2 (μερικά χαρακτηριστικά: Dual Core 1.2GHz, 256 DDR2) για προσωπική χρήση και crash test. Θέλω να μου πείτε που μπορώ να βρώ κάτι μαγειρεμένο (δοκιμασμένο και πλήρως λειτουργικό) για να αλλάξω σε ελληνικά τη γλώσσα και να μπορώ να το εκμεταλλευτώ στο έπακρο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω απαντήσεις :D:D

 

Αποκλείεται ePad με dual core... για στείλε την σελίδα με τα specifications!

 

edit: βρήκα στο google κάποια αλλά δεν λένε και πολλά για τα specs...

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται ePad με dual core... για στείλε την σελίδα με τα specifications!

 

βρε ένας φίλος το στέλνει από αγγλία, τι σελίδα λες..?

δώρο είναι και μου είπε αυτά τα χαρακτηριστικά γιατί θέλω να αλλάξω το λειτουργικό του..

Ξέρει κανείς κάτι να με βοηθήσει για να αρχίσω να μελετώ τον τρόπο ή όχι???

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

βρε ένας φίλος το στέλνει από αγγλία, τι σελίδα λες..?

δώρο είναι και μου είπε αυτά τα χαρακτηριστικά γιατί θέλω να αλλάξω το λειτουργικό του..

Ξέρει κανείς κάτι να με βοηθήσει για να αρχίσω να μελετώ τον τρόπο ή όχι???

 

Moλις το παρεις στα χέρια σου, μην το πειραξεις!

Σιγουρεψου πρωτα ποιο μοντελο ειναι ακριβως και μετα προσπαθησε απο το http://www.slatedroid.com/ να δεις αν υπαρχει καμια modα να του κανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, επαναφέρω το θέμα μαζικής παραγγελίας. Κάποιος πιό έμπειρος αν θα μπορούσε να μας συμβουλέψει ή ακόμα καλύτερα αν θέλει και αυτός να παραγγείλει κάτι.

Στα χαρακτηρηστικά που θα ήθελα απαραιτήτως είναι

 

1ghz επεξεργαστής με υποστήριξη flash

512mb ram

Capacitive

 

Με τις ίντσες δεν έχω αποφασίσει. Οι 10 μου φαίνονται μεγάλες, οι 7 μικρές. 8.5 θα ήθελα :Ρ Αλλά ότι πείτε.

Αν υπάρχει θέληση ίσως θα ήταν καλύτερο να φτιάξουμε ένα ξεχωριστό thread για αγορές tablet από κινέζικα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον jastonas.. Sorry που καθυστέρησε ο οδηγός παιδιά, αλλά έμπλεξα.. ελπίζω σήμερα το βράδυ να καταφέρω να τον τελειώσω και να τον ποστάρω!

 

Και πάλι συγνώμη!

Android tablets firmware/guides/reviews: http://www.vplace.tk
Link to comment
Share on other sites

...http://www.techtoys2go.com/herotab-mid816

mid 816 capacitive .......σε λιγο καιρο αυτο το tablet θα ειναι νουμερο 1....αναμενω την επισημη διαθεση για να παραγειλω....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον jastonas.. Sorry που καθυστέρησε ο οδηγός παιδιά, αλλά έμπλεξα.. ελπίζω σήμερα το βράδυ να καταφέρω να τον τελειώσω και να τον ποστάρω!

 

Και πάλι συγνώμη!

 

Ρε... δεν μας χρωστάς και τίποτα. Μην αγχώνεσαι. Ότι και να γράψεις, και δυο κουβέντες να είναι, δεκτές!

 

...http://www.techtoys2go.com/herotab-mid816

mid 816 capacitive .......σε λιγο καιρο αυτο το tablet θα ειναι νουμερο 1....αναμενω την επισημη διαθεση για να παραγειλω....

 

Αυτό όντως φαίνεται ωραίο. Με προβληματίζει η ανάλυση.

Γενικά, το 800Χ600 παίζει καλά σε android; Γιατί γενικά οι αναλύσεις είναι wide έως και super wide. 4:3 μόνο σε κινεζιές το έχω δει...

Η τιμή του πάντως είναι μέτρια. Με capacitive + usb keyboard/case (19USD) βγαίνει στα 165 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας,

Σκεφτομαι να παρω ενα tablet:

http://www.diytrade.com/china/4/products/8552961/10_2_Android_2_2_512M_ram_8gb_hard_disk_WIFI_3G_GPS_Camera.html

 

Εχει ολα οσα θελω και καλη τιμή. Πως το βλέπετε σαν πιο εμπειροι; Ποια τα μειον του; Απο εφαρμογες μπορω να κατεβασω οτι θελω ή θα μεινω μονο με τα υπάρχοντα; Επίσης δεν το βλεπω να αναβαθμιζεται το Android του...

Μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι άλλο σε 10", με 3G support, HDMI και camera;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

...http://www.techtoys2go.com/herotab-mid816

mid 816 capacitive .......σε λιγο καιρο αυτο το tablet θα ειναι νουμερο 1....αναμενω την επισημη διαθεση για να παραγειλω....

μαλλον δεν υποστηριζει ελληνικα. δεν ειδα ακομα tablet με 2.3 και ελληνικα. με προβληματισε παντως εκει που ημουν ετοιμος να παραγγειλω ενα φτηνο epad. αραγε θα εχει extra xρεωσεις στο τελωνειο??

 

Τελικά κατέληξα σε αυτό merimobiles.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MERI0546&Click=3723

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με το τελωνείο; κανείς με καποια εμπειρία από τελωνείο;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by giokspy
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα σε αυτό merimobiles.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MERI0546&Click=3723

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με το τελωνείο; κανείς με καποια εμπειρία από τελωνείο;

 

μιλησε τους...θα στο στιλουνε με ems.....συνηθως δεν υπαρχει χρεωση τελονιου...και αν υπαρχει πληρωνεις 3 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα σε αυτό merimobiles.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MERI0546&Click=3723

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με το τελωνείο; κανείς με καποια εμπειρία από τελωνείο;

 

Και εγώ μάλλον αυτό θα παραγγείλω.

Χρησιμοποίησε και αυτό το κουπόνι για να έχεις 5% έκπτωση: "welcome"

:)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μάλλον αυτό θα παραγγείλω.

Χρησιμοποίησε και αυτό το κουπόνι για να έχεις 5% έκπτωση: "welcome"

:)

ποιό κουπόνι?? αραγε μπορουμε να βαλουμε ελληνικα η καποια custom ROM??

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Έκεί που θα σου ζητάει κουπόνι θα γράψεις welcome .

:)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

τελικα mid 816 με android 2.3 η Flytouch 3 με καλυτερη μπαταρία?? το πρωτο ειναι καλύτερο σε επιδοσεις αλλα 6400maH vs 4800 mah ειναι σημαντικο.
Link to comment
Share on other sites

τελικα mid 816 με android 2.3 η Flytouch 3 με καλυτερη μπαταρία?? το πρωτο ειναι καλύτερο σε επιδοσεις αλλα 6400maH vs 4800 mah ειναι σημαντικο.

το flytouch 3 εχει 8000 μπαταρια και μεγαλυτερη μνημη (8gb)

http://www.merimobiles.com/Flytouch_3_1Ghz_Android_2_2_Built_in_GPS_512MB_8G_p/meri0634.htm

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δε λεει πουθενα 8000mAh μπαταρια. 8GB Nandflash εχει και το mid816. με προβληματιζει και η αναλυση του Flytouch. υπαρχει περιπτωση να βρεθει custom rom με honeycomb?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Πρίν λίγες μέρες παρήγγειλα αυτό το κινέζικο και το paypal μου τράβηξε 62€. Ισα ισα για να σκοτώνουμε λίγο την ώρα μας, αλλα και λόγω δουλειάς απλά να ρυθμίζω ρουτεράκια για port forward και dyndns. Καλούτσικο φαίνεται για κάποιον που δεν έχει τρελές απαιτησεις. Μου έκανε εντύπωση οτι υποστιρίζει απο οτι λεεί τα 3G module.. θα φανεί όταν το παραλάβω και θα σας πω εντυπώσεις (δεν περιμένω να κάνει τρελά πράγματα :p )

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι εχω μπερδευτει:

Flytouch 3 η mid816(xωρις capacitive screen, 8Gb)????

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας βοηθησει καποιος γιατι εχω μπερδευτει:

Flytouch 3 η mid816(xωρις campactive screen, 8Gb)????

 

Γιατι δεν κοιτας κ το RENA3 εγω με αυτο κολλησα απο την αρχη εχει κ διπυρινο επεξεργαστη κ capacitive οθονη,ειμαι κ στο Herotab MID816 αλλα με resitive οθονη ουτε με σφαιρες οποτε περιμενω μπας κ βγει με οθονη capacitive

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...