Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,εχει δει κανεις απο κοντα το Turbo-X Tablet Spice II 8"?Αξιζει τα λεφτα του?

 

εχω ακομα το πρωτο (παροπλισμενο λογω αγορας του galaxy tab 10.1 που πηρα αργοτερα).

ισως να εχουν μεγαλη διαφορα (τα δυο spice) αλλα θα σου πω 2-3 πραγματακια που με χαλασαν.

κριτηριο που το πηρα ηταν η ευκολια δοσεων αλλα και η εγγυηση που θα ειχα. με 200 ευρω επαιρνα τουμπανο κινεζικο αλλα δεν ρισκαρα.

πολλα παιχνιδια δεν επαιζαν. τα δοκιμασα μετα στο tab και επαιζαν σφαιρα. η ποιοτητα οθονης (σε απεικονιση) τεραστια διαφορα.

σερφαρισμα ικανοποιητικο αλλα σε συγκριση με 10 ιντσες καμια σχεση.

δεν ειχε γνησιο μαρκετ. οχι τεραστια απωλεια αν ξερεις να "κινεισαι" . δεν ξερω τι παιζεται με το spice2.

αν και ελεγα κανενα προβλημα με την ελειψη bt καποιες στιγμες μου ελειπε.

δεν συγκρινω τις δυο συσκευες αν ετσι σου δινω την εντυπωση. απλα θα σου προτεινα να ψαχτεις περισσοτερο πριν δωσεις αυτα τα λεφτα (που δεν θεωρω οτι ειναι λιγα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά μετράει παρα πολύ το firmware. Συγκρίνοντας το nook tablet με μαμισια rom και το galaxy s με slim ics παρατηρώ ότι αν και μονόπυρήνο και με τη μίση ram το δεύτερό είναι πολύ πριν γρήγορο με της ίδιες εφαρμογές φορτωμένα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Cube U30GT που θέλω να πάρω έχει κάποια μικροθεματάκια με το wi-fi και το επιεικώς απαράδεκτο ηχειάκι του, σκέφτομαι αντί αυτού να πάω στο Υuandao Window N101 που έχει ακριβώς τα ίδια specs με το Cube.

To Window N90 δεν με καλύπτει από θέμα οθόνης που είναι σχεδόν 4:3 οπότε θα περιμένω να βγει το Ν101.

Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα βγει κανονικά σε μαζική παραγωγή;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

εχω ακομα το πρωτο (παροπλισμενο λογω αγορας του galaxy tab 10.1 που πηρα αργοτερα).

ισως να εχουν μεγαλη διαφορα (τα δυο spice) αλλα θα σου πω 2-3 πραγματακια που με χαλασαν.

κριτηριο που το πηρα ηταν η ευκολια δοσεων αλλα και η εγγυηση που θα ειχα. με 200 ευρω επαιρνα τουμπανο κινεζικο αλλα δεν ρισκαρα.

πολλα παιχνιδια δεν επαιζαν. τα δοκιμασα μετα στο tab και επαιζαν σφαιρα. η ποιοτητα οθονης (σε απεικονιση) τεραστια διαφορα.

σερφαρισμα ικανοποιητικο αλλα σε συγκριση με 10 ιντσες καμια σχεση.

δεν ειχε γνησιο μαρκετ. οχι τεραστια απωλεια αν ξερεις να "κινεισαι" . δεν ξερω τι παιζεται με το spice2.

αν και ελεγα κανενα προβλημα με την ελειψη bt καποιες στιγμες μου ελειπε.

δεν συγκρινω τις δυο συσκευες αν ετσι σου δινω την εντυπωση. απλα θα σου προτεινα να ψαχτεις περισσοτερο πριν δωσεις αυτα τα λεφτα (που δεν θεωρω οτι ειναι λιγα).

 

Ευτυχως το οικονομικο δεν με απασχολει ιδιαιτερα,αφου αν το παρω,θα μπορεσω να το παρω με μειωμενη τιμη,γυρω στα 160 ευρω.Οποτε νομιζω οτι σ αυτο το ποσο,μια χαρα θα ειναι το ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

εχω ακομα το πρωτο (παροπλισμενο λογω αγορας του galaxy tab 10.1 που πηρα αργοτερα).

ισως να εχουν μεγαλη διαφορα (τα δυο spice) αλλα θα σου πω 2-3 πραγματακια που με χαλασαν.

κριτηριο που το πηρα ηταν η ευκολια δοσεων αλλα και η εγγυηση που θα ειχα. με 200 ευρω επαιρνα τουμπανο κινεζικο αλλα δεν ρισκαρα.

πολλα παιχνιδια δεν επαιζαν. τα δοκιμασα μετα στο tab και επαιζαν σφαιρα. η ποιοτητα οθονης (σε απεικονιση) τεραστια διαφορα.

σερφαρισμα ικανοποιητικο αλλα σε συγκριση με 10 ιντσες καμια σχεση.

δεν ειχε γνησιο μαρκετ. οχι τεραστια απωλεια αν ξερεις να "κινεισαι" . δεν ξερω τι παιζεται με το spice2.

αν και ελεγα κανενα προβλημα με την ελειψη bt καποιες στιγμες μου ελειπε.

δεν συγκρινω τις δυο συσκευες αν ετσι σου δινω την εντυπωση. απλα θα σου προτεινα να ψαχτεις περισσοτερο πριν δωσεις αυτα τα λεφτα (που δεν θεωρω οτι ειναι λιγα).

 

ουτε το καινουριο εχει επισημο μαρκετ εχει το slide me market.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ουτε το καινουριο εχει επισημο μαρκετ εχει το slide me market.

 

Νομιζω οτι ειναι σχετικα ευκολο να βαλεις το επισημο μαρκετ,οποτε κρατας κ τα 2 μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από ελληνικό κατάστημα το ICOO D50 A13 Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) Tablet 4GB White + Camera + USB Host το οποίο φαίνεται καλό, θέλω την γνώμη σας γιατί ειναι και πολύ φθηνό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι ανάμεσα στα παρακάτω:

1. Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 10.1 inch ICS 4.0.3 10 points Capacitive

http://www.merimobiles.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MERI2548&CartID=1

2.Andtai ZTPAD C91 10.2" Android 4.0 Tablet PC 1024*600 Capacitive Screen 1GB RAM Cortex A9 8GB HDMI (είναι το ίδιο με το παραπάνω; )

http://www.dinodirect.com/pc-tablet-laptop-computer-notebooks-10-2-tablet-pc-tablet-computer-pc-laptop-android-4-0-tablet-pc-currency-EUR.html?AdAnalytics=111|00220009|467416|2|0

3. Andtai Android 4.0 9.7" IPS 8G 10-Point-Capacitive Screen 1.2GHZ 1G DDR3 RAM WIFI-Flash-Dual Camera Ultra-thin Tablet PC

http://www.dinodirect.com/9-7-tablet-pc-pc-android-4-0-tablet-pc-tablet-computer-pc-tablet-wifi-tablet-pc-laptop-andrid-console-currency-EUR.html?AdAnalytics=111|00220009|467404|2|0

4. Teclast A10t ICS 4.0.3 HDMI 1GB RAM 8GB 9.7 inch IPS 1024*768

http://www.merimobiles.com/Teclast_A10t_ICS_4_0_3_HDMI_1GB_RAM_8GB_9_7_inch_p/meri0739.htm

 

Τι προτείνετε;Ακόμα και η απόρριψη κάποιων από τα παραπάνω θα με βοηθούσε.

Κάποια άλλη πρόταση σε 10άρι;Το Gemei G9; (αν και αυτό ξεφεύγει λίγο στην τιμή σε σχέση με τα παραπάνω. Αξίζει;)

Ποια η διαφορά 9.7" με 10.1"-10.2" στην πράξη;

Edited by alex2310

PROLAB Digital Photo Printing & Finishing ::: http://www.prolab.gr

Dastart cafe Thessaloniki ::: http://www.dastart.com - http://www.facebook.com/dastart.cafe/

Link to comment
Share on other sites

θα θελα να ρωτησω οσους εχουν παρει tablet απο memoribles...

1. έχουν επισημο market?

2. εχουν ελληνικά; και αν οχι μπαινουν απο το market?

3. πληρώνεις τελωνείο;

 

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

θα θελα να ρωτησω οσους εχουν παρει tablet απο memoribles...

1. έχουν επισημο market?

2. εχουν ελληνικά; και αν οχι μπαινουν απο το market?

3. πληρώνεις τελωνείο;

 

ευχαριστώ:)

Εμένα είχε το κανονικό market, Ελληνικά και δεν πλήρωσα τελωνείο για το cube

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω συνέχεια κινέζικα tabletάκια με πολύ καλά χαρακτηριστικά σε τιμές πολύ χαμηλές.

 

ΠΧ το Ainol Novo 7 Aurora II κοντά στα 130 ευρώ

 

Και παίρνεις 7ιντσο capacitive IPS της LG στα 1024 x 600, διπύρινο, ICS, 1gb ram.

 

Πολλοί τα αγοράζουν, αλλα το θέμα είναι, πόσα απο αυτά ζούνε? Είναι αξιόπιστα?

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί τα αγοράζουν, αλλα το θέμα είναι, πόσα απο αυτά ζούνε? Είναι αξιόπιστα?

 

Γι αυτό θα πάρεις ένα και θα μας πεις :p

Πλάκα κάνω :lol:

Εγώ πιστεύω οτι δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν τα επώνυμα.Η μόνη τους διαφορά είναι οτι στα κινέζικα οι κολήσεις γίνονται στο χέρι οπότε μπορεί να μην ποιάσει κάποια κόληση σωστά και να φύγει μετά από καιρό, ενώ στα επώνυμα οι κολήσεις (φαντάζομαι) γίνονται ρομποτικά.(που και πάλι δεν σημαίνει κατ ανάγκη οτι μπορεί κάποιος να εφησυχάζει επειδή δεν ακουμπάει ανθρώπινο χέρι).

Από την άλλη, απόσο γνωρίζω, το ποιο ευπαθές εξάρτημα στα ηλεκτρονικά είναι οι πυκνωτές.Γι αυτό εξάλου και στις επώνυμες μητρικές δίνουν έμφαση αναφέροντας οτι είναι πχ Ιαπωνικοί.

Πάντως γενικότερα είμαι της άποψης οτι εαν η ταμπλέτα δουλεύει μια χαρά όταν την πάρεις στα χέρια σου, τότε κατά 99% θα σου δουλεύει συνέχεια χωρίς προβλήματα.Αρκεί να μην την βάλεις στο πλυντήριο πιάτων όπως στην διαφήμιση του ipad :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα να μου προτείνετε ένα tablet 9,7 ή 10.1 ίντσες και IPS οθόνη, με διπύρηνο επεξεργαστή και δύο κάμερες. Σας ευχαριστώ πολύ.
Διονύσης- Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ήθελα να μου προτείνετε ένα tablet 9,7 ή 10.1 ίντσες και IPS οθόνη, με διπύρηνο επεξεργαστή και δύο κάμερες. Σας ευχαριστώ πολύ.

Cube U30GT 10,1'' και Window N101 (αναμένετε) και τα 2 με IPS

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τελικά απλά 1 step πριν αγοράσω το Ainol Novo7 Aurora 2...

 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από αυτό?

 

 

 

Επειδή το Cube U30GT που θέλω να πάρω έχει κάποια μικροθεματάκια με το wi-fi και το επιεικώς απαράδεκτο ηχειάκι του, σκέφτομαι αντί αυτού να πάω στο Υuandao Window N101 που έχει ακριβώς τα ίδια specs με το Cube.

To Window N90 δεν με καλύπτει από θέμα οθόνης που είναι σχεδόν 4:3 οπότε θα περιμένω να βγει το Ν101.

Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα βγει κανονικά σε μαζική παραγωγή;

 

Επίσης επειδή μπορεί να μου καρφωθεί να πάρω 10ιντσο, κοιτούσα και εγώ ότι το best ήταν το U30GT, που διάβασες για τα προβλήματα?

Edited by kauleas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τελικά απλά 1 step πριν αγοράσω το Ainol Novo7 Aurora 2...

Φίλε που το βρήκες και πόσο;

$164 εδώ:http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_Aurora_II_7_inch_IPS_Screen_ICS_4_0_3_1_p/meri4707.htm

Βρήκες κάτι καλύτερο;

PROLAB Digital Photo Printing & Finishing ::: http://www.prolab.gr

Dastart cafe Thessaloniki ::: http://www.dastart.com - http://www.facebook.com/dastart.cafe/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε που το βρήκες και πόσο;

$164 εδώ:http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_Aurora_II_7_inch_IPS_Screen_ICS_4_0_3_1_p/meri4707.htm

Βρήκες κάτι καλύτερο;

 

Είχα βρει και με 127 ευρώ κάπου, αλλά δεν έχει πολύ σημασία, είναι πολύ μικρή η διαφορά.

 

Πάντως σκέφτομαι να περιμένω και το Nvidia Kai πριν πάρω κινέζικο :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τελικά απλά 1 step πριν αγοράσω το Ainol Novo7 Aurora 2...

 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από αυτό?

Επίσης επειδή μπορεί να μου καρφωθεί να πάρω 10ιντσο, κοιτούσα και εγώ ότι το best ήταν το U30GT, που διάβασες για τα προβλήματα?

 

Από τη στιγμή που σκέφτεσαι και την εναλλακτική του 10-ιντσου, θα σου έλεγα εαν είσαι ένα βήμα πριν την αγορά του Aurora ΙΙ να πας όπωσδήποτε να δεις στην πράξη μια οποιαδήποτε ταμπλέτα 7''.Πιστεύω οτι κατά 99% θα σου φανεί μικρή.

Ειδικά εαν δεν έχεις σκοπό να την κουβαλάς έξω θα σου πρότεινα να πας στις 10,1.

Απότι έχω ακούσει από όσους έχουν 7'' ταμπλέτα , δεν βολεύουν ούτε στο browsing ούτε στο διάβασμα pdf λόγω μικρής επιφάνειας.

Όσον αφορά τα μικροπροβλήματα του U30GT , το wifi απότι άκουσα στην τελική έκδοση της ταμπλέτας έχει ήδη διορθωθεί και έχει βελτιωθεί το σήμα.

Για περισσότερα σχετικά με τη συγκεκριμένη ταμπλέτα μπες και διάβασε στο forum http://www.slatedroid.com/topic/32760-cube-u30gt

Επίσης εαν δεν βιάζεσαι, περιμένε να γίνει και η παρουσίαση της ταμπλέτας της google.Εγώ πάντως θα περιμένω

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που σκέφτεσαι και την εναλλακτική του 10-ιντσου, θα σου έλεγα εαν είσαι ένα βήμα πριν την αγορά του Aurora ΙΙ να πας όπωσδήποτε να δεις στην πράξη μια οποιαδήποτε ταμπλέτα 7''.Πιστεύω οτι κατά 99% θα σου φανεί μικρή.

Ειδικά εαν δεν έχεις σκοπό να την κουβαλάς έξω θα σου πρότεινα να πας στις 10,1.

Απότι έχω ακούσει από όσους έχουν 7'' ταμπλέτα , δεν βολεύουν ούτε στο browsing ούτε στο διάβασμα pdf λόγω μικρής επιφάνειας.

Όσον αφορά τα μικροπροβλήματα του U30GT , το wifi απότι άκουσα στην τελική έκδοση της ταμπλέτας έχει ήδη διορθωθεί και έχει βελτιωθεί το σήμα.

Για περισσότερα σχετικά με τη συγκεκριμένη ταμπλέτα μπες και διάβασε στο forum http://www.slatedroid.com/topic/32760-cube-u30gt

Επίσης εαν δεν βιάζεσαι, περιμένε να γίνει και η παρουσίαση της ταμπλέτας της google.Εγώ πάντως θα περιμένω

 

Δεν βιάζομαι γενικά, είναι η κάψα τώρα μου πορώθηκα κλπ, αλλά θέλω το tablet να το κουβαλάω έξω. Το καλύτερο είναι να δω απο κοντά 7 vs 10 ιντσες για να καταλήξω.

 

Όπως είπα και στο πάνω ποστ, σκέφτομαι να περιμένω λίγο και για το Nvidia Kai μιας και θα είναι και πολύ οικονομικό αλλά και 4πύρινο.

 

Για της google δεν έχω διαβάσει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό θα πάρεις ένα και θα μας πεις :p

Πλάκα κάνω :lol:

Εγώ πιστεύω οτι δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν τα επώνυμα.Η μόνη τους διαφορά είναι οτι στα κινέζικα οι κολήσεις γίνονται στο χέρι οπότε μπορεί να μην ποιάσει κάποια κόληση σωστά και να φύγει μετά από καιρό, ενώ στα επώνυμα οι κολήσεις (φαντάζομαι) γίνονται ρομποτικά.(που και πάλι δεν σημαίνει κατ ανάγκη οτι μπορεί κάποιος να εφησυχάζει επειδή δεν ακουμπάει ανθρώπινο χέρι).

Από την άλλη, απόσο γνωρίζω, το ποιο ευπαθές εξάρτημα στα ηλεκτρονικά είναι οι πυκνωτές.Γι αυτό εξάλου και στις επώνυμες μητρικές δίνουν έμφαση αναφέροντας οτι είναι πχ Ιαπωνικοί.

Πάντως γενικότερα είμαι της άποψης οτι εαν η ταμπλέτα δουλεύει μια χαρά όταν την πάρεις στα χέρια σου, τότε κατά 99% θα σου δουλεύει συνέχεια χωρίς προβλήματα.Αρκεί να μην την βάλεις στο πλυντήριο πιάτων όπως στην διαφήμιση του ipad :lol:

 

Κυριωτερο προβλημα με τα κινέζικα είναι τα πλαστικά τους και οι χάλια μπαταρίες τους

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στο πάνω ποστ, σκέφτομαι να περιμένω λίγο και για το Nvidia Kai μιας και θα είναι και πολύ οικονομικό αλλά και 4πύρινο.

Για της google δεν έχω διαβάσει κάτι

Η ταμπλέτα της Google αναμένετε τον Ιούλιο και σήμερα το βράδυ θα γίνει μάλον και η παρουσίαση της ταμπλέτας της Microsoft με Windows RT.

Όσον αφορά το 4πύρηνο της nvidia δεν νομίζω να σου είναι απαραίτητο.Πχ η ταμπλέτα της Cube έχει το Rockchip 3066 που είναι 2πύρηνος Cortex A9 και για GPU έχει την 4πύρηνη Mali400.Αν δεις βιντεάκια της συγκεκριμένης ταμπλέτας θα καταλάβεις για τι επιδόσεις μιλάμε.

Κι εγώ περιμένω να βγει το 4πύρηνο της nvidia αλλά όχι για να το αγοράσω.Απλά ευελπιστώ όταν βγει οτι θα πέσουν ακόμα πειρσσότερο τα ήδη υπάρχοντα κινέζικα tablet

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχουμε καποια καλη προταση για 10ιντζο ταμπλετακι με budget 250-300max?Μια καλη οθονουκα θελω και να ειναι λιγο σφαιρατο(2πυρηνο + 1giga ram πιστευω must)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε το κανονικό market, Ελληνικά και δεν πλήρωσα τελωνείο για το cube

 

Φιλε μου απ' οτι καταλαβαινω εχεις αγορασει το cube u30gt. Επειδη ειμαι ενα κλικ πριν το παρω θα ηθελα να σε ρωτησω:

1. Απο ποιο μαγαζι το πηρες γιατι εχω βρει 4-5 διαφορετικα που σε ολα ψιλοδιαφερουν τα χαρ/κα του. Αυτο που πηρες ειναι το full extra (cpu 1,6 dual core, 1gb ram ddr3, hdmi, usb, bluetooth κλπ) σε ρωταω επειδη απ'οτι διαβασα λιγο στο νετ κυκλοφορουν και απομοιμησεις!

2. Τι αποψη εχεις σχηματισει μετα απο τη χρηση του? Ειναι οσο καλο το βλεπω στα reviews? Εχει τελικα προβλημα με το wifi κ το μεγαφωνακι του?

3. Εχει official market. Υποστηριζει skype?

4. Η αυτονομια του ποσο ειναι περιπου? Φορτιζει απο usb ?

5. Γενικα το προτεινεις σαν αγορα? Το θελω κυριως για ταξιδια, browsing και video στο αεροπλανο.

 

Με συγχωρεις αν σου γινομαι κουραστικος αλλα δεν εχω βρει καποια ολοκληρωμενη αποψη και πιστευω οτι εισαι ο καταλληλοτερος για να ρωτησω μιας και το εχεις στα χερια σου.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες παρελαβα το ταβλετ μου ramos w16 από merimobile ειμε πολύ ευχαριστημένος και ποιότητα κατασκευής και οθόνη όλα μπαταρία μια χαρά για της απέτησης μου .
:!:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απ' οτι καταλαβαινω εχεις αγορασει το cube u30gt. Επειδη ειμαι ενα κλικ πριν το παρω θα ηθελα να σε ρωτησω:

1. Απο ποιο μαγαζι το πηρες γιατι εχω βρει 4-5 διαφορετικα που σε ολα ψιλοδιαφερουν τα χαρ/κα του. Αυτο που πηρες ειναι το full extra (cpu 1,6 dual core, 1gb ram ddr3, hdmi, usb, bluetooth κλπ) σε ρωταω επειδη απ'οτι διαβασα λιγο στο νετ κυκλοφορουν και απομοιμησεις!

2. Τι αποψη εχεις σχηματισει μετα απο τη χρηση του? Ειναι οσο καλο το βλεπω στα reviews? Εχει τελικα προβλημα με το wifi κ το μεγαφωνακι του?

3. Εχει official market. Υποστηριζει skype?

4. Η αυτονομια του ποσο ειναι περιπου? Φορτιζει απο usb ?

5. Γενικα το προτεινεις σαν αγορα? Το θελω κυριως για ταξιδια, browsing και video στο αεροπλανο.

 

Με συγχωρεις αν σου γινομαι κουραστικος αλλα δεν εχω βρει καποια ολοκληρωμενη αποψη και πιστευω οτι εισαι ο καταλληλοτερος για να ρωτησω μιας και το εχεις στα χερια σου.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Έχω πάρει το προηγούμενο μοντέλο (το μονοπύρηνο) από merimobiles. Επειδή μου το έχει καβατζώσει η αρραβωνιαστικιά μου σκέπτομαι να πάρω το καινούργιο.

Για το προηγούμενο μοντέλο μπορώ να σου πω πως έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα εκτός από το wifi του που δεν έχει καλό σήμα (σε σχέση τουλάχιστον με το IDEOS X5). Όταν λέω κακό σήμα δεν εννοώ στο δίπλα δωμάτιο αλλά πιο μακριά. Δεν έχω μετρήσει πόσο ακριβώς κρατάει η μπαταρία αλλά χωρίς wifi για διάβασμα βιβλίων και κάνα ελαφρύ παιχνίδι κανα οχτάωρο σίγουρα, αλλά δεν φορτίζει από usb. Skype υποστηρίζει αλλά λόγω κακού σήματος δεν το έχω χρησιμοποιήσει παρά μόνο για δοκιμή. Market είχε το επίσημο εγκατεστημένο με μοναδικό πρόβλημα πως δεν υπάρχουν κάποιες εφαρμογές λόγω ασυμβατότητας του επεξεργαστή αλλά αν τις κατεβάσεις και τις περάσεις μέσω υπολογιστή τις τρέχει μια χαρά (τουλάχιστον όσες δοκίμασα εγώ) . Για τα ηχεία δεν μπορώ να σου πω γιατί ταινία έχω δει μόνο με ακουστικά και είχε σχετικά καλό ήχο, αλλά δεν είναι και τόσο δυνατά. Καλή ποιότητα κατασκευής, σχετικά ελαφρύ θυμίζει galaxy tab στο χέρι σου αλλά το καλοκαίρι ζεσταίνεται λίγο ως πολύ ανάλογα με την χρήση πράγμα που ως πριν 15μέρες δεν γινότανε.

Γενικότερα τα cube μου φαίνονται από τα ποιο αξιοπρεπή tablet με την μεγαλύτερη μπαταρία, επίσης το merimobiles αξιόπιστο σαιτ με γρήγορη απάντηση σε ότι ερωτήσεις είχα. Ελπίζω να βοήθησα και αν θες να ρωτήσεις οτιδήποτε άλλο εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...