Jump to content

LG GS290 Cokkie Fresh


jemadux
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι γνωμη εχετε για αυτο το κινητο ..... ?

εχω που το εχω ειναι μια χαρα για μεν

και θεωρω οτι ειναι ενα καλο για εναν μεσο χρηστη και για λιγο ιντερνετ ... :shifty:

και εδω θα μιλαμε για θεματα που εχουν να κανουν με αφτο το κινητο

Edited by jemadux

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πριν λίγες μέρες απόκτησα και εγώ το εν λόγω κινητό μετά από ένα μήνα αναμονής και θα έλεγα ότι άξιζε τον κόπο . Για δεύτερη συσκευή που το θέλω έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος από τη λειτουργικότητα του μενού του και την υποστήριξη που έχει σε αρχεία multimedia και office , με έκανε φοβερή εντύπωση η ταχύτητα που άνοιξε ένα pdf 23 mb . Πιστεύω ότι απευθύνεται σε νέους ανθρώπους που θελουν ένα σοβαρό και φθηνό τηλέφωνο .
TZOUDAS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλό κινητάκι.

Ψαχνόμουν να βρω ένα φθηνό να έχω με το iPod μου και πήρα αυτό. Θα το ήθελα σε μαύρο, βέβαια, αλλά δεν το είχαν και πήρα το μπλε.

Διορθώστε και τον τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μέχρι την προηγούμενη Τετάρτη ήμουν πολύ ευχαριστημένη από το κινητό. Δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητική χρήστης και το functionality του κινητού με αφήνει ικανοποιημένη.

 

Την Τετάρτη έστειλα ένα sms στην επαφή Β και το κινητό μου έγραψε 'Report has been arrived A', όπου Α είναι μια άλλη επαφή. Το ίδιο έκανε και σήμερα που έστειλα δύο sms σε άλλη επαφή (έστω Γ) όπου η πρώτη αναφορά ήταν για την επαφή Α και η δεύτερη για την επαφή Δ. Να αναφέρω ότι στα σταλθέντα υπάρχουν τα πραγματικά sms και όταν ανατρέχω στα reports μου γράφει κανονικά Success. Από όσο γνωρίζω οι επαφές για τις οποίες πήρα αναφορές δεν έχουν λάβει κάποιο sms. Επίσης στις επαφές αυτές έχω στείλει σχετικά πρόσφατα sms.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα? Καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει? Μπορώ να του κάνω αναβάθμιση?

 

Thanx!

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/reply.gif
Link to comment
Share on other sites

Uhm, αυτό είναι πρόβλημα παρόχου, στην Cosmote το έχω πάθει πάρα πολλές φορές.

 

Αναβάθμιση δυστυχώς όχι και τη χρειάζεται επειδή είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αργό!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πρόβλημα παρόχου? Υπάρχει περίπτωση να πάνε κι αλλού τα sms? :worry:
http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/reply.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι, λόγω υπερφόρτωσης, πολλές φορές τα μηνύματα δεν φτάνουν ποτέ αν και σου λέει ότι παραδόθηκε - για αυτό φταίει ο πάροχος αποκλειστικά.
Link to comment
Share on other sites

Στην προκειμένη τα μηνύματα πάνε κανονικά στους πραγματικούς παραλήπτες απλά οι αναφορές που έρχονται έχουν άλλα ονόματα παραλήπτη. Προς το παρόν δεν μου έχει παραπονεθεί κάποιος για περίεργα μηνύματα :p Έκανα και ένα update στο κινητό μέσω του software που έρχεται μαζί με αυτό αλλά και πάλι οι αναφορές είναι άκυρες. :wacko:
http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/reply.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε γιατι οτι παιχνιδι εγκαθιστω μου βγαζει ενα εικονικο joypad;Δεν εχουν βγει touch παιχνιδια ακομη σε αυτη την αναλυση;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να κάνω καμία κλήση, ενώ δέχομαι κανονικά κλήσεις, το τηλέφωνο κάνει 3 μπιμπ και κλείνει. Είναι κάτι που μπορώ να διορθώσω μόνος μου ή χρειαζεται service?
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να κάνω καμία κλήση, ενώ δέχομαι κανονικά κλήσεις, το τηλέφωνο κάνει 3 μπιμπ και κλείνει. Είναι κάτι που μπορώ να διορθώσω μόνος μου ή χρειαζεται service?

 

έλεγξε τις ρυθμίσεις για φραγές καθώς και επίσης δοκίμασε και άλλη κάρτα ΣΙΜ στην ίδια συσκευή. Αν με την άλλη κάρτα λειτουργήσει σωστά , κάτι παίζει με την ΣΙΜ. Δοκίμασε και επαναφορά ρυθμίσεων αν θές ή και αναβάθμιση.

εδώ μπορείς να βρεις τις πληροφορίες για την αναβάθμιση:

http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
γεια σας παιδια εχω ενα lg gs290 και δεν ανταποκρίνεται η οθονη στο τι παταω ετσι πηγα σε ενα μαγαζι και μου παν επειδη οταν το παταω δυνατα απο πισω καποιεςς φορες λειτουργεί μου παν οτι φταιει η οθονη κ θελω πλ λεφτα να την αλλαξω σμρ πηγα αλλου κ μου παν φταει το digitizer...!!! απο το ebay βρηκα οθονη πολυ φτηνει κ μπορω ανετα να την αλλαξω μονος μου... Τι να κανω..???
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ανωθι κινητο παρουσιασε προβλημα.Δεν ανταποκρινεται η οθονη touch καθολου.

Λυνεται το προβλημα με καποια αναβαθμιση(το θεμα ειναι πως να την κανω που δεν εχω καθολου προσβαση μεσω οθονης) ή με καποιο hard reset?

Καθοδηγηστε με με τον καλυτερο τροπο(αρχαριος).Δεν με πειραζει να πειραματιστω και λιγο.Το αποτελεσμα μετραει :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει το ανηψάκι μου το LG - GS290 και θέλω να του βάλω μερικά παιχνίδια java όμως επιδή δεν έχω ασχοληθεί με τα νεας γενιάς κινητά θέλω μια μικρή βοήθεια.

Έχω συνδέσει το κινητό με το PC η μνήμη τηλεφώνου είναι γεμάτη και η εξωτερική μνήμη είναι εντελώς άδεια,για να βάλω τα παιχνίδια πρέπει

να αδειάσω την μνήμη τηλεφώνου ή γίνεται να τα βάλω και στην εξωτερική;

Με το PC Suite IV πώς γίνεται αυτή η διαδικασία; ευχαριστώ :)

Edited by tsarlatanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...