Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

πιστευω οτι θα επρεπε να περιληφθει και ο helauncher ο οποιος σου δινει τη δυνατοτητα να εναλλασσεις διαφορετικους launcher,oπως τou defy,sense gingerbread κτλ.

Επισης ειναι πολυ ελαφρυς και υποστηριζει scrolling-resizable widgets

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια!Εγω χρησιμοποιω τον NetFront Life screen(δωρεαν στο market).

Εχει μια τελειως διαφορετικη νοοτροποια, ειναι κατι διαφορετικο!http://www.youtube.com/watch?v=wU2gGI8KVhY&feature=related

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!Εγω χρησιμοποιω τον NetFront Life screen(δωρεαν στο market).

Εχει μια τελειως διαφορετικη νοοτροποια, ειναι κατι διαφορετικο!http://www.youtube.com/watch?v=wU2gGI8KVhY&feature=related

 

μολις τον δοκιμαζω...πολυ καλος...δεν το ηξερα καν:)

edit: λιγο καλυτερο scrollαρισμα να ειχε και θα ηταν αψογος...!

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος Launcher απ'ολους με διαφορα ειναι ο Go Launcher Ex γιατι τους εχω δοκιμασει ολους εξωνυχιστικα.

 

Μπορεις να το δικαιολογησεις? Εγω χρησιμοποιω τον ADW EX, και ειναι αρκετα καλος, και με ωραια εφε στις εναλλαγες των home screens. Ο laucher pro, μου κολλουσε πιο πολυ, αν και την τελευταια εκδοση δεν την εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το δικαιολογησεις? Εγω χρησιμοποιω τον ADW EX, και ειναι αρκετα καλος, και με ωραια εφε στις εναλλαγες των home screens. Ο laucher pro, μου κολλουσε πιο πολυ, αν και την τελευταια εκδοση δεν την εχω δοκιμασει.

 

αν κρινω απο το avatar σου, σου κολλουσε ο launcher pro στο desire...;

εγω τον εχω 3 μηνες τωρα στο desire και παει σφαιρα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισως να εφταιγε η rom με το ext4 partition με data script που οσο ναναι το κανει λιγο πιο αργο σε αποκριση. Αλλα μετα απο reboot εβγαζε παντα αναγκαστικο κλεισιμο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισως να εφταιγε η rom με το ext4 partition με data script που οσο ναναι το κανει λιγο πιο αργο σε αποκριση. Αλλα μετα απο reboot εβγαζε παντα αναγκαστικο κλεισιμο.

 

ε τοτε θεμα ρομ ηταν λοιπον δεν εξηγηται αλλιως...γιατι οποιον και να εχω βαλει στο desire ο πιο smooth ηταν μακραν ο l.p plus...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε θεμα ρομ ηταν λοιπον δεν εξηγηται αλλιως...γιατι οποιον και να εχω βαλει στο desire ο πιο smooth ηταν μακραν ο l.p plus...:)

Αν η ROM ήταν 2.3, ο LauncherPro είναι σχετικά αργός, ακόμα και μετά την τελευταία αναβάθμιση...

Και εγώ LauncherPro είχα και με είχε βολέψει αλλά πλέον με την 2.3 χρησιμοποιώ τον stock gingerbread, είναι πολύ πιο ομαλός.

Link to comment
Share on other sites

Αν η ROM ήταν 2.3, ο LauncherPro είναι σχετικά αργός, ακόμα και μετά την τελευταία αναβάθμιση...

Και εγώ LauncherPro είχα και με είχε βολέψει αλλά πλέον με την 2.3 χρησιμοποιώ τον stock gingerbread, είναι πολύ πιο ομαλός.

 

παραξενο μου φαινεται...anyway ας ελπισουμε λοιπον να διορθωθει σε επομενη αναβαθμιση :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι θα επρεπε να περιληφθει και ο helauncher ο οποιος σου δινει τη δυνατοτητα να εναλλασσεις διαφορετικους launcher,oπως τou defy,sense gingerbread κτλ.

Επισης ειναι πολυ ελαφρυς και υποστηριζει scrolling-resizable widgets

Αν και σκεφτόμουν στην αρχή να το βάλω, εντούτοις ήδη οι επιλογές είναι αρκετές και υπάρχει και η επιλογή "άλλος" και συνεπώς νομίζω καλύπτεται από αυτό... ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παραξενο μου φαινεται...anyway ας ελπισουμε λοιπον να διορθωθει σε επομενη αναβαθμιση :rolleyes:

Υποτίθεται οτι διορθώθηκε με την τελευταία αναβάθμιση:

 

"Gingerbread fixes and improvements. The 3D app drawer has been fixed to work properly on Gingerbread. Other tweaks should provide much improved graphics performance (smoothness) on Gingerbread as well."

 

Είναι όντως καλύτερα απ' ότι η προηγούμενη έκδοση, αλλά δεν έχει καμία σχέση σε ομαλότητα με τον stock gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι διορθώθηκε με την τελευταία αναβάθμιση:

 

"Gingerbread fixes and improvements. The 3D app drawer has been fixed to work properly on Gingerbread. Other tweaks should provide much improved graphics performance (smoothness) on Gingerbread as well."

 

Είναι όντως καλύτερα απ' ότι η προηγούμενη έκδοση, αλλά δεν έχει καμία σχέση σε ομαλότητα με τον stock gingerbread.

 

μα για αυτο μου φαινεται παραξενο καθως υποτιθεται οτι δεν θα επρεπε να σας κολλαει...παντως εγω στο desire δεν εχω βαλει 2.3 και δεν μπορω να εκφερω αποψη...εχω την εκδοση 0.8.4.1 και δουλευει σφαιρατα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 2.3.3(oxygen) στο Desire και χρησιμοποιω LPP και παει απιστευτα γρηγορα. η διαφορα τους ειναι οτι ο μαμα launcher δεν εχει εφε στις homescreens και φαινεται πιο ομαλος, αλλιως ειναι το ιδιο ομαλος και ο LPP(παρα πολυ γρηγοροι και οι δυο) και στον drawer ειναι πιο γρηγορος ο LPP, ο μαμα εχει περιεργη αισθηση στο σκρολαρισμα το οποιο μπορει να ειναι και συνηθειο βεβαια, αλλα φαινεται πιο αργο.

 

οοολα αυτα βεβαια εχουν να κανουν και με πολλες συνθηκες, εφαρμογες, widgets, wallpaper κλπ.

ψηφισα LPP, το χρησιμοποιω απο τον Ιουνιο περυσι που ειχε βγει, με ελαχιστα διαλειμματα ημερων :p

Link to comment
Share on other sites

εχω τοn LPP και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. δουλεψα για λιγο και το SPB ,αλλα κολαγε συνεχεια, τον μαμα του legend τον βαρεθηκα(δεν ειχε και κανα ιδιαιτερο προτερημα) και εδω και αρκετο καιρο χρησιμοποιω τον LPP. πιστευω οτι με την 0.8.4.1 πηγαινει κ αρκετα πιο γρηγορα σε σχεση με την 0.8.3. ειμαι σε 2.2 μαμα legend.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε πως οσοι εχουν δουλεψει τον l.pro plus δεν τον αλλαζουν ενας απο αυτους και εγω!
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

εννοειτε πως οσοι εχουν δουλεψει τον l.pro plus δεν τον αλλαζουν ενας απο αυτους και εγω!

Εγώ πάντως τον άλλαξα, και αρκετός κόσμος με CM7 το ίδιο :p

Link to comment
Share on other sites

Ο Go Launcher EX ειναι πολυ πιο γρηγορος, πολυ πιο ελαφρυς και δεν λαγκαρει καθολου σε σχεση με τον ADW τον Launcher Pro και ολους τους αλλους. Επισης οι φακελοι που φτιαχνεις στην επιφανεια εργασιας ειναι σε στυλ MIUI. Τα ιδια εφε στις εναλλαγες home screens εχει και ο Go Launcher EX. Εχει παρα πολλα πραγματα που προσωπικα τα βρισκω πολυ βολικα για μενα, αλλα αυτα ειναι προτιμησεις του καθ' ενος. Α και ειναι και δωρεαν σε αντιθεση με ολους τους αλλους.

Η προεπισκόπιση των οθονών έιναι λίγο άσχημη στον Go launcher.

Κατά τα άλλα είναι πολύ καλός, βασικά μοιάζει πολύ με τον launcher pro.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Vodafone Joy 845. με τον default launcher lagαρε αρκετά και crashαρε αν πήγαινα να βάλω widget ενώ ήταν εγκατεστημένο (όχι να λειτουργεί, απλώς εγκατεστημένο) το shazam. Έβαλα το launcher Pro free και από τότε κολλήματα 0, lag 0 και με μικρότερη χρήση μνήμης από τον default. Οπότε η ψήφος μου πάει στο Launcher Pro.

Ακόμη και το 3D drawer που είναι σε beta έκδοση δουλεύει απροβλημάτιστα.

Android developer at Singletonapps

www.singletonapps.com

Link to comment
Share on other sites

Είπα σήμερα να δοκιμάσω ξανά τον GO Launcher EX μετά από καιρό.

Βλέπω ότι πλέον είναι πάρα πολύ παραμετροποιήσιμος και δεν βλέπω redraws στα Apps.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

είχα για καιρό τον Launcher pro Μιας και ο adw μ κολλαγε αλλά τελευταία μ κανε πολλές βλακείες ο launcher pro δοκίμασα και τον go που τον είχα δοκιμάσει και παλιά και τον είχα απορρίψει ως κλώνο του pro τελικά έχω μαγευτεί, πλέον αγαπάω go, έχει συνέχεια μια ευχάριστη έκπληξη...μπορώ να κάνω τα πάντα...και πετάει σε ταχύτητα, τον προτείνω ανεπιφύλακτα...
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω κολλησει με τον LPP.

Θεωρω πολυ καλα τα widgets του, ιδιαιτερα το Fb Widget με το οποιο μπορεις να σχολιαζεις και στα status. Τα εφε τα εχω απενεργοποιημενα, αλλα ειναι καλα για show off :lol:

Πρεπει να τον χρησιμοποιω απο τον Σεπτεμβρη και μπορω να πω πως δεν με εχει απογοητευσει ποτε, ουτε περιεργα fc και παντα ομαλος στην χρηση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν και νέος στους launcher, οπότε η γνώμη μου δεν πολυ-μετράει, αλλά έχω την εντύπωση ότι ο LauncerPro ξεχωρίζει. Στη συνέχεια θα έλεγα ότι ο GoLauncher παίρνει τη δεύτερη θέση αλλά με πολύ μικρή διαφορά.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, παίζει ρόλο η συσκευή που χρησιμοποιούμαι καθώς και η ρόμ που φοράμε. Παρατηρημένο λέμε...

Στο μιλεστονε ο zeam είναι αρκετά laggy, ενώ ο launcher pro όχι.

Με τη 2.3.3 όμως τόσο ο adw , όσο και ο launcher pro σερνονται. Μόνο ο adw ex παίζει κάπως καλά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...