Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

βλεπω πολλα καινουρια ατομα να γραφουν και αυτο ειναι καλο:happy:....το κακο:ninja: ειναι οτι απο οτι φαινεται δεν μπηκατε στο κοπο να διαβασετε τις προηγουμενες σελιδες.απο τις ερωτησεις που κανετε ορισμενοι μπορω να καταλαβω οτι δεν εχετε καταλαβει ουτε τα βασικα του android.

οι επαφες αποθηκευονται στο gmail λογαριασμο σας και δεν χανονται με καμια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις(ενας συχρονισμος ειναι αρκετος).αν δεν εχετε κανει ποτε συχρονισμο με το gmail καντε πρωτα και μετα κανετε επαναφορα..μετα ξανα συχρονισμο και τελειωσατε.

το εχω γραψει πανω απο 5-6 φορες στις τελευταιες σελιδες οτι κανουμε πριν και μετα την αναβαθμιση επαναφορα σε εργοστασιακες αλλα κανεις δεν μπαινει στο κοπο να το διαβασει:blink:

οσοι ρουταρετε το κινητο εγκαταστηστε clockworkmod ή 2init και καντε wipe data and cache.

ορισμενοι τρεχουμε φρογιο απο το Μαρτη(αλλοι απο Φλεβαρη) και ποτε δεν ειχαμε τα προβληματα που αναφερετε.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βλεπω πολλα καινουρια ατομα να γραφουν και αυτο ειναι καλο:happy:....

όπως μπορείς, εύκολα, να διακρίνεις είμαι πολύ πιο παλαιό μέλος από εσένα!

το κακο:ninja: ειναι οτι απο οτι φαινεται δεν μπηκατε στο κοπο να διαβασετε τις προηγουμενες σελιδες.

Σε 125 σελίδες δν είναι εύκολο να κάνεις αναζήτηση για πολύ συγκεκριμένα θέματα.

οι επαφες αποθηκευονται στο gmail λογαριασμο σας

Γενικά δε μ' αρέσει να έχω τα προσωπικά μου δεδομένα σε κοινή θέα, όπως είναι τα κάθε λογής "κοινωνικά" δίκτυα ή οι εταιρίες email.

το εχω γραψει πανω απο 5-6 φορες στις τελευταιες σελιδες οτι κανουμε πριν και μετα την αναβαθμιση επαναφορα σε εργοστασιακες αλλα κανεις δεν μπαινει στο κοπο να το διαβασει:blink:

Το έγραψες ρε μεγάλε, αλλά δε μας είπες πως! Στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει τέτοια επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβαινω γιατι δεν προκειται να το βρεις ποτε....πετα το κινητο ειναι μαπα..ζητα τα λεφτα απο τη μοτορολα πισω.
Link to comment
Share on other sites

Τι παλιός και νέος, δεν είστε στο στρατό, ξεκολάτε. Το θέμα είναι απλό. Όποιος ψάχνει βρίσκει. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων υπάρχει, αλλά και να μην υπάρχει, μπαίνεις σε Recovery mode και την κάνεις απο εκεί. Και όχι, δε θα αναφέρω πως, η λειτουργία αναζήτησης γι αυτό υπάρχει.

 

Όποιος βαριέται το ψάξιμο και το σκάλισμα πήρε κινητό με λάθος λειτουργικό, πάρτε κανα μηλόφωνο να ησυχάσετε.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη πρόβλημα που έχω εντοπίσει, ανεξάρτητα από έκδοση android, είναι ότι αργεί αρκετά να κλειδώσει δορυφόρους το gps. Και έχω την εντύπωση ότι για να γίνει πιο γρήγορα αυτή η διαδικασία πρέπει να είναι γυρισμένο με την κάμερα στον ουρανό.

 

Μήπως απλά το "χουφτώνεις" και καλύπτεις με το χέρι την κεραία του δέκτη; Δοκίμασε να το πιάσεις μόνο με τα δύο δάκτυλα. Αν το κρατάς ψηλά λογικό είναι να κλειδώνει πιο γρήγορα το GPS.

 

Η αλήθεια είναι ότι ότι σε κάποια πράγματα έχεις και το δίκιο σου, δεν θα πρέπει να μπαίνεις σε forum για να τα μάθεις είτε την διαδικασία αναβάθμισης, είτε το ότι πρέπει να γίνεται hard reset στην συσκευή μετά για να δουλέψει σωστά. Εγώ πήγαινα να κάνω over the air και δεν την έβρισκε, και από το επίσημο site δεν βγάζεις άκρη, είναι τραγικό από πλευράς οργάνωσης περιεχομένου κατά την γνώμη μου (συγκρίνω με της SE), εδώ όμως βρήκα όλες τις απαντήσεις και οδηγίες. Αν διάβαζες λίγες σελίδες πίσω θα έβγαζες άκρη με τις απορίες σου.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω το defy εδώ και 2 μήνες . Το έχω αγοράσει απο ηλεκτ. κατάστημα εδω στην Ελλάδα , αλλά είναι εισαγωγή απο Γαλλία . Μπορώ να του περάσω την ελληνική froyo ή θα υπάρξει πρόβλημα , με τη γλώσσα ?:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση το froyo 2.2 το κατεβασατε μεσα απο το κιν η απο καποιο σαιτ γιατι απο οτι ξερω το γνησιο ειναι μεσα απο το κιν λογικα..
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση το froyo 2.2 το κατεβασατε μεσα απο το κιν η απο καποιο σαιτ γιατι απο οτι ξερω το γνησιο ειναι μεσα απο το κιν λογικα..

 

δες το εδω : το φλασαρεις με το RSDlite http://www.megaupload.com/?d=JMTCSV8Y

 

 

 

@pificos γιατι εκανες το λαθος να βγαλεις τη ρομ του demolition?εγω δεν τη βγαζω με τιποτα:lol::lol::lol:

 

μην φοβάσαι.... είμαι έτοιμος να την ξαναβάλω, απλώς μ ' αρέσει να πειραματίζομαι και τώρα πριν την ΞΑΝΑβάλω θέλω να περάσω λίγο απ την cm7 με nandroid ώστε να επανέλθω

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκια είχα κι εγώ κάποια μετά την αναβάθμιση σε froyo αλλά διορθώθηκαν ως δια μαγείας μετά το hard reset, οπότε όσοι δεν έχετε κάνει, βουρ!;) Κάτι μου λέει πάντως ότι η πρώτη αναβαθμισμένη froyo δε θα αργήσει πολύ...:rolleyes:

Πριν καμιά ώρα εμφανίστηκε και ανανεωμένο market! Πειράζει που το προηγούμενο μου φαίνονταν πιο πρακτικό...;:rolleyes:

Edited by Koulou
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα χάνονται.είναι σαν να το έβγαλες απο το κουτί.

 

Sent from Defy using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κάποιες μέρες έθεσα κάποιες ερωτήσεις αλλά δεν πήρα καμιά απάντηση!

Θεωρώ ότι δεν μπορεί κάποιος να διαβάζει 126 σελιδες για να βρει μια απάντηση!

Και βέβαια δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις!

Μόνο έξυπνες απαντήσεις!

1. Πριν μέρες (4-5) έκανα αναβάθμιση σε 2.2.2 μεσώ του site της Motorola. Δεν ξέρω πως μετράτε την ταχύτητα ενός κινητού (διότι δεν είναι pc για να τρέξεις κάποιο πρόγραμμα) αλλά τέλος πάντων δεν είδα καμιά διαφορά! Μπορώ να πω μάλιστα ότι ο "file manager" καθυστερεί σε σχέσει με την έκδοση 2.1. Άρα πολύ καβγάς για το τίποτα!

2. Η κάμερα που εχει είναι χάλια σε σχέσει με το ΑΙΝΟ που το έχω δουλέψει. Αν υπάρχει κάποια λύση ευπρόσδεκτη!

3. Μετά την αναβάθμιση και έχοντας κάνει backup τις επαφές τις οποίες και έχασε δεν έχασε τίποτα άλλο από εφαρμογές και widget που είχα βάλει.

4. Αν για να δουλέψουν οι χάρτες και η πλοήγηση χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος με κάποιον πάροχο δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει το GPS? Τα GPS δηλαδή δουλεύουν μέσω σύνδεσης? Αν ξέρει κάποιος κάτι και πάλι ευπρόσδεκτο!

5. Το OPERA είναι καλύτερο από τον browser που έχει μέσα?

Διάβασα πάρα πολλά σ' αυτές τις σελίδες για το αν το κινητό αυτό είναι καλό ή όχι. Ένα κινητό με λειτουργικό Android είναι και, επειδή το έψαξα, για τα χαρακτηριστικά του η τιμή του είναι αρκετά καλή, αν εξαιρέσεις το πρόβλημα της κακής κάμερας.

Το θέμα του GPS και της κάμερας, για μένα, είναι τα πιο βασικά. Αν ξέρει κάποιος κάτι θα βοηθήσει πολύ

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

 

ΥΓ. Προς το παρών GPS, WIFI, BLUETOOTH και χρήση αεροπλάνου δουλεύουν άψογα και χωρίς κανένα πρόβλημα. Το αναφέρω γιατί διάβασα πολλά παράπονα για τα πιο πάνω. Γενικά το τηλέφωνο δουλεύει άψογα με την μόνη διαφορά, σε σχέση με αυτά που λέει η Motorola, για την διάρκεια της μπαταρίας δεν ισχύουν παρ' ότι έχω ενεργοποιήσει και απενεργοποιήσει διάφορα η μπαταρία φεύγει αέρας.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κάποιες μέρες έθεσα κάποιες ερωτήσεις αλλά δεν πήρα καμιά απάντηση!

Θεωρώ ότι δεν μπορεί κάποιος να διαβάζει 126 σελιδες για να βρει μια απάντηση!

Και βέβαια δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις!

Μόνο έξυπνες απαντήσεις!

1. Πριν μέρες (4-5) έκανα αναβάθμιση σε 2.2.2 μεσώ του site της Motorola. Δεν ξέρω πως μετράτε την ταχύτητα ενός κινητού (διότι δεν είναι pc για να τρέξεις κάποιο πρόγραμμα) αλλά τέλος πάντων δεν είδα καμιά διαφορά! Μπορώ να πω μάλιστα ότι ο "file manager" καθυστερεί σε σχέσει με την έκδοση 2.1. Άρα πολύ καβγάς για το τίποτα!

2. Η κάμερα που εχει είναι χάλια σε σχέσει με το ΑΙΝΟ που το έχω δουλέψει. Αν υπάρχει κάποια λύση ευπρόσδεκτη!

3. Μετά την αναβάθμιση και έχοντας κάνει backup τις επαφές τις οποίες και έχασε δεν έχασε τίποτα άλλο από εφαρμογές και widget που είχα βάλει.

4. Αν για να δουλέψουν οι χάρτες και η πλοήγηση χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος με κάποιον πάροχο δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει το GPS? Τα GPS δηλαδή δουλεύουν μέσω σύνδεσης? Αν ξέρει κάποιος κάτι και πάλι ευπρόσδεκτο!

5. Το OPERA είναι καλύτερο από τον browser που έχει μέσα?

Διάβασα πάρα πολλά σ' αυτές τις σελίδες για το αν το κινητό αυτό είναι καλό ή όχι. Ένα κινητό με λειτουργικό Android είναι και, επειδή το έψαξα, για τα χαρακτηριστικά του η τιμή του είναι αρκετά καλή, αν εξαιρέσεις το πρόβλημα της κακής κάμερας.

Το θέμα του GPS και της κάμερας, για μένα, είναι τα πιο βασικά. Αν ξέρει κάποιος κάτι θα βοηθήσει πολύ

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

 

ΥΓ. Προς το παρών GPS, WIFI, BLUETOOTH και χρήση αεροπλάνου δουλεύουν άψογα και χωρίς κανένα πρόβλημα. Το αναφέρω γιατί διάβασα πολλά παράπονα για τα πιο πάνω. Γενικά το τηλέφωνο δουλεύει άψογα με την μόνη διαφορά, σε σχέση με αυτά που λέει η Motorola, για την διάρκεια της μπαταρίας δεν ισχύουν παρ' ότι έχω ενεργοποιήσει και απενεργοποιήσει διάφορα η μπαταρία φεύγει αέρας.

Προφανώς και καμιά απορία δεν είναι χαζή άλλωστε εδώ ειμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο, πάμε λοιπόν

1)Τη ταχύτυτα τη μετράμε με το μάτι που λέμε, στη καθημερινή χρήση και οι εντυπώσεις των περισσοτέρων λένε για μια γρηγορότερη λειτουργία ουσιαστικά άρα μια θετική αίσθηση στο τομέα της ταχύτητας χωρίς τίποτα το εκπληκτικό.

2)Αυτο ειναι αληθεια η κάμερα είναι αρκετά μέτρια ειδικά σε οχι ιδανικές συνθηκες δηλ εξωτερικές φώτο σε ηλιολουστο περιβάλλον που βγαινουν καλές

3)Σε μένα όπως και στους περισσοτερους δεν έχασε τίποτα με την αναβάθμιση τώρα καποιοι σταθηκατε άτυχοι μάλλον

4)Το gps δουλεύει με τους δορυφόρους και δε περνάει από το δίκτυο είναι δωρεάν αρκεί να έχεις το κατάλληλο πρόγραμμα πλοήγησης, απλά αν θες πιο γρήγορα κλείδωμα ουσιαστικά συνδεετα στιγμιαια για να δώσει σήμα ο πάροχος που εισαι αλλα δεν ειναι απαραιτητο οποτε το δουλεύεις δωρεαν χωρις συνδεση. Και η πλοηγηση δωρεαν αλλα και πάλι πρεπει να έχεις το κατάλληλο πρόγραμμα

5)Γουστα ειναι αυτά εγω χρησιμοποιω αυτον του κινητου ο οπερα κανει συμπιεση αρα και οικονομια στα δεδομενα οποτε σιγουρα συμφερει αν δε μπαινεις με wifi

 

YΓ: Η μπαταρία πόσο κρατάει και με τη χρήση;; εχεις απενεργοποιηση wifi/gps και κυρίως το 3G οταν δε χρησιμοποιεις το ιντερνετ; εχεις βαλει φωτεινοτητα στο αυτοματο;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προγραμματα που μετρανε τη ταχυτητα....οπως π.χ. το quadrant απλα πρεπει να εισαι ροοτ για να το βαλεις!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και καμιά απορία δεν είναι χαζή άλλωστε εδώ ειμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο, πάμε λοιπόν

1)Τη ταχύτυτα τη μετράμε με το μάτι που λέμε, στη καθημερινή χρήση και οι εντυπώσεις των περισσοτέρων λένε για μια γρηγορότερη λειτουργία ουσιαστικά άρα μια θετική αίσθηση στο τομέα της ταχύτητας χωρίς τίποτα το εκπληκτικό.

2)Αυτο ειναι αληθεια η κάμερα είναι αρκετά μέτρια ειδικά σε οχι ιδανικές συνθηκες δηλ εξωτερικές φώτο σε ηλιολουστο περιβάλλον που βγαινουν καλές

3)Σε μένα όπως και στους περισσοτερους δεν έχασε τίποτα με την αναβάθμιση τώρα καποιοι σταθηκατε άτυχοι μάλλον

4)Το gps δουλεύει με τους δορυφόρους και δε περνάει από το δίκτυο είναι δωρεάν αρκεί να έχεις το κατάλληλο πρόγραμμα πλοήγησης, απλά αν θες πιο γρήγορα κλείδωμα ουσιαστικά συνδεετα στιγμιαια για να δώσει σήμα ο πάροχος που εισαι αλλα δεν ειναι απαραιτητο οποτε το δουλεύεις δωρεαν χωρις συνδεση. Και η πλοηγηση δωρεαν αλλα και πάλι πρεπει να έχεις το κατάλληλο πρόγραμμα

5)Γουστα ειναι αυτά εγω χρησιμοποιω αυτον του κινητου ο οπερα κανει συμπιεση αρα και οικονομια στα δεδομενα οποτε σιγουρα συμφερει αν δε μπαινεις με wifi

 

YΓ: Η μπαταρία πόσο κρατάει και με τη χρήση;; εχεις απενεργοποιηση wifi/gps και κυρίως το 3G οταν δε χρησιμοποιεις το ιντερνετ; εχεις βαλει φωτεινοτητα στο αυτοματο;

 

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

1. Έχεις να προτείνεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που να μην περνάει από δίκτυο (εάν ειίναι και δωρεάν ακόμα καλύτερα)?

2. Δεν έχω κάνει ακόμα RESET. Διάβασα ότι υπάρχουν 2 ειδών: HARD RESET και SOFT RESET. Ποια η διαφορά και αν το τηλέφωνο κρατάει το software που είχε ή θα πρέπει να τα βρω από την αρχή?

3. Το τηλέφωνο μπορεί να διαβάσει εγγραφα του word και αν ναι πως?

4. Όταν έκανα την αναβάθμιση το πρόγραμμα της δικιάς του μηχανής έπαψε να δουλεύει με flash. Είναι λογο RESET? Έβαλα (μετα από πολύ ερευνα) το PRO PAINT CAMERA το οποίο είναι σαφώς καλύτερο σαν software (τραβάει και 16:9) και το Flash δουλεύει.

5. Όσον αφορά την μπαταρία όλα ειναι απενεργοποιημένακαι με μια μέση χρήση κρατάει περίπου 2 μερες (συν-πλην).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Οποίο πρόγραμμα και να βάλεις δε περνάει από το δίκτυο sygic,navigon,aura εχω περασμενα εγώ αλλά δυστυχώς κανένα δεν είναι free.

Υπάρχει η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού του κινητού που ουσιαστικα επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση σα να το πήρες τώρα με το software που είχε τελευταία φορά πχ τη 2.2 για σένα.

Για word και γενικά office εγώ εχω το quickoffice αλλά υπάρχουν κι αλλά και νομίζω για ανάγνωση μόνο έχει και το κινητό την απλή έκδοση του προγράμματος.

Ναι και γω είχα πρόβλημα αν όχι φόρματ αν πασ στις εφαρμογές και βρεις τη φωτογραφική και κανείς διαγραφή αποθηκευμένης μνήμης από κει εμένα έφτιαξε.

Για τη μπαταρία είσαι μια χαρά ένα 2ήμερο βγάζει με νορμάλ.χρήση στους περισσότερους και για smartphone με τέτοια οθόνη το βρίσκω μια χαρά

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κάποιες μέρες έθεσα κάποιες ερωτήσεις αλλά δεν πήρα καμιά απάντηση!

Θεωρώ ότι δεν μπορεί κάποιος να διαβάζει 126 σελιδες για να βρει μια απάντηση!

Και βέβαια δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις!

Μόνο έξυπνες απαντήσεις!

1. Πριν μέρες (4-5) έκανα αναβάθμιση σε 2.2.2 μεσώ του site της Motorola. Δεν ξέρω πως μετράτε την ταχύτητα ενός κινητού (διότι δεν είναι pc για να τρέξεις κάποιο πρόγραμμα) αλλά τέλος πάντων δεν είδα καμιά διαφορά! Μπορώ να πω μάλιστα ότι ο "file manager" καθυστερεί σε σχέσει με την έκδοση 2.1. Άρα πολύ καβγάς για το τίποτα!

2. Η κάμερα που εχει είναι χάλια σε σχέσει με το ΑΙΝΟ που το έχω δουλέψει. Αν υπάρχει κάποια λύση ευπρόσδεκτη!

3. Μετά την αναβάθμιση και έχοντας κάνει backup τις επαφές τις οποίες και έχασε δεν έχασε τίποτα άλλο από εφαρμογές και widget που είχα βάλει.

4. Αν για να δουλέψουν οι χάρτες και η πλοήγηση χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος με κάποιον πάροχο δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει το GPS? Τα GPS δηλαδή δουλεύουν μέσω σύνδεσης? Αν ξέρει κάποιος κάτι και πάλι ευπρόσδεκτο!

5. Το OPERA είναι καλύτερο από τον browser που έχει μέσα?

Διάβασα πάρα πολλά σ' αυτές τις σελίδες για το αν το κινητό αυτό είναι καλό ή όχι. Ένα κινητό με λειτουργικό Android είναι και, επειδή το έψαξα, για τα χαρακτηριστικά του η τιμή του είναι αρκετά καλή, αν εξαιρέσεις το πρόβλημα της κακής κάμερας.

Το θέμα του GPS και της κάμερας, για μένα, είναι τα πιο βασικά. Αν ξέρει κάποιος κάτι θα βοηθήσει πολύ

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

 

ΥΓ. Προς το παρών GPS, WIFI, BLUETOOTH και χρήση αεροπλάνου δουλεύουν άψογα και χωρίς κανένα πρόβλημα. Το αναφέρω γιατί διάβασα πολλά παράπονα για τα πιο πάνω. Γενικά το τηλέφωνο δουλεύει άψογα με την μόνη διαφορά, σε σχέση με αυτά που λέει η Motorola, για την διάρκεια της μπαταρίας δεν ισχύουν παρ' ότι έχω ενεργοποιήσει και απενεργοποιήσει διάφορα η μπαταρία φεύγει αέρας.

 

αν θεωρεις ότι δεν μπορεί κάποιος να διαβάζει 126 σελιδες για να βρει μια απάντηση, τοτε εισαι σε λαθος forum

καλα θα κανεις να κατσεις και να διαβασεις ή να χρησιμοποιησεις την αναζητηση, ειδικα για τετοιες ερωτησεις που εχουν χιλιο-απαντηθει

αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να το κανεις, χαιρετα μας και θα σε χαιρετησουμε και εμεις

κακως απαντανε οι υπολοιποι φιλοι στα post σου

και μαθε πως τελικα υπαρχουν και χαζες ερωτησεις

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

127 σελίδες δεν είναι τίποτα, να δεις στο xda νήματα πάνω απο 600-700 σελίδες... το κλειδί είναι η χρήση αναζήτησης, αλλιώς ποτέ δε θα βρείς τι ψάχνεις εκει μέσα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες,

Την περασμένη Δευτέρα έκανα και έγω την αναβάθμιση στην 2.2… Μπορώ να πω ότι μέχρι σήμερα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τα έκανα όλα με την σειρά όπως συμβουλέψανε σε προηγούμενα πόστ δηλαδή πριν και μετά το Update επαναφορά στις εργοστασιακέ ρυθμίσεις. Και μιάς το μόνο που με ενδιέφερε ήταν οι Φώτο και οι επαφές τα έκανα ένα copy. Όλα καλά μέχρι εδώ, σήμερα όμως είδα το εξής πρόβλημα δύο από τα soft button το Home και το search δεν δουλεύουν. Δηλαδή το home button, όπου και να βρίσκεσαι μέσα στο μενού όταν το πατάς δεν επανέρχεσαι στο home screen, καθώς επίσης και το search όταν το πατάω δεν κάνει τίποτα. Μέχρι τώρα δούλευαν κανονικά πριν και μετά την αναβάθμιση. Γνωρίζει κανείς αν είναι καμιά ρύθμιση η γενικότερα τι μπορεί να παίζει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by kokkinolemis
Link to comment
Share on other sites

αν θεωρεις ότι δεν μπορεί κάποιος να διαβάζει 126 σελιδες για να βρει μια απάντηση, τοτε εισαι σε λαθος forum

καλα θα κανεις να κατσεις και να διαβασεις ή να χρησιμοποιησεις την αναζητηση, ειδικα για τετοιες ερωτησεις που εχουν χιλιο-απαντηθει

αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να το κανεις, χαιρετα μας και θα σε χαιρετησουμε και εμεις

κακως απαντανε οι υπολοιποι φιλοι στα post σου

και μαθε πως τελικα υπαρχουν και χαζες ερωτησεις

 

Δεν περίμενα τέτοια προσβλητική συμπεριφορά απέναντί μου αλλά περισσότερο απέναντι στον άνθρωπο ο οποίος έχοντας καλή διάθεση απάντησε στα ερωτήματά μου!

Κρίνοντας βέβαια από το post το δικό σου, στις 29/11/2004, μπορώ να καταλάβω γιατί το λες! (και μαθε πως τελικα υπαρχουν και χαζες ερωτησεις).

Αν η αγνωμοσύνη συμβαδίζουν με την εξυπνάδα πιθανότατα δεν θα ξαναμιλήσουμε!

Ευχαριστώ πάντως που μπήκες στην διαδικασία να απαντήσεις, έστω και με αυτόν τον τρόπο, παρά να βοηθήσεις.

 

Εμείς οι έξυπνοι εκνευριζόμαστε πολύ από αυτούς που κάνουν τους έξυπνους!

 

127 σελίδες δεν είναι τίποτα, να δεις στο xda νήματα πάνω απο 600-700 σελίδες... το κλειδί είναι η χρήση αναζήτησης, αλλιώς ποτέ δε θα βρείς τι ψάχνεις εκει μέσα.

 

Δυστυχώς πήρα, ξαφνικά, πολλές απαντήσεις αλλά μόνο μία με βοήθησε!

Πιθανόν να μην είχα το χρόνο να διαβάσω 600-700 σελίδες και δεν νομίζω ότι προσέβαλα την νοημοσύνη κανενός!

 

Υποθέτω ότι το forum είναι για να δίνει λύσεις και όχι ανόητες και χρονοβόρες κριτικές!

 

Οποίο πρόγραμμα και να βάλεις δε περνάει από το δίκτυο sygic,navigon,aura εχω περασμενα εγώ αλλά δυστυχώς κανένα δεν είναι free.

Υπάρχει η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού του κινητού που ουσιαστικα επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση σα να το πήρες τώρα με το software που είχε τελευταία φορά πχ τη 2.2 για σένα.

Για word και γενικά office εγώ εχω το quickoffice αλλά υπάρχουν κι αλλά και νομίζω για ανάγνωση μόνο έχει και το κινητό την απλή έκδοση του προγράμματος.

Ναι και γω είχα πρόβλημα αν όχι φόρματ αν πασ στις εφαρμογές και βρεις τη φωτογραφική και κανείς διαγραφή αποθηκευμένης μνήμης από κει εμένα έφτιαξε.

Για τη μπαταρία είσαι μια χαρά ένα 2ήμερο βγάζει με νορμάλ.χρήση στους περισσότερους και για smartphone με τέτοια οθόνη το βρίσκω μια χαρά

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για τα κακόβουλα σχόλια!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Τελικά μετά το hard reset όντως όλα έχουν διορθωθεί και όλα πηγαίνουν ρολόι με την επίσημη froyo. Ενδιαφέρομαι και έψαχνα για μια βάση για το παρμπρίζ του αυτοκινήτου για το Defy, ώστε να μπορώ να το χρησιμοποιήσω για gps. Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι; Θα ήθελα κάτι εξειδικευμένο για το defy και όχι κάτι universal, αφού οι universal είναι συνήθως πιο ογκώδεις αλλά και δεν συγκρατούν τόσο καλά τη συσκευή... Από την πλευρά μου, αν ενδιαφέρεται κάποιος, μπορώ να σας πω γνώμες για 4 θήκες που έχω δοκιμάσει από ebay, όλες από σκληρό ελαστικό, αγορασμένες σε εξευτελιστική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Από την πλευρά μου, αν ενδιαφέρεται κάποιος, μπορώ να σας πω γνώμες για 4 θήκες που έχω δοκιμάσει από ebay, όλες από σκληρό ελαστικό, αγορασμένες σε εξευτελιστική τιμή.

 

θα ηταν ενδιαφέρον να μας παραθέσεις την εμπειριά σου με τις συγκεκριμένες θήκες και ίσως ένα link ή κάποια φωτογραφία

ευχαριστώ!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Την εχει πάρει ο αδερφος μου αυτή τη θήκη και είναι σούπερ αν και η τιμή είναι αλμυρή.

 

Sent from Defy using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...