Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περασα και εγω την 2.2 και ροοταρα ξανα το κινητο.

Παρατηρησα κατι και θα θελα λιγη βοηθεια...

Ανοιγοντας το τιτανιουμ βλεπω στο κατω μερος την μνημη ρομ και μου λεει οτι 29.3 mb ελευθερα απο τα 340.

ΣΕ σας ποσα ειναι γιατι μου φαινονται λιγα.Πως μπορω να απελευθερωσω μερικα mb?

Link to comment
Share on other sites

πρώτα συμπεράσματά για τη froyo :

γρήγορη, καταναλώνει όμως πιο γρήγορα τη μπαταρία, ευχάριστη έκπληξη ότι πλέον στο Skype υποστηρίζει Bluetooth..!!!

 

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

πρώτα συμπεράσματά για τη froyo :

γρήγορη, καταναλώνει όμως πιο γρήγορα τη μπαταρία, ευχάριστη έκπληξη ότι πλέον στο Skype υποστηρίζει Bluetooth..!!!

 

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Δηλαδή πως λειτουργεί αυτό ακριβώς. ;

 

Sent from my MB525

 

εμενα η μπαταρια με setvsel μου κραταει 3,5-4 μερες.

 

Σε εχω ξαναρωτηρεί στο παρελθόν. Τι τιμές στo setvcel έχεις; Έχεις περάσει την cm7 ;

 

Sent from my MB525

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο λινκ για την επισημη αναβαθμιση σε 2.2 στην ελλαδα;

που πρεπει να μπω;

1) απο το κινητο οταν παταω ενημερωσεις συστηματος δεν μου βρισκει τιποτα, μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση android.

2) https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades σε αυτο το link ακομη γραφει οτι δεν εχει γινει ακομη uptade για 2.2 σε ολες τις χωρες της ευρωπης σιγουρα εχει γινει για την ελλαδα;

3) μπηκα και στο ελληνικο site της μοτορολα και οταν παω στο defy δεν αναφερει τιποτα για αναβαθμιση απαραδεκτο αυτο απο την μοτορολα. ακομη στα τεχνικα χαρακτηριστικα του defy λεει android 2.1.

4) ειχα ξαναρωτησει και παλιοτερα και τελικα δεν καταλαβα..

http://www.motorola.com/Support/US-EN/DEFY σε αυτο το μενου που επιλεγεις τις χωρες γιατι εχει τις χωρες που δεν υπαρχει ακομη η 2.2 σε καθε χωρα εχει και κατι διαφορετικο..τελικα αν βαλω την 2.2 της αμερικης η της αγγλιας για παραδειγμα η μονη διαφορα θα ειναι στην γλωσσα το μενου δηλαδη δεν θα εχω ελληνικα;

τελικα υπαρχει καπου που μπορω να κατεβασω ελληνικο οδηγο και να μου κανει check για uptades και μετα να τις κανει εγκατασταση οπως εχει η se για παραδειγμα.

περιεργα πραγματα απο την μοτορολα..

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο λινκ για την επισημη αναβαθμιση σε 2.2 στην ελλαδα;

που πρεπει να μπω;

1) απο το κινητο οταν παταω ενημερωσεις συστηματος δεν μου βρισκει τιποτα, μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση android.

2) https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades σε αυτο το link ακομη γραφει οτι δεν εχει γινει ακομη uptade για 2.2 σε ολες τις χωρες της ευρωπης σιγουρα εχει γινει για την ελλαδα;

3) μπηκα και στο ελληνικο site της μοτορολα και οταν παω στο defy δεν αναφερει τιποτα για αναβαθμιση απαραδεκτο αυτο απο την μοτορολα. ακομη στα τεχνικα χαρακτηριστικα του defy λεει android 2.1.

Όσοι αναβάθμισαν έχουν αγοράσει το τηλέφωνο από εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναβάθμισαν έχουν αγοράσει το τηλέφωνο από εξωτερικό.

 

αα μαλιστα..οποτε οσοι το πηραμε απο ελλαδα ακομη περιμενουμε!

τελικα γνωριζει κανεις τι διαφορα εχει αν βαλουμε την επισημη 2.2 καποιας αλλης χωρας; αλλαζει η γλωσσα; η απλα δεν γινετε η εγκατασταση;

και σε ολες τις αλλες εταιριες για καθε χωρα σε καθε κινητο βγενει διαφορετικη εκδοση;

υγ: μεχρι τις 30/6 ολες οι χωρες θα εχουν 2.2 μεχρι εκεινη την μερα εχει πει η motorola

υγ2: υπομονη..

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναβάθμισαν έχουν αγοράσει το τηλέφωνο από εξωτερικό.

 

Eχει βγει η 2.2 και για τα ελληνικα.

Εγω το αναβαθμισα μεσω του motorola software updater

Link to comment
Share on other sites

Eχει βγει η 2.2 και για τα ελληνικα.

Εγω το αναβαθμισα μεσω του motorola software updater

 

μαλιστα και τι ακριβως πρεπει να κανω; αυτο θα το βρω στο ελληνικο σαιτ της μοτορολα;

θα χαθουν ολα μετα το uptade;

Νέο λογισμικό είναι διαθέσιμο για τη συσκευή σας.

Για να ξεκινήσετε την ενημέρωση, κάντε κλικ στο ΕΠΟΜΕΝΟ. Αυτή η ενημέρωση μπορεί να διαρκέσει έως 15 λεπτά. Σημειώστε ότι αυτή η ενημέρωση δε θα επηρεάσει, τροποποιήσει ή διαγράψει περιεχόμενο χρήστη στη συσκευή σας.

μου εβγαλε το παραπανω μυνημα το software uptade οποτε δεν χανετε τιποτα.

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα και τι ακριβως πρεπει να κανω; αυτο θα το βρω στο ελληνικο σαιτ της μοτορολα;

θα χαθουν ολα μετα το uptade;

Νέο λογισμικό είναι διαθέσιμο για τη συσκευή σας.

Για να ξεκινήσετε την ενημέρωση, κάντε κλικ στο ΕΠΟΜΕΝΟ. Αυτή η ενημέρωση μπορεί να διαρκέσει έως 15 λεπτά. Σημειώστε ότι αυτή η ενημέρωση δε θα επηρεάσει, τροποποιήσει ή διαγράψει περιεχόμενο χρήστη στη συσκευή σας.

μου εβγαλε το παραπανω μυνημα το software uptade οποτε δεν χανετε τιποτα.

 

δεν θα σου διαγραψει τιποτα, οποτε μπορεις να προχωρησεις

γνωμη μου ομως ειναι, μετα απο το update να κανεις factory reset (και μαλιστα καλυτερα μεσα απο το recovery), διοτι αλλιως θα εχεις αρκετα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου διαγραψει τιποτα, οποτε μπορεις να προχωρησεις

γνωμη μου ομως ειναι, μετα απο το update να κανεις factory reset (και μαλιστα καλυτερα μεσα απο το recovery), διοτι αλλιως θα εχεις αρκετα προβληματα

 

φιλε τι εννοεις μεσα απο το recovery;

ειναι προγραμμα αυτο απο android market; χρειαζετε root για να γινει η εγκατασταση;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

φιλε τι εννοεις μεσα απο το recovery;

ειναι προγραμμα αυτο απο android market; χρειαζετε root για να γινει η εγκατασταση;

 

δες στο συνημμενο αρχειο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναβάθμισαν έχουν αγοράσει το τηλέφωνο από εξωτερικό.

 

Στην Ελλάδα, τα Ελληνικά defy αναβαθμίζονται εδώ και 3-4 μέρες μεσω του software updater :X

Καλό είναι να μην γράφουμε ανακριβειες αν δεν είμαστε σίγουροι...υπάρχει κόσμος και ειδικά νεοι χρήστες που βασίζεται σε αυτά που διαβάζει στο φόρουμ...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον dbal από πάνω. Και επειδή αρκετοί βαριούνται να διαβάσουν ακόμα και ένα ποστ πιο πριν (δε μιλάμε και για καμμιά σελίδα) ορίστε ξανά ένα link με τα σχόλιά μου για την αναβάθμιση σε 2.2.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον dbal από πάνω. Και επειδή αρκετοί βαριούνται να διαβάσουν ακόμα και ένα ποστ πιο πριν (δε μιλάμε και για καμμιά σελίδα) ορίστε ξανά ένα link με τα σχόλιά μου για την αναβάθμιση σε 2.2.

Όσα σχόλια υπήρχαν περί αναβάθμισης (συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου) ήταν από χρήστες που αναφέρονταν σε κινητά αγορασμένα από εξωτερικό, ή δεν ανάφεραν τίποτε, όπως και το δικό σου.

Η απάντησή σου πάντως δείχνει άνθρωπο που προσπαθεί να πουλήσει εξυπνάδες και όχι να ενημερώσει.

 

Στην Ελλάδα, τα Ελληνικά defy αναβαθμίζονται εδώ και 3-4 μέρες μεσω του software updater :X

Καλό είναι να μην γράφουμε ανακριβειες αν δεν είμαστε σίγουροι...υπάρχει κόσμος και ειδικά νεοι χρήστες που βασίζεται σε αυτά που διαβάζει στο φόρουμ...

Όσα σχόλια υπήρχαν περί αναβάθμισης ήταν από χρήστες που αναφέρονταν σε κινητά αγορασμένα από εξωτερικό, ή δεν ανάφεραν τίποτε.

Να είσαι βέβαιος πως δεν προσπάθησα να παραπλανήσω κανένα. Αυτό γνώριζα και αυτό έγραψα.

 

Eχει βγει η 2.2 και για τα ελληνικα.

Εγω το αναβαθμισα μεσω του motorola software updater

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Δεν το γνώριζα.

 

 

 

 

 

Τέλος να ζητήσω συγνώμη σε όποιον άθελά μου τον παραπληροφόρησα.

Link to comment
Share on other sites

πρώτα συμπεράσματά για τη froyo :

γρήγορη, καταναλώνει όμως πιο γρήγορα τη μπαταρία, ευχάριστη έκπληξη ότι πλέον στο Skype υποστηρίζει Bluetooth..!!!

 

Δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής κάτι αρνητικό με την μπαταρία. Να μη σου πω ότι έχω δει και πολύ ελαφρά βελτίωση αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου.

 

Επίσης να σημειώσω οτι λειτουργεί κανονικά το *#*#4636#*#* που δίνει διάφορες πληροφορίες και επιτρέπει κάποιες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως κανω αναθμιση? δεν εχω καποιο προγραμμα MOTOROLA στο PC η αληθεια ειναι κ στο σιτε τους δεν εβγαλα ακρη. Ευχαριστω
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως κανω αναθμιση? δεν εχω καποιο προγραμμα MOTOROLA στο PC η αληθεια ειναι κ στο σιτε τους δεν εβγαλα ακρη. Ευχαριστω

 

http://direct.motorola.com/GRE/SoftwareUpdateSummary.asp?country=GRC&language=GRE&web_page_name=SUPPORT&strCarrierId=&strPhone=MOTODEFY&strCable=Micro%20USB%20Data%20Cable&strURL=https://rsddownload.motorola.com/download/Moto.Version.34.179.x.MB525.Retail.en.v.9.pdf

 

κατεβαζεις το προγραμμα , κανεις εγκατασταση και μετα συνδεεις το defy σου και ακολουθεις τις οδηγιες:)

Edited by pok
Link to comment
Share on other sites

Αν τα εκανα ολα καλα...

 

Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση λογισμικού για την κινητή συσκευή σας. Κάντε έλεγχο και πάλι για νέες εκδόσεις.

 

Δεν ξερω...!

Στα αριστερα παντος με παραξενεψε αυτο..

 

 

Αριθμός μοντέλου:

N / A

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγη ώρα, αργεί 2-3 λεπτά να αναγνωρίσει το τηλέφωνο. Ίσως χρειαστεί να το βάλεις - βγάλεις καμιά φορά.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγη ώρα, αργεί 2-3 λεπτά να αναγνωρίσει το τηλέφωνο. Ίσως χρειαστεί να το βάλεις - βγάλεις καμιά φορά.

 

Ναι κανει συνδεση συσκευης... βρισκει το ΙΜΕΙ αλλα λεει οτι δεν υπαρχει καποιο update

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα κανείς;

Όταν βγάζω με φωτογραφίες που χρειάζονται φλας, δε βγάζει φωτογραφία, αλλά μια μαύρη.

Σε αυτές που δεν ανάβει το φλας, βγαίνουν σωστές.

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα κανείς;

Όταν βγάζω με φωτογραφίες που χρειάζονται φλας, δε βγάζει φωτογραφία, αλλά μια μαύρη.

Σε αυτές που δεν ανάβει το φλας, βγαίνουν σωστές.

 

πηγαινε στις εφαρμογες- φωτογραφική- καθαρισμός προσωρινής μνήμης ΜΗΠΩΣ και φτιάξει:ninja:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...