Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι δεν χρειαζεται τιποτα!

 

Ούτε επαφές, ούτε εφαρμογές, ούτε πληροφορίες όπως κωδικοί δικτύων, τίποτα;;;; :O

 

Backup βέβαια πρέπει...

Edited by XPhys
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Ναι για παράδειγμα αν υπάρχει επιτέλους μόνιμο setting για αναφορά παράδοσης στα μηνύματα....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι για παράδειγμα αν υπάρχει επιτέλους μόνιμο setting για αναφορά παράδοσης στα μηνύματα....

Mόλις τελείωσα κι εγώ με την αναβάθμιση και αν και δε το περίμενα όντως η αναφορά στα sms πλέον έγινε μόνιμη και μάλιστα βγαζει πλέον και συμβολάκι που φαίνεται αν το μηνυμα εχει παραδοθεί η εκκρεμεί

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μολις αναβάθμισα και εγώ , το κινητό πρώτη εντύπωση πολυ γρήγορο σε απόκριση , στον τερματισμό των κλήσεων που ηταν ενα θέμα, έπεται συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναω κι γω τωρα την αναβαθμιση κι ο Θεος βοηθος μπας και λυθει και το προβλημα που εχω! Ανα χειρας το καλωδιο λοιπον βουρ για την αναβαθμιση ... ! :lol:

 

 

 

Εκανα την αναβαθμιση, αλλα εχασα επαφες και φωτογραφιες!

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

 

1)Η επιλογές να κλείνει ήχος όταν γυρνάς ανάποδα το τηλέφωνο ή όταν κάνεις διπλό κλικ στην οθόνη που μια λειτουργούσαν μια όχι βγήκαν πλέον τελείως;;; αντί να της διορθώσουν τις έβγαλαν; δε τις βρίσκω...

2)Λέει ανίχνευση in-pocket και καλά κλειδώνει αυτοματα τη συσκευή οταν μπαίνει σε τσέπη... μας κοροιδεύουν οσες φορες κι αν δοκίμασα δε κλείδωσε...

3)Σαφώς πιο γρήγορο, καλύτερος dialer, επιλογες και στα sms πλέον, νέες εφαρμογές

4)Νέος συλλογή σαφώς καλύτερη και επιλογη zoom in/out στη κάμερα

5)Μαύρο οταν βγαζω φωτογραφια οποτε μαλλον την επαναφορα δε τη γλιτώνω... στους άλλους βγαζει κανονικά;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

 

1)Η επιλογές να κλείνει ήχος όταν γυρνάς ανάποδα το τηλέφωνο ή όταν κάνεις διπλό κλικ στην οθόνη που μια λειτουργούσαν μια όχι βγήκαν πλέον τελείως;;; αντί να της διορθώσουν τις έβγαλαν; δε τις βρίσκω...

2)Λέει ανίχνευση in-pocket και καλά κλειδώνει αυτοματα τη συσκευή οταν μπαίνει σε τσέπη... μας κοροιδεύουν οσες φορες κι αν δοκίμασα δε κλείδωσε...

3)Σαφώς πιο γρήγορο, καλύτερος dialer, επιλογες και στα sms πλέον, νέες εφαρμογές

4)Νέος συλλογή σαφώς καλύτερη και επιλογη zoom in/out στη κάμερα

5)Μαύρο οταν βγαζω φωτογραφια οποτε μαλλον την επαναφορα δε τη γλιτώνω... στους άλλους βγαζει κανονικά;;

 

1) ψαξε καλυτερα

2) δεν δουλευει

 

5) καθαρισε μονο την cache της καμερας

Link to comment
Share on other sites

Πολυ παραξενο! Αμα πατησω το εικονιδιο με το τηλεφωνο και παω απο εκει μεσα στις Επαφες μου τις εμφανιζει ολες. Σε αντιθετη περιπτωση αμα πατησω το εικονιδιο των επαφων ( το μπλε με το ανθρωπακι) μου εμφανιζει καμια 10αρια ΜΟΝΟ. Γβνριζει κανεις κατι;

 

Θα συμφωνησω με τον φιλο παραπανω οτι χρειαζεται back up!!! Εχασα πολλες φωτο και πρεπει να τις ξαναβρω για να τις περασω!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλύτερη η 2.2.2 σε αίσθηση, θέλει οπωσδήποτε backup (ευτυχώς είχα αγοράσει το Mybackup Pro πιο πριν) γιατί χάνει ρυθμίσεις και δεδομένα εφαρμογών, εμένα δεν μου δημιούργησε πρόβλημα στην κάμερα.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Στο ξεκινημα της αναβάθμισης το λέει καθαρά ότι θα χαθουν φωτογραφίες και πολυμέσα. Όσον αφορά τα προγράμματα δεν χάθηκε κανένα, διατηρήθηκαν μάλιστα και οι 7 οθόνες όπως ήταν πριν. Οι διαφορές που έχω δει μέχρι τώρα είναι η αλλαγή γλώσσας των διακοπτών wi-fi, gps, bluetooth etc από ελληνικά σε αγγλικά και η μη αυτόματη εκκίνηση του setvsel.

Μια πρώτη ερώτηση σε όποιον γνωρίζει, η συσκευή ξερουταρίστηκε :):) με την αναβάθμιση κι αν ναι την κάνουμε παλι ρουτ με τον παλιό τρόπο ή ισχύει κάτι άλλο?

Α κι ενα ευχαριστω στο φορουμ για την ειδοποίηση της αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το πρόβλημα με την κάμερα. Λύθηκε όμως αφού έσβησα data/cache από recovery. Όσον αφορά το root, εγώ το έκανα με το SuperOneClick!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ παραξενο! Αμα πατησω το εικονιδιο με το τηλεφωνο και παω απο εκει μεσα στις Επαφες μου τις εμφανιζει ολες. Σε αντιθετη περιπτωση αμα πατησω το εικονιδιο των επαφων ( το μπλε με το ανθρωπακι) μου εμφανιζει καμια 10αρια ΜΟΝΟ. Γβνριζει κανεις κατι;

 

Θα συμφωνησω με τον φιλο παραπανω οτι χρειαζεται back up!!! Εχασα πολλες φωτο και πρεπει να τις ξαναβρω για να τις περασω!

 

Σε εμένα τις έσβησε όλες

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση και ολα ενταξει!!!

Ουτε επαφες,ουτε φωτο χαθηκαν,ολα ειναι εκει:)

 

(οταν κανεις συνδεση για αναβαθμιση γραφει οτι τα δεδομενα σου δεν θα χαθουν).

 

 

1.Δεν βλεπω ομως την δονηση ,οταν γυρνας αναποδα το τηλ.

2.Στις ρυθμισεις κλησης τι ειναι η λειτουργια ΤΤΥ και ΜΟS ??

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που λες όλα καλά, τη βάλαμε και τη froyo που εκ πρώτης όψης πετάει να σου τα πρώτα σύννεφα στον ορίζοντα: Κατά έναν περίεργο λόγο κάνει τα δικά του στη homescreen! Μπαινοβγαίνοντας στο μενού ή ακόμα και απλά αλλάζοντας οθόνες εξαφανίζει widgets ή τα αλλάζει θέσεις, ενίωτε κλονοποιεί και κανένα, ενώ μετά από μια επανεκκίνηση που έκανα, μου άλλαξε και φόντο! Πολύ περίεργα πράγματα νομίζω... Επίσης διαπίστωσα ότι το swype είναι πλέον σημαντικά πιο ελιπές στο λεξικό του απ' ότι πριν! Συνέχεια προσθέτω λέξεις, κάτι που σε καμία περίπτωση δε γίνονταν σ' αυτή τη συχνότητα πριν την αναβάθμιση! Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει γαλλικό DEFY, σήμερα έκανα την αναβάθμιση σε official froyo, και συνειδητοποίησα ότι δεν υπάρχει επιλογή για ελληνικό πληκτρολόγιο πλέον πουθενά. Μπορεί να είναι κάτι που παρέβλεψα γι'αυτό σας παρακαλώ οποιοσδήποτε μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος.
Link to comment
Share on other sites

1) ψαξε καλυτερα

2) δεν δουλευει

 

5) καθαρισε μονο την cache της καμερας

Tι εννοείς ψάξε καλύτερα, κοιταξα παντού στις ρυθμίσεις που μπορει αλλού να το έχουν βάλει δηλαδη;; Με κάμερα οκ πλεον!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που λες όλα καλά, τη βάλαμε και τη froyo που εκ πρώτης όψης πετάει να σου τα πρώτα σύννεφα στον ορίζοντα: Κατά έναν περίεργο λόγο κάνει τα δικά του στη homescreen! Μπαινοβγαίνοντας στο μενού ή ακόμα και απλά αλλάζοντας οθόνες εξαφανίζει widgets ή τα αλλάζει θέσεις, ενίωτε κλονοποιεί και κανένα, ενώ μετά από μια επανεκκίνηση που έκανα, μου άλλαξε και φόντο! Πολύ περίεργα πράγματα νομίζω... Επίσης διαπίστωσα ότι το swype είναι πλέον σημαντικά πιο ελιπές στο λεξικό του απ' ότι πριν! Συνέχεια προσθέτω λέξεις, κάτι που σε καμία περίπτωση δε γίνονταν σ' αυτή τη συχνότητα πριν την αναβάθμιση! Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο;

 

Δε μου κάνει "κόλπα" στη Homescreen. To Swype είναι όντως πολύ ελλειπές!

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς ψάξε καλύτερα, κοιταξα παντού στις ρυθμίσεις που μπορει αλλού να το έχουν βάλει δηλαδη;; Με κάμερα οκ πλεον!

 

εχεις δικιο φιλε μου, νομιζα οτι το ειδα καπου

Link to comment
Share on other sites

παιδες τωρα με την official froyo υπάρχει κάποιος λεπτομερής οδηγός για root με το superoneclick?

θέλω να διαγράψω ένα κάρο άχρηστες εφαρμογές και δεν μπορώ.

Θέλω να βρώ ένα step-by-step όμως γιατι φοβαμαι οτι θα κάνω μ.......ια και θα το αχρηστέψω...ακόμα δεν το πήρα !!!!! (nooob:lol:)

αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...