Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Btw, υπάρχει ένα minor update από την Motorola εδώ και καιρό (2.34 --> 2.51). Σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή, τρέξε το Motorola software update και λογικά θα σου βρει το σχετικό update

 

Το είχε πάρει το μάτι μου αυτό, αλλά δεν είχα ασχοληθεί ως τώρα, λόγω πίεσης χρόνου. Σήμερα λοιπόν είπα να περάσω την εν λόγω αναβάθμιση, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα κάτι. Εγκατέστησα το Motorola software update πάω να κάνω λοιπόν την αναβάθμιση και δυστυχώς δεν αναγνωρίζει κανονικά τη συσκευή. Συγκεκριμένα, βγάζει σωστό IMEI, αλλά στον Αριθμό μοντέλου και τον παροχέα υπηρεσιών βγάζει Ν/Α. Τι μπορεί να φταίει; Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιθανόν να είναι down ο server της ΜΟΤΟ (ετοιμάζουν την Froyo ίσως???). Το λέω γιατί οταν όλα είναι εντάξει θα πρέπει στο μοντέλο να δεις Defy και στον παροχέα Motorola Europe.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να είναι down ο server της ΜΟΤΟ (ετοιμάζουν την Froyo ίσως???). Το λέω γιατί οταν όλα είναι εντάξει θα πρέπει στο μοντέλο να δεις Defy και στον παροχέα Motorola Europe.

ίσως να έχεις δίκιο γιατί τη παρασκευή που συνέδεσα το κινητό μου το αναγνώριζε κανονικά ενώ σημερα βγαζει imei αλλά στα άλλα Ν/Α

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι πολύ καλά νέα νομίζω!:D Κοίτα να δεις που πήγα να γράψω για πρόβλημα και πάμε να ψαρέψουμε το νέο εν τη γενέσει του!:lol: Δε δοκιμάζει και κανείς άλλον να μας πει αν βλέπει το ίδιο; Στους 2 μπορεί να είναι κατά σύμπτωση πρόβλημα, αν προκύψει έστω και τρίτος, θα είναι μάλλον στραβός ο γιαλός, δε θα αρμενίζουμε στραβά...;):)
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες που έχει μέσα δεν λειτουργούν με το gps! παρά μόνο με wifi!

Ξέρει κάποιος κάτι? η πρέπει να εγκατασταθει άλλο πρόγραμμα με χάρτες?

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και στην Γερμανία!! Άντε και στα μέρη μας γρήγορα! Δεν μπορώ να περιμένωωωωωω!

 

Όσοι δηλαδή το αγοράσαμε απο γερμανια, μπορούμε να το αναβαθμίσουμε;

 

Η αναβάθμιση θα κρατήσει τις υπάρχουσες ρυθμίσεις και προγράμματα η θα γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;;;

 

Ξέρει κανεις;

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

ίσως να έχεις δίκιο γιατί τη παρασκευή που συνέδεσα το κινητό μου το αναγνώριζε κανονικά ενώ σημερα βγαζει imei αλλά στα άλλα Ν/Α

 

μηπως επειδη δεν φορατε την επισημη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δηλαδή το αγοράσαμε απο γερμανια, μπορούμε να το αναβαθμίσουμε;

 

Η αναβάθμιση θα κρατήσει τις υπάρχουσες ρυθμίσεις και προγράμματα η θα γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;;;

 

Ξέρει κανεις;

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Όσοι αγοράσατε από Γερμανία με το Motorola Softwawe Update μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση τώρα

 

Η αναβάθμιση δεν πείραξε ρυθμίσεις και προγράμματα, αλλά δεν ενεργοποιούνταν το πληκτρολόγιο.

Αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

μηπως επειδη δεν φορατε την επισημη ρομ;

 

Πιο επίσημη δε γίνεται! Δοκίμασες κι εσύ και σου βγάζει όλα τα στοιχεία κανονικά;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μηπως επειδη δεν φορατε την επισημη ρομ;

 

Φίλε όχι απλά φοράμε την επίσημη αλλά περιμένουμε πως και πως τη froyo τόσο καιρό για να το πειράξουμε και λίγο μιας και μετά τη βλάβη που μου έβγαλε δε ρίσκαρα να χάσω την εγγύηση τουλάχιστον πριν δούμε τη froyo.

 

YΓ: Aλήθεια στη Γερμανία όσοι το πήραν είναι με blur η σκέτη η έκδοση;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

YΓ: Aλήθεια στη Γερμανία όσοι το πήραν είναι με blur η σκέτη η έκδοση;

Το δικό μου που αναβαθμίστηκε μέσω του Motorola Softwawe Update (αγορασμένο από Γερμανία) μετά την αναβάθμιση συνεχίζει να έχει motoblur

Link to comment
Share on other sites

Πιο επίσημη δε γίνεται! Δοκίμασες κι εσύ και σου βγάζει όλα τα στοιχεία κανονικά;:rolleyes:

 

οσο ειχα την επισημη μεσα (μεχρι προχθες δηλαδη), μου τα εβγαζε ολα τα στοιχεια κανονικα

εβαλα την froyo JRDNEM_U3_3.4.2_155-002_DEBLUR, και μου εμφανιζει και εμενα τα Ν/Α (εκτος του ΙΜΕΙ)

ομως μπορει να ειναι και τυχαιο (αφου συμβαινει και σε εσας που φορατε την επισημη ακομα, το ιδιο)

 

δειτε ομως και τι λεει ο μαστορας εδω:

 

As I've said a couple times. Your current version will determine if you can update/upgrade to a new version. The software string will remain the same for most regions except for some users who had mentioned with a previous SEA update their phone is now CEE. You cannot change a T-Mobile phone to a retail phone as the update is dependent on the current software version.

 

Mark

Support Forums Manager

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που αντιμετωπιζω, οποτε φορτιζω το κινητο μεσω usb να μου αλλαζει τον ηχο κλησης συνεχιζει να υφισταται. Δοκιμασα διαφορα μουσικα αρχεια απο τους φακελους ringtones και albums, αλλα μολις φορτιζω το κινητο απο μονο του μου αλλαζει τον ηχο κλησης και με αναγκαζει οχι μονο να τον αλλαζω, αλλα να χανω και κλησης εχοντας στο μυαλο μου οτι εχω βαλει ενα συγκεκριμενο τραγουδι για ηχο κλησης!! Πραγματικα πολυ σπαστικο αυτο και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω.
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που αντιμετωπιζω, οποτε φορτιζω το κινητο μεσω usb να μου αλλαζει τον ηχο κλησης συνεχιζει να υφισταται. Δοκιμασα διαφορα μουσικα αρχεια απο τους φακελους ringtones και albums, αλλα μολις φορτιζω το κινητο απο μονο του μου αλλαζει τον ηχο κλησης και με αναγκαζει οχι μονο να τον αλλαζω, αλλα να χανω και κλησης εχοντας στο μυαλο μου οτι εχω βαλει ενα συγκεκριμενο τραγουδι για ηχο κλησης!! Πραγματικα πολυ σπαστικο αυτο και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω.

 

Nα εύχεσαι να λυθεί με την αναμενόμενη αναβάθμιση ! ή μηπώς φοράς froyo?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

θα τρελλαθω αδικα..

εχω αγορασει το κινητο απο Γερμανια..

η εκδοση ειναι η Blur_version2.2.1.0MB525.retail.en.DE

ειπαμε παραπανω πως στη Γερμανια εχει βγει η froyo.

Παω settings και check for updates και μου λεει οτι ειμαι up to date.

 

Εν τω μεταξυ, δεν μπορω να βαλω τους drivers για το Motorola Software Update.

Εβαλα κ αυτους που προτεινεται στο thread Defy Modding και εψαξα και αλλου.

 

Μου γραφει οτι ειναι 32bit drivers και οτι θελω 64bit drivers (i5/win7) αλλα δεν τους βρισκω και οσους βρηκα δεν αναγωριζουν το τηλεφωνο..

Καμια καλη ιδεα???

 

 

edit: το update εγινε σε froyo χρησιμοποιωντας αλλο PC. το i5/win7_64bit αρνουνταν πεισματικα..

οπως αναφερθηκε απο αλλο χρηστη (kost_pap νομιζω) η αναβαθμιση προκαλεσε την απωλεια του ελληνικου swype! της γλωσσας μονο.. εχω εξαρτηθει πληρως απο το swype... καμια ιδεα?

Edited by m1035
προσπερασα το προβλημα.. προεκυψε αλλο!!!
don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν drivers για win7 64bit. Googlare λίγο και θα τους βρεις.

 

Sent from Defy using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nα εύχεσαι να λυθεί με την αναμενόμενη αναβάθμιση ! ή μηπώς φοράς froyo?

 

Μαλλον θα πρεπει να ευχομαι να λυθει με την αναμενομενη αναβαθμιση γιατι δεν φοραω froyo. Ειλικρινα εχω τρελλαθει με το συγκεκριμενο προβλημα. :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε η 2.2 τωρα τελειωσα την αναβαθμιση.

Ακόμη επανεκκινηση κανει!!

 

περιεργο, σε μενα δεν την εμφανιζει

φορουσες την επισημη 2.1 πριν;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...