Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λέτε να είναι αληθινό και να έχουμε σχεδόν έτοιμο και επίσημο gingerbread;;;;

 

Δείτε εδώ!!!

 

:D

 

Πολύ ενθαρρυντικό

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι αληθινό και να έχουμε σχεδόν έτοιμο και επίσημο gingerbread;;;;

 

Δείτε εδώ!!!

 

:D

τι έγινε ρε παιδιά, λέτε να μας κάνει τέτοια έκπληξη η motolora πάνω που τη θάβαμε χθες γι΄αυτον ακριβώς το λόγο;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παιδιά, λέτε να μας κάνει τέτοια έκπληξη η motolora πάνω που τη θάβαμε χθες γι΄αυτον ακριβώς το λόγο;

 

Καλημέρα ... αν σκεφτείς πόσο καθυστέρησε για την 2.2 ακόμα και αν όντως σκέφτονται να βγάλουν την 2.3 πριν τα Χριστούγεννα χλωμό να βγει ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια ςος

Έφτιαξα το ντέφι ενός φίλου, και κατεβάζει συνεχώς δεδομένα.

Απο πού τα κλείνουμε ?

Συγνώμη που δεν έψαξα για πιθανή απάντηση αλλά επειδή γράφει συνέχεια και είναι φίλου, δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα.

Παρακαλώ βοηθήστε ρε παιδιά !

Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια ςος

Έφτιαξα το ντέφι ενός φίλου, και κατεβάζει συνεχώς δεδομένα.

Απο πού τα κλείνουμε ?

Συγνώμη που δεν έψαξα για πιθανή απάντηση αλλά επειδή γράφει συνέχεια και είναι φίλου, δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα.

Παρακαλώ βοηθήστε ρε παιδιά !

 

Ρυθμισεις - Διαχειριση δεδομενων - Παραδοση δεδομενων off ολα :)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - Διαχειριση δεδομενων - Παραδοση δεδομενων off ολα :)

 

Ευχαριστώ φίλε pok. Μόλις το έκανα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα μη το βλέπεις έτσι αν υπάρχει όντως έκδοση και έχει διαρρεύσει σημαίνει ότι είναι σχεδόν έτοιμη οπότε επειδή μιλάμε για τη μοτορόλα σε κανα τρίμηνο θα ναι έτοιμη προς διάθεση αν κρίνω από τη διαρροή της froyo και την επίσημη κυκλοφορία της.μακάρι να γίνει κι ας αργήσει δε πειράζει

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τι μας νοιαζει ρε παιδια αν θα βγει επισημα ή οχι?εμεις θα τη βαλουμε ετσι κι αλλιως:lol:
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω τα handsfree γιατι το τηλεφωνο μπαινει σε σιγη και δεν ακουγεται ηχος κουδουνισματος καθολου .Αν τα ξεσυνδεσω το κουδουνισμα επανερχεται. Σας εχει τυχει ???

 

Αυτό το πρόβλημα το "ανακάλυψα" εγώ μόλις χτές με οδυνηρό τρόπο...μιας και έχασα πολύ σημαντικές κλήσεις.

Υπάρχει λύση ;

Εκτός φυσικά από το να μην χρησιμοποιούμε τα handsfree ή να πρέπει να έχουμε συνεχώς στα αυτιά μας τα ακουστικά !

Εκτός από το παραπάνω θέμα, τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι βγάζοντας το κινητό από τον φορτιστή δεν μου κάνει πλέον αυτό το χαρακτηριστικό "μπιπ" που έκανε πάντα, σας έχει τύχει κάτι ανάλογο ;

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια ςος

Έφτιαξα το ντέφι ενός φίλου, και κατεβάζει συνεχώς δεδομένα.

Απο πού τα κλείνουμε ?

Συγνώμη που δεν έψαξα για πιθανή απάντηση αλλά επειδή γράφει συνέχεια και είναι φίλου, δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα.

Παρακαλώ βοηθήστε ρε παιδιά !

Γειά χαρά παιδιά και πάλι.

Εχθές έκανα την πιό πάνω ερώτηση και ο φίλος pok μου είπε -Ρυθμισεις - Διαχειριση δεδομενων - Παραδοση δεδομενων off ολα -

όπως και έκανα και όλα καλά.

Όμως, αγρότερα πήγα να ανοίξω το μάρκετ με wi-fi ανοικτό και μου γράφει οτι είναι απενεργοποιημένα τα δεδομένα φόντου και μου ζητάει να τα ενεργοποιήσω, κάτι που δεν έκανα φοβούμενος να μην χρεώσει πάλι δεδομένα.Τί είναι αυτό ?

Εγώ έχω το lg optimus one (p500) και ανοίγοντας wi-fi τα κάνω όλα σε σχέση με το ίντερνετ (και μάρκετ).

Το ντέφι τι είναι αυτά που ζητάει και γιατί δεν ανοίγει το μάρκετ με wi-fi ?

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ενεργοποιήσω για να λειτουργήσει το wi-fi κανονικά, χωρίς να χρεώνει δεδομένα ?

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά και πάλι.

Εχθές έκανα την πιό πάνω ερώτηση και ο φίλος pok μου είπε -Ρυθμισεις - Διαχειριση δεδομενων - Παραδοση δεδομενων off ολα -

όπως και έκανα και όλα καλά.

Όμως, αγρότερα πήγα να ανοίξω το μάρκετ με wi-fi ανοικτό και μου γράφει οτι είναι απενεργοποιημένα τα δεδομένα φόντου και μου ζητάει να τα ενεργοποιήσω, κάτι που δεν έκανα φοβούμενος να μην χρεώσει πάλι δεδομένα.Τί είναι αυτό ?

Εγώ έχω το lg optimus one (p500) και ανοίγοντας wi-fi τα κάνω όλα σε σχέση με το ίντερνετ (και μάρκετ).

Το ντέφι τι είναι αυτά που ζητάει και γιατί δεν ανοίγει το μάρκετ με wi-fi ?

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ενεργοποιήσω για να λειτουργήσει το wi-fi κανονικά, χωρίς να χρεώνει δεδομένα ?

Ευχαριστώ και πάλι.

αυτό το έχω προσέξει κι εγώ αν απενεργοποιήσεις τα δεδομένα παρασκηνίου δε θυμαμαι πως τα λένε και με wifi ακόμα δε μπορείς να μπεις στο μαρκετ, αν έχεις συνδεθει με το wifi πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα δε θα σε χρεώσει τίποτα, το καλύτερο πάντως είναι να περάσεις την εφαρμογή apn on off οπότε θα σαι κομπλέ με κλειστά όλα από και και όχι από το κινητό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό ήθελα να κάνω.

Να κατεβάσω δηλ. το APN on-off και μου ζητάει να ανοίξω τα δεδομένα. Πραγματικά κουφό. Σίγουρα κατόρθωμα της μοτορόλα γιατί στο lg p500 που έχω, δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο και εξάλλου, αυτό το νόημα έχει το wi-fi.

Να αντικαθιστά το data. Απίστευτο.

Αλλά και να κατεβάσεις το APN on-off, αν χρειάζεται να ανοίξεις data για να μπείς στο μάρκετ και πάλι τίποτα δεν κάνεις. :blink:

 

Ακριβώς αυτό ήθελα να κάνω.

Να κατεβάσω δηλ. το APN on-off και μου ζητάει να ανοίξω τα δεδομένα. Πραγματικά κουφό. Σίγουρα κατόρθωμα της μοτορόλα γιατί στο lg p500 που έχω, δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο και εξάλλου, αυτό το νόημα έχει το wi-fi.

Να αντικαθιστά το data. Απίστευτο.

Αλλά και να κατεβάσεις το APN on-off, αν χρειάζεται να ανοίξεις data για να μπείς στο μάρκετ και πάλι τίποτα δεν κάνεις. :blink:

Συγνώμη, επανέρχομαι γιατί μίλησα με την μοτορόλα.

Απ'ότι μου είπε υπάλληλος, και να ενεργοποιήσεις τα δεδομένα φόντου, απο την στιγμή που έχεις ανοικτό wi-fi δεν μπαίνεις στην επι πληρωμή σύνδεση.

Το έχει κανείς δουλέψει παιδιά, να το επιβεβαιώσει ?

Thanks.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν έχεις ανοιχτό το Wifi χρησιμοποιεί ΜΟΝΟ αυτό για μεταφορά δεδομένων και όχι το 3G data

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα φόντου δεν έχουν σχέση με την "Παράδοση δεδομένων" η όπως στο καλό το λέει με ελληνικά menu. Ανοίγοντάς τα δεν ανοίγει αυτομάτως και τα δεδομένα μέσω δικτύου κινητής. Απλά επιτρέπει σε εφαρμογές να κάνουν συγχρονισμό δεδομένων στο παρασκήνιο όταν υπάρχει ενεργή σύνδεση (WiFi ή δικτύου κινητής). Το market το απαιτεί γιατί κατεβάζει τα apps στο παρασκήνιο!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Κατέβασα το APNon-off.Όταν βρίσκεται στην επιλογή ΑΝΕΝΕΡΓΟ είναι κομμένα τα data ? Το χρησιμοποιεί κανείς να μου πεί ρε παιδιά ? :cry:

 

Τα δεδομένα φόντου δεν έχουν σχέση με την "Παράδοση δεδομένων" η όπως στο καλό το λέει με ελληνικά menu. Ανοίγοντάς τα δεν ανοίγει αυτομάτως και τα δεδομένα μέσω δικτύου κινητής. Απλά επιτρέπει σε εφαρμογές να κάνουν συγχρονισμό δεδομένων στο παρασκήνιο όταν υπάρχει ενεργή σύνδεση (WiFi ή δικτύου κινητής). Το market το απαιτεί γιατί κατεβάζει τα apps στο παρασκήνιο!

Ευχαριστώ cca.

Αυτό που με τρόμαξε είναι το οτι απο την αρχή κατέβασα το 3g watchdog και το είδα να ανεβάζει συνέχεια δεδομένα.

Στο lg p500 που έχω, γράφει όγκο μόνον οταν συνδέομαι μεσω δυκτίου κινητής.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad:

...μου την ΄χει σπάσει......

το ακουστικό του τηλεφώνου, κανει την φωνή του ομιλητη να "τρίζει".

δηλαδή θέλει αντικατάσταση ...αλλα πώς? με 3.4.2-155 ,ρουτ, και μαύρο status bar..... θα με κράξουν!!:X:cry:

 

με τρομάζει η διαδικασία να κάνω downgrade :help::help::help:

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad:

...μου την ΄χει σπάσει......

το ακουστικό του τηλεφώνου, κανει την φωνή του ομιλητη να "τρίζει".

δηλαδή θέλει αντικατάσταση ...αλλα πώς? με 3.4.2-155 ,ρουτ, και μαύρο status bar..... θα με κράξουν!!:X:cry:

 

με τρομάζει η διαδικασία να κάνω downgrade :help::help::help:

 

κουμπωσε πανω την γαλλικη official 2.2 και στειλτο. δεν θα σου πουνελογικα κατι, official rom ειναι.

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

πότε θα βγεί η δικιά μας επιτέλους?

 

τελος παντων η γαλλική είναι αυτή? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063728

 

κουμπωσε πανω την γαλλικη official 2.2 και στειλτο. δεν θα σου πουνελογικα κατι, official rom ειναι.

 

εσυ ποιά απ'όλες τις version εγκατεστησες και απο που?

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

εσυ ποιά απ'όλες τις version εγκατεστησες και απο που?

 

την Version Nu Retail που δεν εχει πειραχτει απο providers. link απο το xda κανονικα οποιο δουλευει και μετα rds lite.

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

την Version Nu Retail που δεν εχει πειραχτει απο providers. link απο το xda κανονικα οποιο δουλευει και μετα rds lite.

 

δηλαδη αυτο το link Sbf file: http://www.multiup.org/fichiers/down..._2.2_FroYo.rar το οποίο είναι Blur

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

αν το κινητο εχει πειραχτει με custom rom μπορουμε να γυρισουμε σε official?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμισεις και στειλτο.ουτε που θα το προσεξουν.η τουλαχιστον ετσι ελπιζω

 

@gesamfunai φυσικα και μπορεις να γυρισεις

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμισεις και στειλτο.ουτε που θα το προσεξουν.η τουλαχιστον ετσι ελπιζω

 

@gesamfunai φυσικα και μπορεις να γυρισεις

ευχαριστουμε

καποιος οδηγουλης για την εγκατασταση?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...