Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

http://android.modaco.com/content/software/325980/new-style-market-apk-downloads/

κατεβαζεις το apk και το εγκαθιστας απο την sd με καποιον file manager (πχ astro)

 

OK !!!!

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Το αγόρασα μεταχ. από Ισπανία και είναι κλειδωμένο σε Vodafone Spain.Έβαλα την καρτα της Ελληνικής Vodafone και μου ζητάει sim network unlock pin.Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αγοράσεις έναν κωδικό ξεκλειδώματος μέσω internet, υπάρχουν εταιρίες που πουλάνε τέτοιους κωδικούς, πχ. εδώ.

 

Εναλλακτικά, θα μπορούσες να στείλεις ένα email στη Vodafone Ισπανίας εξηγώντας την κατάσταση και να τους παρακαλέσεις να σου στείλουν τον κωδικό. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι συνειδητοποιησα εκ των υστερων, το Defy έχει και δικό του αυτόνομο, offline τηλ. κατάλογο πέρα από το να αποθηκεύει τις επαφες στον gmail λογαριασμό του χρήστη όπως σε όλα τα android κινητα.

Τώρα όμως που η φίλη μου στο κινητό της έχει περάσει όλο τον κατάλογο της στο motorola directory, ξέρει κανεις αν μπορουν να μεταφερθουν στον gmail λογαριασμό γιατί όσο κι αν εψαξα το κινητό δεν βρήκα τίποτα....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω απογοητευτεί από την Μοτορόλα για την υποστήριξη του τηλεφώνου ... οι περισσότερες συσκευές πηγαίνουν προς την 2.3 και η δικιά μας ΑΚΟΜΑ να πάρει την 2.2 ... απλά απογοήτευση ...

 

Επίσης έχω το εξής πρόβλημα ... όταν καλώ κάποιον σβήνει οθόνη και δεν επανέρχεται για αρκετά δευτερόλεπτα ... δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει για αυτό. Το έχω παρατηρήσει έδω και κανά 20ήμερο. Δεν ξέρω αν φταίει κάποια εφαρμογή που έχω βάλει ...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω απογοητευτεί από την Μοτορόλα για την υποστήριξη του τηλεφώνου ... οι περισσότερες συσκευές πηγαίνουν προς την 2.3 και η δικιά μας ΑΚΟΜΑ να πάρει την 2.2 ... απλά απογοήτευση ...

 

Επίσης έχω το εξής πρόβλημα ... όταν καλώ κάποιον σβήνει οθόνη και δεν επανέρχεται για αρκετά δευτερόλεπτα ... δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει για αυτό. Το έχω παρατηρήσει έδω και κανά 20ήμερο. Δεν ξέρω αν φταίει κάποια εφαρμογή που έχω βάλει ...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Δυστυχώς αυτό είναι πίκρα και μένα σε αυτό το τομέα με κάνει και νιώθω λες κι εχω τηλέφωνο διετίας, ολοκαίνουργια συσκευή και νομίζω πρέπει να κανε και καλές πωλήσεις για τη moto και να το χει ξεχασμένο, τώρα έπρεπε η προσμονη να υπάρχει για τη 2.3 κι οχι να περιμένουμε τη froyo οποτε για 2.3 δε μας κόβω καν...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως απο τα τελη του 2011 οι συσκευες των "μεγαλων" εταιρειων θα παιρνουν υποχρεωτικα για τουλαχιστον 18 μηνες αναβαθμισεις. τωρα εχουμε το xda για custom rom με android 2.3.4
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως απο τα τελη του 2011 οι συσκευες των "μεγαλων" εταιρειων θα παιρνουν υποχρεωτικα για τουλαχιστον 18 μηνες αναβαθμισεις. τωρα εχουμε το xda για custom rom με android 2.3.4

 

Πράγματι, ευτυχώς που υπάρχει κι ο Quarx απο την Ρωσία και μας έδωσε την Cyanogenmod 7.1 με Android 2.3.4. Αν περίμενα επίσημη, ακόμα με το Android 2.1 8α ήμουν.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορετικο εχει αν πατησω εκει που λεεει uptades froyo 2.2 στις χωρες τις ευρωπης και επιλεξω την αγγλια απο το επισημο site της motorola;

θα βγει αλλη εκδοση για την ελλαδα;

αυτο μονο στην γλωσσα αλλαζει στο μενου του κινητου;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως απο τα τελη του 2011 οι συσκευες των "μεγαλων" εταιρειων θα παιρνουν υποχρεωτικα για τουλαχιστον 18 μηνες αναβαθμισεις. τωρα εχουμε το xda για custom rom με android 2.3.4

 

Η Motorola συμπεριλαμβάνεται στις "μεγαλες"δηλαδη; γιατί όπως πρωειπαν και άλλοι δεν μας πολύ υπολογίζουν θα έλεγα ώστε να είμαστε ευχαριστημενοι

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Η Motorola συμπεριλαμβάνεται στις "μεγαλες"δηλαδη; γιατί όπως πρωειπαν και άλλοι δεν μας πολύ υπολογίζουν θα έλεγα ώστε να είμαστε ευχαριστημενοι

 

Sent from my MB525

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306050

 

http://techblog.gr/mobile/android-18-months-9292/

 

η motorola ειναι τεραστιος παικτης ειδικα στην Αμερικη. μην ξεχνατε εβγαλε και το πρωτο honeycomb tablet που επιδεικνυε η google.

εξου και η τοσο μεγαλη ενασχοληση με τις συσκευες της στο xda. πουλαει τρελα.

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Λοιπόν ακούστε ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα μου.

Όταν κάνουμε κλήση ή μας καλούν και πλησιάσουμε το κινητό στο αυτί μας κλείνει αυτόματα η οθόνη - δεν ξέρω αν έχει να κάνει με κάποιο είδους σένσορα αυτό - και μόλις απομακρύνουμε το κινητό από το αυτί μας επιστρέφει η οθόνη.

Δυστυχώς στο δικό μου κινητό κάποιες φορές δεν επιστρέφει η οθόνη με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω τίποτα στο κινητό για κάποια δευτερόλεπτα ... πχ να κλείσω την σύνδεση η να κάνω κάποια άλλη δραστηριότητα ενώ μιλάω. Αυτό μου πρωτοπαρουσιάστηκε πριν κανα 20ήμερο (ή μάλλον τότε ξεκίνησα να το παρατηρώ).

Έχει ιδέα κανείς τι μπορεί να φταίει ? να ξαναδοκιμάσω να του περάσω την 2.51 ? μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μπορούμε να απενεργοποιήσουμε ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Θέμα ρύθμισης δε νομίζω δυστυχώς...όλα αυτά περιγράφουν δυσλειτουργία του proximity sensor που έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά αφής και φυσικά και το Defy. Για δες μήπως με την επερχόμενη froyo λυθει το θεμα σου μια που για την ωρα δεν μπόρεσα να το αναπαράγω στο δικό μου δοκιμάζοντας....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέμα ρύθμισης δε νομίζω δυστυχώς...όλα αυτά περιγράφουν δυσλειτουργία του proximity sensor που έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά αφής και φυσικά και το Defy. Για δες μήπως με την επερχόμενη froyo λυθει το θεμα σου μια που για την ωρα δεν μπόρεσα να το αναπαράγω στο δικό μου δοκιμάζοντας....

 

κι εγώ αυτό φοβάμαι ... θέμα κάποιου σένσορα ... αλλά όσα app έτρεξα για τσεκάρισμα δεν μου βγάζουν κάτι ...

Edited by DuAl_SuN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν έχει βγει ακόμα για την Ελλάδα και γενικώς...υπομονή πιστευω οτι μεσα στην εβδομάδα θα είναι διαθέσιμο

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο, εγκατεστησα το motorola update, και μου εβγαλε υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμηση μολις συνδεσα το τηλ. αλλα δεν εχει καποιο χαρακτηριστικο της αναβαθμησης......

 

παιζει να ειναι η 2.2 ??? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο, εγκατεστησα το motorola update, και μου εβγαλε υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμηση μολις συνδεσα το τηλ. αλλα δεν εχει καποιο χαρακτηριστικο της αναβαθμησης......

 

παιζει να ειναι η 2.2 ??? :ninja:

 

Ποια έχεις εγκατεστημένη τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Λοιπόν ακούστε ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα μου.

Όταν κάνουμε κλήση ή μας καλούν και πλησιάσουμε το κινητό στο αυτί μας κλείνει αυτόματα η οθόνη - δεν ξέρω αν έχει να κάνει με κάποιο είδους σένσορα αυτό - και μόλις απομακρύνουμε το κινητό από το αυτί μας επιστρέφει η οθόνη.

Δυστυχώς στο δικό μου κινητό κάποιες φορές δεν επιστρέφει η οθόνη με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω τίποτα στο κινητό για κάποια δευτερόλεπτα ... πχ να κλείσω την σύνδεση η να κάνω κάποια άλλη δραστηριότητα ενώ μιλάω. Αυτό μου πρωτοπαρουσιάστηκε πριν κανα 20ήμερο (ή μάλλον τότε ξεκίνησα να το παρατηρώ).

Έχει ιδέα κανείς τι μπορεί να φταίει ? να ξαναδοκιμάσω να του περάσω την 2.51 ? μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μπορούμε να απενεργοποιήσουμε ?

 

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο πλαστικό screen protector που επηρεάζει τη λειτουργία του proximity sensor; Αν όχι τότε πρόκειται μάλλον για hardware πρόβλημα. Πριν το στείλεις/πας στο service στην Αργυρούπολη κάνε μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως λυθεί το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο, εγκατεστησα το motorola update, και μου εβγαλε υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμηση μολις συνδεσα το τηλ. αλλα δεν εχει καποιο χαρακτηριστικο της αναβαθμησης......

 

παιζει να ειναι η 2.2 ??? :ninja:

 

Η αναβάθμιση που έχει είναι αναβάθμιση της εφαρμογής και όχι του τηλεφώνου. Μόλις την έκανα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

την 2.1 εχω. με το update-1

 

Ποια έκδοση όμως; Την 2.34.1; Αν ναι, η αναβάθμιση που σου λέει είναι η 2.51.1

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση όμως; Την 2.34.1; Αν ναι, η αναβάθμιση που σου λέει είναι η 2.51.1
Ναι την 2.34.1 , οποτε λογικα θα ειναι η 2.51.1 ..........ειδατε καμια διαφορα οσοι την βαλατε ???
Link to comment
Share on other sites

μου ΞΑΝΑχαλασε το ακουστικο.

αν δεν μου αντικαταστησουν την συσκευη θα πεσει πολυ γελιο.

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Ναι την 2.34.1 , οποτε λογικα θα ειναι η 2.51.1 ..........ειδατε καμια διαφορα οσοι την βαλατε ???

 

Ναι, και είναι rootable;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...