Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

παιδια μηπως εχετε υποψην σας κανενα καλο πληκτρολογιο qwerty το οποιο ομως να εχει μεγαλα κουμπια??

χρησιμοποιω το multiling gingerbird (καπως ετσι τελος παντων) αλλα τα κουμπια του μου φαινονται μικρα..

 

thanks!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια γιατι καποιες εφαρμογες εμφανιζονται διπλες στο drawer? (εχω 2 galleries και 2 Messaging)? :wacko::confused:

και εχω και προβλημα στα πληκτρολογια

το swype μου δινει μονο Ελληνικα

το motorola keyboard μονο Αγγλικα (εχω γυρισει σε Αγγλικο μενου)

εβαλα το Morelocale2 αλλα ενω εμφανιζει τα Ελληνικα στις input languages δεν μπορω να εχω και Αγγλικα και Ελληνικα μαζι τσεκαρισμενα

(αυτο στο X10 ειχα κανει)

τωρα εβαλα το multiling και κανω δουλεια για εναλλαγη γλωσσας...

 

thanks

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Στο DEFY οταν χρησιμοποιησα για πρωτη φορα το WiFi μπηκε χωρις προβλημα, απο εκει και περα οποτε δοκιμασα βαζοντας και τον κωδικο του δικου μου δικτυου δεν ανταποκριθηκε, ξαφνικα μια μερα βλεπω σημα δικτυου, μπαινω χωρις προβλημα, απο εκει και περα οσες φορες και αν προσπαθησα δεν ειχε αποτελεσμα. Εχεις κανεις καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?? Ειναι καποια ρυθμιση??
Link to comment
Share on other sites

μα ειναι επισημη.

https://supportforums.motorola.com/message/369871#369871

απλα ειναι μονο OTA

με εγγυηση δεν γινεται να εχεις θεμα. αν ζουσα αμερικη θα μου ειχε ερθει notification για update

 

Είναι επίσημη μόνο που ολα οσα παραθέτεις αναφέρονται στην Αμερική όπου το update έφτασε -ως συνήθως- νωρίτερα μεσω της T-Mobile. Η Ευρώπη περιμένει ακόμα -για λίγο όπως αναφέρει η ιδια η ΜΟΤΟ στην σελίδα της στο facebook http://www.facebook.com/topic.php?uid=121867580498&topic=20424

Αυτά... :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο DEFY οταν χρησιμοποιησα για πρωτη φορα το WiFi μπηκε χωρις προβλημα, απο εκει και περα οποτε δοκιμασα βαζοντας και τον κωδικο του δικου μου δικτυου δεν ανταποκριθηκε, ξαφνικα μια μερα βλεπω σημα δικτυου, μπαινω χωρις προβλημα, απο εκει και περα οσες φορες και αν προσπαθησα δεν ειχε αποτελεσμα. Εχεις κανεις καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?? Ειναι καποια ρυθμιση??

 

Eιναι n το router σου?Δοκιμασε να το θεσεις σε g-only mode και να θεσεις χειροκινητα καναλι π.χ. 11 ή 12 ή 13 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημη μόνο που ολα οσα παραθέτεις αναφέρονται στην Αμερική όπου το update έφτασε -ως συνήθως- νωρίτερα μεσω της T-Mobile. Η Ευρώπη περιμένει ακόμα -για λίγο όπως αναφέρει η ιδια η ΜΟΤΟ στην σελίδα της στο facebook http://www.facebook.com/topic.php?uid=121867580498&topic=20424

Αυτά... :)

 

Άντε να δούμε μέχρι πότε θα περιμένει αυτή η Ευρώπη... :mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!μια ερωτηση.εχω το defy και ολα καλα..ευχαριστιμενος..εβαλα μια froyo 2.2.2 nordic usa επισημη μαλον..πολυ σταθερη αλλα δεν παιζει κανενα βιντεο! εβαλα κατι 720p .mp4 και κρασαρουν ολα!δεν παιζει τιποτα..δοκιμασα και με players απο μαρκετ τιποτα παλι..ειναι θεμα drivers?με κοντα στο 1gz cpu επρεπε να τα παιζει νομιζω,,υπαρχει καμια λυση? και για 720 video recording στα 24fps γινεται αμα βαλω καμια rom?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Eιναι n το router σου?Δοκιμασε να το θεσεις σε g-only mode και να θεσεις χειροκινητα καναλι π.χ. 11 ή 12 ή 13 κτλ

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το router το πήρα απο tellas και μου κάνει συνέχεια νούμερα .Έκανα τα παραπάνω αλλα το πρόβλημα συνεχίζεται

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το router το πήρα απο tellas και μου κάνει συνέχεια νούμερα .Έκανα τα παραπάνω αλλα το πρόβλημα συνεχίζεται

 

Δεν το κανει μονο στο δικο μου ρουτερ (το οποιο ειν της Wind) αλλα και σε αλλα.

Μου τα δειχνει κλειδωμενα και οταν του βαζω τον εκαστοτε κωδικο δεν κανει τιποτα και μου λεει οτι παραμενει ασφαλισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε τον τρόπο κλειδώματος. Μου το έκανε κι εμένα και άλλαξα τον τρόπο κλειδώματος σε WEP (το πιο απλό) κι όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε τον τρόπο κλειδώματος. Μου το έκανε κι εμένα και άλλαξα τον τρόπο κλειδώματος σε WEP (το πιο απλό) κι όλα καλά.

 

το ιδιο ακριβώς και σε μενα!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε τον τρόπο κλειδώματος. Μου το έκανε κι εμένα και άλλαξα τον τρόπο κλειδώματος σε WEP (το πιο απλό) κι όλα καλά.

 

Και λιγότερο ασφαλές επίσης...

Link to comment
Share on other sites

φακους για dslr που εχω παρει απο κει ειναι μια χαρα το "μαγαζι"

παιδια μαλλον στην γαλλια αναβαθμιστηκε σε 2.2 το κινητο

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δωσω το Galaxy S και να παρω το Defy. Θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις.

Απο gps πως παει το κινητο? Εχει προβληματα? Επισης σε ταχυτητα λειτουργικου, σε θεματα διαχειρησης μνημης (multitasking) και γραφικα σε παιχνιδια και live wallpapers σας εχει αφησει ευχαριστημενους?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δωσω το Galaxy S και να παρω το Defy. Θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις.

Απο gps πως παει το κινητο? Εχει προβληματα? Επισης σε ταχυτητα λειτουργικου, σε θεματα διαχειρησης μνημης (multitasking) και γραφικα σε παιχνιδια και live wallpapers σας εχει αφησει ευχαριστημενους?

 

Οσον αφορα το θεμα του GPS δουλευει μια χαρα. Προσωπικα εχω το Aura και δουλευει αψογα. Για την ταχυτητα του λειτουργικου επισης πολυ γρηγορα (τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα). Τωρα για τα υπολοιπα που αναφερεις (παιχνιδια και live wallpapers) δεν ασχολουμαι προσωπικα εγω με αυτα γιατι δεν με ενδιαφερουν και τοσο πολυ, οποτε ισως καποιος αλλος να σε καλυψει περισσοτερο με τις απαντησεις του για αυτα. Γνωμη μου (και παλι λεγοντας με αυτα που ασχολουμαι εγω) οτι το κινητο αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δωσω το Galaxy S και να παρω το Defy. Θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις.

Απο gps πως παει το κινητο? Εχει προβληματα? Επισης σε ταχυτητα λειτουργικου, σε θεματα διαχειρησης μνημης (multitasking) και γραφικα σε παιχνιδια και live wallpapers σας εχει αφησει ευχαριστημενους?

από gps άψογο τις τελευταίες μέρες που το δοκίμασα με sygic πετάει, από παιχνίδια επίσης πολύ καλά, πέρασα αρκετά HD της gameloft και όλα έπαιζαν μια χαρά, ενώ και τα live wallpapers αν εξαιρέσεις τη μπαταρία που τη ρουφάνε μια χαρά. Γενικά από οθόνη θα εντυπωσιαστείς και παράλληλα με το μικρό μέγεθος θα σε ενθουσιάσει να τη χαζεύεις. Αν έχεις wind να ξέρεις έχει πρόβλημα με την αναφορά στα sms. Και γενικά τρώει σκαλώματα-κολλήματα. Τώρα δε ξέρω αν φταίει το δικό μου γιατι εχω και πρόβλημα με την οθόνη.

Σήμερα το πήγα τελικα στην αντιπροσωπεία για το πρόβλημα που έχω με την οθόνη μιας και πλέον τα πάιξε τελείως πατάει ασταμάτητα μόνο του και περιμένω να με ενημερώσουν αύριο τι πρόβλημα υπάρχει; Αλήθεια η μπαταρία παίζει σε όλους λίγο και ακούγεται θόρυβος οταν κουνατε το κινητο γιατι ετσι μου ειπαν στην αντιπροσωπεια οταν ρωτησα σημερα οτι δεν ειναι πρόβλημα ολα ετσι ειναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να δωσω το Galaxy S και να παρω το Defy. Θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις.

Απο gps πως παει το κινητο? Εχει προβληματα? Επισης σε ταχυτητα λειτουργικου, σε θεματα διαχειρησης μνημης (multitasking) και γραφικα σε παιχνιδια και live wallpapers σας εχει αφησει ευχαριστημενους?

 

Να σου κάνω μια ερώτηση?:

γιατι θελεις να αλλάξεις το galaxy s? μια χαρά δεν είναι?

τελος πάντων gps δουλεύω NDRIVE και είμαι ευχαριστημένος, ('εχω μετρo σύγκρισης το PDA μου mιο Ρ560 με destinator 7)

απο παιχνίδια μονο AgryBirds μια χαρά

Live wallpapers δεν βαζω λογω κατανάλωσης μπαταρίας

αυτά

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις wind να ξέρεις έχει πρόβλημα με την αναφορά στα sms.

 

Τι ακριβώς συμβαίνει με αυτό το θέμα??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς συμβαίνει με αυτό το θέμα??

Δε παίρνει αναφορά από το δίκτυο της wind σε περίπτωση που ο άλλος έχει κλειστό το κινητό η δεν έχει σήμα και γενικά αν δε παραδοθεί το μήνυμα ακαριαία. Και πολλές φορές και ακαριαία δηλαδή πάλι δεν έρχεται αναφορά. Η βλακεία είναι ότι τα προγράμματα handcent κλπ βγαζουν οτι παραδόθηκε το μήνυμα ενώ εννοεί στο κέντρο μηνυματων οπότε και σε κλειστό να στείλεις πάλι βγαζει οτι παραδόθηκε. Ενώ με cote/voda λειτουργουν κανονικά.

Κάποιοι φίλοι που ειχαν πει ότι θα αλλαζαν καρτα και ειχαν μιλησει με wind εγινε τιποτα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με την frog (cosmote δεν είναι; ) και με έχει κουράσει. Οι αναφορές είναι πέρα βρέχει!

Άσε που με διπλά,τριπλά και πάνω μηνύματα μια τα στέλνει, μια όχι, λέει ότι δεν το έστειλε, αλλά το έχει στείλει τελικά... Το τελευταίο πάντως πρέπει να είναι θέμα android καθώς το έχουν και άλλοι γνωστοί μου που δεν έχουν το defy. Το κινητό που είχα το 1999 δεν είχε τέτοια προβλήματα! Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ από οτι πρόσεξα, πρέπει να ενεργοποεις την αναφορά παράδοσης ξεχωριστά σε κάθε sms....τραγικό?? Ας ελπίσουμε οτι με Froyo θα λυθεί τουλάχιστον αυτό....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με την frog (cosmote δεν είναι; ) και με έχει κουράσει. Οι αναφορές είναι πέρα βρέχει!

Άσε που με διπλά,τριπλά και πάνω μηνύματα μια τα στέλνει, μια όχι, λέει ότι δεν το έστειλε, αλλά το έχει στείλει τελικά... Το τελευταίο πάντως πρέπει να είναι θέμα android καθώς το έχουν και άλλοι γνωστοί μου που δεν έχουν το defy. Το κινητό που είχα το 1999 δεν είχε τέτοια προβλήματα! Έλεος!

χρησιμοποιείς handcent; γιατί ναι μεν καμιά φορά καθυστερεί αλλά σε κάρτα cote που δοκίμασα πρόσεξα ότι το τικάρισμα με ν δίπλα στο μήνυμα βγαινει μονο οταν παραδοθεί το μήνυμα ενώ στη wind παραδοθεί δε παραδοθεί τικάρετε και δεν έρχεται ποτέ αναφορά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα handcent, αλλά τώρα έχω το gosms. Το handcent δε μου έλεγε τι ώρα μου έστειλαν το μήνυμα όταν άνοιγα το κινητό το πρωί.

Στις αναφορές έχω πρόβλημα όταν ο άλλος έχει κλειστό το κινητό του για πολύ ώρα, τότε δεν παίρνω ποτέ αναφορά. Αν περάσει σύντομο διάστημα συνήθως παίρνω. Αλλά, όπως είπα και πριν, μερικές φορές δεν παίρνω αναφορές κι ας πήρε το μήνυμα.

Και τέλος όταν στέλνω ένα μεγάλο μήνυμα, πάρα πολύ συχνά έχω σφάλμα αποστολής παρόλο που ο άλλος το έχει πάρει.

Γενικά είναι λίγο λόττο και είναι άκρως σπαστικό!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα handcent, αλλά τώρα έχω το gosms. Το handcent δε μου έλεγε τι ώρα μου έστειλαν το μήνυμα όταν άνοιγα το κινητό το πρωί.

Στις αναφορές έχω πρόβλημα όταν ο άλλος έχει κλειστό το κινητό του για πολύ ώρα, τότε δεν παίρνω ποτέ αναφορά. Αν περάσει σύντομο διάστημα συνήθως παίρνω. Αλλά, όπως είπα και πριν, μερικές φορές δεν παίρνω αναφορές κι ας πήρε το μήνυμα.

Και τέλος όταν στέλνω ένα μεγάλο μήνυμα, πάρα πολύ συχνά έχω σφάλμα αποστολής παρόλο που ο άλλος το έχει πάρει.

Γενικά είναι λίγο λόττο και είναι άκρως σπαστικό!

όντως κι εγω αυτό το έχω προσέξει, και το χειρότερο ειναι οταν κάνεις επαναφορά από backup το handcent τα βγαζει ολα με ημερομηνια επαναφοράς ενώ το go μια χαρά και τα ταξινομεί κανονικότατα, το πρόβλημα είναι ότι το go sms δε στέλνει καθόλου αναφορά στη wind ούτε αν παραδοθεί επιτόπου το μηνυμα ενώ το handcent χτυπάει αναφορά αν παραδοθεί αμέσως τουλάχιστον οπότε ειναι μονοδρομος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...