Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Στο κινητό μου η κατάσταση χειρότερεψε, ξαναπέρασα και τη 2.51 κανονικά μη τυχόν ειχε γίνει τίποτα και ειχε κολλήσει αλλά τα ίδια. Τελικά όπως είναι πλέον προφανές το πρόβλημα ειναι με την οθόνη πατάει μόνη της; και σήμερα πλέον ειναι πολύ δυσκολο ακομα και μηνυμα να γράψω γιατι πατάει μονο του σε άλλα σημεια και κολλάει 5-6 δευτερα, το αστείο ειναι ότι πολλές φορές απλά το ξεκλειδώνω και μετά μπαίνει μονο του στο μενού, η μπαίνω στις επαφές και ξαφνικά ανοίγει μια επαφή και παράλληλα κολλάει για 5-6 sec, το πρόβλημα επισης καταλαβαινω ειναι με το κατω μερος της οθόνης γιατί πάντα πατάει επιλογές στο κάτω μέρος, έβαλα και τον ηχο και πλέον ακουω που παταει μονο του κουμπί άλλες φορές ασταμάτητα ωστε να μη μπορώ να γράψω ουτε sms αλλες φορές το κάνει πολυ αραιά, πιστεύω όταν το πάω στο service να το κάνει εντονα να δουν και οι ανθρωποι τι ειναι γιατι αντε να το περογράψεις ολο αυτό τωρα, εψαξα και σε ξένα forum δε βρήκα κατι αντιστοιχο, ο πρώτος γκαντέμης είμαι γάμωτο..

 

Πολυ παραξενο θεμα εχει παντως με την συσκευη σου! Ελπιζω συντομα να βγαλεις μια ακρη με το προβλημα σου γιατι δεν νομιζω να εχει ξανααναφερθει καποιο παρομοιο προβλημα εδω μεσα.

 

ΥΓ

Δες την θετικη πλευρα! Οτι εχεις ενα κινητο που παιρνει πρωτοβουλιες :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ παραξενο θεμα εχει παντως με την συσκευη σου! Ελπιζω συντομα να βγαλεις μια ακρη με το προβλημα σου γιατι δεν νομιζω να εχει ξανααναφερθει καποιο παρομοιο προβλημα εδω μεσα.

 

ΥΓ

Δες την θετικη πλευρα! Οτι εχεις ενα κινητο που παιρνει πρωτοβουλιες :lol:

είμαι ο τυχερός της υπόθεσης μάλλον!! Από πρωτοβουλίες άλλο τιποτα ανοίγει επαφές, μπαίνει σε μηνύματα, κατευθειαν στο μενου χωρις να πατήσω κουμπί, αυτοματοποιημένη διαδικασία αλλά στα μηνυματα εχει το γελιο που βρισκει πολλά κουμπιά κατω κάτω γράφει λέξη μονο του... αχ αντε τώρα από βδομάδα πιστεύω να μη το ψάχνουμε με τις βδομάδες στο service 3 εβδομάδων τηλέφωνο κρίμα ειναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

στην Αμερικη εχουμε επισημη 2.2!

πως μπορουμε να την περασουμε και εμεις;

Edited by alepoudellis
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

στην Αμερικη εχουμε επισημη 2.2!

πως μπορουμε να την περασουμε και εμεις;

Μπορείς να την περάσεις ακόμα και τώρα. Εδώ βάζουν και canyogen Αλλά αν θες επίσημα πρέπει να περιμένεις...

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την περάσεις ακόμα και τώρα. Εδώ βάζουν και canyogen Αλλά αν θες επίσημα πρέπει να περιμένεις...

 

 

Sent from my MB525

 

μα ειναι επισημη.

https://supportforums.motorola.com/message/369871#369871

απλα ειναι μονο OTA

με εγγυηση δεν γινεται να εχεις θεμα. αν ζουσα αμερικη θα μου ειχε ερθει notification για update

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

μα ειναι επισημη.

https://supportforums.motorola.com/message/369871#369871

απλα ειναι μονο OTA

με εγγυηση δεν γινεται να εχεις θεμα. αν ζουσα αμερικη θα μου ειχε ερθει notification για update

 

Στην αμερική δεν χρησιμοποιούν άλλη band?

Βάλε καμία ευρωπαϊκή froyo αν θες. Σταθερότατες είναι και αυτές.

Εκτός και αν θέλεις μόνο OTA.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά !

Χτες που ασχολήθηκα λίγο με την κάμερα , συνειδητοποίησα ότι δεν λειτουργεί σωστά .

Δηλαδή τα χρώμματα (σε όλες τις αναλύσεις) είναι άθλια , και το αρχείο που βγάζει (jpg) δεν το ανοίγει .

Σε κατάσταση βίντεο , πάλι τα χρώματα είναι άθλια αλλά το αρχείο που αποθηκεύει τουλάχιστον το ανοίγει .

Είχα βγάλει πριν από κανά μήνα φωτογραφίες και ήταν μια χαρά !

Εχει εμφανιστεί σε κανέναν αυτό το πρόβλημα ; Μήπως έχει σχέση με το πρόβλημα με τα ακουστικά ;

Μάλλον είναι H/W και όχι S/W problem εεε ;

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους

 

Γιατι δεν ακουγεται ο ηχος (μπιπ) οταν καποιος σε καλει ,οταν ηδη μιλας????

Το βλεπεις μονο μετα στην οθονη οτι καποιος καλουσε!!!!!!.

Ειναι προβλημα του Defy????

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους

 

Γιατι δεν ακουγεται ο ηχος (μπιπ) οταν καποιος σε καλει ,οταν ηδη μιλας????

Το βλεπεις μονο μετα στην οθονη οτι καποιος καλουσε!!!!!!.

Ειναι προβλημα του Defy????

 

ακουγεται απλα πολυ χαμηλά οποτε σε φασαρια δε το προσεχεις καν τωρα το δοκιμασα οποτε αν δεν επιμεινει ο αλλος δε το παιρνεις χαμπαρι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ακουγεται απλα πολυ χαμηλά οποτε σε φασαρια δε το προσεχεις καν τωρα το δοκιμασα οποτε αν δεν επιμεινει ο αλλος δε το παιρνεις χαμπαρι

 

Ευχαριστω.

κατεβασα την free εφαρμογη « Call Wait Vibrate» και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου επισκευασμένο πια. Άλλαξε η πλακέτα ολόκληρη, με αποτέλεσμα να έχω νέο ΙΜΕΙ. Και η έκδοση 2.51.1. Η παλιά. Άντε πάλι από την αρχή :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου επισκευασμένο πια. Άλλαξε η πλακέτα ολόκληρη, με αποτέλεσμα να έχω νέο ΙΜΕΙ. Και η έκδοση 2.51.1. Η παλιά. Άντε πάλι από την αρχή :rolleyes:

 

Ρε φίλε.. 15 μέρες στο κράτησαν; και γιατί σου άλλαξαν πλακέτα? Αν δεν κάνω καθώς για ακουστικό δεν το πηγές? Με τι το πηγές? Με froyo ?

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε.. 15 μέρες στο κράτησαν; και γιατί σου άλλαξαν πλακέτα? Αν δεν κάνω καθώς για ακουστικό δεν το πηγές? Με τι το πηγές? Με froyo ?

 

Sent from my MB525

Για ακουστικό, ναι, την προηγούμενη Δευτέρα το έστειλα και μεσολάβησε το Πάσχα. Μου είπαν οτι άλλαξαν την πλακέτα γιατί όλη η σειρά είχε πρόβλημα καθώς ήταν η πρώτη παρτίδα που εισήχθη στη Γερμανία. Και ναι, με froyo πήγε, αλλά δεν είπε κανένας τίποτα.

Edited by mitsos106
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που είχα προσέξει απο καιρό απλά μου κανε εντύπωση τώρα, γιατί κάποια γράμματα δε τα βαζει αλφαβητικά στο κατάλογο; Πχ το Φ το περνάει μπροστά μετά το Ε αλλά όλα τα υπόλοιπα ελληνικά (Γ,Λ,Π κλπ) τα βαζει με κανονικη σειρά. Και χθες δοκίμαζα καποιες εφαρμογές και πρόσεξα ότι σε πολλές ήταν με σωστή αλφαβητική σειρά ενώ στο μαμισιο προγραμμα και το dialer one που με βολευει ακολουθει την ιδια αλφαβητικη σειρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που είχα προσέξει απο καιρό απλά μου κανε εντύπωση τώρα, γιατί κάποια γράμματα δε τα βαζει αλφαβητικά στο κατάλογο; Πχ το Φ το περνάει μπροστά μετά το Ε αλλά όλα τα υπόλοιπα ελληνικά (Γ,Λ,Π κλπ) τα βαζει με κανονικη σειρά. Και χθες δοκίμαζα καποιες εφαρμογές και πρόσεξα ότι σε πολλές ήταν με σωστή αλφαβητική σειρά ενώ στο μαμισιο προγραμμα και το dialer one που με βολευει ακολουθει την ιδια αλφαβητικη σειρα

 

Για καποιο λογο το ελληνικο Φ το δεχεται σαν αγγλικο και το περναει πισω απο το Ε, συνεχιζοντας το αλφαβητο μετα κανονικα. Κι μενα μου την δινει που βλεπω επαφες ή τραγουδια με λαθος σειρα, αλλα πλεον το συνηθισα. Αραγε γνωριζει κανεις αν διορθωνεται με την 2.2;

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο το ελληνικο Φ το δεχεται σαν αγγλικο και το περναει πισω απο το Ε, συνεχιζοντας το αλφαβητο μετα κανονικα. Κι μενα μου την δινει που βλεπω επαφες ή τραγουδια με λαθος σειρα, αλλα πλεον το συνηθισα. Αραγε γνωριζει κανεις αν διορθωνεται με την 2.2;

 

Το πρόβλημα το έχουν μόνο τα ελληνικά firmwares (Central Europe).

Τα UK (2.21, 2.51 και 3.4.x.xxx) είναι σωστότατα αλφαβητικά (κι ας μην έχουν ελληνικό menu).

Οπότε και froyo να βάλεις, αν στηρίζεται σε central european firmware, το πρόβλημα συνεχίζεται.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!λοιπον....απο εχθς το απογευμα ενω ειναι απενεργοποιημενο το 3g κ το εχς μονιμςσ σε 2γ αρχισε να "κατεβαζει"μονο του σαν τρελο...... απο εχθες εχει κατεβασει 615ΚΒ κ ειναι μονιμωσ αναμενο το Ε η΄το Η με τα βελακια...τι γινετε? ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

το οτι εχεις ρυθμισει το δικτυο να ειναι 2g δεν σημαινει οτι δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ.πρεπει να απενεργοποιησεις και τα data.πανε ρυθμισεις-διαχειριση δεδομενων-παραδοση δεδομενων και ξετικαρε οιλες τις επιλογες....νομιζω το εχουμε αναφερει παρα πολλες φορες.υπαρχουν και εφαρμογες τυπου apndroid που κανουν αυτη τη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδες

εχω στα χερια μου ενα defy (rooted) οπου στο about phone μου δινει

firmware 2.2.1

build version 3.4.2-117

kernel 2.6.32.9

 

τι παιζει ειναι η τελευταια επισημη?

τι μπορω να βαλω απο roms τωρα αλλα να μπορω να κανω downgrade καποια στιγμη ωστε να βαλώ την επισημη 2.3 οταν βγει...γινεται?

 

thanks :up:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδες

εχω στα χερια μου ενα defy (rooted) οπου στο about phone μου δινει

firmware 2.2.1

build version 3.4.2-117

kernel 2.6.32.9

 

τι παιζει ειναι η τελευταια επισημη?

τι μπορω να βαλω απο roms τωρα αλλα να μπορω να κανω downgrade καποια στιγμη ωστε να βαλώ την επισημη 2.3 οταν βγει...γινεται?

 

thanks :up:

 

Είναι leaked UK froyo. Όχι η επίσημη final αλλά σταθερότατη. Εγώ αυτήν έτρεχα πριν βάλω Cyanogen.

Αν αυτός που την έβαλε το έκανε σωστά, έχεις downgradability (από 3.4.2-117 σε 2.51).

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Είναι leaked UK froyo. Όχι η επίσημη final αλλά σταθερότατη. Εγώ αυτήν έτρεχα πριν βάλω Cyanogen.

Αν αυτός που την έβαλε το έκανε σωστά, έχεις downgradability (από 3.4.2-117 σε 2.51).

ευχαριστω πολυ πως?

και το αντιθετο αν θελω να βαλω οποιαδηποτε custom rom μπορω αμεσα?

και ποιο ειναι το link αυτης της rom για να γυρισω αν θελω καποια στιγμη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ πως?

και το αντιθετο αν θελω να βαλω οποιαδηποτε custom rom μπορω αμεσα?

και ποιο ειναι το link αυτης της rom για να γυρισω αν θελω καποια στιγμη?

 

Downgrade κάνεις flashάροντας την 2.51. Όλα τα firmwares θα τα βρεις εδώ. Κατεβάζεις την "2.51.1 CE without Blur" και ακουλουθείς τον εξής οδηγό.

 

Αυτή τη στιγμή, μπορείς να βάλεις όποια custom rom θέλεις μέσω του custom recovery (ClockworkMod recovery). Στο app drawer θα το βρεις σαν System Recovery.

 

Όποια άλλη απορία έχεις, καλύτερα να ποστάρεις στο άλλο thread

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Downgrade κάνεις flashάροντας την 2.51. Όλα τα firmwares θα τα βρεις εδώ. Κατεβάζεις την "2.51.1 CE without Blur" και ακουλουθείς τον εξής οδηγό.

 

Αυτή τη στιγμή, μπορείς να βάλεις όποια custom rom θέλεις μέσω του custom recovery (ClockworkMod recovery). Στο app drawer θα το βρεις σαν System Recovery.

 

Όποια άλλη απορία έχεις, καλύτερα να ποστάρεις στο άλλο thread

σε ευχαριστω και παλι..βρηκα το Link της ROM οκ...στο αλλο thread εχω ενα ερωτημα ακομα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...