Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Ρε παιδιά μπαίνω από το κινητό μας σε ειδησιογραφικά-αθλητικά site να διαβάσω νέα και όπου υπάρχει βιντεάκι ή δεν το εμφανίζει καθόλου ή δεν το παίζει παρόλο που "πατάω" πάνω του.

Γνωρίζεται γιατί συμβαίνει αυτό ; Είναι θέμα ρύθμισης κινητού, πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο player, ή έτσι συμβαίνει ούτως ή αλλιώς ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπαίνω πάντα από το Dolphine HD που έχω στο κινητό αλλά χρησιμοποιώ τις εφαρμογές που υπάρχουν στο market όπως πχ το Greece News, μήπως είναι θέμα flash της συγκεκριμένης εφαρμογής και τελικά δεν φταίει το κινητό ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το πρωί, ξαφνικά το ακουστικό γιοκ:mad::mad:

Πήρα τηλ στην εταιρία και αύριο θα το στείλω για επισκευή. Να δούμε τι παίζει... Έχω μέσα τη φιλανδική 2.2 έκδοση. Πρέπει να γυρίσω στην επίσημη 2.1 για την εγγύηση; Αν ναι, πώς;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ακολουθησες τισ οδηγιες του xda τοτε εισαι undowngradable. δεν νομιζω παντως να σου πουν τιποτα ή να κοιταξουν την εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Από χτες το πρωί, ξαφνικά το ακουστικό γιοκ:mad::mad:

Πήρα τηλ στην εταιρία και αύριο θα το στείλω για επισκευή. Να δούμε τι παίζει... Έχω μέσα τη φιλανδική 2.2 έκδοση. Πρέπει να γυρίσω στην επίσημη 2.1 για την εγγύηση; Αν ναι, πώς;

 

Πόσο καιρό το έχεις. Μήπως ξέρεις ημερομηνία παραγωγής;

 

Επίσης έχει πάρει κανείς το κινητό απο το birdphone ή το digitalmaster που απο οτι βλέπω έχουν από τις χαμηλοτερες τιμές. Να τους εμπιστευθώ;

 

Τέλος ξέρει κανείς από πια παρτίδα ή ημερομηνία παραγωγής δεν παρουσιάζει πρόβλημα με το ακουστικό;

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το πρωί, ξαφνικά το ακουστικό γιοκ:mad::mad:

Πήρα τηλ στην εταιρία και αύριο θα το στείλω για επισκευή. Να δούμε τι παίζει... Έχω μέσα τη φιλανδική 2.2 έκδοση. Πρέπει να γυρίσω στην επίσημη 2.1 για την εγγύηση; Αν ναι, πώς;

 

Φίλέ από περιέργεια για βάλε εδώ το imei της συσκευής σου να δεις ημερομηνία κατασκευής. Είναι κινέζικα αλλά μετά στη τέταρτη γραμμή γράφει 2010 / 11 παρόλο που το κινητό το αγόρασα τέλη Μαρτίου.

 

Πόσο καιρό το έχεις. Μήπως ξέρεις ημερομηνία παραγωγής;

 

Επίσης έχει πάρει κανείς το κινητό απο το birdphone ή το digitalmaster που απο οτι βλέπω έχουν από τις χαμηλοτερες τιμές. Να τους εμπιστευθώ;

 

Τέλος ξέρει κανείς από πια παρτίδα ή ημερομηνία παραγωγής δεν παρουσιάζει πρόβλημα με το ακουστικό;

 

Το digitalmaster όταν επικοινώνησα πριν λίγες μέρες μου είπε ότι είναι παραεισαγωγής και βάζεις εσύ τα ελληνικά, εγώ το προμηθεύτηκα από το tech easy μετά από διαβεβαίωση ότι είναι από την Ελληνική αντιπροσωπεία όπως και ήταν παρόλο που είχε τη χαμηλότερη τιμή. Λογικά δε παρουσιάζουν πρόβλημα τα 2011 μοντέλα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το πρωί, ξαφνικά το ακουστικό γιοκ:mad::mad:

Πήρα τηλ στην εταιρία και αύριο θα το στείλω για επισκευή. Να δούμε τι παίζει... Έχω μέσα τη φιλανδική 2.2 έκδοση. Πρέπει να γυρίσω στην επίσημη 2.1 για την εγγύηση; Αν ναι, πώς;

 

TΙ έγινε τελικά ? το γύρισες σε eclair?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα αρχές Νοέμβρη, δεν το χω μπροστά μου τώρα να γράψω ΙΜΕΙ. Πάντως θα κάνω επαναφορά απλά κι ο Θεός βοηθός.
Link to comment
Share on other sites

http://www.moto110.com/ εδώ γράφετε το IMEI της συσκευής για να δείτε μήνα κατασκευής το ξέχασα πιο πάνω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia.

molis pira ena defy kai exw provlima gia to pws tha perasw tis epafes mou apo to outlook sto kinito?

prepei na egkatastisw kapoio programma?ean katalava kala to "motorola phone tools"?

ean nai prepei na to agorasw?den ginetai me allon tropo?

den mporesa na to vrw kai kapou mia kai windows 7 thelei to MPT 5.27.

 

Ομάδα Διαχείρισης:Απαγορεύονται τα greeklish στο φόρουμ του Myphone.Αν θες, ξαναγράψε το μήνυμα σου με ελληνικούς χαρακτήρες.

Το παρόν θα διαγραφεί.

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι το MPT, κάνε εξαγωγή τις επαφές από το Outlook έτσι ώστε να τις κάνεις import στο google account σου. Από εκεί ο συγχρονισμός με τη συσκευή (με την προϋπόθεση ότι έχεις προσθέσει το συγκεκριμένο λογαριασμό google στο defy σου) γίνεται αυτόματα μέσω της WiFi ή 3G/GPRS σύνδεσης και το internet.

 

Αν δεν έχεις λογαριασμό google, φτιάξε έναν. Οι android συσκευές λειτουργούν αποτελεσματικά μόνο με έναν τέτοιον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ανα ξερει καποις.

Υπαρχει εφαρμογη (για το defy) ,που κατα την διαρκεια καποιας κλησης να ενεργοποιης ηχητικα εφε ,και ο αλλος να καταλαβαινει οτι εισαι σε αλλο χωρο.πχ δρομος,μπαρ,γηπεδο .

Το ειδα στο moto ex122.και υπαρχει απο τη μανα του η εφαρμογη.??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά 2 ακόμα ερωτήσεις:

1)πως μπορώ να απενεργοποιήσω τη λειτουργία να κατεβάζει συνέχεια δεδομένα από το δίκτυο?

θέλω να συνδέεται μόνο με Wi-fi και με το δίκτυο της κινητής τηλεφωνίας μόνο όταν θέλω εγώ. 2 μέρες που το έχω κατεβάζει συνέχεια δεδομένα.

2)φωτογραφίες στα άτομα των επαφών μου δεν μπορώ να βάλω μέσω του κινητού.πρέπει να γίνει μέσω του υπολογιστή και του moto phone portal?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1.πας ρυθμισεις-διαχειριση δεδομένων-παράδοση δεδομένων και τα ξετσεκαρεις ολα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να εγκαταστήσεις από το market τα widgets APN On/Off και WiFi On/Off ώστε με ένα άγγιγμα να μπορείς να ανοιγοκλείνεις τις αντίστοιχες συνδέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να εγκαταστήσεις από το market τα widgets APN On/Off και WiFi On/Off ώστε με ένα άγγιγμα να μπορείς να ανοιγοκλείνεις τις αντίστοιχες συνδέσεις.

κι εγώ αυτό έχω βάλει και ναι μεν κάνει δουλειά το θέμα είναι όμως αν εγώ θέλω να ανοίξω το ιντερνετ το κινητού και μόνο η το market και μόνο να δω κάτι συγκεκριμένο είναι εφικτό να μη κάνει παράλληλα και ένα σωρό άλλες συνδέσεις και να μου τρώει MB; απενεργοποίησα το δεδομένα παρασκηνίου που υπέθετα ότι θα ναι αυτό αλλά μετά όταν το άνοιξα να μπω στο market μου έβγαλε μήνυμα να τις ενεργοποίησω για να μπορέσει να μπει. Βλακεία αυτό που κάνουν γιατί πολλές φορές είχε τύχει να θέλω να ενεργοποιήσω το ιντερνετ σε προηγουμενο κινητο για μισο λεπτο να δω κατι στον explorer ενώ εδώ σε πιάνει η ψυχή σου μην αρχιζει και κατεβαζει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

2)φωτογραφίες στα άτομα των επαφών μου δεν μπορώ να βάλω μέσω του κινητού.πρέπει να γίνει μέσω του υπολογιστή και του moto phone portal?

 

Πηγαινε στην Συλλογη που εχεις τις φωτογραφιες, ανοιξε την φωτο που θελεις, πατα το εικονιδιο με τα τετραγωνακια (διπλα απο το εικονιδιο με το σπιτακι για την κεντρικη οθονη) και επελεξε το Ορισμος ως. Θα σου εμφανισει δυο επιλογες Επαφες και Ταπετσαρια. Επελεξε Επαφες, βρες την επαφη που θελεις και αυτο ηταν!!!

Link to comment
Share on other sites

.

2)φωτογραφίες στα άτομα των επαφών μου δεν μπορώ να βάλω μέσω του κινητού.πρέπει να γίνει μέσω του υπολογιστή και του moto phone portal?

ευχαριστώ

 

επίσης μπορείς να πας στον google λογαριασμό σου και να βάλεις φωτογραφίες στις google επαφές και να κάνεις μετά συνχρονισμό

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής δεδομένων του Defy είναι αξιόπιστος;

 

Είμαι νέος στο Android και προσπαθώ όσο γίνεται να μην περάσω το όριο δεδομένων. Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που θεωρείται καλή;

Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής δεδομένων του Defy είναι αξιόπιστος;

 

Είμαι νέος στο Android και προσπαθώ όσο γίνεται να μην περάσω το όριο δεδομένων. Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που θεωρείται καλή;

 

Όχι δεν είναι καθόλου ... κολλάει και πολλές φορές δείχνει ότι να ναι . Να ξέρεις πάντως ότι εγώ με αρκετά μεγάλη χρήση των δεδομένων δεν ξεπερνάω ποτέ τα 170-190 Mb το μήνα ... και το πακέτο μου έχει δωρεάν 300 ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι καθόλου ... κολλάει και πολλές φορές δείχνει ότι να ναι . Να ξέρεις πάντως ότι εγώ με αρκετά μεγάλη χρήση των δεδομένων δεν ξεπερνάω ποτέ τα 170-190 Mb το μήνα ... και το πακέτο μου έχει δωρεάν 300 ...

αλήθεια;; εγώ πάντως όσες φορές τον έχω προσέξει μου έχει καταγράψει με απόλυτη ακρίβεια τη χρήση που έχω κάνει και μου χε κάνει εντύπωση και τον έχω συγκρίνει με τα mb του πακέτου μου για έλεγχο, δεν έχει τύχει βέβαια πολλές φορές οπότε για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να έχετε το κεφάλισας ήσυχο βαλτε το 3g watch dog.που περιλαμβάνει και ειδοποιήσεις.ο μέτρητης του ντεφι χάνει καμιά φορά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...