Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Κατα 99.9%...ναι! Εμενα, που ειχα περασει την 2.51 CE, τωρα μου λεει οτι δεν διατιθεται αναβαθμιση.

 

Ναι απλά φοβάμαι ότι σου το λέει αυτό γιατί πολύ απλά δεν εντοπίζει την 2.34.1 την αμιγώς Ελληνική ... (Κι εγώ πέρασα την 2.51.1 CE χτες και μου λέει ακριβώς το ίδιο πράγμα).

 

Μήπως κάποιος φίλος που έβαλε την επίσημη ελληνική αναβάθμιση σε 2.51 μπορεί να μας Postarei Settings->About Phone (Πληροφορίες τηλεφώνου) τα Firmware Version / Baseband Version, Kernal Version, System version ?

 

H 2.51.1 Central Europe που κυκλοφορούσε στο Net πριν την επίσημη αναβάθμιση είχε τα εξής χαρακτηριστικά

 

System Information : Moto_Version.2.5.1.MB525.Retail.en.CEE

 

Baseband version: EPU93ST2_U_03.0A.01

 

Kernel version : 2.6.29 nmq638@zch68lnxdroid30 #1

 

Build Number : JRDNEM_U3_2.51.1

 

Μπορεί κάποιος που έκανε την επίσημη Ελληνική αναβάθμιση να αντιπαραβάλει αυτά τα στοιχεία ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H 2.51.1 Central Europe που κυκλοφορούσε στο Net πριν την επίσημη αναβάθμιση είχε τα εξής χαρακτηριστικά

 

System Information : Moto_Version.2.5.1.MB525.Retail.en.CEE

 

Baseband version: EPU93ST2_U_03.0A.01

 

Kernel version : 2.6.29 nmq638@zch68lnxdroid30 #1

 

Build Number : JRDNEM_U3_2.51.1

 

Μπορεί κάποιος που έκανε την επίσημη Ελληνική αναβάθμιση να αντιπαραβάλει αυτά τα στοιχεία ?

 

Η ιδια θα ειναι αφου ειχε ανεβει στο http://and-developers.com/sbf:defy που εχει ΜΟΝΟ original πραγμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το roll-out του ελληνικού (Central Europe) 2.51 update.

http://www.facebook.com/motorolaeurope/posts/10150139407225499

http://direct.motorola.com/GRE/SoftwareUpdateSelect.asp?country=GRC&language=GRE&web_page_name=SUPPORT

 

Release notes (pdf)

 

  • Improved stability, resulting in fewer occurrences of unresponsiveness and/or programs closing unexpectedly.
  • This enhancement provides an updated version of Google Mobile Services apps.
  • Performance improvements for touch screen, proximity sensor, and the ambient light sensor
  • This enhancement contains new Google security patches

 

Δουλεύει με OTA update; Εκτός από φλασάρισμα, μπορούμε να την περάσουμε αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με OTA update; Εκτός από φλασάρισμα, μπορούμε να την περάσουμε αλλιώς;

 

Λογικά, μέσα στις επόμενες μέρες θα ξεκινήσει και OTA.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Το ομορφο μας τερατάκι παρουσίασε πρόβλημα με την μπαταρία.Το πρόβλημα έχει ώς εξής.Πρην μερικές ημέρες είχα κάνει πλήρη φόρτιση στο κινητό απο 25% και παρατήρησα ότι σε 8 ώρες η μπαταρία ήταν στο 30%.Σκέφτηκα πως το χρησιμοποίησα αρκετά αλλά εχθές το φόρτισα και πάλι στο 100% και μέσα σε 5 ώρες που πήγα να δώ την ώρα όχι μόνο δεν την έδειχνε αλλα το κινητό είχ κλήσει απο μπαταρία και ήταν στο 0%.Έχει αντιμετοποίσει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Το ομορφο μας τερατάκι παρουσίασε πρόβλημα με την μπαταρία.Το πρόβλημα έχει ώς εξής.Πρην μερικές ημέρες είχα κάνει πλήρη φόρτιση στο κινητό απο 25% και παρατήρησα ότι σε 8 ώρες η μπαταρία ήταν στο 30%.Σκέφτηκα πως το χρησιμοποίησα αρκετά αλλά εχθές το φόρτισα και πάλι στο 100% και μέσα σε 5 ώρες που πήγα να δώ την ώρα όχι μόνο δεν την έδειχνε αλλα το κινητό είχ κλήσει απο μπαταρία και ήταν στο 0%.Έχει αντιμετοποίσει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο;

 

Στο Battery Use, τί σου έδειχνε?

(Settings -> Battery manager -> Battery use)

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

alkapone1959 το εχει αντιμετωπισει φιλος με SAMSUNG GALAXY.

του εβγαλα ολες τις εφαρμογες γιατι δεν ηξερα και η μπαταρια επανηλθε.

καποια εφαρμογη την κανει την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

...Μήπως κάποιος φίλος που έβαλε την επίσημη ελληνική αναβάθμιση σε 2.51 μπορεί να μας Postarei Settings->About Phone (Πληροφορίες τηλεφώνου) τα Firmware Version / Baseband Version, Kernal Version, System version ?

 

H 2.51.1 Central Europe που κυκλοφορούσε στο Net πριν την επίσημη αναβάθμιση είχε τα εξής χαρακτηριστικά

 

System Information : Moto_Version.2.5.1.MB525.Retail.en.CEE

 

Baseband version: EPU93ST2_U_03.0A.01

 

Kernel version : 2.6.29 nmq638@zch68lnxdroid30 #1

 

Build Number : JRDNEM_U3_2.51.1

 

Μπορεί κάποιος που έκανε την επίσημη Ελληνική αναβάθμιση να αντιπαραβάλει αυτά τα στοιχεία ?

 

Μόλις το έκανα. Αυτά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος να μου πει πως γινεται να βλεπω τις επαφες της sim που ηδη εχω στο defy . Ειμαι νεος χρηστης και μου βγαζει οτι δεν υπαρχουν επαφες .Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις μου ηρθε το defy και θα ηθελα να ρωτησω κατι. Επειδι τα βιβλιαρακια ειναι στα γαλλικα, βλεποντας τις εικονες νομιζω πως λεει μολις το παρω το κινητο να το φορτισω 3 ωρες. Αλλα δεν ξερω κιολας μονο απο εικονες το καταλαβαινω αυτο. Το googleαρα λιγο, και αλλος λεει να το δουλεψω και υστερα φορτιση 12-16 ωρες. Τι φορτιση να του κανω;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι νέοι χρήστες καλό είναι να διαβάσουν και λίγο το manual (pdf) πριν ποστάρουν.

Υπάρχει και το FAQ.

 

@Ilias1908

Δεν έχει και πολλή σημασία τί θα κάνεις.

Η μπαταρία έρχεται φορτισμένη. Δούλεψέ το και μετά φόρτισέ το κανονικά (~3 ώρες = πλήρη φόρτιση).

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά φοβάμαι ότι σου το λέει αυτό γιατί πολύ απλά δεν εντοπίζει την 2.34.1 την αμιγώς Ελληνική ... (Κι εγώ πέρασα την 2.51.1 CE χτες και μου λέει ακριβώς το ίδιο πράγμα).

 

Μήπως κάποιος φίλος που έβαλε την επίσημη ελληνική αναβάθμιση σε 2.51 μπορεί να μας Postarei Settings->About Phone (Πληροφορίες τηλεφώνου) τα Firmware Version / Baseband Version, Kernal Version, System version ?

 

H 2.51.1 Central Europe που κυκλοφορούσε στο Net πριν την επίσημη αναβάθμιση είχε τα εξής χαρακτηριστικά

 

System Information : Moto_Version.2.5.1.MB525.Retail.en.CEE

 

Baseband version: EPU93ST2_U_03.0A.01

 

Kernel version : 2.6.29 nmq638@zch68lnxdroid30 #1

 

Build Number : JRDNEM_U3_2.51.1

 

Μπορεί κάποιος που έκανε την επίσημη Ελληνική αναβάθμιση να αντιπαραβάλει αυτά τα στοιχεία ?

 

καλησπέρα,μόλις το πήρα κι εγώ και αφού το φόρτισα πάτησα το power on..!

το κινητό είναι εισαγωγής,όταν άνοιξε βγήκε το λευκό logo της Motorola,μετά το logo Android,είχε γλώσσα Γαλλικά Καναδά,και τα στοιχεία που βλέπω στο About Phone είναι ακριβώς αυτά που γράφεις παραπάνω..!δηλαδή ήρθε κατ'ευθείαν με το αναβαθμισμένο firmware 2.51.1...

τώρα πως γίνεται να είναι εισαγωγής,σφραγισμένο και χωρίς Motoblur δεν γνωρίζω...απ'το καρτελάκι δεν μπορώ να καταλάβω και από ποιά χώρα είναι..!

τα manual που έχει μέσα είναι Γερμανικά,Γαλλικά,Ιταλικά και μία πρόχειρη κόπια Ελληνικών...

Link to comment
Share on other sites

τώρα πως γίνεται να είναι εισαγωγής,σφραγισμένο και χωρίς Motoblur δεν γνωρίζω...

 

Απλά είναι εισαγωγή από χώρα που έχει το Central Europe firmware, και όχι από Αγγλία, Γαλλία, Γερμανία κλπ.

Δεν είναι καθόλου παράξενο.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι εισαγωγή από χώρα που έχει το Central Europe firmware, και όχι από Αγγλία, Γαλλία, Γερμανία κλπ.

Δεν είναι καθόλου παράξενο.

 

πώς θα μάθουμε ποιά χώρα όμως..? :O

 

στο καρτελάκι γράφει SM,RETAIL,LICLIN,MB525 DACH...

Link to comment
Share on other sites

πώς θα μάθουμε ποιά χώρα όμως..? :O

 

στο καρτελάκι γράφει SM,RETAIL,LICLIN,MB525 DACH...

 

Δεν γνωρίζω, αλλά γιατί σε νοιάζει?

Όλα στην Κίνα κατασκευάζονται άλλωστε.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ηλιθιες διαφημισεις της google που μου πεταει στις εφαρμογες, μπορω να τις απενεργοποιησω;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα το πρωι το περιμενω με ανυπομονησια! Ελπιζω να μην με απογοητευσει! Οποτε ετοιμαστειτε να σας ... σπασω τα νευρα :D με τις ερωτησεις μου καθοτιν θα ειναι η πρωτη Android μου συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ηλιθιες διαφημισεις της google που μου πεταει στις εφαρμογες, μπορω να τις απενεργοποιησω;

 

Αν αγορασεις την εφαρμογη δεν εχει διαφημησεις.

Ενας αλλος τροπος απαιτει root και την εφαρμογη AdFree.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ok,συνδέομαι κανονικά στο internet είτε μέσω κινητής είτε μέσω wi-fi...

μπαίνω android market,τσεκάρω δύο εφαρμογές σύνολο 4ΜΒ και κατεβάζει από wi-fi με ταχύτητες PSTN..!

έτσι πάει γενικά το market ή κάνω κάτι λάθος..? :lost:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου εκανε 15 λεπτα για να κατεβάσει 4ΜΒ;

Γιατί αυτή είναι η ταχύτητα του PSTN.

Σε εμενα με wifi κανει γυρω στα 15 δευτερολεπτα για αυτα τα μεγεθη.

Σε ασυρματη επικοινωνια με τον φορητο εχει πετυχει μεση ταχυτητα 750 kbps.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου εκανε 15 λεπτα για να κατεβάσει 4ΜΒ;

Γιατί αυτή είναι η ταχύτητα του PSTN.

Σε εμενα κανει γυρω στα 15 δευτερολεπτα για αυτα τα μεγεθη.

 

ακόμα κατεβάζει..!απ'το δικό μου wifi!!!

κάτι δεν κάνω σωστά...απ'το laptop με wifi παίζει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

2 μηνες κ δεν εχω κανενα προβλημα με το wifi οπου κ αν συνδεθηκα.

Τωρα δοκιμασα το market και τρεχει σε φυσιολογικες ταχυτητες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ακόμα κατεβάζει..!απ'το δικό μου wifi!!!

κάτι δεν κάνω σωστά...απ'το laptop με wifi παίζει μια χαρά...

 

Ρε παιδιά, καμιά φορά μπορεί κάτι να συμβεί. Κάνε μια επανεκκίνηση στη συσκευή και μια στο ρούτερ και ξαναδές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλά,αυτό δεν έχει ξανασυμβεί...σήμερα που αποφάσισα να συνδεθώ με το Defy στο σπιτικό wifi,άρχισε τις μπαρούφες το ρουτεράκι..!

και το laptop τα ίδια κάνει στο wifi..!

παραλίγο να το κακολογήσω άδικα το κακόμοιρο το κινητό..! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...