Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Τον τελευταιο καιρο κοντευω να σπασω το κεφαλι μου με το ποιο κινητο να αγορασω. Μια ποσταρω στο θεμα του samsung galaxy s, μετα το μετανιωνω. Μετα ελεγα για htc desire, αλλα παλι το μετανιωσα. Τωρα λεω να παρω το DEFY, αλλα εχω μπερδευτει με το motoblur. Το προτιμαμε η οχι;

Εχω βρει στο παρακατω eshop δυο εκδοσεις με διαφορα καποιων δεκαδων ευρω στην τιμη. Η μια λεει ειναι εκδοση ελληνικης αντιπροσωπιας και η αλλη εισαγωγης.

Γνωριζει κανεις τι παιζεται; Ευχαριστω!

 

Εισαγωγης 324€

Ελληνικη αντιπροσωπια 373€

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Τον τελευταιο καιρο κοντευω να σπασω το κεφαλι μου με το ποιο κινητο να αγορασω. Μια ποσταρω στο θεμα του samsung galaxy s, μετα το μετανιωνω. Μετα ελεγα για htc desire, αλλα παλι το μετανιωσα. Τωρα λεω να παρω το DEFY, αλλα εχω μπερδευτει με το motoblur. Το προτιμαμε η οχι;

Εχω βρει στο παρακατω eshop δυο εκδοσεις με διαφορα καποιων δεκαδων ευρω στην τιμη. Η μια λεει ειναι εκδοση ελληνικης αντιπροσωπιας και η αλλη εισαγωγης.

Γνωριζει κανεις τι παιζεται; Ευχαριστω!

 

Εισαγωγης 324€

Ελληνικη αντιπροσωπια 373€

 

Το μοτοblur είτε το προτιμας και το χρησιμοποιείς, είτε δεν το προτιμάς και χρησιμοποιείς κάποιο άλλο πρόγραμμα launcher από τα πολλά και καλάπου υπάρχουν.

Για το άλλο ερώτημά σου, δεν ξέρω να σου απαντήσω. ίσως οι πωλητές θα έπρεπε να σε κατευθύνουν.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Τον τελευταιο καιρο κοντευω να σπασω το κεφαλι μου με το ποιο κινητο να αγορασω. Μια ποσταρω στο θεμα του samsung galaxy s, μετα το μετανιωνω. Μετα ελεγα για htc desire, αλλα παλι το μετανιωσα. Τωρα λεω να παρω το DEFY, αλλα εχω μπερδευτει με το motoblur. Το προτιμαμε η οχι;

Εχω βρει στο παρακατω eshop δυο εκδοσεις με διαφορα καποιων δεκαδων ευρω στην τιμη. Η μια λεει ειναι εκδοση ελληνικης αντιπροσωπιας και η αλλη εισαγωγης.

Γνωριζει κανεις τι παιζεται; Ευχαριστω!

 

Εισαγωγης 324€

Ελληνικη αντιπροσωπια 373€

 

Μην προβληματίζεσαι με το motoblur.

 

Εάν δεν σου αρέσει αλλάζεις rom.

Link to comment
Share on other sites

Το μοτοblur είτε το προτιμας και το χρησιμοποιείς, είτε δεν το προτιμάς και χρησιμοποιείς κάποιο άλλο πρόγραμμα launcher από τα πολλά και καλάπου υπάρχουν.

Για το άλλο ερώτημά σου, δεν ξέρω να σου απαντήσω. ίσως οι πωλητές θα έπρεπε να σε κατευθύνουν.:)

 

Το Motoblur δεν έχει σχέση με τον launcher.

Προσφέρει κάποιες επιπλέον επιλογές syncing, πχ με servers της Motorola για backup των επαφών και με το Facebook για συμπλήρωση στοιχείων όπως φωτογραφίες, γενέθλια, status updates κλπ., που το ελληνικό de-blurred firmware δεν προσφέρει.

Προσωπικά, προτιμώ firmware ΜΕ Motoblur.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Το Motoblur δεν έχει σχέση με τον launcher.

Προσφέρει κάποιες επιπλέον επιλογές syncing, πχ με servers της Motorola για backup των επαφών και με το Facebook για συμπλήρωση στοιχείων όπως φωτογραφίες, γενέθλια, status updates κλπ., που το ελληνικό de-blurred firmware δεν προσφέρει.

Προσωπικά, προτιμώ firmware ΜΕ Motoblur.

 

Δεν είναι όμως και launcher?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όμως και launcher?:worry:

 

Τα ελληνικά DEFY έχουν τον ίδιο launcher με τα αγγλικά που έχουν όλες τις blur εφαρμογές.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3436317#post3436317

Ο launcher είναι το blurhome.apk και υπάρχει σε όλα τα firmware.

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Με το πρόγραμμα που λέγεται rock player, μπορεί να παίξει όλα τα περισσότερα αρχεία βίντεο. Αν κάνω λάθος διορθώστε με:)

Είναι θέμα προγράμματος τι αρχεία παίζει, όχι συσκευής πάντως.

 

 

ισως για τα αλλα αρχεια βιντεο εχει σημασια ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις,για 720p ομως,ειναι πανω απ'ολα θεμα επεξεργαστη το αν τα "σηκωνει"..και απ'οτι προειπα,ψαχνοντας βρηκα οτι τα πιο καινουργια defy με OMAP3630 δεν εχουν προβλημα στην αναπαραγωγη,τα παλαιοτερα ομως θελουν μοντα...

Link to comment
Share on other sites

billylo_20 οταν περναω βιντεακι avi με ρωταει αν θελω να το κανω μετατροπη..αν πατησεις "ναι" τοτε το κανει μετατροπη και παιζει 100% και χωρις κανενα προβλημα..προσωπικα αυτη την οδο χρησιμοποιω.επισης εξωτερικους υποτιτλους μου παιζει μια χαρα με το mvideo player.
Link to comment
Share on other sites

και απ'οτι προειπα,ψαχνοντας βρηκα οτι τα πιο καινουργια defy με OMAP3630 δεν εχουν προβλημα στην αναπαραγωγη,τα παλαιοτερα ομως θελουν μοντα...

 

Αυτό ισχύει τελικά? Αν ναι απο που μπορούμε να τα βρούμε γιατί Ελλάδα δεν νομίζω να υπάρχουν...

Link to comment
Share on other sites

και απ'οτι προειπα,ψαχνοντας βρηκα οτι τα πιο καινουργια defy με OMAP3630 δεν εχουν προβλημα στην αναπαραγωγη,τα παλαιοτερα ομως θελουν μοντα...

 

Αν αναφέρεσαι στον OMAP3610, ήταν λάθος της Texas Instruments σε παλιότερο slide.

Αυτό ισχύει. Δεν υπάρχουν καινούργια και παλιά DEFY.

 

The CPU/GPU is listed on Motorola website as OMAP3610+PowerVR SGX530[3], whereas according to TI's latest Technical Reference Manual[4], OMAP3610 does not actually exist.

 

According to the said Manual, specifically from page 198 to 202, there are OMAP3611/3615/3621/3622/3630 running at various stock speed, and all of the variants have a built-in full speed PowerVR SGX530 GPU.

 

And since OMAP3611/3621/3622 only come in "CYN" package, which can't have bolt-on memory chip (Package on Package), OMAP3615 does not have any video processors (both IVR2.2 and DSP) at all, the only remaining candidates are the OMAP3630 variants. Between this, the stock speed and various report of driver recognizing it as OMAP3630-800[5], it's quite safe to draw the conclusion that OMAP3630-800 is powering the Defy and Motorola gave the wrong spec as they did with Droid 2.

http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_Defy

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως με την 2.1 δεν εχει κανενα προβλημα να παιξει 720p. εχει σημασια βεβαια και το bitrate. βαλτε εναν καλο video converter και φτιαξτε τα βιντεο σας. (πχ xilisoft hd converter, mediashow espresso)

εχω βαλει το sygic aura και μου ΒΙΑΖΕΙ την μπαταρια. καμια αλλη ιδεα για navigation;

το navigon διαβασα δεν ειναι τοσο καλο οσο στο iphone

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με τί τάση και Α φορτίζει στα 12V; Πήρα σήμερα από το LIDL ένα 12V universal φορτιστή και θέλω να δω αν κάνει και για το DEFY.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι θα βγαζει 12 v ο φορτιστης.

Γυρω στα 5 με 5,5 θα βγαζει,οποτε θα κανει,διαφορετικα οχι.

τα mA (και οχι Α) οσο λιγοτερα ειναι,τοσο πιο αργα θα φορτιζει,τοσο πιο πολυ θα κραταει η μπαταρια,και το αντιστροφο.

Μια τρομερα πανεξυπνη λυση ειναι να κοιταξεις το φορτιστη σου να δεις τι λεει...

Τρελο?

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με τί τάση και Α φορτίζει στα 12V; Πήρα σήμερα από το LIDL ένα 12V universal φορτιστή και θέλω να δω αν κάνει και για το DEFY.

 

Αν πηρες τον φορτιστη αυτοκινητου, ονομαστικα εχει 1.2Α που σημαινει γρηγορη φορτηση.

Ο φορτηστης που ειχε στο κουτι το defy δινει 1.1Α.

Πηρα κ εγω κ μου φαινεται ΟΚ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

...Μια τρομερα πανεξυπνη λυση ειναι να κοιταξεις το φορτιστη σου να δεις τι λεει...

 

:lol::lol::lol:

Λες να μην κοίταξα; δε φαίνεται τίποτα.

;)

 

Αυτό που πήρα λέει:

Τάση εξόδου 5V, ώς και 1,2Α

Link to comment
Share on other sites

αυθεντικος motorola απο eshop 8,90 € και με ωραιο design
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!

παρατηρησα ενα προβλημα με το ακουστικο bluetooth.... (νοκια 606)

ενω συνδεεται κανoνικα στην αρχη της ημερας, αργοτερα μπορει να αποσυνδεθει και να μην συνδεεται ξανα αν δεν κανω restart.

Eπισης το ιδιο και με την οθονη κλειδωματος (αρχικη οθονη), και αυτη υστερα απο πολλες ωρες δεν εμφανιζεται παρα μονο με restart..

Θα δοκιμασω και με αλλο ακουστικό και θα επανελθω!:(:worry:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το roll-out του ελληνικού (Central Europe) 2.51 update.

http://www.facebook.com/motorolaeurope/posts/10150139407225499

http://direct.motorola.com/GRE/SoftwareUpdateSelect.asp?country=GRC&language=GRE&web_page_name=SUPPORT

 

Release notes (pdf)

 

  • Improved stability, resulting in fewer occurrences of unresponsiveness and/or programs closing unexpectedly.
  • This enhancement provides an updated version of Google Mobile Services apps.
  • Performance improvements for touch screen, proximity sensor, and the ambient light sensor
  • This enhancement contains new Google security patches

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το roll-out του ελληνικού 2.51 update.

http://www.facebook.com/motorolaeurope/posts/10150139407225499

http://direct.motorola.com/GRE/SoftwareUpdateSelect.asp?country=GRC&language=GRE&web_page_name=SUPPORT

 

Release notes (pdf)

 

  • Improved stability, resulting in fewer occurrences of unresponsiveness and/or programs closing unexpectedly.
  • This enhancement provides an updated version of Google Mobile Services apps.
  • Performance improvements for touch screen, proximity sensor, and the ambient light sensor
  • This enhancement contains new Google security patches

 

Αφορά την Ελληνική έκδοση (χωρίς motoblur), σωστά;

Link to comment
Share on other sites

ναι το περασα μια χαρα. παιζει να εχει διαφορα στην εναλλαγη των home screens σε smoothness
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά πρόκειται για την γνωστή 2.51.1 Central Europe που τόσο καιρό μπορούσαμε να βάλουμε χειροκίνητα ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...