Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

καλησπέρα και πάλι...

Που μπορω να μεταφέρω φωτογραφίες και ηχους κλησης?? μεσω phone portal?

και σε ποιόν φακελο?

ευχαριστω

 

Για ήχους κλήσης, δες εδώ.

Για φωτογραφίες, φτιάξε φάκελο όπου θέλεις μέσα στην microSD card, πχ \media\photos\ . Άλλωστε το Gallery app (και όλοι οι file managers) βλέπουν όλους τους φακέλους.

Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το Phone Portal. Μπορείς και από τα devices των Windows 7.

 

[ATTACH]18570[/ATTACH]

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ζηταω την βοηθεια σας sos!

εκανα root το τηλ και μεχρι εκει ολα οκ.

περασα μεσα ενα προγραμμα uninstaller for root users αλλα καταλαθος πρεπει να εσβησα κατι του συστηματος διοτι ναι μεν αναβει κανονικα αλλα οταν παω να το ξεκλειδωσω δεν μπαινει στο μενου αλλα μου λεει υπηρξε μια αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης google.process.gapps.

σας παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα παρατήρησα το εξής πρόβλημα ... Παρόλο που έχω ανοιχτή την μεταφορά δεδομένων δεν μου συγχρονίζει ούτε το Gmail , Ούτε το facebook. Μου στέλνουν μηνύματα ή e-mail και δεν μου έρχονται ποτέ ειδοποιήσεις παρά μόνον αν μπω στην εφαρμογή και πατήσω ανανέωση από μόνος μου

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

3 πραγματα πρεπει να χεις ανοιχτα.

1) τα background data απο τα settings

2) το διπλο βελακι απο το power management widget του android

3) το push email απο τα settings των email

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

3 πραγματα πρεπει να χεις ανοιχτα.

1) τα background data απο τα settings

2) το διπλο βελακι απο το power management widget του android

3) το push email απο τα settings των email

 

Αν έχεις την καλοσύνη μου εξηγείς που βρίσκονται τα 2 τελευταία που αναφέρεις ? Γιατί δεν θυμάμαι να υπάρχουν στο DEFY

 

Άκυρο το βρήκα το 2ο ... αυτό ήταν τελικά. Δεν ξέρω πως και γιατί ήταν απενεργοποιημένο...

Edited by DuAl_SuN
Διόρθωση

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, τα Ελληνικά Defy αυτά που πήραμε κάποιοι από τα καταστήματα Cosmote υποτίθεται ότι δεν έχουν το MotoBlur σωστά ;

Γιατί τότε έγω το βλέπω να "τρώει" πόρους της μπαταρίας μου ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

ζηταω την βοηθεια σας sos!

εκανα root το τηλ και μεχρι εκει ολα οκ.

περασα μεσα ενα προγραμμα uninstaller for root users αλλα καταλαθος πρεπει να εσβησα κατι του συστηματος διοτι ναι μεν αναβει κανονικα αλλα οταν παω να το ξεκλειδωσω δεν μπαινει στο μενου αλλα μου λεει υπηρξε μια αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης google.process.gapps.

σας παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει:cry::cry:

 

1) Γι' αυτό έχω πει ότι μετά το root θέλει προσοχή... With great power comes great responsibility. :p

2) Έπρεπε να φροντίσεις να πάρεις nandroid backup από το Recovery console χρησιμοποιώντας το Clockwork mod.

 

Για να το διορθώσεις θα πρέπει να ξαναflashάρεις το firmwire για να εγκατασταθούν όλες οι εφαρμογές του συστήματος που πιθανότατα έσβησες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3474304#post3474304

 

Έχω μια απορία, τα Ελληνικά Defy αυτά που πήραμε κάποιοι από τα καταστήματα Cosmote υποτίθεται ότι δεν έχουν το MotoBlur σωστά ;

Γιατί τότε έγω το βλέπω να "τρώει" πόρους της μπαταρίας μου ;

 

Από το να το λέμε κάθε 5 σελίδες, κάντε ένα search...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3436317#post3436317

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3470434#post3470434

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα απο εναν νεο κατοχο του Defy .

Υστερα απο 2 χρονια μα το Νοκια Ε52 μου τραβηξε το βλεμμα το Μοτορολα .

 

Εχω αρκετα για ερωτηση αλλα τα δυο βασικα είναι :

1. Πως δουλευει το αναθεματισμένο DLNA μου λεει οταν παταω συνδεση με το PC η αναζητηση στο φακελο απετυχε.

2. Ενω περασα στο πληκτρολογιο ταχείες κλήσεις το εκανα επαννεκινηση και μου τις εσβησε ολες .

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο /System/apps κάποιες εφαρμογές όπως το Video Editero kai to ES Music οι οποίες δεν έχουν shortcuts στο Menu. Ξέρουμε τίποτα για αυτές ?

 

Επίσης έχουμε καμιά νέα πληροφορία για το πότε περίπου να περιμένουμε την 2.2 στην Ευρώπη ?

Edited by DuAl_SuN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας...

εδω κ μερικες μερες απεκτησα το Motorola Defy...

οχι ιδιεταιρα ευτυχισμενος μολις εκανα την παραγγελεια μου απο τον γερμανο,περιμενα να παραλαβω την συσκευη μου...

κ λεω οχι ιδιεταιρα ευτυχισμενος γτ απλα δν μου φανηκε κ οτι καλυτερο...

λοιπον να μην πολυλογω...το παρελαβα κ μπορω να πω οτι για την τιμη του κ για το οτι ειναι μια συσκευη που δινει εμφαση στην ανθεκτικοτητα της,ειναι αριστη...

θα εβαζα 10 στα 10...ΑΝΕΤΑ!

ομως εκει που χρειαζομαι την βοηθεια σας ειναι στο θεμα android market...

δν βρισκω τον τροπο να συγρχρονισω την συσκευη μου με το android market...

συνεχεια μου λεει οτι το κινητο δν ειναι android...

περιμενω απαντησεις...

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

μας μπερδεψες.λες οτι δεν σαρεσε πολυ αλλα του βαζεις 10 στα 10..που να σου αρεσε κιολας..

λοιπον λογαριασμο στο gmail εκανες?αν οχι δεν μπορεις να μπεις στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την καλοσύνη μου εξηγείς που βρίσκονται τα 2 τελευταία που αναφέρεις ? Γιατί δεν θυμάμαι να υπάρχουν στο DEFY

 

Άκυρο το βρήκα το 2ο ... αυτό ήταν τελικά. Δεν ξέρω πως και γιατί ήταν απενεργοποιημένο...

 

μια χαρα! σου τρωει μπαταταρια και ΜΒ παντως το push

Edited by alepoudellis
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα! σου τρωει μπαταταρια και ΜΒ παντως το push

 

Χρησιμοποιώ το K9-mail για push από IMAP mail server και δεν παρατήρησα ιδιαίτερη επίδραση στην μπαταρία. Το mail της motorola όσο και να το δοκίμασα Push δεν είδα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε saltofx_v...

δν καταλαβες...μολις το ειδα κ το παρειγγηλα,το παρειγγηλα γτ απλα ηθελα κατι να παρω...ομως με το που το παρελαβα κ το δουλεψα αλαξα ενταλως γνωμη...

λοιπον ναι εχω gmail...ομως κ παλι τπτ...

για πες παρακατω...:)

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε saltofx_v...

δν καταλαβες...μολις το ειδα κ το παρειγγηλα,το παρειγγηλα γτ απλα ηθελα κατι να παρω...ομως με το που το παρελαβα κ το δουλεψα αλαξα ενταλως γνωμη...

λοιπον ναι εχω gmail...ομως κ παλι τπτ...

για πες παρακατω...:)

 

Δεν ειναι προβλημα του defy.

Ειναι προβλημα του market.

Exω διαβασει οτι αρκετοι ειχαν τετοια προβληματα τα τελευταια 24ωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε saltofx_v...

δεν καταλαβες...μολις το ειδα και το παρειγγηλα,το παρειγγηλα γιατί απλα ηθελα κατι να παρω...ομως με το που το παρελαβα και το δουλεψα αλαξα ενταλως γνωμη...

λοιπον ναι εχω gmail...ομως και παλι τιποτα...

για πες παρακατω...:)

 

Απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ,η γραφή με κομμένες λέξεις τύπου "τπτ","δν" ,"γτ" κτλ.

 

Προσπάθησε να γράφεις ολοκληρωμένες λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θεματάκι με το mediaserver καθώς εδώ και 2 μέρες μου τρώει μπαταρία όπως τα χελωνονιντζάκια την πίτσα.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως μπορώ να το σταματήσω???

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τις συντομογραφιες...δεν ηξερα...

saltofx_v βασικα δν πιστεψα ουτε για μια στιγμη οτι ειναι προβλημα του κινητου...

αλλα οτι καποιος τροπος υπαρχει τον οποιο δεν γνωριζω...τελοσ παντων...

LET SEE...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!θα ηθελα να ρωτησω μιας και με ενδιαφερει το συγκεκριμενο κινητο,αν διαβαζει ταινιες .avi και .mkv με ξεχωριστους υποτιτλους,η αν χρειαζονται τα βιντεο μετατροπη σε αλλου ειδους format με καποιο προγραμμα σε 854χ480 αναλυση..
Link to comment
Share on other sites

τα παντα διαβαζει..κατεβαζεις το καταλληλο προγραμμα απο μαρκετ.

adroid εγω παντως μπαινω κανονικα στο μαρκετ.μηπως εχεις απενεργοποιημενη την επιλογη "δεδομενα παρασκηνιου"απο την παραδοση δεδομενων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θεματάκι με το mediaserver καθώς εδώ και 2 μέρες μου τρώει μπαταρία όπως τα χελωνονιντζάκια την πίτσα.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως μπορώ να το σταματήσω???

Αν εισαι ρουτ ξεφορτωσου το συγκεκριμενο οπως και οτι εχει να κανει με voice,θα παρει ανασα η συσκευη

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ρουτ ξεφορτωσου το συγκεκριμενο οπως και οτι εχει να κανει με voice,θα παρει ανασα η συσκευη

 

 

Sent from my Milestone

 

thanks.

Να σου πω, έβαλα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=943258

αυτό οπότε συνήλθε από το πρόβλημα και παίζω πλέον σε 2.2 :)

Link to comment
Share on other sites

τα παντα διαβαζει..κατεβαζεις το καταλληλο προγραμμα απο μαρκετ.

adroid εγω παντως μπαινω κανονικα στο μαρκετ.μηπως εχεις απενεργοποιημενη την επιλογη "δεδομενα παρασκηνιου"απο την παραδοση δεδομενων?

 

τα παντα διαβαζει?σιγουρα?εγω απο reviews βλεπω οτι απο videos μονο MP4/WMV/H.263/H.264 διαβαζει.Για avi ουδεις λογος,για 720p playback δε(το οποιο με ενδιαφερει πολυ μιας και θελω να βλεπω ταινιες),χρειαζεται μοντα απ'οτι ειδα απο xda-developers και μονο αν εισαι σε froyo(παλι με μοντα δηλαδη!) εκτος και αν ο επεξεργαστης ειναι OMAP3630 και οχι 3610(τρεχα γυρευε!)..τελικα τι ισχυει????:(

Edited by billylo_20
Link to comment
Share on other sites

τα παντα διαβαζει?σιγουρα?εγω απο reviews βλεπω οτι απο videos μονο MP4/WMV/H.263/H.264 διαβαζει.Για avi ουδεις λογος,για 720p playback δε(το οποιο με ενδιαφερει πολυ μιας και θελω να βλεπω ταινιες),χρειαζεται μοντα απ'οτι ειδα απο xda-developers και μονο αν εισαι σε froyo(παλι με μοντα δηλαδη!) εκτος και αν ο επεξεργαστης ειναι OMAP3630 και οχι 3610(τρεχα γυρευε!)..τελικα τι ισχυει????:(

 

Με το πρόγραμμα που λέγεται rock player, μπορεί να παίξει όλα τα περισσότερα αρχεία βίντεο. Αν κάνω λάθος διορθώστε με:)

Είναι θέμα προγράμματος τι αρχεία παίζει, όχι συσκευής πάντως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...