Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

παιδια το led βγαζει καθαρο λευκο φως ή πρασινιζει λιγο;;
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι και εγω,γιατι οτι αλλο προγραμμα καμερας εχω βαλει κολλαει,μονο το camera 360 λειτουργει.
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ,το τηλ. υποστηριζει MP4/WMV/H.263/H.264 video format.

πως γινεται να παιξει ενα wmv video???. Που ειναι ο player??

:wacko:

 

Βάλε τον RockPlayer ή arcMedia.

 

παιδια το led βγαζει καθαρο λευκο φως ή πρασινιζει λιγο;;

 

http://androidforums.com/droid-x-support-troubleshooting/169779-led-color-available-droid-x.html

Έχει RGB LEDs, άρα θεωρητικά μπορεί να αναπαράγει όλα τα χρώματα.

Το θέμα είναι ποια υποστηρίζει η rom της Motorola ή/και τα 3rd-party apps (πχ Handcent SMS).

Stock έχω δει πράσινο, μπλε και άσπρο.

 

Να ρωτησω κατι και εγω,γιατι οτι αλλο προγραμμα καμερας εχω βαλει κολλαει,μονο το camera 360 λειτουργει.

 

Αν έχεις το ελληνικό firmware 2.34, κάνε το update στο 2.51.

Αν έχεις το αγγλικό firmware 2.21, δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει, μιας και δεν έχω δοκιμάσει 3rd-party camera apps.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

εννοουσα το led της φωτογραφικης οτι πρασινιζει λιγο
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

εννοουσα το led της φωτογραφικης οτι πρασινιζει λιγο

 

lol ok sorry :O

Σε αυτό μάλλον έχεις δίκιο.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το ελληνικό firmware 2.34, κάνε το update στο 2.51.

 

Πως το κάνεις αυτό; Στις ενημερώσεις συστήματος μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνεις αυτό; Στις ενημερώσεις συστήματος μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή... :wacko:

 

Νόμιζα ότι είχε ξεκινήσει το over-the-air update. :O

Εγώ έχω το αγγλικό 2.21 οπότε δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Ο εναλλακτικός τρόπος είναι με flashάρισμα.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Ok, το flasharisma το ξέρω, απλά έτσι όπως το είπες ξεκίνησε το OTA update Και ανησύχησα που δεν δούλευε σε μένα! :)
Link to comment
Share on other sites

Ok, το flasharisma το ξέρω, απλά έτσι όπως το είπες ξεκίνησε το OTA update Και ανησύχησα που δεν δούλευε σε μένα! :)

 

καλημερα σε εσας δουλευει το OTA ?

σε μενα λεει προς το παρον δεν ειναι διαθεσιμος ο ελεγχος για ενημερωσεις

Δοκιμαστε ξανα αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειάζομαι βοηθεια ...... εχω νοκια 6710 (συμπιαν τρίτης γενιάς) και δεν μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου....

 

Ενώ τις κάνω export σε csv format απο 350 που είναι στην πραγματικότητα, μου εμφανιζονται στο defy 140. Νομίζω ότι δεν μου περνάει αυτές που περιέχουν δύο καταχωρίσεις.

καμιά ιδέα κανείς

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Εχεις Outlook στον υπολογιστη σου ωστε να συγχρονισεις το 6710 με το Οutlook;

 

οχι αλλά αν είναι απαραίτητο να βρω....

να συμπληρώσω ότι απο 350 που ειναι στο csv στο ν υπολογιστή , κάνοντας import στο gmail μου τις εμφανίζει 140

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στη φάση που δοκιμάζω το i-go.

Νομίζω ότι δε με βολεύει ιδιαίτερα + μου κολάει στο χάρτη (και δε δουλεύουν οι άλλες λειτουργίες του προγράμματος) και αναγκάστηκα 2 φορές να κλείσω το κινητό για να ξεκολήσει από εκείνο το σημείο (το κάνει σε άλλους; ).

Θέλησα λοιπόν να δοκιμάσω και το navigon που στο i-phone μου φαίνεται αρκετά καλό.

Το πρόβλημα είναι ότι δε μου το εμφανίζει στο market. Σε εσάς "φαίνεται";

Επίσης είδα ότι δεν μπορούμε να αγοράσουμε προγράμματα αλλά έχει μόνο δωρεάν. Αυτό γίνεται μόνο στο defy; φαντάζομαι πως όχι. Δεν είναι η φάση όπως το appstore;

Πως θα γίνει να δοκιμάσω το navigon; έχει κανείς κάποια ιδέα; δουλεύει στο defy να παω να το αγοράσω κατευεθείαν; ή θα δώσω άδικα λεφτά;

Ευχαριστώ τον συμφορουμίστα που μου έδωσε κάποιες βοήθειες, ψάχνομαι όμως σε κάτι γνήσιο.

Ιδέες κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είδα ότι δεν μπορούμε να αγοράσουμε προγράμματα αλλά έχει μόνο δωρεάν. Αυτό γίνεται μόνο στο defy; φαντάζομαι πως όχι. Δεν είναι η φάση όπως το appstore;

 

Επειδή έχεις ελληνική SIM και η Google δεν έχει βάλει την Ελλάδα σε αυτή τη λίστα ακόμα, θα πρέπει να κάνεις την εξής διαδικασία (ΑΠΑΙΤΕΙ root access).

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Τι Windows εχεις;

 

 

pifico, κανενας δεν προκειται να περιμενει online για να σε βοηθησει αν εσυ βρισκεσαι στο chat and fun και απαντας μετα απο ενα μισαωρο! :wacko:

 

sorry φίλε μου....

δεν είμαι όλη την ώρα διαθέσιμος να βρίσκομαι σον υπολογιστή...μικρο παιδί γαρ....

απλώς θέλησα να παραθέσω το πρόβλημα μου και όταν ευκαιρήσω oπως τώρα, να συλλέξω τις προτάσεις του φόρουμ...!

 

windows 7 32bit

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Άρχισα να έχω και γώ θέμα με το wifi...

Αρχικά και όσο συνδεόμουν μόνο στο δίκτυο του σπιτιού μου όλα μέλι γάλα, πριν λίγες μέρες σε ένα ταξίδι μου, στο ξενοδοχείο που έμεινα χρησιμοποίησα το wifi χωρίς κανένα πρόβλημα. Επιστρέφοντας και προσπαθώντας να συνδεθώ με το wifi του σπιτιού μου παρατήρησα ότι ενώ μου έλεγε ότι είναι συνδεδεμένο κανονικά ΔΕΝ μου άνοιγε καθόλου σελίδες και γενικά δεν έμπαινε πουθενά και το πρόβλημα λυνόταν προσωρινά άν αποσυνδεόμουν και ξανασυνδεόμουν αμέσως.

Σήμερα το πρωί βρέθηκα σε καφετέρια με ελεύθερο wifi και ενώ συνδέθηκα κανονικά πάλι δεν έμπαινε πουθενά.....

Εγκατέστησα το WiFi Fixer και θα παρατηρήσω πως θα πάνε τα πράγματα, μήπως όμως έχει υπάρξει και κάποια άλλη εξέλιξη-λύση στο θέμα ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον RockPlayer ή arcMedia.

 

http://androidforums.com/droid-x-support-troubleshooting/169779-led-color-available-droid-x.html

Έχει RGB LEDs, άρα θεωρητικά μπορεί να αναπαράγει όλα τα χρώματα.

Το θέμα είναι ποια υποστηρίζει η rom της Motorola ή/και τα 3rd-party apps (πχ Handcent SMS).

Stock έχω δει πράσινο, μπλε και άσπρο.

 

 

 

Αν έχεις το ελληνικό firmware 2.34, κάνε το update στο 2.51.

Αν έχεις το αγγλικό firmware 2.21, δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει, μιας και δεν έχω δοκιμάσει 3rd-party camera apps.

 

ok εβαλα

arcmedia Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι παιζει με το wifi; Ακουστηκε και παλαιοτερα για καποιο προβλημα, αλλα εκτοτε δεν εχει αναφερθει κατι καινουριο. Εχει υπαρξει καμια ευχαριστη εξελιξη ή ισχυει αυτο που αναφερει ο φιλος παραπανω; Και αν ισχυει αυτο που αναφερει ο φιλος πως αντιμετωπιζεται;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμποιώ πολύ το wifi και έχω συνδεθεί σε πάρα πολλά διαφορετικά μέρη χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμποιώ πολύ το wifi και έχω συνδεθεί σε πάρα πολλά διαφορετικά μέρη χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ.

 

Θα συμφωνήσω! :happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

Δεν μου εμφανίζεται πλέον η οθόνη κλειδώματος ,

δηλαδή την οθόνη εκείνη η οποία όταν το κινητό έμενε αδρανές για λίγα λεπτά εμφανιζόταν ύστερα από το πάτημα του on/off κουμπιού, με το συρόμενο ξεκλείδωμα..

καμιά ιδέα κανείς?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

Δεν μου εμφανίζεται πλέον η οθόνη κλειδώματος ,

δηλαδή την οθόνη εκείνη η οποία όταν το κινητό έμενε αδρανές για λίγα λεπτά εμφανιζόταν ύστερα από το πάτημα του on/off κουμπιού, με το συρόμενο ξεκλείδωμα..

καμιά ιδέα κανείς?

 

Κλείσε το κινητό και άνοιξέ το. Έχω παρατηρήσει αν περάσουν πολλές μέρες χωρίς "Restart" από το κουμπί, το κλείδωμα κολάει.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το κινητό και άνοιξέ το. Έχω παρατηρήσει αν περάσουν πολλές μέρες χωρίς "Restart" από το κουμπί, το κλείδωμα κολάει.

 

ok το κατάλαβα και εγώ το πρωί!!!!..... ευχαριστώ

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει κανει σε κανενα update το κινητο μονο του σε 2.5?

η εστω να το βαλεις μονος σου να κανει update κ να το κανει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι...

Που μπορω να μεταφέρω φωτογραφίες και ηχους κλησης?? μεσω phone portal?

και σε ποιόν φακελο?

ευχαριστω

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...