Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Σε ελληνικό defy έχω συγχρονίσει τις επαφές μου με το σερβερ του gmail αλλά μου τις εμφανίζει με πρώτο το όνομα κ όχι με το επώνυμο. Ξέρει κάποιος πως γίνεται να μπουν με το επώνυμο?

 

Γιατί συμβαίνει αυτό ; Κανονικά θα έπρεπε να μεταφερθούν όπως βρίσκονται και στο gmail.

Έχει κανείς ιδέα γιατί συμβαίνει ή μήπως το έχει αντιμετωπίσει κάποιος και βρήκε λύση ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον.. εδω και 4 μερες ειμαι ο ευτυχης κατοχος ενος defy!

1)η μπαταρια βγαζει ενα ολοκληρο 24-ωρο χωρις την παραμικρη προσπαθεια οικονομιας..

απεναντιας με παρα πολυ σκαλισμα..

2) η οθονη ειναι εκπληκτικη σε ολα.. εχω την φωτεινοτητα στην αυτοματη ρυθμιση και ετσι δεν με κουρασε στο ματι οπως εκανε σε καποιον συμφορουμιτη...

μαζευει δαχτυλιες ευκολα αλλα και καθαριζει ευκολα πανω σε οποιοδηποτε πανι π.χ. μπλουζα.. αλλωστε δεν φοβασαι να γρατζουνιστει...:cool:

3) το swype πεταει παροτι το πηρα απο Γερμανια...

αν υποψιαζεσαι οτι την λεξη δεν θα την εχει στο λεξιλογιο την γραφεις κανονικα (σηκωνοντας το χερι απο τα πληκτρα) και συνεχιζεις με swype για τις πιο σιγουρες λεξεις.. γενικα πολυ γρηγορο αρκει να βρεις τα Tip του...

(καταπληκτικα swype tips εχει γραψει ενα παλικαρι στο φορουμ του Galaxy)

4)ποιοτητα ηχου καταπληκτικη νομιζω για τους αλλους και σιγουρα για μενα..

5) ηχειο αρκετα δυνατο

6) wifi κ bluetooth δουλευουν κανονικα..

ΟΜΩΣ εκει ειναι και το προβληματακι που θελω μια γνωμη...

3 μερες πεταγε στην κυριολεξια σε bluetooth κ wifi... ηταν σταθερο και σκυλι κανονικο...

απο χτες ομως για καποιο software λογο το wifi δεν μπορει να παρει IP address απο το router στο σπιτι μου και τοτε κολλαει και το bluetooth γραφοντας paired but not connected...

σε αυτη την περιπτωση το bluetooth συνδεεται με ενα απλο κλικ ξανα..

ομως το wifi αρνειται πεισματικα..

 

σιγουρα ειχα κατεβασει προγραμματακια για να πειραματιστω αλλα κανενα bluetooth & wifi manager αφου εκει δεν ειχα κανενα προβλημα...

εβγαλα μαλιστα τα περισσοτερα απο αυτα αλλα το θεμα συνεχιζει...

καμια ιδεα τι μπορει να ειναι???????

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ:

τη ΛΥΣΗ τη βρηκα...

αλλαξα το καναλι του router και συνδεθηκε κανονικα..

για να δουμε αν και ποσο θα κρατησει...

pentraks δες το και εσυ.. ισως σε βοηθησει για το επομενο post...

Τελικά το πρόβλημα με το WiFi λύθηκε ; Ρωτάω γιατί θέλω να το αγόρασω το τηλέφωνο και πρόκειται να δουλέψει πάρα πολύ με WiFi .

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.. εδω και 4 μερες ειμαι ο ευτυχης κατοχος ενος defy!

 

1)η μπαταρια βγαζει ενα ολοκληρο 24-ωρο χωρις την παραμικρη προσπαθεια οικονομιας..

 

απε

 

Τελικά το πρόβλημα με το WiFi λύθηκε ; Ρωτάω γιατί θέλω να το αγόρασω το τηλέφωνο και πρόκειται να δουλέψει πάρα πολύ με WiFi .

Αυτό ακριβώς θα έμπαινα να ρωτήσω και τους υπολοίπους, αν δηλαδή έχουν θέμα με το wifi...

Άλλαξα κανάλι στο ρουτερ, έπαιξε 2 μέρες και σήμερα τα ίδια...

Σήμερα μάλιστα δεν συνδέθηκε καν στο wifi στο mall!!

Έχει άλλος θέμα;;;;

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω το παραμικρο προβλημα με το wifi.δουλευει μια χαρα με μεγαλη σταθεροτητα.

Απο οτι διαβαζω ομως υπαρχει ενα θεμα με το wifi στο defy.

https://supportforums.motorola.com/thread/41031?start=0&tstart=30

 

Απο τις 2-3 πρωτες σελιδες του θεματος που διαβασα καταλαβα οτι το προβλημα με τις αποσυνδεσεις υπαρχει με wifi N router,με wifi G router δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θα έμπαινα να ρωτήσω και τους υπολοίπους, αν δηλαδή έχουν θέμα με το wifi...

Άλλαξα κανάλι στο ρουτερ, έπαιξε 2 μέρες και σήμερα τα ίδια...

Σήμερα μάλιστα δεν συνδέθηκε καν στο wifi στο mall!!

Έχει άλλος θέμα;;;;

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Κανένα πρόβλημα.

 

Συνδέθηκε γρήγορα όχι μόνο στον δικό μου router στον οποίο έχω κωδικό, αλλά και σε όσους βρήκα ξεκλείδωτους.

 

Γενικά το τηλέφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα σε κανένα θέμα.

 

Eγω φιλε μου για τους λογους που περιγραφεις παραπανω προτιμησα να το πληρωσω ακριβοτερα και να παρω ενα ελληνικο και οχι ενα εισαγωγης γιατι διαβαζα περιεργα πραγματα για το μπλουρ.

Επειδη δουλευω στο εξωτερικο και βαζω στο τηλεφωνο μου συχνα πυκνα καρτα απο ξενο δικτυο ηθελα να παρω ενα τηλεφωνο χωρις το motoblur.

Το δικο μου defy παντως δουλευει απροβληματιστα χωρις το παραμικρο κολλημα και το εχω δοκιμασει με καρτες και απο τις 3 ελληνικες εταιριες κινητης.Με τον νεο χρονο θα το δοκιμασω και με καρτα απο ξενο δικτυο αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα υπαρχει κανενα προβλημα.

 

Αν θελει καποιος φιλος που εχει εισαγωγης ας μας πει αν αντιμετωπιζει καποιο προβλημα με το μπλουρ εδω στην Ελλαδα

 

Βασικά δεν έχω καταλάβει ακόμη που χρειάζεται το motoblur.

Όταν ενεργοποίησα το τηλέφωνο, δημιούργησα λογαριασμό στο motoblur.

Στο site https://portal-blur.svcmot.com/blur-web-portal/ βάζοντας το MOTOBLUR ID και το Password που έχω μπορώ να κάνω αναζήτηση του τηλεφώνου, εισαγωγή - εξαγωγή των επαφών καθώς και διαγραφή των δεδομένων του τηλεφώνου σε περίπτωση απώλειας αυτού.

Μέχρι τώρα για τις εν λόγω λειτουργίες (εκτός της τελευταίας που δεν την χρησιμοποίησα) δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Βέβαια δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο

Για τις επαφές είναι ποιο βολικός ο συνχρονισμός με το gmail.

Για την αναζήτηση χρησιμοποιώ το Lookout

Για την διαγραφή των δεδομένων ελπίζω να μην την χρειαστώ ποτέ.

 

Πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με το motoblur ούτε και με το hardware του τηλεφώνου (πχ ακουστικά), ούτε με οτιδήποτε άλλο.

 

Δουλεύει τέλεια.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνώμη ειμαι λιγο ασχετος!

μπορουμε να αναβαθμησουμε την εκδοση android απο 2,1 σε 2,2

 

το γεγονος που αναφερουν στο LG OPTIMUS ONE οτι με ανδροιδ 2,2 το internet ειναι 3 φορες πιο γρηγορο ισχυει?

Δεν μπορω να αποφασισω μεταξυ LG ΚΑΙ DEFY:worry::worry::worry::cry:

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνώμη ειμαι λιγο ασχετος!

μπορουμε να αναβαθμησουμε την εκδοση android απο 2,1 σε 2,2

 

το γεγονος που αναφερουν στο LG OPTIMUS ONE οτι με ανδροιδ 2,2 το internet ειναι 3 φορες πιο γρηγορο ισχυει?

Δεν μπορω να αποφασισω μεταξυ LG ΚΑΙ DEFY:worry::worry::worry::cry:

 

Εάν σου αρέσουν και σε καλύπτουν και τα δύο πάρε το LG που είναι και πιο φθηνό.

Πριν δω το defy ήμουν έτοιμος να πάρω το LG, αλλά προτίμησα το defy για τους παρακάτω λόγους

Μεγάλη οθόνη σε μικρό μέγεθος

Ανθεκτικό σε νερό, σκόνη, γκρατζουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρόσφατα μου χάλασε το κινητό (βράχηκε) και θέλω να αγοράσω καινούργιο, αλλά δεν θέλω να δώσω πάνω από 300€! Οι επιλογές μου είναι 3:

 

1)Motorola Defy - 240€ από Ισπανία κλειδωμένο σε Vodafone οπότε χρειάζεται άλλα ~15€ για ξεκλείδωμα.

2)Motorola Milestone - ~250€ από εδώ μεταχειρισμένο + εγγύηση.

3)Lg Optimus One - αγορασμένο από κατάστημα εδώ.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής, έχω διαβάσει ότι θεωρητικά η εγγύηση από Ε.Ε. θα με καλύψει, ξέρει κανείς τι γίνεται στην πράξη?!

Και επίσης, στο ποστ #200 λέει πως το ελληνικό service οφείλει να μας περάσει ελληνικό software. Γιατί όσοι είχαν προβλήματα με το Motoblur δεν πήγαν να τους περάσουν ελληνικά; Θα είναι πολύ μπλέξιμο να συνεννοηθώ σε περίπτωση που πάθει κάτι (πχ πρόβλημα με το ακουστικό που έχω διαβάσει).

 

Ευχαριστώ:)!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρόσφατα μου χάλασε το κινητό (βράχηκε) και θέλω να αγοράσω καινούργιο, αλλά δεν θέλω να δώσω πάνω από 300€! Οι επιλογές μου είναι 3:

 

1)Motorola Defy - 240€ από Ισπανία κλειδωμένο σε Vodafone οπότε χρειάζεται άλλα ~15€ για ξεκλείδωμα.

2)Motorola Milestone - ~250€ από εδώ μεταχειρισμένο + εγγύηση.

3)Lg Optimus One - αγορασμένο από κατάστημα εδώ.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής, έχω διαβάσει ότι θεωρητικά η εγγύηση από Ε.Ε. θα με καλύψει, ξέρει κανείς τι γίνεται στην πράξη?!

Και επίσης, στο ποστ #200 λέει πως το ελληνικό service οφείλει να μας περάσει ελληνικό software. Γιατί όσοι είχαν προβλήματα με το Motoblur δεν πήγαν να τους περάσουν ελληνικά; Θα είναι πολύ μπλέξιμο να συνεννοηθώ σε περίπτωση που πάθει κάτι (πχ πρόβλημα με το ακουστικό που έχω διαβάσει).

 

Ευχαριστώ:)!

Το post 200, μιας και είναι δικό μου, δεν λέει ότι το Ελληνικό servis οφείλει να μας περάσει Ελληνικό software. Λέει ότι εάν έχεις πρόβλημα τότε η Ελληνική αντιπροσωπεία θα κοιτάξει να επιλύσει το πρόβλημά σου. Απλά επισημαίνει ότι ίσως να αλλαχθεί το software.

 

Οπότε δεν πας έτσι απλά στην Ελληνική αντιπροσωπεία ζητώντας να σου αλλάξουν την rom, με την αντίστοιχη Ελληνική.

Εάν και μόνο εάν έχεις πρόβλημα, τότε το πας και ίσως στα πλαίσια την επισκευής να αλλαχθεί η rom με την αντίστοιχη Ελληνική.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το κινητό δεν χρειάζεται να ταξιδέψει στο κράτος αγοράς του.

Αυτήν την ερώτηση την έκανα με αφορμή κάποια σχόλια χρηστών οι οποίοι έλεγαν για τα κινητά εκ εξωτερικού διάφορα περί εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Εάν σου αρέσουν και σε καλύπτουν και τα δύο πάρε το LG που είναι και πιο φθηνό.

Πριν δω το defy ήμουν έτοιμος να πάρω το LG, αλλά προτίμησα το defy για τους παρακάτω λόγους

Μεγάλη οθόνη σε μικρό μέγεθος

Ανθεκτικό σε νερό, σκόνη, γκρατζουνιές.

Eιναι εξισου γρηγορο και smooth στο ρολαρισμα με το LG?

Link to comment
Share on other sites

Eιναι εξισου γρηγορο και smooth στο ρολαρισμα με το LG?

 

Δεν ξέρω για το LG. Δεν το έχω δουλέψει. Το είδα σε κατάστημα ανενεργό.

 

Το Defy είναι εκπληκτικό στα μάτια μου, αλλά όπως έχω ξαναπεί είναι το πρώτο μου smartphone, οπότε ότι και να έπαιρνα θα το έβλεπα τέλειο.

 

Ρώτα τον χρήστη ka1te2rini ο οποίος έχει δηλώσει πρώην κάτοχος iphone4, και είχε κάποιο πρόβλημα με την οθόνη του defy.

 

Πάντως για εμένα το να πάρω ένα τηλέφωνο που δεν θα φοβάμαι μη μου πέσει, μη μου βραχεί ή μη μου γρατσουνιστεί είναι μεγάλη υπόθεση.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

@kost_pap αυτό λέω και εγώ, αν το motoblur εμποδίζει την ομαλή λειτουργία δεν θα μπορούσε κάποιος να το επισκευάσει, πρόβλημα software δεν θεωρείται?!

Στο θέμα που με απασχολεί όμως, να το πάρω άφοβα? Ακόμα και το ηχείο να μου χαλάσει, πάω στο service της motorola και όλα καλά; Ελπίζω!

Κάτι τελευταίο, overclocking θα γίνει με τον καιρό έτσι? Στo Milestone γίνεται (1,3GHz) οπότε και αυτό λογικά δεν θα μείνει πίσω?!

Link to comment
Share on other sites

@kost_pap αυτό λέω και εγώ, αν το motoblur εμποδίζει την ομαλή λειτουργία δεν θα μπορούσε κάποιος να το επισκευάσει, πρόβλημα software δεν θεωρείται?!

Στο θέμα που με απασχολεί όμως, να το πάρω άφοβα? Ακόμα και το ηχείο να μου χαλάσει, πάω στο service της motorola και όλα καλά; Ελπίζω!

Κάτι τελευταίο, overclocking θα γίνει με τον καιρό έτσι? Στo Milestone γίνεται (1,3GHz) οπότε και αυτό λογικά δεν θα μείνει πίσω?!

 

Σαφέστατα εάν υπάρχει πρόβλημα software ή hardware το στέλνεις για επισκευή.

Σε εμένα πάντως που το πήρα από Γερμανία και έχει το motoblur ενεργοποιημένο δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα, οπότε δεν μπορώ να το πάω για αλλαγή software σε Ελληνικό.

 

Όσο για την εγγύηση το στέλνεις Ελλάδα και όχι στο κράτος που το αγόρασες.

 

Για overclocking δεν ξέρω- δεν ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο, overclocking θα γίνει με τον καιρό έτσι? Στo Milestone γίνεται (1,3GHz) οπότε και αυτό λογικά δεν θα μείνει πίσω?!

 

Αν το rootάρεις (z4root), γίνεται ήδη. ;)

http://code.google.com/p/milestone-overclock/downloads/list

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=866197

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=880851

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρόσφατα μου χάλασε το κινητό (βράχηκε) και θέλω να αγοράσω καινούργιο, αλλά δεν θέλω να δώσω πάνω από 300€! Οι επιλογές μου είναι 3:

 

1)Motorola Defy - 240€ από Ισπανία κλειδωμένο σε Vodafone οπότε χρειάζεται άλλα ~15€ για ξεκλείδωμα.

2)Motorola Milestone - ~250€ από εδώ μεταχειρισμένο + εγγύηση.

3)Lg Optimus One - αγορασμένο από κατάστημα εδώ.

 

Θέλω να ρωτήσω το εξής, έχω διαβάσει ότι θεωρητικά η εγγύηση από Ε.Ε. θα με καλύψει, ξέρει κανείς τι γίνεται στην πράξη?!

Και επίσης, στο ποστ #200 λέει πως το ελληνικό service οφείλει να μας περάσει ελληνικό software. Γιατί όσοι είχαν προβλήματα με το Motoblur δεν πήγαν να τους περάσουν ελληνικά; Θα είναι πολύ μπλέξιμο να συνεννοηθώ σε περίπτωση που πάθει κάτι (πχ πρόβλημα με το ακουστικό που έχω διαβάσει).

 

Ευχαριστώ:)!

 

Για επιλογή συσκευής, υπάρχει η ενότητα Διαξιφισμοί.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις το παρήγγειλα κ εγω απο expansys (μια ωρα αρχιτερα κ με εβγαλε λιγο εκτος προϋπολογισμού γιατι ενα κινητακι που ειχα για πουλημα επεσε κ εσπασε :( ).

Εχω παρει το μαυρο, οχι το μαυρο-ασπρο, ελπιζω μετα τα χριστουγεννα να το εχω!

Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη μιας κ σκοπευω να το κρατησω μεχρι οσο παει!!

Φαινεται σκυλι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

@navi55 το γνωρίζω, κ είχα καταλήξει στο Defy απλά το μόνο που με απασχολούσε

είναι αν ισχύει η εγγύηση εδώ!

Τώρα γιατί είπα πως σκέφτομαι και τα υπόλοιπα κανείς δεν ξέρει :wacko:!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το εχει παρει απο Ελλάδα (χωρις blur) και εχει κανει root??

Θελω ενα backup με το clockwork αυτης της rom.

Λεω να δοκιμασω το μαγειρεμα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

To εχω σαν δευτερο και το τηλεφωνο ειναι αστερακι. Οθοναρα, πολυ μικρο, καλη (για τα δεδομενα του χαρακτηρα του τηλεφωνου) ποιοτητα κατασκευης. Και τι να πεις για σημα/ακουστικο? Κανει πλακα στο 4αρι (το iphone βεβαιως βεβαιως) η ακομα ακομα και στο streak που χρησιμοποιω σαν κυρια συσκευη.

Υ.Γ. z4root για ρουταρισμα και milestone overclock για πουσαρισμα του ΤΙ. Πιο απλα δε γινεται. Το εχω στο 1GHz και το τηλεφωνο ειναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ (με δικη σας ευθυνη βεβαια, αν δεν ξερετε τι κανετε μην το επιχειρησετε - αν κι η διαδικασια ειναι η απλουστερη που εχω δει σε ανδροειδες). Βαλτε και Dolphin HD και μετρηστε χρονο φορτωσης μιας βαριας σελιδας. Μπολικη ελευθερη RAM (παραδοξως εχει περισσοτερη ελευθερη με τα ιδια προγραμματα να τρεχουν, συγκριτικα με ενα milestone 2 που περασε απο τα χερια μου). Οσοι εξακολουθειτε να το σκεφτεστε: Παρτε το με κλειστα τα ματια!

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

To εχω σαν δευτερο και το τηλεφωνο ειναι αστερακι. Οθοναρα, πολυ μικρο, καλη (για τα δεδομενα του χαρακτηρα του τηλεφωνου) ποιοτητα κατασκευης. Και τι να πεις για σημα/ακουστικο? Κανει πλακα στο 4αρι (το iphone βεβαιως βεβαιως) η ακομα ακομα και στο streak που χρησιμοποιω σαν κυρια συσκευη.

Υ.Γ. z4root για ρουταρισμα και milestone overclock για πουσαρισμα του ΤΙ. Πιο απλα δε γινεται. Το εχω στο 1GHz και το τηλεφωνο ειναι ΤΑΧΥΤΑΤΟ (με δικη σας ευθυνη βεβαια, αν δεν ξερετε τι κανετε μην το επιχειρησετε - αν κι η διαδικασια ειναι η απλουστερη που εχω δει σε ανδροειδες). Βαλτε και Dolphin HD και μετρηστε χρονο φορτωσης μιας βαριας σελιδας. Μπολικη ελευθερη RAM (παραδοξως εχει περισσοτερη ελευθερη με τα ιδια προγραμματα να τρεχουν, συγκριτικα με ενα milestone 2 που περασε απο τα χερια μου). Οσοι εξακολουθειτε να το σκεφτεστε: Παρτε το με κλειστα τα ματια!

Κι εγώ σαν ο πιο παλιός κάτοχος DEFY του φόρουμ, :p , αυτά είναι πρωτιές :D συμφωνώ κι επαυξάνω με τα λεγόμενά σου. Αφού σε βρήκαμε όμως, πες μας πώς έκανες ρουταρίσματα και τα σχετικά. Εγκυκλοπαιδικά πάντα, ναι; :O

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω POK.Εσυ την εχεις αλλαξει?Αν κανω μια αντιγραφη τα περιεχόμενα της παλιας καρτας και μετα επικολληση στην νεα καρτα θα δουλευουν ολα σωστα η πρεπει να κανω και κατι αλλο?

Ναι εχω αλλαξει με μια 16.

 

Ετσι απλα.Απο το pc σου copy-past.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα και εγώ... 210€ :p! Αλλά θα περιμένω μέχρι του χρόνου να το πάρω :(!

 

Απο που βρε θηρίο?

 

:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα το πήρα κι εγώ το κινητό. Οφείλω να ομολογήσω ότι είναι πολύ καλύτερο απ ότι περίμενα και μετά τις πρώτες ώρες που το δουλεύω τολμώ να πω ότι είναι καλύτερο κινητό από το Ομνια 2 που είχα πριν. Πολύ γρήγορο με ελάχιστο Lag. Καλή κάμερα και πολύ καλό ηχείο. Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ποιότητα κατασκευής. Το καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή ότι είναι αρκετά προσεγμένη κατασκευή και σίγουρα κατασκευασμένη για να αντέχει. Αύριο θα δοκιμάσω Wifi / Bluetooth / GPS να σας πω εντυπώσεις.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω το παραμικρο προβλημα με το wifi.δουλευει μια χαρα με μεγαλη σταθεροτητα.

Απο οτι διαβαζω ομως υπαρχει ενα θεμα με το wifi στο defy.

https://supportforums.motorola.com/thread/41031?start=0&tstart=30

 

Απο τις 2-3 πρωτες σελιδες του θεματος που διαβασα καταλαβα οτι το προβλημα με τις αποσυνδεσεις υπαρχει με wifi N router,με wifi G router δεν υπαρχει προβλημα

Τι είναι το WiFi N και το WiFi G router και ποια η διαφορά τους ; 'Εχω το SpeedTouch 585(i) v6 , θα συνδέεται ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...