Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κρατησω back up μεσω itunes, κανω restore στο κινητο και μετα κανω το jailbreak, αν κανω restore το back up, θα περαστουν οι εφαργμογες πισω στο κινητο οπως ηταν;

 

Εκανα απο την αρχη το restore, βρηκα και τη λυση στο προβλημα με το νουμερο 1013, αλλα το jailbreak δε λεει να γινει. Καμια ιδεα-προταση;

 

update: Παιδες εγινε το θαυμα... Οπως ειχα πει, εβγαινε η εικονα με τη νεκροκεφαλη. Το αφησα λοιπον για να βρω τη λυση στο google, γιατι εβγαζε unable to find (διαφορα), και το ειχα ξεχασει. Και ξαφνικα, ακουω τον υπολογιστη ν ανοιγει το κινητο. Και ανοιξε μια χαρα. Οποτε αν βγει η νεκροκεφαλη και νομιζετε οτι εχει κολλησει, αφηστε το! Την κανει τη διαδικασια!!!!

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορω να κανω back up τα αρχεια, να κανω restore kai jb, και μετα restore from

Back up?

Η γινεται απευθιας jb?

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Τι ΑΚΡΙΒΩΣ δηλαδή πρόβλημα παρατήρησες ;;;

 

μερικες φορες οταν χανει το σημα του δν το επαναφερει μονο του αλλα πρεπει να γινει restart!

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες οταν χανει το σημα του δν το επαναφερει μονο του αλλα πρεπει να γινει restart!

 

Μπορεις να μου πεις πως γινετε το restart,γιατι δεν το ξερω.

thenks?

Link to comment
Share on other sites

Δωστε μια γρηγορη διαδικασια για windows ή καποιο λινκ με οδηγιες! Ευχαριστω

 

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση στην έκδοση 4.2.1, επιτυχές jailbreak με το Greenpois0n και καθαρή εγκατάσταση χωρίς restore από backup παρατήρησα κάτι. Όταν πάω στις ρυθμίσεις και πάω να μπω στους ήχους το κινητό σαν να κολλάει αναβοσβήνει μια φορά γρήγορα η οθόνη και επανέρχεται στο αρχικό μενού. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο η αν ξέρει κάποιος καμιά λύση. Το κινητό είναι 3gs 16Gb με new bootrom.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις πως γινετε το restart,γιατι δεν το ξερω.

thenks?

Απενεργοποιείς και ξαναενεργοποιείς τη συσκευή με το On/Off button το οποίο είναι και το κουμπί που κλειδώνει το κινητό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις πως μπορω να εχω αναφορα στα sms? Μολις εκανα jb στην 4.2.1 και το ψαχνω.

Επισης, υπαρχει κανενα προγραμμα με το οποιο να μπορω να κατεβαζω τραγουδια απευθειας στο κινητο?

Ευχαριστω

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις πως μπορω να εχω αναφορα στα sms? Μολις εκανα jb στην 4.2.1 και το ψαχνω.

Επισης, υπαρχει κανενα προγραμμα με το οποιο να μπορω να κατεβαζω τραγουδια απευθειας στο κινητο?

Ευχαριστω

 

Για αναφορα διαβασε αυτο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα το jb μπαινεις σε εναν κοσμο μεγαλο και αγνωστο θα ελεγα.μπορει καποιος αν δεν του κανει κοπο να απαριθμηση μερικες must εφαρμογες???πχ για ιντερνετικο ραδιοφωνο,για ανταλλαγη δεδομενων με μπλου τουθ,για να βαζω ηχο κλησησ ολοκληρο ΜΡ3 και οχι μεχρι 40'',και οτι αλλο νομιζεται απαραιτητο.επισης μπορει κανεις να μ πει απο που κατεβαζω δωρεαν εφαρμογες πληρης ομως σχετικα με ορθοπεδικη-ανατομια-φαρμακολογια???και μερικα παιχνιδακια ετσι για να περανει η ωρα ευχαριστω.ολα full version k free ομως ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

το sbsettings δουλευει κανονικα μετα το g/p στην 4.2.1? Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο ασφαλής/εγγυημένης επιτυχίας, τρόπος για untethered jailbreak στην 4.2.1 για 3GS και 4, είναι με custom IPSW μέσω pwnage tool. Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι ή διαφορα jailbreak και unlock ?? διαβασα οτι το πρωτο σπαει το software και το αλλο την καρτα sim αλλα δεν το καταλαβα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι ή διαφορα jailbreak και unlock ?? διαβασα οτι το πρωτο σπαει το software και το αλλο την καρτα sim αλλα δεν το καταλαβα

Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα;

Διάβασε συγκεκριμένα τη σημείωση 3. Επέμβαση στη συσκευή (Jailbreak-Activate-Unlock) και θα καταλάβεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για αναφορα διαβασε αυτο.

 

Ευχαριστω πολυ.

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ακούστικαν οι προσευχές μας για αυτό το μαμημένο το untethered επιτέλους στην 4.2.1....

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ελπίζω το post μου να βοηθήσει κάποιους...

θα σας πω αναλυτικά τι έκανα εγώ μετά από 4 προσπάθειες για να κάνω το jailbreak στην IOS 4.2.1...

μετά λοιπόν από 4 προσπάθειές το έκανα σωστά

 

συνδέουμε το iphone στο pc και όταν ανοίξει το i-tune το κλείνουμε,

σε κάθε φορά που δε πετύχαινε το jailbreak πατούσα και τα δυο κουμπιά(home-pawer) και μου άνοιγε το τηλέφωνο και το ξανά έκανα...... με ανοιχτό το τηλέφωνο ξεκίνησα τη διαδικασία (με κλειστό δε μπορούσα κολουσε συνεχεία )

όταν πέρασε στη διαδικασία να κάνει το jailbreak μετά από τα 3 σταδία με τα κουμπιά (τα τρία βήματα που λέει να κανείς, πρώτα πατάς pawer botton kai μετά το home) δεν αφήνεις στο τέλος το home το κρατάς πατημένο και μετά πατάς το κουμπί του jailbreak στο greenpotion στο pc μέχρι να βγάλει το iphone τη μαύρη οθόνη με τα γράμματα και το αφήνεις.... ο λόγος που ποσταρω είναι πως εγώ κοίταξα όλη τη διαδικασία στο youtube και ο καθένας διέφερε σε κάποιες λεπτομέρειες και ίσως να μπερδευτεί κάποιος όπως εγώ ..... σε εμένα έγινε με αυτό το τρόπο, αν δε το έχει καταφέρει ακόμα κανείς να το δοκιμάσει έτσι, σε εμένα δούλεψε έτσι ...

Link to comment
Share on other sites

Θελω κι εγω να το κανω το JB (σε iPhone4 / ver4.2.1), αλλα εχω καποιες αποριες για να ειμαι και σιγουρος πριν ξεκινησω...:!:

1. Εχω εγκαταστησει καμια 100αρια εφαρμογες ως τωρα απο App Store. Γινεται να τις παρω backup και να τις επαναφερω με καποιο τροπο ολες μαζι ευκολα μετα το JB για να μην τις ξανακατεβαζω παλι μια - μια? Αν ναι, πως???

2. Επίσης έχω φωτογραφιες και μερικα videos. Πως να τα παρω backup για να τα επαναφερω κι αυτα μετα το JB???

3. Το αγορασα απο Πλαισιο με επιδοτηση Vodafone. Μπορω απο καπου να δω αν ειναι Sim unlocked για να προχωρησω σε JB???

4. Σε περιπτωση που χρειαστω service εντος εγγύησης μπορω ευκολα να το επαναφερω στην αρχικη προ JB κατάσταση που ειμαι τωρα? Αν ναι, πως???

Ευχαριστω προκαταβολικα...:rolleyes:

Edited by fpap71

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Θελω κι εγω να το κανω το JB, αλλα εχω καποιες αποριες για να ειμαι και σιγουρος πριν ξεκινησω...:!:

1. Εχω εγκαταστησει καμια 100αρια εφαρμογες ως τωρα απο App Store. Γινεται να τις παρω backup και να τις επαναφερω με καποιο τροπο ολες μαζι ευκολα μετα το JB για να μην τις ξανακατεβαζω παλι μια - μια? Αν ναι, πως???

2. Επίσης έχω φωτογραφιες και μερικα videos. Πως να τα παρω backup για να τα επαναφερω κι αυτα μετα το JB???

3. Το αγορασα απο Πλαισιο με επιδοτηση Vodafone. Μπορω απο καπου να δω αν ειναι Sim unlocked για να προχωρησω σε JB???

4. Σε περιπτωση που χρειαστω service εντος εγγύησης μπορω ευκολα να το επαναφερω στην αρχικη προ JB κατάσταση που ειμαι τωρα? Αν ναι, πως???

Ευχαριστω προκαταβολικα...:rolleyes:

1) Αν εισαι στην 4.2.1 τοτε δε θα χασεις τιποτα. Γιατι απλα γινεται "εξτρα" το jailbreak. Αν εχεις 4.1, παλι δε χανεις, γιατι κρατα back up το itunes, και οταν κανεις update, τοτε τις περνα ξανα. Και μετα το jailbreak δεν τις πειραζει.

2) Αφου αγοραστηκε απο Ελλαδα, τοτε δεν εχει θεμα να ειναι κλειδωμενο, γιατι στην ελλαδα πωλειται ξεκλειδωτο.

3) Αν θες service, και η συσκευη λειτουργει κανονικα, δηλαδη το λειτουργικο δεν εχει καποιο προβλημα, αν πατησεις restore στο itunes στο φερνει οπως ηταν. Αν παλι κατι γινει και κλεισει απο θεμα λειτουργικου, τοτε δε σε νοιαζει, γιατι δε νομιζω να μπορεσουν να το επαναφερουν και να το εντοπισουν.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

1) Αν εισαι στην 4.2.1 τοτε δε θα χασεις τιποτα. Γιατι απλα γινεται "εξτρα" το jailbreak. Αν εχεις 4.1, παλι δε χανεις, γιατι κρατα back up το itunes, και οταν κανεις update, τοτε τις περνα ξανα. Και μετα το jailbreak δεν τις πειραζει.

Για JB πριν κανω συνδεση με pc και τρεξω το greenpois0n.exe δεν πρεπει να κανω πρωτα restore στην 4.2.1 και set up as new απο εδω για να έχω "καθαρό" λογισμικό??? Ή δε χρειαζεται???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Για JB πριν κανω συνδεση με pc και τρεξω το greenpois0n.exe δεν πρεπει να κανω πρωτα restore στην 4.2.1 και set up as new απο εδω για να έχω "καθαρό" λογισμικό??? Ή δε χρειαζεται???

Γιατι να ειναι "καθαρο"; Πως το εννοεις το "καθαρο"; Χωρις εφαρμογες;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για JB πριν κανω συνδεση με pc και τρεξω το greenpois0n.exe δεν πρεπει να κανω πρωτα restore στην 4.2.1 και set up as new απο εδω για να έχω "καθαρό" λογισμικό??? Ή δε χρειαζεται???

Αν το είχες ήδη j/b με το tethered jb με 4.2.1 πάνω, μπορείς απλά να περάσεις από πάνω το greepois0n.

Αν το έχεις j/b στην 4.1, θα χρειαστεί να κάνεις restore και set up as new, να περάσεις το backup που θα κάνεις πριν το restore και να τρέξεις το greenpois0n.

Αν δεν είσαι j/b και είσαι στην 4.1, πάτα απλά ένα update να πάει στην 4.2.1 και κατόπιν τρέξε το greenpois0n.

Aν είσαι ήδη στην 4.2.1 χωρίς j/b, πολύ απλά τρέξε το greenpois0n. :p So simple!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καμια "παρενεργεια" του jb ειδε κανεις? πχ αλλαγη στην διαρκεια μπαταριας η καποιο αλλο προβλημα?

Πληροφοριακα και μονο ρωταω πριν προχωρησω και γω..

Α και με το jb του GEOhot δεν υπαρχει κατι νεοτερο ετσι? Προς το παρων το μονο unteathered jb ειναι του poison ..

Link to comment
Share on other sites

Καμια "παρενεργεια" του jb ειδε κανεις? πχ αλλαγη στην διαρκεια μπαταριας η καποιο αλλο προβλημα?

Πληροφοριακα και μονο ρωταω πριν προχωρησω και γω..

Α και με το jb του GEOhot δεν υπαρχει κατι νεοτερο ετσι? Προς το παρων το μονο unteathered jb ειναι του poison ..

 

Εγώ δεν έχω δει κάτι το μεμπτό όλα δουλέυουν κανονικά, και όσο για την μπαταρία είναι σε φυσιολογικά επίπεδα!!

 

Σε ότι αφορά του jb του geo δεν έχουμε κάποια επιπλέον πληροφορία..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Λιγο με την μπαταρια ειδα εγω ενα θεματακι, γιατι εχασα 11% καθ'ολη τη νυχτα, με flight mode, οπου δεν εχασα σχεδον ποτε, αλλα θελω να το παρακολουθησω λιγο, οποτε δεν μπορω να πω σιγουρα αν φταιει κατι.

 

Λιγο με την μπαταρια ειδα εγω ενα θεματακι, γιατι εχασα 11% καθ'ολη τη νυχτα, με flight mode, οπου δεν εχασα σχεδον ποτε, αλλα θελω να το παρακολουθησω λιγο, οποτε δεν μπορω να πω σιγουρα αν φταιει κατι.

 

Τελικά σήμερα δεν έχασε καθόλου! Δεν ξέρω τι μπορει να έφταιξε... Οπότε μια χαρα και απο μένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk!

Edited by nervous
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...