Jump to content

Το iPhone 4 στην Ελλάδα και ο τελικός απολογισμός


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;  

905 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;

    • Ναι, θα το αγοράσω, είτε τώρα είτε αργότερα
      248
    • Όχι, δεν θα το αγοράσω
      525
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
      100
    • Το έχω αγοράσει ήδη από το εξωτερικό
      32


Recommended Posts

οταν θα ακουσω για ποιον λογο ειναι το καλυτερο multimedia κινητο της αγορας θα απαντησω...

 

εχω ενα τονο επιχειρηματα για να αποδειξω πως καποιο αλλο ειναι το καλυτερο...

η για να μην μιλαμε για αλλα κινητα, εχω οσα επιχειρηματα θελετε για να αποδειξουν οτι το iphone δεν ειναι καθολου καλο multimedia phone (εκτος αν για εσας multimedia ειναι μονο τα παιχνιδια.)

 

καποιος φιλος λεει τοσα χρονια να μην κοιταμε τα megapixel και δικιο εχει βεβαια αλλα να μην κοιταμε ουτε τον φακο της καμερας? τον σενσορα να τον κοιταξουμε? το xenon flash? αν οχι... τι να κοιταξουμε τοτε?

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Oσο για την καμερα... εχει XENON FLASH? Οχι. Οποτε η οποια κουβεντα για μια μετρια 5αρα καμερα χωρις flash και σοβαρο φακο ειναι .....της πλακας.

 

Ειπαμε...μην λετε αερολογιες. Μιληστε με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ

 

Όλες οι κάμερες των κινητών είναι της πλάκας. Δεν μπαίνω πλέον κάν στον κόπο να βγάλω δοκιμαστικά μερικές φωτογραφίες....

Α, και βέβαια, κάθε φωτογραφική δεινότητα τελειώνει στις 20.15 (ώρα δύσης του ηλίου)....

 

 

υγ: Οσο για τη δυναμη του marketing, η εκκλησια το κανει με επιτυχια 2000 χρονια τωρα.

Το πιο κορυφαίο σχόλιο που έχω διαβάσει φέτος:respect::respect:

 

υγ2: Mεχρι περισυ η καμερα ηταν "ενα ασημαντο feature"... Φετος τι εγινε...?

αχ αχ αχ αχ!!! Με λενε Ρίζο κι οπως θελω τα γυριζω...

 

Α-κ-ρ-ι-β-ω-ς!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS και είναι πραγματικά κινητάρα όμως αυτή η κλειστή νοοτροπία της apple με ενοχλεί πάρα πολύ. Χωρίς jailbreak απλά δεν μπορώ πλέον, θεωρώ πως είναι μισό το κινητό. Αλλά το jailbreak η apple το κυνηγάει μανειωδώς και έχουμε το κλασικό κυνηγητό γάτας (apple) με ποντίκι (devteam και λοιποί).

 

Όταν πήρα το 3GS το 2009 πράγματι δεν υπήρχαν αντάξιες προτάσεις από τον ανταγωνισμό. Πλέον όμως το android έχει ωριμάσει αρκετά και μέχρι την επόμενη επιδότησή μου (σε κανα 10μηνο δλδ) θα έχει πιστεύω φτάσει σε κορυφαίο σημείο λειτουργικότητας, ασφάλειας και σταθερότητας.

Οπότε αν και θεωρώ το iphone 4 (χωρίς καν να το έχω πιάσει στα χέρια μου) εξαιρετική συσκευή, δεν μου κάνει καρδιά να ξαναδώσω ένα σκασμό λεφτά στον jobs ούτε σήμερα, ούτε αύριο, ούτε μετά από 10 μήνες.

 

Sorry Apple, δεν μου κάνεις... :(

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ελευθερο λογισμικο !!!!

φιλε μου μολις ειπες την μαγικη λεξη !!!!

 

ο κοσμος βλεπουμε οτι σιγα σιγα αφηνει ακομα και τα windows xp/vista/7 και πηγαινει και προς το linux (ubuntu κ.τ.λ).

 

βλεπουμε το android σε τοσο λιγο χρονο οτι εχει αρχισει και χτυπαει πλεον στα ισα το iphone os, το οποιο για οποιους δεν το γνωριζουν ειναι στην πραγματικοτητα επισης linux κωδικας.

 

η μονη διαφορα του android απο το iphone os ειναι οτι το android ειναι λογισμικο ελευθερο, δημιουργικοτατο, πολυ πιο ευελικτο και στον λιγο χρονο που υφισταται εχει παρουσιασει βελτιωση τουλαχιστον 10 φορες μεγαλυτερη απο το iphone os, το οποιο η apple συνεχιζει το βιολι της και το θελει κλειδωμενο.

 

κοιταξτε την βελτιωση, τις δυνατοτητες και τις αλλαγες που εχει κανει το android os απο τοτε που εμφανιστηκε, και κοιταξτε το αντιστοιχο iphone os.

στο iphone 4 και στην εκδοση 4.0 και μετα, η apple εβαλε την δυνατοτητα της δημιουργιας φακελλων και την λειτουργια του task manager, και τα αναφερει λες και ειναι μοναδικες υπηρεσιες και απιστευτες βελτιωσεις.

 

απλα υπενθυμιζω οτι αυτα τα δυο γινονται στο symbian απο την εποχη του 2000 και φυσικα το ιδιο ισχυει και στα windows mobile. τι να λεμε τωρα !!!!

 

τα πραγματα ειναι τοσο εμφανη που αναρωτιεμαι πως καποιοι κλεινουν τα ματια και συνεχιζουν να υποστηριζουν φανατικα το iphone.

Εγω αν εκανε η htc κατι το οποιο με δυσαρεστουσε και δεν σεβοταν τα χρηματα που δινω για να παρω μια συσκευη της, θα την εκρινα το ιδιο με την apple.

το εχω κανει αλλωστε με παλαιοτερα μοντελα που ειχα htc, στα οποια ειχε κανει καποια λαθακια (βλεπε μικρη μπαταρια στο htc diamond κ.τ.λ).

 

Καλό το Android και τεράστια η εξέλιξή του σε σύντομο χρονικό διάστημα ΑΛΛΑ η ελευθερία που λες έχει πολλά αρνητικά! Η σταθερότητα πάει περίπατο μιας και ο κάθε πικραμένος "developer" μπορεί να φτιάξει ένα σκουπίδι app χωρίς σοβαρό έλεγχο και να σου ταλαιπωρεί άδικα τη συσκευή σου! Επίσης ο χειρισμός του android σε επίεδα UI έχει ακόμη πολύ δρόμο και σε καμία περίπτωση δεν φτάνει στα επίπεδα του iphone. Για να μην αναφερθώ στις multimedia επιδόσεις, στα games κλπ που είναι ακόμη πάρα πολύ πίσω! Από την άλλη όμως, θα ήθελα να δω το σύστημα των ειδοποιήσεων του Android και στο iphone!

 

Για να μην λενε ανακριβειες και εκτιθομαστε... το Ν97 το βρισκεις καινουργιο με 350 ευρω

http://www.skroutz.gr/s/84499/Nokia-N97.html

 

Δηλαδη...ελεος ρε παιδια...

 

Oσο για την καμερα... εχει XENON FLASH? Οχι. Οποτε η οποια κουβεντα για μια μετρια 5αρα καμερα χωρις flash και σοβαρο φακο ειναι .....της πλακας.

 

Ειπαμε...μην λετε αερολογιες. Μιληστε με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ

 

 

υγ: Οσο για τη δυναμη του marketing, η εκκλησια το κανει με επιτυχια 2000 χρονια τωρα.

 

υγ2: Mεχρι περισυ η καμερα ηταν "ενα ασημαντο feature"... Φετος τι εγινε...?

αχ αχ αχ αχ!!! Με λενε Ρίζο κι οπως θελω τα γυριζω...

 

Φέτος απέκτησε μια υπέροχη κάμερα που βάζει κάτω τα περισσότερα μοντέλα της αγοράς! Ειδικά σε ποιότητα video HD ανταγωνίζεται άλλες video κάμερες στα ίσα!

Καλή η θεωρία αλλά στην πράξη καταλαβαίνεις τη διαφορά! Και sorry κιόλας αλλά ένα Nokia πλεον φαίνεται ανέκδοτο μπροστά σε ένα iphone! Και δεν αναφέρομαι μόνο στο hardware αλλά στη συνολική εμπειρία χρήσης!

 

οταν θα ακουσω για ποιον λογο ειναι το καλυτερο multimedia κινητο της αγορας θα απαντησω...

 

εχω ενα τονο επιχειρηματα για να αποδειξω πως καποιο αλλο ειναι το καλυτερο...

η για να μην μιλαμε για αλλα κινητα, εχω οσα επιχειρηματα θελετε για να αποδειξουν οτι το iphone δεν ειναι καθολου καλο multimedia phone (εκτος αν για εσας multimedia ειναι μονο τα παιχνιδια.)

 

καποιος φιλος λεει τοσα χρονια να μην κοιταμε τα megapixel και δικιο εχει βεβαια αλλα να μην κοιταμε ουτε τον φακο της καμερας? τον σενσορα να τον κοιταξουμε? το xenon flash? αν οχι... τι να κοιταξουμε τοτε?

 

Είναι ένα κινητό που πλεον έχει μια πολύ καλή κάμερα. Επίσης αναπαράγει video με απίστευτη ομαλότητα σε μια απίστευτη οθόνη που βάζει άνετα κάτω ακόμη και τη super amoled του galaxy (για κάτω από τον ήλιο δεν το το συζητάω, εκεί το iphone δίνει ρέστα). Αντίστοιχα είναι από τα ποιοτικότερα mp3 players της αγοράς με απίστευτη ποιότητα ήχου που μέχρι στιγμής δεν τη βρήκα πουθενά αλλού (δοκίμασα όλες τις συσκευές της αγοράς με δικά μου ποιοτικά ακουστικά και όχι με τα χύμα που έχει μέσα η κάθε συσκευασία).

 

Βάλε και τις ευκολίες που σου προσφέρει στην οργάνωση της μουσικής σου το itunes, ε δεν θέλει και πολύ για να αποφασίσω πως είναι ο,τι καλύτερο για μένα!

 

Άφησα απ'έξω τις gaming δυνατότητες γιατί είναι ένα κεφάλαιο από μόνο του!

 

Προφανώς όμως δεν είναι ίδιες οι ανάγκες του καθενός! Κάποιος μπορεί να συμβιβάζεται με τον μέτριο ήχο στα ακουστικά του ή με το να ρίχνει χύμα τη μουσική μέσα σε έναν φάκελο και δεν τον κατηγορώ! Όπως τη βρίσκει ο καθένας! :p

Link to comment
Share on other sites

οταν θα ακουσω για ποιον λογο ειναι το καλυτερο multimedia κινητο της αγορας θα απαντησω...

 

εχω ενα τονο επιχειρηματα για να αποδειξω πως καποιο αλλο ειναι το καλυτερο...

η για να μην μιλαμε για αλλα κινητα, εχω οσα επιχειρηματα θελετε για να αποδειξουν οτι το iphone δεν ειναι καθολου καλο multimedia phone (εκτος αν για εσας multimedia ειναι μονο τα παιχνιδια.)

 

Για πες μας ένα από αυτά τα επιχείρήματα που αποδεικνύει ότι δεν είναι καθόλου καλό multimedia κινητό...

Link to comment
Share on other sites

 

@gaster

ριξε μια ματια εδω για τιμες.

κρατα την αναπνοη σου πρωτα και παρε και κανενα ποτηρι με νερο για τυχον...καρδιακα...χα χα( πλακα κανω φυσικα).

 

Iphone4 16gb

http://www.skroutz.gr/s/274545/Apple-iPhone-4-16GB.html

 

iphone 4 32gb

http://www.skroutz.gr/s/274130/Apple-iPhone-4-32GB.html

 

Καλά φίλε στο skroutz δεν νιώθουν απ'ότι φαίνεται.Ακόμα χειρότερα!Δεν καταλαβαίνω γιατί έτσι όμως

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του iphone 3gs εδώ και περίπου 8 μήνες. Εξαιρετικό κινητό και είμαι πλήρως ευχαριστημένος αλλά...

Αγόρασα το Σ/Κ το samsung wave στην γυναίκα μου. Έπαθα πλάκα με το κινητό. Και με εβαλε σε σκέψεις... Σε σκεψείς που αφορούν του περιορισμούς του iphone σε πολύ απλά πράγματα που μου σπάνε τα νεύρα αλλά και στην παρεχόμενη τεχνολογία που την πλήρωσα 200 € λιγοτερα απο το 3gs 16gb και είναι σαφώς ανώτερη (1ghz cpu, 512 ram, amoled οθονη, HD video recording). Πλέον δεν νομίζω οτι αξίζει η αγορά του ιphone (οποιουδήποτε) στην τιμή την οποια πωλείται.

 

Σημ.: είμαι φανατικός φίλος της apple. Mε σχέδον όλη την γκάμα των προιόντων της στο σπίτι μου. Αλλα το σωστό (κατ' εμε πάντα) να λεγεται...

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας ένα από αυτά τα επιχείρήματα που αποδεικνύει ότι δεν είναι καθόλου καλό multimedia κινητό...

 

θα κατσω να τα γραψω μολις τελιωσω απο την δουλεια και παω σπιτι.

stay tuned ;)

Link to comment
Share on other sites

θα κατσω να τα γραψω μολις τελιωσω απο την δουλεια και παω σπιτι.

stay tuned ;)

 

εγω μαζι σου ειμαι, αλλά ο'τι και να γραψεις δε νομιζω να πεισεις καποιους 'i-phone lovers' που εχουν παρωπιδες.. Για πολλους ισχυει το 'ή i-phone ή θανατος'.. ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ εχουν σοβαρο λογο να το αγορασουν. Το 'στυλ' και η 'μουρη' και η 'επιδειξιομανια' του ελληναρα δε θα αλλαξει ποτέ, ακομη και εαν χρειαστει να μπουν σε συμβολαιο 180 ευρω/μηνα για να καταφερουν να το αποκτησουν.. Αυτοι κρατανε την apple ζωντανη στην αγορα των κινητων τηλεφωνων..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του iphone 3gs εδώ και περίπου 8 μήνες. Εξαιρετικό κινητό και είμαι πλήρως ευχαριστημένος αλλά...

Αγόρασα το Σ/Κ το samsung wave στην γυναίκα μου. Έπαθα πλάκα με το κινητό. Και με εβαλε σε σκέψεις... Σε σκεψείς που αφορούν του περιορισμούς του iphone σε πολύ απλά πράγματα που μου σπάνε τα νεύρα αλλά και στην παρεχόμενη τεχνολογία που την πλήρωσα 200 € λιγοτερα απο το 3gs 16gb και είναι σαφώς ανώτερη (1ghz cpu, 512 ram, amoled οθονη, HD video recording). Πλέον δεν νομίζω οτι αξίζει η αγορά του ιphone (οποιουδήποτε) στην τιμή την οποια πωλείται.

 

Σημ.: είμαι φανατικός φίλος της apple. Mε σχέδον όλη την γκάμα των προιόντων της στο σπίτι μου. Αλλα το σωστό (κατ' εμε πάντα) να λεγεται...

 

Συγχαρητήρια γιατί από όλους τους χρήστες του iPhone εδώ μέσα είσαι ο πρώτος που έκανε το αυτονόητο πριν μιλησει, χρησιμοποίησε κάτι άλλο με καλή θέληση και δεν το απέκλεισε επειδή ήταν κάτι άλλο. Δεν εντυπωσιάζομαι που έφτασες σ'αυτό το συμπερασμα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

εγω μαζι σου ειμαι, αλλά ο'τι και να γραψεις δε νομιζω να πεισεις καποιους 'i-phone lovers' που εχουν παρωπιδες.. Για πολλους ισχυει το 'ή i-phone ή θανατος'.. ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ εχουν σοβαρο λογο να το αγορασουν. Το 'στυλ' και η 'μουρη' και η 'επιδειξιομανια' του ελληναρα δε θα αλλαξει ποτέ, ακομη και εαν χρειαστει να μπουν σε συμβολαιο 180 ευρω/μηνα για να καταφερουν να το αποκτησουν.. Αυτοι κρατανε την apple ζωντανη στην αγορα των κινητων τηλεφωνων..

 

Ναι δε βλέπεις, τρομερές παροπίδες... Αφού πλέον χωρίς περιστρεφόμενη καρέκλα δεν μπορώ, καθώς με φωνάζουν από διάφορες γωνίες στο γραφείο και δεν μπορώ να τους δώ! :rolleyes:

 

Το στυλ, η μούρη και επιδειξιομανία θα πουλήσουν μια φορά, και θα πουλήσουν ΜΕΤΡΙΑ. Το iPhone πουλάει 3+ χρόνια τώρα, και πουλάει ΤΡΕΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν θα το αγορασω, 700 ευρω για κινητο ειναι πολλά. Στο κατω κατω υπαρχουν φτηνοτερα κινητα τα οποια εγω θεωρω οτι με καλυπτουν καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

πάντως με αυτά που διαβάζω μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις. είχα σκοπό να πάρω το iphone 3gs αλλά διαβάζοντας για τους περιορισμούς που έχει με κάνει να το σκέφτομαι. διότι τι να το κάνω αν δεν μπορώ να φορτώσω μια εφαρμογή που θέλω έστω και αν είναι σπασμένη. και χιλιάδες άλλους περιορισμούς που ακούω απο διαφόρους που εχουν το iphone και μόλις τους πεις κάτι για το τηλέφωνο αρίζουν χιλιες 2 δικαιολογίες. τσπ

μάλλον με βλέπω για HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καταρχήν καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του iphone 3gs εδώ και περίπου 8 μήνες. Εξαιρετικό κινητό και είμαι πλήρως ευχαριστημένος αλλά...

Αγόρασα το Σ/Κ το samsung wave στην γυναίκα μου. Έπαθα πλάκα με το κινητό. Και με εβαλε σε σκέψεις... Σε σκεψείς που αφορούν του περιορισμούς του iphone σε πολύ απλά πράγματα που μου σπάνε τα νεύρα αλλά και στην παρεχόμενη τεχνολογία που την πλήρωσα 200 € λιγοτερα απο το 3gs 16gb και είναι σαφώς ανώτερη (1ghz cpu, 512 ram, amoled οθονη, HD video recording). Πλέον δεν νομίζω οτι αξίζει η αγορά του ιphone (οποιουδήποτε) στην τιμή την οποια πωλείται.

 

Σημ.: είμαι φανατικός φίλος της apple. Mε σχέδον όλη την γκάμα των προιόντων της στο σπίτι μου. Αλλα το σωστό (κατ' εμε πάντα) να λεγεται...

 

Το Wave για την τιμή του είναι πολύ καλό αλλά μέχρι εκεί! Αν δεις την υλοποίηση για το email κλπ θα θέλεις να το χτυπήσεις στον τοίχο! Για κλήσεις, μουσικούλα και φωτό είναι μια χαρά!

:)

Link to comment
Share on other sites

 

Το στυλ, η μούρη και επιδειξιομανία θα πουλήσουν μια φορά, και θα πουλήσουν ΜΕΤΡΙΑ. Το iPhone πουλάει 3+ χρόνια τώρα, και πουλάει ΤΡΕΛΑ.

 

Πρέπει όμως να παραδεχτούμε ΚΑΙ οι κάτοχοι iphone ότι αν και φοβερό κινητό, πουλάει κυρίως γιατί έχει αναδειχθεί ως fashion item παρά επειδή είναι κινητάρα.

Με την ίδια ακριβώς λογική που και τα άλλα προϊόντα της apple πουλάνε περισσότερο απ' ότι πουλούσαν πριν το 2007. Η apple δημιούργησε "ρεύμα" μόδας και οι άλλες εταιρίες προσπαθούσαν επί τρία χρόνια να βγάλουν κάποιον iphone killer. Πιστεύω πως πλέον τα κατάφεραν (βλ. Samsung), αλλά το "ρεύμα" της apple παραμένει λόγω κεκτημένης ταχύτητας.

Μελλοντικά τα πράγματα θ' αλλάξουν πάντως και όχι πολύ μελλοντικά :)

Link to comment
Share on other sites

Το στυλ, η μούρη και επιδειξιομανία θα πουλήσουν μια φορά, και θα πουλήσουν ΜΕΤΡΙΑ. Το iPhone πουλάει 3+ χρόνια τώρα, και πουλάει ΤΡΕΛΑ.

Γι αυτο φροντιζουν να κρατανε το στυλ και τη μουρη αγοραζοντας το νεο iphone καθε χρονο.:p

 

Το iphone πουλαει τρελά ή πουλαει τρέλα;:p

 

Προσωπικα θεωρω το Iphone 4 το πιο ολοκληρωμενο Iphone αλλα οχι τηλεφωνο. Αν η ιδια συσκευη εβγαινε πριν 2 χρονια θα μιλουσαμε για το απολυτο gadget. Πλεον ομως ο ανταγωνισμος εχει αφησει το iphone για τους ονειροπολους που ζουν την κινητη ουτοπια τους.

Αν ημουν μετοχος της apple θα πίεζα για ακομη υψηλοτερη τιμη πωλησης, αφου οπως φαινεται υπαρχει χωρος για κερδοφορια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του iphone 3gs εδώ και περίπου 8 μήνες. Εξαιρετικό κινητό και είμαι πλήρως ευχαριστημένος αλλά...

Αγόρασα το Σ/Κ το samsung wave στην γυναίκα μου. Έπαθα πλάκα με το κινητό. Και με εβαλε σε σκέψεις... Σε σκεψείς που αφορούν του περιορισμούς του iphone σε πολύ απλά πράγματα που μου σπάνε τα νεύρα αλλά και στην παρεχόμενη τεχνολογία που την πλήρωσα 200 € λιγοτερα απο το 3gs 16gb και είναι σαφώς ανώτερη (1ghz cpu, 512 ram, amoled οθονη, HD video recording). Πλέον δεν νομίζω οτι αξίζει η αγορά του ιphone (οποιουδήποτε) στην τιμή την οποια πωλείται.

 

Σημ.: είμαι φανατικός φίλος της apple. Mε σχέδον όλη την γκάμα των προιόντων της στο σπίτι μου. Αλλα το σωστό (κατ' εμε πάντα) να λεγεται...

Ειχα και εγω το 3gs αλλα επιτελους ξεκολλησα οταν ειδα την απαξιωση του μηλου στους υποψηφιους αγοραστες (βλεπε ιστορια iphone-4 με καμερα) και αγορασα τα 2 τελευταια samsung(wave+galaxy s) και επιτελους κανω αυτα τα μικρα αλλα ασημαντα πραγματα που προσφερουν.....επισης το wave εχει και αψογο λειτουργικο e-mail ..??!?!?!?(για ενα φιλο που το ανεφερε)...

!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Το Wave για την τιμή του είναι πολύ καλό αλλά μέχρι εκεί! Αν δεις την υλοποίηση για το email κλπ θα θέλεις να το χτυπήσεις στον τοίχο! Για κλήσεις, μουσικούλα και φωτό είναι μια χαρά!

:)

 

Τι να σου πώ...εμένα δεν με ενόχλησε καθόλου! Σέταρα μεσα σε 20 δευτερόλεπτα τον gmail λογαριασμό της γυναίκας μου και δούλεψε άψογα. Ακόμα και η γυναίκα μου που δεν είναι εξοικοιωμένη με τους υπολογιστες (φαντάσου με τα κινητά) προσαρμόστηκε σε 2 λεπτά. Απο εκει και πέρα οι δικές μου απαιτήσεις μπορεί να είναι υποδυέστερες σε σχέση με τις δικές σου οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω καποιον admin να παρεμβει!!! Το θεμα μας δεν ειναι apple vs οτιδηποτε αλλο!!!!!

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω καποιον admin να παρεμβει!!! Το θεμα μας δεν ειναι apple vs οτιδηποτε αλλο!!!!!

Ευχαριστω!!

 

Όταν και αν το κρίνουμε αναγκαίο, θα επέμβουμε, όπως κάνουμε πάντοτε.

 

Επίσης, απευθυνόμεενος προς όλους, είναι προτιμότερο να πατάτε το «Αναφορά» αν πιστεύετε ότι υπάρχει παράβαση των ΟΠΧ, παρά να ζητάτε δημόσια την παρέμβασή μας, μιας και έτσι βοηθάτε με την σειρά σας να εκτραπεί ένα θέμα.

 

Περισσότερα με ΠΜ παρακαλώ, στο θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το κινητο ΤΗΛΕΦΩΝΟ το θελω να ειναι ΤΗΛΕΦΩΝΟ. Μαλλον ειμαι ο πιο περιεργος ανθρωπος εδω μεσα. Για ολα τα υπολοιπα εχω το Laptop μου.. Οι 2 μεγαλυτερες ανακαλυψεις, κατα τη γνωμη μου, ειναι το wifi και το skype.. Κατι λιγοτερο απο Laptop, για μενα δεν αξιζει τα λεφτα του..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε BillDanos, εκανες quote ολο μου το μηνυμα και μου απαντησες προχειρα και γενικολογα μονο για την καμερα...

 

Βεβαια ακομα περιμενω να μου απαντησει ο φιλος στον οποιο απαντησα με την σειρα μου εγω... αλλα μαλλον θα περιμενω αρκετα ακομη...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είναι το πρώτο μου post, και επειδή έχω διάθεση να γράψω για το θέμα, θα είμαι σχοινοτενής. Όποιος αντέξει να το διαβάσει όλο καλώς ας το κάνει.

 

Την «καριέρα» μου ως χρήστης κινητών την ξεκίνησα από τη ΜΟΤΟROLA (“Startac” για όποιους ενθυμούνται το σωτήριο έτος 1998) καθώς δεν είχε διαθέσιμο η COSMOTE το ΝΟΚΙΑ 6110, το πρώτο κινητό με 3 παιχνίδια. Μετά από μερικούς μήνες αγόρασα το 6110 και από τότε δεν ξανακοίταξα σε άλλη εταιρία. Την ακολούθησα σε όλα της τα τεχνολογικά βήματα και καινοτομίες (το πρώτο κινητό με ενσωματωμένη camera NOKIA 7610) και από εκεί και πέρα symbian συσκευές μέχρι που απέκτησα το πρώτο μου Communicator (NOKIA 9300) και θεώρησα ότι δεν μπορώ να ασχοληθώ πλέον με απλά κινητά. Αργότερα αγόρασα το ΝΟΚΙΑ Ε90, το οποίο και κράτησα 2,5 χρόνια, ρεκόρ των δικών μου δεδομένων. Στο μεσοδιάστημα, αγόρασα ένα iPhone 3G μόλις κυκλοφόρησε, αλλά αυτή τη φορά για τον πατέρα μου, και ενώ το αγόρασα κυρίως να μου φύγει η περιέργεια και με εντυπωσίασε το μενού και το multitouch, περίμενα από τη ΝΟΚΙΑ να απαντήσει με νέα «ναυαρχίδα» που θα έκλεινε τα στόματα των ανταγωνιστών και θα ήταν πλήρης λειτουργιών. Για το Ν97 είναι γνωστή η απογοήτευση, για το Ν900 (που αποτελούσε το επικρατέστερο υποψήφιο επόμενο τηλέφωνο μου) ήθελα να είμαι πιο προσεκτικός μετά την «πατάτα» του Ν97 και παρακολούθησα όλα τα threads του myphone σχετικά με αυτό για να βεβαιωθώ για την επιλογή μου. Η ΝΟΚΙΑ φάνηκε διαχσμένη να το υποστηρίξει πλήρως. Σε όλη αυτήν την αναμονή δεν ασχολήθηκα με το iPhone του πατέρα μου, και κυρίως με το app Store της APPLE. Μόλις το έκανα, εντυπωσιάστηκα και ενθουσιάστηκα ταυτόχρονα. Διέθετε τα πάντα. Όταν δε προχώρησα και σε jailbreak, δεν υπήρχε πλέον επιλογή. Πούλησα το Ε90 με ότι αξεσουάρ διέθετα και δεν ξανακοιτάζω σε ΝΟΚΙΑ. Είμαι υπέρικανοποιημένος με το τηλέφωνο μου, και ας μη διαθέτει πλήρες πληκτρολόγιο. Λίγο πριν την αγορά του η αγορά ενός iPad από τη συντροφο μου μου έδωσε να καταλάβω ότι αυτή η εταιρία δίνει μεγάλη σημασία στις λεπτομέρειες. Το ίδιο ισχύει και για το 3GS που αγόρασα το ΜΑΙΟ και στις πρώτες μέρες κατάλαβα πως με έκανε FANBOY της.

 

Ναι, θα ήθελα μεγαλύτερη οθόνη. Ναι, δε θα ήθελα να δεσμεύομαι από τα iTunes (υπάρχουν βέβαια εναλλακτικές). Ναι, δε με βολεύει να μετατρέπω τα αρχεία μου. Ναι, θα ήθελα disk mode στη συσκευή. Ναι, θα ήθελα να υποστηρίζει FLASH. Ναι θα ήθελα ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη (αν και ακούω όλους τους σταθμούς μέσω internet, ακόμα και εκεί που θεωρητικά δεν έχουν εμβέλεια). Ναι, θα ήθελα όλα όσα η APPLE δεν επιτρέπει να έχω (αν και το κάνω με jailbreak). Και ναι , θεωρώ ότι είναι πολύ ακριβό. Αλλά πάντα διέθετα αρκετά χρήματα για νέα συσκευή. Και ναι , παρήγγειλα το 4 (ψήφισα) και αν και το τηλέφωνο δε θεωρείται ολοκληρωμένο για πολλούς, τα προγράμματα του app store συμπληρώνουν πολλά από όσα του λείπουν.

 

Θα ήθελα να διευκρινήσω ότι: για χρόνια μισούσα την APPLE για όλους τους λόγους που αναγράφονται και στο forum. Δεν μπορούσα να δεχτώ ότι τα iPod δεν αναπαράγουν WMA αρχεία, που είχα και μεγάλη συλλογή. Οπότε αγόρασα ένα CREATIVE ZEN 30GB mp3 player. Και τριγυρνούσα σε όλα τα sites του στυλ http://www.everythingbutipod.com και έβρισκα νέα για τη συσκευή μου. Υποστήριξη όμως: τίποτα. Κάποια στιγμή βρήκα σε τιμή ευκαιρίας ένα iPod Classic 160GB και το αγόρασα για να χωράει τις ταινίες και τη μουσική που ήθελα. Όταν άρχισα να δουλεύω τα iTunes κατάλαβα πόσο πανίσχυρα είναι και δεν κοίταξα αλλού. Αυτή ήταν και η πρώτη μου επαφή με την APPLE.

 

Δεν είμαι μισαλλόδοξος και προσπαθώ να μη γίνομαι. Πιστεύω ότι ο μεγάλος του αντίπαλος είναι το ANDROID, το οποίο θα μπορέσει να τους ξεπεράσει. Μακάρι, για το καλό όλων, ώστε και η APPLE να θορυβηθεί και να βελτιωθεί και ίσως (αν και τραβηγμένο) να ρίξει τις τιμές της. Αν τα κινητά με λειτουργικό ANDROID συνεχίσουν έτσι δυνατά, σε 1-1,5 χρόνο πιστεύω πως θα με κερδίσουν ως συσκευές και θα με κάνουν δικό τους FANBOY. Προς το παρόν είμαι ένας φρέσκος οπαδός της APPLE.

 

Συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά ήθελα κάποια στιγμή να εκφραστώ.

Link to comment
Share on other sites

θα με κάνουν δικό τους FANBOY. Προς το παρόν είμαι ένας φρέσκος οπαδός της APPLE.

 

:lol::lol: Καλη αρχη φιλε.

Αpple, γερα , πρωταθλημα ξανα!!!

Την Apple μου, να ονειρευτωωωω και να φωναξω στο Θεο.....!!!!

 

υγ: σορυ αλλα, εσυ ειπες πως εισαι οπαδος:lol:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...