Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάλι το ταμπλετ δεν συνδέεται με τίποτα στο κιες ...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

θεσσαλονικη εισαι?

θες να περασεις απο το μαγαζι μου να το δουμε?

ποια rom εχεις?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη εισαι?

θες να περασεις απο το μαγαζι μου να το δουμε?

ποια rom εχεις?

 

Περαία είμαι. Μανίσια ρομ της βονταφον. Απο τότε που το έκανα ροοτ είχε ενα θέμα, δεν έβλεπε τις επαφές, αλλά μόνο αυτό.. Τώρα δεν συνδέεται καν.. έκανα unroot και πάλι τίποτα.. καμια εφαρμογή παίζει να φταίει?

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Περαία είμαι. Μανίσια ρομ της βονταφον. Απο τότε που το έκανα ροοτ είχε ενα θέμα, δεν έβλεπε τις επαφές, αλλά μόνο αυτό.. Τώρα δεν συνδέεται καν.. έκανα unroot και πάλι τίποτα.. καμια εφαρμογή παίζει να φταίει?

 

τι να σου πω ρε συ δεν ξερω!

κι εγω την 2.2 root την ειχα και δεν ειχα κανενα προβλημα!

δοκιμασες σε αλλο pc?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ρε συ δεν ξερω!

κι εγω την 2.2 root την ειχα και δεν ειχα κανενα προβλημα!

δοκιμασες σε αλλο pc?

 

Θα δοκιμάσω τώρα στο ίδιο σε windowsxp

 

Μάπα το καρπούζι, δεν συνδέεται το tablet με τίποτα. το sII μια χαρά... θα δοκιμάσω στην δουλειά αύριο.

 

Λύθηκε το πρόβλημα με το remove του One click Lag fix V.2 .

Μόλις άρχισε και το update.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις themis636 ;)

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

στο kies μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η ενημερωσει της εκδοσης της συσκευης!παρολαυτα το διαβαζει κανονικα!

αυτο ειναι το μονο προβλημα που εχω βρει για την ωρα

υποψιαζομαι πως ειναι το csc file ..product sales code. Η συσκευη πιθανως εχει το ιταλικο csc, η ρομ ειναιελληνική (γιατι δεν το φλασαρες με τα δικα του τρια αρχεια) και καπου στο kies δε σου επιτρεπει να γινει το update. Εκανες το κολπο με το *#272*imei# Προφανως θα πρέπει να το γυρισεις σε VGR απο ΙΤΑ ..γιατι το Kies τον συγκεκριμενο κωδικο της ρομ τον εχει ταυτισμενο με το VGR και δε σου επιτρέπει να αναβαθμισεις τη συσκευη ...γιατι αν σου επετρεπε θα επρεπε να ξέρει τελικα τι θελέις να αναβαθμισεις την Ελληνική Ρομ ή την Ιταλικη. Στο galaxy s ετσι μου εγραφε..το γύρισα απο EUR σε CYO γιατι φλάσαρα την κυπριακή , και το κιες γράφει οτι έγραφε. Μετα άμα δεχτει την αναβάθμιση το ξαναγυρίζω σε EUR κ.ο.κ

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

υποψιαζομαι πως ειναι το csc file ..product sales code. Η συσκευη πιθανως εχει το ιταλικο csc, η ρομ ειναιελληνική (γιατι δεν το φλασαρες με τα δικα του τρια αρχεια) και καπου στο kies δε σου επιτρεπει να γινει το update. Εκανες το κολπο με το *#272*imei# Προφανως θα πρέπει να το γυρισεις σε VGR απο ΙΤΑ ..γιατι το Kies τον συγκεκριμενο κωδικο της ρομ τον εχει ταυτισμενο με το VGR και δε σου επιτρέπει να αναβαθμισεις τη συσκευη ...γιατι αν σου επετρεπε θα επρεπε να ξέρει τελικα τι θελέις να αναβαθμισεις την Ελληνική Ρομ ή την Ιταλικη. Στο galaxy s ετσι μου εγραφε..το γύρισα απο EUR σε CYO γιατι φλάσαρα την κυπριακή , και το κιες γράφει οτι έγραφε. Μετα άμα δεχτει την αναβάθμιση το ξαναγυρίζω σε EUR κ.ο.κ

 

 

 

το εκανα αυτο με το imei και μου βγαζει VGR!

το ιδιο βγαζει και στο kies!

τελος παντων δεν πειραζει!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει να μου απαντησει καποιοσ σε αυτα που ρωτησα, δεν προλαβαινω να διαβασω ολεσ τις σελιδες.μηπως υπαρχει και καποιος συντομοσ οδηγος που λεει πως φλασαρεται κτλ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει να μου απαντησει καποιοσ σε αυτα που ρωτησα, δεν προλαβαινω να διαβασω ολεσ τις σελιδες.μηπως υπαρχει και καποιος συντομοσ οδηγος που λεει πως φλασαρεται κτλ?

 

Ποια εκδοση εχεις?

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτα ρωτησα γιατι σκεφτομαι να το παρω :(με την θυρα που εχει αντι για usb τι γινεται?μπορεις να συνδεσεις καποιο δισκο ή κατι αλλο?ειναι βολικη?στο σερφαρισμα πως παει?απο αναβαθμισεις ειναι εφικτο σε android 3 ή θελει custom roms?) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτα ρωτησα γιατι σκεφτομαι να το παρω :(με την θυρα που εχει αντι για usb τι γινεται?μπορεις να συνδεσεις καποιο δισκο ή κατι αλλο?ειναι βολικη?στο σερφαρισμα πως παει?απο αναβαθμισεις ειναι εφικτο σε android 3 ή θελει custom roms?) ευχαριστω

 

αν εννοεις να συνδεσεις εξωτ.δισκο με usb δεν γινετε.

στο σερφαρισμα παει αρκετα καλα θα ελεγα.απο αναβαθμισεις τωρα βγηκε η 2.3.3 gingerbread.για την 3 το βλεπω λιγο δυσκολο.

εγω παντως εχω σχεδον καταργησει το λαπτοπ απο την μερα που πηρα την ταμπλετα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

ελπιζω να σε καλυψα.

 

 

Sent from my GT-P1000

 

Δοκιμασε να κάνεις update το kies

 

εχω την τελευταια εκδοση.

 

Sent from my GT-P1000

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

 

απο το tapatalk δεν εχει αποσο γνωριζω πολλαπλη παραθεση.γιαυτο απανταω μαυτο τον τροπο.

αν γνωριζει καποιος πως γινετε ας με βοηθησει.

ευχαριστω.

Edited by themis636
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου.δεν εχω καταλαβει το καλωδιο που τελειωνει σε usb και κουμπωνει στην θυρα του απο κατω τι χρησιμοτητα εχει?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου.δεν εχω καταλαβει το καλωδιο που τελειωνει σε usb και κουμπωνει στην θυρα του απο κατω τι χρησιμοτητα εχει?

 

 

ειναι για να συνδεθει στο pc η στον φορτιστη

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις έκανα την αναβάθμιση σε rooted Vodafone συσκευή. Μου έγραψε το Kies ότι ολοκληρώθηκε σωστά, αλλά όταν πάω να ανοίξω τη συσκευή, μετά το λογότυπο της Voda εμφανίζεται το λογότυπο της Samsung να αναβοσβήνει ρυθμικά (ή καλύτερα να εναλλάσει χρώματα) και μένει εκεί! Πόση ώρα θέλει για να ανοίξει, μετά την αναβάθμιση; Έχουν ήδη περάσει 10 λεπτά και τίποτα!

Όπααα, πάνω που το έγραφα το μήνυμα, άνοιξε (επιτέλους)!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω πάρει το tab εδώ και λίγες ημέρες και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η αναβάθμιση.Κάτι διάβασα για κάποιο kies αλλά δεν έχω καταλάβει τι είναι και δεν υπάρχει στην συσκευή μου.Λίγη βοήθεια... ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις έκανα την αναβάθμιση σε rooted Vodafone συσκευή. Μου έγραψε το Kies ότι ολοκληρώθηκε σωστά, αλλά όταν πάω να ανοίξω τη συσκευή, μετά το λογότυπο της Voda εμφανίζεται το λογότυπο της Samsung να αναβοσβήνει ρυθμικά (ή καλύτερα να εναλλάσει χρώματα) και μένει εκεί! Πόση ώρα θέλει για να ανοίξει, μετά την αναβάθμιση; Έχουν ήδη περάσει 10 λεπτά και τίποτα!

Όπααα, πάνω που το έγραφα το μήνυμα, άνοιξε (επιτέλους)!!!

Φίλε , κάνε μας μια χάρη , Μπες στο KIES και αν μπορεις ενημέρωσέ μας ποια ειναι η εκδοση λογισμικου που φοράς (Τρέχουσα έκδοση λογισμικου , εκει που λέει πληροφορίες λογισμικού και ποια ειναι η ποιο προσφατη έκδοση που σου εμφανίζει γιατι έχουμε ένα μικρό θεματάκι με το KIES να το λυσουμε κι αυτο άν γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω πάρει το tab εδώ και λίγες ημέρες και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η αναβάθμιση.Κάτι διάβασα για κάποιο kies αλλά δεν έχω καταλάβει τι είναι και δεν υπάρχει στην συσκευή μου.Λίγη βοήθεια... ευχαριστώ.

 

καλημερα,

κατεβασε το kies απο δω

http://www.samsung.com/uk/support/mobilesoftwaremanual/mobilesoftwaremanual.do?page=MOBILE.SOFTWARE.MANUAL

και μολις το κανεις εγκατασταση σθνδεσε το tab με το pc και τρεξε το προγραμμα και ακολουθησε της οδηγιες!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έβγαζε VGR με τον κωδικο με το imei αλλα στη συσκευή μέσα κανονικά ήταν φωρτωμένη ι ΙΤV χωρις να μπορει να αλλαχτει με τον κωδικο και το IMEI δεν έβγαζε λιστα με τα sales code, οπότε πήγα με το terminal και το hex editor και το άλλαξα σε VGR με manual edit (προσοχή αν το κάνει κάποιος μη κάνει καμιά πατάτα και χάσει το IMEI). Αλλα πάλι μου έβγαλε στο KIES οτι αυτή η έκδοση δεν ειναι δυνατόν να αναβαθμιστεί. Προφανώς το δε συμβαδίζουν κάποιο κωδικοί ονομασίας ROM/PDA/MODEM/ με το CSC ωστε να καταλαβαίνει το KIES ότι εισαι original ή μπορεί να βλέπει ότι είμαστε rooted και να αρνείται να μας αναβαθμίσει νόμιμα. Άραγε προσπάθησε κανεις να το κάνει unroot να δούμε τι παίζει? Πες μας και αν γινεται τι εκδοση βασικου φάσματος σε βγάζεικαι τι kernel? απο τις ρυθμισεις/πληροφορίες συσκευής. Thanks! Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

κατεβασε το kies απο δω

http://www.samsung.com/uk/support/mobilesoftwaremanual/mobilesoftwaremanual.do?page=MOBILE.SOFTWARE.MANUAL

και μολις το κανεις εγκατασταση σθνδεσε το tab με το pc και τρεξε το προγραμμα και ακολουθησε της οδηγιες!

 

Ευχαριστώ!! Το έκανα αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση.Πρέπει να περιμένω ή υπάρχει περίπτωση να μην αναβαθμιστεί?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε , κάνε μας μια χάρη , Μπες στο KIES και αν μπορεις ενημέρωσέ μας ποια ειναι η εκδοση λογισμικου που φοράς (Τρέχουσα έκδοση λογισμικου , εκει που λέει πληροφορίες λογισμικού και ποια ειναι η ποιο προσφατη έκδοση που σου εμφανίζει γιατι έχουμε ένα μικρό θεματάκι με το KIES να το λυσουμε κι αυτο άν γίνεται!

Είναι η τελευταία Ευρωπαϊκή που τελειώνει σε 128.2 (η αντίστοιχη Ελληνική νομίζω τελειώνει σε 49).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! Το έκανα αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση.Πρέπει να περιμένω ή υπάρχει περίπτωση να μην αναβαθμιστεί?

 

ποια εκδοση εχεις τωρα στο tab?2.2?

αν ναι θα επρεπε να σου βγαζει την αναβαθμιση σε 2.3.3!

δες η εκσοση του kies να τελειωνει σε 11071_128!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις τωρα στο tab?2.2?

αν ναι θα επρεπε να σου βγαζει την αναβαθμιση σε 2.3.3!

δες η εκσοση του kies να τελειωνει σε 11071_128!

 

Δεν ξέρω...το έχω κατεβάσει για mac θα το περάσω και για windows και θα δω.Δλδ αν δεν έχεις υπολογιστή δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση?:worry:

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις τωρα στο tab?2.2?

αν ναι θα επρεπε να σου βγαζει την αναβαθμιση σε 2.3.3!

δες η εκσοση του kies να τελειωνει σε 11071_128!

Εγω προλιγου ζήτησα αν γινεται την έκδοση της Rom που εμφανίζει στο kies...οχι την έκδοση του KIES , οπως και τα ..σχετικα που βγαζει το τηλεφωνο στις ρυθμισεις , πληροφορίες , εκδοση βασ.φασματος kernel κ.λ.π μπαςκαι βγάλουμε καμία άκρη!

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις τωρα στο tab?2.2?

αν ναι θα επρεπε να σου βγαζει την αναβαθμιση σε 2.3.3!

δες η εκσοση του kies να τελειωνει σε 11071_128!

 

Δεν ξέρω...το έχω κατεβάσει για mac θα το περάσω και για windows και θα δω.Δλδ αν δεν έχεις υπολογιστή δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση?:worry:

 

αποσο ξερω μονο μεσω pc γινετε η αναβαθμιση!

υπαρχει ακομα ενας τροπος αλλα πρεπει να εισαι rooted!

το σωστο και το official ειναι μεσω kies απο το pc παντως!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...