Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δοκιμασα φιλε μου και παλι τα ιδια,ασε που δεν βλεπω αν φορτιζει κιολας αφου δεν εχω καθολου οθονη.Φοβαμαι μηπως τελικα εχει καψει κατι οπως ram οπως μου ειπε καποιος.Ειναι δυνατον αυτο?Επισης φοβαμαι πως αν το στειλω για service παροτι ειναι ακομα στην εγγυηση,θα καταλαβουν οτι η βλαβη προηρθε απο φλασαρισμα και θα με χρεωσουν κανα 200σαρι και βαλε Edited by simis207931
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δοκιμασα ...... και βαλε

 

Για δοκιμασε και αυτο:

1. With the device off, press and hold Volume Up and Power.

 

2. Release the Power button when you see the Samsung logo, but continue to hold Volume Up until the recovery screen appears.

 

3. Use the Volume buttons to navigate the menu and select wipe data / factory reset. Press Home to choose the selection.

 

4. Press Volume Up continue.

 

The Galaxy Tab should then go through the hard reset process.

 

If you have access to the OS, you can also perform a hard reset in Settings.

 

1. Open the Settings app.

 

2. Select Privacy.

 

3. Choose Factory data reset.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα φιλε μου αλλα δεν εχω καθολου οθονη για να δω το logo της samsung και να συνεχισω.Το μονο που κανει οταν παταω τον συνδιασμο πληκτρων,η το power ειναι να μου αναβει για 5 δευτερα το λαμπακι του flash και μετα να σβηνει.Απο τοτε που επαθε την ζημια δεν εχω ξαναδει τιποτα στην οθονη του.Μαλλον παει για φουντο,κριμα τα 600+
Link to comment
Share on other sites

φιλε δοκομασες πατωντας το power+volume down και ας μην βλεπεις τιποτα στην οθονη του tab να το συνδεσεις στον υπολογιστη και να δεις αν συνδέετε με το Odin; θα το καταλάβεις αυτό αν δεις θύρα ID COM να γίνετε κίτρινη και να γράφει com και κάποιο αριθμό.

φαντάζομαι ότι χρησιμοποίησες την έκδοση 1,7 από το Odin (Odin v1.7 )

κοιταξε και εδω για να καταλαβεις τι σου λεω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895827

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μεσω odin το βλεπει ναι, και η θυρα γινετε κιτρινη,και κανει και τον χαρακτηριστικο ηχο συνδεσης,παω να το ξαναφλασαρω τελειωνει η διαδικασια,μου βγαζει πρασινη μπαρα που γραφει pass,αλλα ουτε reboot,ουτε τιποτα,ξανα ολα μαυρα.Μηπως κανω κατι λαθος σχετικα με το odin η κατι αλλο?μετα το pass που μου βγαζει τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μεσω odin το βλεπει ναι, και η θυρα γινετε κιτρινη,και κανει και τον χαρακτηριστικο ηχο συνδεσης,παω να το ξαναφλασαρω τελειωνει η διαδικασια,μου βγαζει πρασινη μπαρα που γραφει pass,αλλα ουτε reboot,ουτε τιποτα,ξανα ολα μαυρα.Μηπως κανω κατι λαθος σχετικα με το odin η κατι αλλο?μετα το pass που μου βγαζει τι πρεπει να κανω?

Κανονικα μετα το pass και αν ολλα ειναι οκ (το pass γινεται πρασινο) κανει reboot μονο του.

μήπως τα αρχεία που περνάς δεν είναι τα σωστα ;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα για οσους ενδιαφερει η αναβαθμιση stock 2.3 gingerbread την εκανα σημερα απο xda και ειναι πολυ γρηγορη .

Μονο μειονεκτημα που βρηκα ηταν οτι το πληκτρολογιο δεν ειχε ελληνικα αλλα γαι αυτο υπαρχει το market!!!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα για οσους ενδιαφερει η αναβαθμιση stock 2.3 gingerbread την εκανα σημερα απο xda και ειναι πολυ γρηγορη .

Μονο μειονεκτημα που βρηκα ηταν οτι το πληκτρολογιο δεν ειχε ελληνικα αλλα γαι αυτο υπαρχει το market!!!

 

Ποιο εχεις το wifi ή το 3G?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα μετα το pass και αν ολλα ειναι οκ (το pass γινεται πρασινο) κανει reboot μονο του.

μήπως τα αρχεία που περνάς δεν είναι τα σωστα ;

 

ποια αρχεια να περασω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι ειναι αυτο?γιατι μιλας σε ψιλοασχετο

Αν είσαι ψιλοασχετος όπως λες τότε γιατί φλασαρες το tab σου.

Τέλος πάντων περίμενε να σου γράψω ποια αρχεία πρέπει να κατεβάσεις και που να τα βάλεις

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ψιλοασχετος όπως λες τότε γιατί φλασαρες το tab σου.

Τέλος πάντων περίμενε να σου γράψω ποια αρχεία πρέπει να κατεβάσεις και που να τα βάλεις

 

περιμενω με αγωνια,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

περιμενω με αγωνια,ευχαριστω

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε.

Κατέβασε από το παρακάτω λινκ τα τρία αρχεία που σου γράφω,

http://files.deodexed.com/ModADroid-Galaxy-Tablet/Rotohammer/JME/

1ο το P1_add_hidden.pit

2ο το Addon-JME-Modem.zip και

3ο το Roto-JME-Full-v4.zip

Δημιούργησε έναν φάκελο και βαλε και τα τρία αρχεία που κατέβασες μέσα στο φάκελο. Αποσυμπίεσε το 2ο και το 3ο αρχείο και θα σου εμφανίσει αλλά δυο αρχεία συμπιεσμένα, τα αφήνεις όπως είναι.

 

Τρέξε το πρόγραμμα Odin v1.7 , αν δεν το έχεις κατέβασε το από εδώ

http://forum.xda-developers.com/atta...9&d=1293895557

 

πατας το κουμπί που λέει PIT και εισάγεις το πρώτο αρχείο από λινκ που σου έδωσα ποιο πάνω να κατεβάσεις δηλ. το P1_add_hidden.pit

πατας το PDA και εισάγεις το 3ο αρχείο δηλ. το Roto-JME-Full-v4.zip

και στο PHONE βάζεις το 2ο αρχείο το Addon-JME-Modem.zip

στο CSC δεν βάζουμε τίποτα.

πρόσεξε τώρα τα αρχεία που θα βάλεις στο PDA και στο PHONE θα αχούνε κατάληξη .tar δηλ Roto-JME-Full-v4.tar και Addon-JME-Modem.tar.

τσεκάρεις στις επιλογές option το re-partition , το auto reboot και το F. reset time αν είναι τσεκαρισμένα τα αφήνεις όπως είναι

στο τέλος το πρόγραμμα θα είναι όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα από το λινκ που σου δίνω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895827

 

αφού κάνεις αυτά βαλε το tab σε download mode πατώντας τα πλήκτρα power + volume down και σύνδεσε το tab στον υπολογιστή για να δει το Odin . τότε θα δεις τη θύρα ID COM να γίνετε κίτρινη και να γράφει com και κάποιο αριθμό, μετά πατα το κουμπί START και θα αρχίσει η διαδικασία του φλασαρισματος. Αν όλα πάνε καλά και δεν έχει πάθη άλλη ζημιά το tab σου μετά το τέλος τις διαδικασίας θα δεις το κουτάκι πάνω από την θύρα ID COM να γίνεται πράσινο και να γράφει PASS.

Μετά από αυτό το tab θα κάνει reboot μόνο του.

Ελπίζω να κατάλαβες

Καλή επιτυχία

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου nik187 σε υπερευχαριστω για τον οδηγο που μου εκανες και για την ωρα που αφιερωσες,δυστυχως δεν καταφερα κατι γιατι προς το τελος της εγκαταστασης μου βγαζει fail και το πεδιο γινετε κοκκινο,Φυσικα δεν εχω οθονη για να δω αν μπαινει σε download mode αλλα οταν το συνδεω το tab στο pc το odin το αναγνωριζει.Εβαλα τα αρχεια που μου ειπες,βεβαια το p1_add_hidden το κατεβασα απο αλλου γιατι στην σελιδα που μου εστειλες μου εβγαζε κινεζικα οταν πηγαινα να το κατεβασω,βεβαια μπορει να μην ξερω τον τροπο εγω.Παντως οταν με το odin παω να κανω εγκατασταση την rom που μου εκανε την ζημια δεν μου γραφει fail,αλλα pass,οτι ολοκληρωθηκε αλλα reboot δεν κανει,ολα μαυρα και μου αναβει το ledflash για λιγο.Τι να πω δεν ξερω,σε ευχαριστω ομως παρα πολυ για τον κοπο σου.Ισως καποια στιγμη αν δεν εχεις προβλημα φυσικα και επικοινωνουσα μαζι σου σε καποιο τηλ.να καταλαβαινα περισσοτερα
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα για οσους ενδιαφερει η αναβαθμιση stock 2.3 gingerbread την εκανα σημερα απο xda και ειναι πολυ γρηγορη .

Μονο μειονεκτημα που βρηκα ηταν οτι το πληκτρολογιο δεν ειχε ελληνικα αλλα γαι αυτο υπαρχει το market!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=931857

απο εδω τα κατεβασες τα αρχεια?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=931857

απο εδω τα κατεβασες τα αρχεια?

 

Οχι απο εκει που λες εσυ .Εγω εβαλα την επισημη rom της samsung που κυκλοφορησε στην Ιταλια μεσω kies και θα την βρεις σε αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1073854

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματάκι. Πήρα μια θήκη "φακελο" και όταν βάζω μέσα το samsung πατιέται το κουμπάκι και ανάβει! Υπάρχει λύση, εκτός του να πετάξω τη θήκη (αγορασμένη απο public και "ειδικά" σχεδιασμένη για το TAB?!).
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματάκι. Πήρα μια θήκη "φακελο" και όταν βάζω μέσα το samsung πατιέται το κουμπάκι και ανάβει! Υπάρχει λύση, εκτός του να πετάξω τη θήκη (αγορασμένη απο public και "ειδικά" σχεδιασμένη για το TAB?!).

 

Δεν ξερω για ποια Θηκη λες αλλα ειμαι σιγουρος οτι την πληρωσες οσο δεν εκανε γιατι ετσι ειναι η ελληνικη πραγματικοτητα .

Εγω εχω μια θηκη που πηρα απο ebay με 8 ευρω(!!!) ταιριαζει τελεια στο tab και ειναι ακριβως σαν αυτη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=200584645796&si=aFFvLsa5c9n0xtPK4Y1VjyBpPwM%253D&viewitem=&sspagename=ADME%3AX%3AeRTM%3AUS%3A1123

 

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι αυτή

http://www.public.gr/prod/computers-and-software/tablet-pc/aksesoyar-tablet-pc/puro-samsung-galaxy-tab-nabuk-thiki-tablet-mayro/prod990255pp/

 

ήθελα μια θήκη τέτοιου είδους (να βγάζω το tab όταν το δουλεύω). Νομίζω θα κάνω παράπονα στην εταιρία που τη βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...