Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο vodafone ειναι;

Ευχαριστω!

Ναι,vodafone.

Το πρωτο μου ποστ στο myphone απο το pad;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους και όλες!

 

Μπείτε στο http://www.samsung.com/uk/galaxytab/, αφήστε το flashάκι να τρέξει (ακούς Steve;) και πατήστε στο κυκλάκι για την προσφορά.

 

Σε εμένα δεν παίζει και μάλλον είναι μόνο για αγγλικά ΙΜΕΙ, μα δε χάνετε και τίποτα να δοκιμάσετε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε τι επαθες :wacko:

η απο τις ρυθμισεις στο απορρητο, η με κλειστη τη συσκευη πατας vol up + power και στο μενου επιλεγεις wipe data

 

Τιποτα, απλως το πουλαω ;)

Link to comment
Share on other sites

Με το SuperOneClick http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

Σε 2 υπολογιστές με Win 7 64bit κράσαρε το πρόγραμμα, τελικά το περασε σε XP, προσπάθησε και ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς όπως εγώ

 

Thanks φίλε μου θα το δοκιμάσω!

Πάντος με τη νέα ρομ έχει μεγάλη διαφορά!!

Από την εποχή που αγόρασα το omnia 1 μας ταλαιπωρούσε η samsung με τα ελληνικά ρομ.

Τώρα η vodafone.....

SOLERO

Samsung Galaxy S & Galaxy Tab

Link to comment
Share on other sites

ok...βαλαμε την επισιμη απο samsung και βγαλαμε την vodafone...με τον dolphin τι κανουμε???και πως γινεται στις επαφες να βγαζει την αγγλικη γραμματοσειρα για να ψαχνεις??:confused::confused: thanks
Link to comment
Share on other sites

TO εχω παρει απο βονταφον εαν θελω να βαλω την επισημη της σαμσουνγκ γινεται και αν ναι ελληνικα εχει?
Link to comment
Share on other sites

ok...βαλαμε την επισιμη απο samsung και βγαλαμε την vodafone...με τον dolphin τι κανουμε???και πως γινεται στις επαφες να βγαζει την αγγλικη γραμματοσειρα για να ψαχνεις??:confused::confused: thanks

 

Οεο?Εμεις με τα Galaxy κανουμε αμαν να βγει η λυση (εχει βγει δηλαδη) να εχουμε ελληνικο search στις επαφες και σεις που το εχετε ετοιμο θελετε να το γυρισετε σε αγγλικη γραμματοσειρα?:wacko:

 

:lol::lol:αστειευομαι φυσικα αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο.:p:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οεο?Εμεις με τα Galaxy κανουμε αμαν να βγει η λυση (εχει βγει δηλαδη) να εχουμε ελληνικο search στις επαφες και σεις που το εχετε ετοιμο θελετε να το γυρισετε σε αγγλικη γραμματοσειρα?:wacko:

 

:lol::lol:αστειευομαι φυσικα αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο.:p:lol:

 

Ολες οι επαφες μου ειναι στα αγγλικα. Αλλα πρεπει να γυρισω ολο το μενου στα αγγλικα για να μπορω να κανω search με γραμμα. Οσο για τον dolphin?

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον dolphin?

 

Το Dolphin παίζει, απλά δεν κάνει pinch to zoom, από τις ρυθμισεις όμως μπορείς να ενεργοποιήσεις το show pinch-zoom button ώστε όταν ακουμπας την οθόνη να σου εμφανίζει τα zoom in, zoom out

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να πώ και εγώ τις πρώτες πρώτες εντυπώσεις.

Βασικά, έχοντας και το μιλεστονε, μπορώ να κάνω κάποιες συγκρίσεις.

 

Ποιότητα κατασκευής: Πολύ καλή, πλαστικό μεν, αλλά συμπαγές και σίγουρα χωρίς προβλήματα.

Αυτονομία: Φαίνεται να είναι καλή. Σίγουρα καλύτερη από του μιλεστονε.

 

Οθόνη: Μια χαρά όλα, αν και θα ήθελα ακόμα μεγαλύτερη ανάλυση. Καλομάθαμε... Πάντως από θέμα φωτισμού και απόδοσης είναι ικανοποιητικότατη!

 

Ταχύτητα και λοιπά: Δεν ξετρελάθηκα. Ίσως μια ιδέα ταχύτερο από το μιλεστονε (που ακόμα το έχω με τη 2.1 υπόψη). Αυτό βέβαια δεν έιναι κατηγορία για το tab, αλλά δείχνει ότι το μιλεστονε είναι ακόμα αξιόμαχο.

Σε γενικές γραμμές ένα ωραίο παιχνιδάκι, που μπορεί να γίνει και εργαλείο, αν κάποιος το χρειάζεται.

 

Γιατί στο quadrant έχει τόσο χαμηλό σκόρ (εκεί γύρω στα 1000 παίζει, αλλά για 2.2 είναι πολύ χαμηλή επίδοση. Υπάρχει κάτι που πρέπει να διορθώσουμε?).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορείς να κάνεις τίποτα.

Είχα βάλει το OCLF δεν είδα κάποια διαφορά και το έβγαλα.

Αλήθεια με το vodafone firmware είσαι ευχαριστημένος ;

Eγώ ήδη την έχω πετάξει.

 

Η μπαταρία σε σχέση με άλλα που είχα και έχω είναι βράχος, χωρις να το χρησιμοποιώ βέβαια σαν phone

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορείς να κάνεις τίποτα.

Είχα βάλει το OCLF δεν είδα κάποια διαφορά και το έβγαλα.

Αλήθεια με το vodafone firmware είσαι ευχαριστημένος ;

Eγώ ήδη την έχω πετάξει.

 

Η μπαταρία σε σχέση με άλλα που είχα και έχω είναι βράχος, χωρις να το χρησιμοποιώ βέβαια σαν phone

 

Κοίτα, χτες το πήρα. H rom της vodafone μια χαρά μου φαίνεται μέχρι στιγμής. Εκτός από το bug στο airplane mode που δεν προκαλεί κάποιο πρόβλημα στο κάτω κάτω.

Δεν ξέρω αν με άλλη ρόμ θα βγάζει καλύτερο σκόρ στα benchmarks, αλλά γιατί να μην μου αρέσει η συγκεκριμένη ρομ?

 

Η αίσθηση που σου δίνει όμως είναι πολύ καλύτερη από το αποτέλεσμα του quadrant.:blink: Υποτίθεται ότι η ισχυρή gpu θα έπρεπε να δίνει ρέστα στο quadrant.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση που σου δίνει όμως είναι πολύ καλύτερη από το αποτέλεσμα του quadrant.:blink:

 

Για το quadrant έχεις δίκιο, δεν του δίνω κιεγώ ιδιαίτερη σημασία.

Πχ χθες έβαλα καινουργια ρομ στο galaxy s. το quadrant μου δινει 1090 αλλά το κινητο πετάει πραγματικά, καλύτερο κι από άλες custom που έδειχναν σκορ 1800.

τλπ το βράδι στο σπίτι θα μετρήσω και δικό μου με τη JM6 να δω από περιέργεια τι θα μου βγάλει.

 

Με τον browser εισαι οκ; κανένα πρόβλημα ; γενικά δεν παρατηρείς κανένα μπουκωμα στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Για το quadrant έχεις δίκιο, δεν του δίνω κιεγώ ιδιαίτερη σημασία.

Πχ χθες έβαλα καινουργια ρομ στο galaxy s. το quadrant μου δινει 1090 αλλά το κινητο πετάει πραγματικά, καλύτερο κι από άλες custom που έδειχναν σκορ 1800.

τλπ το βράδι στο σπίτι θα μετρήσω και δικό μου με τη JM6 να δω από περιέργεια τι θα μου βγάλει.

 

Με τον browser εισαι οκ; κανένα πρόβλημα ; γενικά δεν παρατηρείς κανένα μπουκωμα στη συσκευή;

Εβαλα τον dolphin αμέσως και όλα καλά.

Μπούκωμα θα έπρεπε να είχε?

Ένα μικρό λαγκ στις αρχικές οθόνες κάνει, αλλά όχι πάντα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ddr2 καλοριζικο.

Παιδια μην ξεχνατε οτι παιζει με αναλυση 1024Χ600 (κι οχι 800Χ480), βασικος λογος για αυτα τα αποτελεσματα στο quadrant...

Link to comment
Share on other sites

ddr2 καλοριζικο.

Παιδια μην ξεχνατε οτι παιζει με αναλυση 1024Χ600 (κι οχι 800Χ480), βασικος λογος για αυτα τα αποτελεσματα στο quadrant...

 

Eυχαριστω Bαγγελη.

Eχεις δικιο σε αυτο που λες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To εχει συνδεσει κανεις με τηλεοραση να μου πει πως τα παει απο ποιοτητα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

To εχει συνδεσει κανεις με τηλεοραση να μου πει πως τα παει απο ποιοτητα;

 

Μια χαρά, αναλόγως βέβαια κ τι θέλει να δει ο καθένας...

Πάντως στην δουλειά, που το χρησιμοποιώ για διάφορες παρουσιάσεις, συνδεδεμένο σε projector, δουλεύει άψογα!

 

Υ.Γ. Το ειδικό καλώδιο της SAMSUNG το αγόρασα από το ΠΛΑΙΣΙΟ, γύρω στα 25 e. Του έχω βάλει κ μια ΦΟΒΕΡΗ θήκη της BELKIN (40e από PUBLIC) κ το μηχανάκι είναι super προστατευμένο!

Edited by dg900
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια με το vodafone firmware είσαι ευχαριστημένος ;

 

Η μπαταρία σε σχέση με άλλα που είχα και έχω είναι βράχος, χωρις να το χρησιμοποιώ βέβαια σαν phone

 

ΔΕΝ έχω πειράξει την ROM, αλλά κάνω την δουλειά μου μια χαρά!

Οσον αφορά την μπαταρία, αναλόγως την χρήση μέσα στην ημέρα... (εγώ το χρησιμοποιώ ΚΑΙ σαν τηλέφωνο), το βράδυ πάντως το περνάει πάντα συνδεδεμένο στην μπρίζα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις σήμερα απόκτησα το Tab και μπορώ να πω ότι είναι καταπληκτικό.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μιας και δεν το βρήκα στο forum. Υπάρχει η δυνατότητα υποστηρίξεις Ελληνικών υποτίτλων εκτός των Αγγλικών στα βίντεο.?

Ευχαριστώ.

 

Κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει. ?? :(

Link to comment
Share on other sites

με lagfix στην ρομ της vodafone τα benchmark διπλασιάζονται όπως και στο galaxy s

 

Στην πράξη δεν κατάλαβα διαφορά μόνο με την αναβάθμηση στη samsung rom

Για smart dial το Dialer One είναι μιά χαρά και με ελληνικά

Edited by SOLERO

SOLERO

Samsung Galaxy S & Galaxy Tab

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Μετα απο ενα συντομο διαλειμμα και παλι πισω στο galaxy tab. Για πειτε εντυπωσεις απο θηκουλες. Ειχα παλια τη d30 της samsung, αλλα στο κατω μερος η προσβαση στα softkeys ηταν προβληματικη. Εσεις ποιες χρησιμοποιειτε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...