Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παλικαρια, ενταξει η τιμη ειναι υπερβολη, αλλα οχι οτι και το τηλεφωνο θα ειναι και φουσκα οπως λεει ο sotirakiss! μην υπερβαλουμε

εγινε φουσκα επειδη δεν ειναι smartphone και δεν ειναι 3g?

μονο η τιμη ειναι τσιμπημενη αλλα αυτο δε το κανει φουσκα

και οσο για το Ζ1010 καμια σχεση eNeRGy, τωρα που το εχω δει σε λειτουργια, το κινητο ειναι κορυφη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zavarakatranemia ( 2 Νοέ. 2004 , 22:21)

 

και οσο για το Ζ1010 καμια σχεση eNeRGy, τωρα που το εχω δει σε λειτουργια, το κινητο ειναι κορυφη

 

 

ekanes ena lathos... ego eipa Z110 =Samsung... den anaferomoun se kanena Z1010...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, η οποία σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπεύει το MyPhone:

 

ΟΚ, εάν είμαστε ήρεμοι και αντικειμενικοί, θα δούμε πως το S700 δεν είναι ακριβώς "φούσκα" όπως κάποιοι φίλοι ήδη άρχισαν να το χαρακτηρίζουν. Απλά, σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως "έξυπνη αγορά" καθώς ο λόγος απόδοση προς τιμή δεν δικαιολογεί τέτοια τιμολόγηση.

 

Μιλώντας σαν χρήστης, δηλαδή εντελώς υποκειμενικά, το S700 είναι μάλλον ένα άβολο κινητό. Όταν ανοιχτεί το πληκτρολόγιο, το κινητό είναι πραγματικά μεγάλο, καθώς διπλασιάζεται η επιφάνειά του. Φυσικά, αυτό μπορεί ίσως να αντιθαμιστεί από την πραγματικά καλή οθόνη του κινητού, καθώς επίσης και από το μεγάλο μέγεθος του πληκτρολογίου, πράγμα το οποίο σημαίνει πως τα πλήκτρα είναι μεγάλα και οι αποστάσεις μεταξύ τους δεν θα δημιουργήσουν πρόβλημα σε κανέναν.

 

Για την κάμερα μίλησε ήδη ο R.I.P. Πράγματι, με τις ρυθμίσεις στο "Αυτόματο" το αποτέλεσμα είναι τουλάχιστον απογοητευτικό, αλλά φυσικά πρέπει να περάσει και άλλος χρόνος καθώς και... πολλές photos ακόμα ώστε να μπορούμε να μιλήσουμε με σιγουριά.

 

Το μενού του S700 δεν με συγκλόνισε με την ταχύτητά του. Τα εικονίδια ωστόσο είναι καλοσχεδιασμένα και γενικώς δίνεται μια "ευχάριστη" εντύπωση. Πάντως στο θέμα της πλοήγησης μέσα στο μενού δεν μπορώ να πω ότι συνάντησα προβλήματα, καθώς δεν δυσκολεύτηκα να βρω το οτιδήποτε. Ωστόσο, ένα μείον είναι η μη-δυνατότητα μαζικής αποστολής αρχείων, κάτι που ισχύει και για άλλα SE μοντέλα.

 

Για να μην μακρυγορώ, για εμένα σίγουρα δεν είναι το super-κινητό που μπορεί να νομίζει κάποιος πως είναι. Θα έλεγα πως είναι υπερτιμημένο. Θα έλεγα επίσης πως η SE στην προσπάθειά της να δημιουργήσει το... απόλυτο imaging phone, έφτιαξε τελικά μία συσκευή που καλά-καλά και αυτή δεν ξέρει τι είναι: φωτογραφική μηχανή ή κινητό? Λέγοντας αυτό, εννοώ απλά πως στην πράξη δεν παίρνει άριστα σε κανέναν από τους δύο τομείς. Σαν κινητό είναι άβολο, ενώ σαν φωτ. μηχανή (τηρουμένων των αναλογιών) απέχει αρκετά από το να βγάζει πραγματικά καλές photos.

 

Όπως και να'χει, προτείνω να το δείτε από κοντά, ώστε να καταλήξετε στα δικά σας συμπεράσματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πείτε κάποιος για το Layout του πληκτρολογίου, είναι το Κλασσικο sonyericsson με όλα τα τονιζόμενα πάνω στο "0"; Είναι εύχρηστο όπως π.χ.ενός nokia; Το T9 λειτουργεί οκ;

Κ ένα τελευταίο, η ανοιχτή ακρόαση λειτουγεί καλά γιατί σε P800 & P900 που είχα αντιμετώπιζα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

sorry για την αργοπορία.

τελικά το MS PRO δεν συνεργάζεται ΔΥΣΤΗΧΩΣ...................

ρε παίδες που θα βρούμε κανα εξτρα προγραμματακι (Java) για το μωρό?????

Καλημέρα

made of adamandium
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα,οταν ελεγα για τα μηνυματα ενοουσα ολα αυτα που αναφερεις φιλε r.i.p,οσο για το μεγεθος εγω το καταλαβαινω στη φορητοτητα του κινητου,αν το βαζω στην τσεπη μου,αν μπορω να το κουβαλαω ανετα μαζι μου κλπ,για παραδειγμα εχω μια μπανανα μεσης που την χρησιμοποιω ιδιαιτερα το καλοκαιρι και εχει και θηκη για κινητο,το p900 και το 6600 που εχω δεν χωραγαν εκει ενω το s700 χωρεσε ανετα ;) Και εν τελει με την εμπειρια που εχω τα τελευταια χρονια που παιρνω κινητα με εξτρα δυνατοτητες(p800,p900,6600,sx1,gx30)το τιμημα των εξτρα ηταν το αυξημενο βαρος και μεγεθος και τα περιεργα σχεδια :cool:

 

ΥΓ 1 Και εγω λεω οτι ειναι ακριβο,μαλιστα αν γυρισετε μερικες σελιδες πισω θα το δειτε,αλλα ειχα μεγαλη επιδοτηση απο cosmote και το πηρα 445 ευρω γιατι......

 

ΥΓ2 .....το χομπι μου ειναι η φωτογραφια,και απο χθες που το δοκιμασα το κινητο βγαζει πολυ καλες(για κινητο παντα ετσι) για να καταλαβεται ειναι ενα κλικ καλυτερες απο του gx 30 που ειχα.

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις...θα με βοηθισει καποιος;;; Απο χτες ζηταω τη συμβουλη σας...και τιποτα εσεις!

 

Πηγα και ειδα το S700 και με εντυπωσιασε παρα πολυ!

 

Το θεμα ειναι ποιο απο τα δυο να παρω;; Το S700 η το 6260;;;

 

Βοηθιστε με pls!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται το ρολόι στην οθόνη αναμονής?Θα υπάρξει δυνατότητα για live update?Είναι αλήθεια η φήμη ότι η οθόνη δεν χαράσεται?

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 3 Νοέ. 2004 , 11:37)

 

Τελικά υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται το ρολόι στην οθόνη αναμονής?Θα υπάρξει δυνατότητα για live update?Είναι αλήθεια η φήμη ότι η οθόνη δεν χαράσεται?

 

Η οθονη οντως δεν χαρασεται οπως και στο p910 :)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στη tim για να το δω κι εγω το κινητο ενταξει καλο ειναι και δεν ειναι μεγαλο ρε παιδια ακομα και με ανοιχτο το πληκτρολογιο σαν ενα nec μου φανηκε μπορει να κανω φυσικα και λαθος αλλα εμενα ετσι μου φανηκε η ποιοτητα κατασκευης του σιγουρα ειναι πολυ καλη απ οσο το περιεργαστηκα το θεμα ειναι οτι 700 ευρο δε τα δωσα τελικα γιατι πιστευω οτι δε τα αξιζει αν κατεβει καπου στα 500 θα το παρω παντως 700 με τιποτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τωρα εσκασε και το Nokia το 7710

αυτο μας ελειπε...

αντε να διαλεξω κινητο...

ειλικρινα ρε παιδια, κανεις δε μιλαει ντομπρα απο αυτους που ξερουν καλυτερα, αξιζει το γ*μ*μ*ν* το s700 η οχι?

ακομα και στα 500 να πεσει ειναι πολλα λεφτα για να αποδειχτει μουφα μετα

ο ενας λεει οτι τραβαει χαλια φωτο ο αλλος οτι τραβαει καλυτερες και απο το Gx30..

ελεος! λυπηθητε μας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε σεις...ας πει καποιος κατι...αξιζει; ναι η οχι;;;

 

Nα παρω το S700 η το 6260;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Kinitomanis ( 3 Νοέ. 2004 , 09:30)

 

Ρε σεις...θα με βοηθισει καποιος;;; Απο χτες ζηταω τη συμβουλη σας...και τιποτα εσεις!

 

Πηγα και ειδα το S700 και με εντυπωσιασε παρα πολυ!

 

Το θεμα ειναι ποιο απο τα δυο να παρω;; Το S700 η το 6260;;;

 

Βοηθιστε με pls!

 

re file afto to apofasizis distixos monos sou giati an ego exo *****si me to s700 kai me rotas ti na paris fisika 8a sou po to s700.

 

apoti blepo internet exis e totes pigene stis selides tous kai des pio esena sou aresi

 

prosopika ego den 8a eperna nokia :!:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zavarakatranemia ( 3 Νοέ. 2004 , 14:13)

 

τωρα εσκασε και το Nokia το 7710

αυτο μας ελειπε...

αντε να διαλεξω κινητο...

ειλικρινα ρε παιδια, κανεις δε μιλαει ντομπρα απο αυτους που ξερουν καλυτερα, αξιζει το γ*μ*μ*ν* το s700 η οχι?

ακομα και στα 500 να πεσει ειναι πολλα λεφτα για να αποδειχτει μουφα μετα

ο ενας λεει οτι τραβαει χαλια φωτο ο αλλος οτι τραβαει καλυτερες και απο το Gx30..

ελεος! λυπηθητε μας!

 

το μονο σιγουρο φιλε μου να ξερεις ειναι οτι σιγουρα το κινητο δεν ειναι καθολου μουφα ειναι ενα πολυ καλο κινητο εμφανισιμο πολυ καλυτερο απο κοντα παρα απο τις φωτο που ολα τα χει περα απο ανοιχτο λογισμικο,φωτογραφιες βγαζει πολυ καλα πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα κινητα στο θεμα αυτο και φυσικα εχει το ατου της μεγαλης οθονης,οθοναρα θα ελεγα αλλα 700 ευρο σιγουρα δε τα αξιζει καλυτερα να περιμενεις λιγο και θα δεις οτι το πολυ σε 1 μηνα θα χει πεσει η τιμη του πιστευω καπου στα 600 που και παλι πολλα ειναι αλλα αμα εχεις φαει κολλημα πας και το παιρνεις,παντως σου ξαναλεω οτι το κινητο ειναι πολυ καλο και βγαζει αριστες φωτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω σε καμια περιπτωση να κακολογησω το s700 αλλα και στα 600 να κατεβει θεορω πως παλι ειναι to much :!: Το ειδα απο κοντα και το βρισκω ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ :cry: 1.3mp, ok πολυ ωραια :o αλλα 700euro για ενα κινιτο το οποιο στην ουσια το μονο προτοπωριακο που σου προσφαιρει ειναι τα 1.3mp οχι ευχαριστω δεν θα παρω :down: Αν η SE το πλασαριζε στην αγορα 200euro λιγοτερο τοτε θα μιλουσαμε για ενα κινητο που αξιζει τα λεφτα του!Δυστηχως νομιζω πως πρεπει να κοιταξω αλλου για αγορα κινητου :eek:
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotirakiss ( 3 Νοέ. 2004 , 16:58)

 

Το ειδα απο κοντα και το βρισκω ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ :cry:

to p900 ine pio mikro apo to s700??

ta nec tis cosmote ti ine ???????

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι ο TN97 λεει οτι το μενου δεν ειναι αρκετα γρηγορο

και δε βγαζει και κορυφαιες φωτογραφιες

"Για να μην μακρυγορώ, για εμένα σίγουρα δεν είναι το super-κινητό που μπορεί να νομίζει κάποιος πως είναι. Θα έλεγα πως είναι υπερτιμημένο. Θα έλεγα επίσης πως η SE στην προσπάθειά της να δημιουργήσει το... απόλυτο imaging phone, έφτιαξε τελικά μία συσκευή που καλά-καλά και αυτή δεν ξέρει τι είναι: φωτογραφική μηχανή ή κινητό? Λέγοντας αυτό, εννοώ απλά πως στην πράξη δεν παίρνει άριστα σε κανέναν από τους δύο τομείς. Σαν κινητό είναι άβολο, ενώ σαν φωτ. μηχανή (τηρουμένων των αναλογιών) απέχει αρκετά από το να βγάζει πραγματικά καλές photos " ειπε

και ενταξει να σας πω κατι,

μ@λ@κες μας εχουν? θα σκασω 700 ευρω για κατι το οποιο δεν ειναι πουθενα κορυφαιο, ειδικα σαν κινητο??

δε καταλαβαινω

εχω απογοητευτει γιατι το περιμενα πως και πως και αλλα μαθαινω τωρα

Link to comment
Share on other sites

@zavarakatranemia,

 

ξαναδιάβασε το post μου και μην αλλάζεις τα λεγόμενά μου. Ό,τι λέω το λέω με συγκεκριμένο ύφος και τρόπο ενώ παράλληλα τονίζω πως ό,τι γράφω είναι η δική μου προσωπική άποψη η οποία ΔΕΝ αντιπροσωπεύει το MyPhone. Συνεπώς, μην κολλάς στο ότι είμαι Moderator του MyPhone, διότι ό,τι λέω το λέω ΚΑΘΑΡΑ ΣΑΝ ΧΡΗΣΤΗΣ.

 

Στα πλαίσια αυτά, δεν είπα πως το μενού του S700 είναι αργό. Είπα επί λέξει: "Το μενού του S700 δεν με συγκλόνισε με την ταχύτητά του." Εάν θέλεις να στο πω και αλλιώς, δεν είναι τόσο γρήγορο όσο θα ήθελα.

 

Ξαναλέω πως καλό είναι να μην επαναπαύεστε στο τι λέει ο καθένας μας, αλλά να σχηματίζετε και δική σας άποψη βάσει της δικής σας εμπειρίας και κρίσης βλέποντας το Χ κινητό από κοντά.

 

Επειδή ΕΓΩ φτάνω στα συμπεράσματα στα οποία κατέληξα, δεν σημαίνει πως έγραψα το Ευαγγέλιο. Κάποιος άλλος μπορεί να σου πει πως το S700 είναι καταπληκτικό, απίθανο, απίστευτο και εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Γνώμες λέμε εδώ μέσα και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειπε κανεις οτι μιλουσες εκμερους του myPhone...

ναι αλλα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη πρεπει να το χειριστω αρκετη ωρα...

διαφορετικα, απο κοντα απλα το εχω δει

για αυτο και προσπαθω απο αυτα που βλεπω εδω να βγαζω μια σχετικη αποψη, διαφορετικα δεν θα ερχομουν καν σε αυτο το forum...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TN97 ( 3 Νοέ. 2004 , 17:58)

Ξαναλέω πως καλό είναι να μην επαναπαύεστε στο τι λέει ο καθένας μας, αλλά να σχηματίζετε και δική σας άποψη βάσει της δικής σας εμπειρίας και κρίσης βλέποντας το Χ κινητό από κοντά.

 

orea to ipes ke bazo telia .
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

ena sigritiko me idies photos tou SE-S700 (1.23Mpix) kai tou Samsung-D500 (1.3Mpix) (pou an kai tha erthei ligo argotera exei tin idia poiotita fotografias me to P730 pou tha erthei poli sintoma stin agora) gia na gelasete pou i SE parousiazei to s700 os to kalitero Photo mobile tis agoras kai to xreonei +700euro...

 

 

S700 photo 1 VS Samsung photo 1

S700 photo 2 VS Samsung photo 2

S700 photo 3 VS Samsung photo 3

S700 photo 4 VS Samsung photo 4

 

pou na deite kai photos tou 2Mpix CCD tis sharp pou kai afto einai fthinotero tou S700!!!!

i SE mporei na argei ta montela tis... alla einai stathera patates (plin Pxxx)!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει αναφερθεί ξανά, το GSM Arena έβαλε review με πολλές φωτό από την κάμερα και σύγκριση με τις κάμερες του Siemens S65 και του Nokia 6670. To review εδώ: http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_s700-review-18.php

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...