Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia mporeite na me voithisete?exei faei kollima to kinito kai den mporo na tou steilo arxeia ma bluetooth.olo mou leei oti i mnimi einai pliris kai na diagarapso.to ekana kai exo afisei peripou 20mb sto til kai 45mb se 128 karta
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia mporeite na me voithisete?exei faei kollima to kinito kai den mporo na tou steilo arxeia ma bluetooth.olo mou leei oti i mnimi einai pliris kai na diagarapso.to ekana kai exo afisei peripou 20mb sto til kai 45mb se 128 karta

και αλλο "αρρωστο" κινητο..:blink:

Η λυση ειναι μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων.το εχω παθει κι εγω..και παντα αυτο κανω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και αλλο "αρρωστο" κινητο..:blink:

Η λυση ειναι μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων.το εχω παθει κι εγω..και παντα αυτο κανω.:)

 

file RAVER erxete me tin epanafora panta?

apli epanfora i diagrafi olon kanis?

Link to comment
Share on other sites

file RAVER erxete me tin epanafora panta?

apli epanfora i diagrafi olon kanis?

Οχι παντα...αλλα πολλες φορες φτιαχνει.η επανφορα τα διαγραφει ολα! επανφερει το κινητο σε αρχικη κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι παντα...αλλα πολλες φορες φτιαχνει.η επανφορα τα διαγραφει ολα! επανφερει το κινητο σε αρχικη κατασταση.

 

ean den kano lathos exi dio epiloges.i mia ine epanafora ergostasiakon rithmiseon ke i defteri ine diagrafi olon,otan kanis apli epanafora den diagrafete tipota...i kano lathos ?

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τρελλο.

Χθες, με επαιρνε η μανα μου στο κινητο απο το διπλανο δωματιο,(για να μη φωναζει, αφου βαζω δυνατα τα κλαπατσιμπαλα) και αυτο εδειχνε οτι δουλευει, ενω δε δουλευε.

Το εκλεισα λοιπον και το ξανανοιξα και τοτε δουλευε κανονικα.

Τι να φταιξε αραγε;

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τρελλο.

Χθες, με επαιρνε η μανα μου στο κινητο απο το διπλανο δωματιο,(για να μη φωναζει, αφου βαζω δυνατα τα κλαπατσιμπαλα) και αυτο εδειχνε οτι δουλευει, ενω δε δουλευε.

Το εκλεισα λοιπον και το ξανανοιξα και τοτε δουλευε κανονικα.

Τι να φταιξε αραγε;

 

Θοδωρος.

 

den nomizo na exis kapio problima,poles fore kolane ke pio poli i sim para i siskebi,to pio logiko ekane ena restart ke epanilthe

Link to comment
Share on other sites

o kwdikos pou zitaei stin epanfora einai to puk?

Όχι,δεν είναι αυτός...

Link to comment
Share on other sites

o kwdikos pou zitaei stin epanfora einai to puk?

Το 0000 ειναι ο κωδικος εκτος και αν τον εχεις αλλαξει :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το S700, τωρα πηρα το Κ850. Μεχρι σημερα παντως την ποιοτητα κατασκευης του S700, δεν την εχω συναντησει σε κανενα αλλα τηλεφωνο, ειναι και made in japan μην ξεχναμε. Συμφωνειτε?
Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το S700, τωρα πηρα το Κ850. Μεχρι σημερα παντως την ποιοτητα κατασκευης του S700, δεν την εχω συναντησει σε κανενα αλλα τηλεφωνο, ειναι και made in japan μην ξεχναμε. Συμφωνειτε?

 

To w900 ειναι ακομα καλυτερο σε ποιοτητα. το s700 "ξεφλουδιζει", θυμασαι?

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

και αλλο "αρρωστο" κινητο..:blink:

Η λυση ειναι μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων.το εχω παθει κι εγω..και παντα αυτο κανω.:)

 

den egine tipota

Link to comment
Share on other sites

Για το S700 και που ξεφλουδίζει............το κινητό το έχω 2.5 χρόνια.Έχει περάσει από 2 κατασκηνωτικές περιόδους (αυτό ξέρετε τι σημαίνει φαντάζομαι όσον αφορά πτώσεις σε μάρμαρα,χώμα,πέτρες κ.α.),από διάφορα ευτράπελα της θάλασσας/παραλίας,πάρα πολλές πτώσεις κάθε μήνα κ.α.!Σας πληροφορώ ότι δουλεύει άψογα,η οθόνη όσον αφορά τις γρατζουνιές έχει ελάχιστες (μετρημένες στα δάχτυλα του 1 χεριού) και αυτές ίσα ίσα φαίνονται,το καπάκι τις μπαταρίας ΔΕΝ ΤΡΙΖΕΙ,είναι ακόμα σταθερότατο και είναι το μόνο κινητό που όποτε έχω νεύρα το πετάω όπου βρω και αυτό το κακόμοιρο μια χαρά δουλεύει! :-)

 

Σκεφτείτε ότι είναι το μοναδικό κινητό που όταν το λέω σε κάποιον για την αντοχή του δεν το πιστεύει και τότε βλέπει LIVE πτώση για να πειστεί!!!!

 

Μετά από αυτό το μοναδικό που είχε αντέξει παρόμοιες κακουχίες (λιγότερες) ήταν το Siemens S25.Αλλά αυτό στα 2 χρόνια και 2 μήνες παρέδωσε πνεύμα!

 

Και μετά μου αρέσε που διαφημίζουν κινητά αντοχής που είναι χειρότερης ποιότητας!!!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

den egine tipota

Τοτε η λυση ειναι το Service.πηγαινε'το για update.

δεν μπορεις να το κανεις εσυ απο το σπτι,γιατι δεν γινεται με καλωδιο αλλα με βαση συγχρονισμου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το S700 και που ξεφλουδίζει............το κινητό το έχω 2.5 χρόνια.Έχει περάσει από 2 κατασκηνωτικές περιόδους (αυτό ξέρετε τι σημαίνει φαντάζομαι όσον αφορά πτώσεις σε μάρμαρα,χώμα,πέτρες κ.α.),από διάφορα ευτράπελα της θάλασσας/παραλίας,πάρα πολλές πτώσεις κάθε μήνα κ.α.!Σας πληροφορώ ότι δουλεύει άψογα,η οθόνη όσον αφορά τις γρατζουνιές έχει ελάχιστες (μετρημένες στα δάχτυλα του 1 χεριού) και αυτές ίσα ίσα φαίνονται,το καπάκι τις μπαταρίας ΔΕΝ ΤΡΙΖΕΙ,είναι ακόμα σταθερότατο και είναι το μόνο κινητό που όποτε έχω νεύρα το πετάω όπου βρω και αυτό το κακόμοιρο μια χαρά δουλεύει! :-)

 

Σκεφτείτε ότι είναι το μοναδικό κινητό που όταν το λέω σε κάποιον για την αντοχή του δεν το πιστεύει και τότε βλέπει LIVE πτώση για να πειστεί!!!!

 

Μετά από αυτό το μοναδικό που είχε αντέξει παρόμοιες κακουχίες (λιγότερες) ήταν το Siemens S25.Αλλά αυτό στα 2 χρόνια και 2 μήνες παρέδωσε πνεύμα!

 

Και μετά μου αρέσε που διαφημίζουν κινητά αντοχής που είναι χειρότερης ποιότητας!!!!!!

 

Το δικο μου S700 δεν ηταν τοσο ανθεκτικο και πραγματι εκανε λιγο ξεφλουδισμα, αλλα συμφωνω οτι λιγα κινητα θα επιβιωναν αυτα που εχει αντεξει το δικο μου και το δικο σου

Hasta siempre que viva la revolucio'n :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο και δεν προκειται να αλλαξω το S700.

Και βρηκα και το προβλημα που ειχε με τον ηχο κλησης σε κατασταση hands free, που δεν εδινε ηχο στα ακουστικα δηλαδη, παρα μονο σταματαγε να δουλευει, αν ηταν στο ραδιο, οποτε καταλαβαινες οτι σε καλουσαν.Αλλοιως, αν ηταν κλειστο το ραδιο, εκανε μονο δονηση.

Το προβλημα λοιπον αυτο, λυνεται ως εξης.

Αφου το βαλετε στο hands free, το γυριζετε στο σιωπηλο, ναι σ αυτο. Τοτε, ως δια μαγειας, μολις ελθει καποια κληση, αν το τηλεφωνο, δεν ειναι με ανοιχτο το ραδιοφωνο, ο ηχος της κλησεως, ακουγεται μεγαλοπρεπεστατα μεσα απο τα ακουστικα!!

Ευρηκα, ευρηκα.

Καντε το κι εσεις, οσοι το εχετε ακομη και γραψτε να μου πειτε αν γινεται και σε εσας.

Αντε και Χρονια Πολλα σε ολους.

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα.Επειδή σκέφτομαι να χτυπήσω ενα s700i μεταχειρισμένο, μπορείτε να μου πείτε 3 πράγματα;

1. Πόσο είναι η μέγιστη χωριτικότητα μνήμης που μπορεί να δεχθεί;

2. Έχει ενσωματομένο ραδιόφωνο;

3. Μπορούν να μπουν symbian και γενικά αξίζει να το κάνει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή σκέφτομαι να χτυπήσω ενα s700i μεταχειρισμένο, μπορείτε να μου πείτε 3 πράγματα;

1. Πόσο είναι η μέγιστη χωριτικότητα μνήμης που μπορεί να δεχθεί;

2. Έχει ενσωματομένο ραδιόφωνο;

3. Μπορούν να μπουν symbian και γενικά αξίζει να το κάνει κανεις;

Για τα δυο πρωτα.

Μεχρι 128, απ ο,τι ξερω.

Ναι FM με μνημες.(16,η 20 νομιζω).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή σκέφτομαι να χτυπήσω ενα s700i μεταχειρισμένο, μπορείτε να μου πείτε 3 πράγματα;

1. Πόσο είναι η μέγιστη χωριτικότητα μνήμης που μπορεί να δεχθεί;

2. Έχει ενσωματομένο ραδιόφωνο;

3. Μπορούν να μπουν symbian και γενικά αξίζει να το κάνει κανεις;

 

1. 128MB με Memory Stick Duo (δεν δέχεται Pro).

2. Ναι, με 20 μνήμες.

3. Όχι. Τώρα αν αξίζει, εξαρτάται από την τιμή και το λόγο για τον οποίο το αγοράζει κανείς.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή σκέφτομαι να χτυπήσω ενα s700i μεταχειρισμένο, μπορείτε να μου πείτε 3 πράγματα;

1. Πόσο είναι η μέγιστη χωριτικότητα μνήμης που μπορεί να δεχθεί;

2. Έχει ενσωματομένο ραδιόφωνο;

3. Μπορούν να μπουν symbian και γενικά αξίζει να το κάνει κανεις;

αμα ειναι να το παρεις 30-50 ευρο,παρτο ετσι για συλλογη,παραπανω δεν αξιζει να το παρεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Για οσους σαν κι εμενα,ο ερωτας για το συγκεκριμενο,ειναι τοσο ισχυρος,που το εχει ακομα, εγω, και μπαταρια πηρα,καινουρια,και βρηκα αυτο το πραματακι,που θα μου δωσει την ευκαιρια να χρησιμοποιησω ακουστικα νεοδυμιου,απο το παλιο iPod,για να ακουω.

Να τι πηρα. http://cgi.ebay.com/SONY-ERICSSON-Headphone-Adapter-S700i-S700-S710-S710a_W0QQitemZ370206239097QQcmdZViewItemQQimsxZ20090525?IMSfp=TL090525158007r7382

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το s700i ειναι το ποιο ωραιο κινητο που ειχα ως τωρα αλλ εδω και ενα χρονο το ανοιγω και στα καλα καθουμενα μου μαυριζει την μιση οθονη στην αρχη αναβει ολοκληρη! τι γινεται ξερει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

παιδες το s700i ειναι το ποιο ωραιο κινητο που ειχα ως τωρα αλλ εδω και ενα χρονο το ανοιγω και στα καλα καθουμενα μου μαυριζει την μιση οθονη στην αρχη αναβει ολοκληρη! τι γινεται ξερει κανενας?

μπορει να εχει πεσει η αποδοση της μπαταριας.κατα 99% αυτο συμβαινει οταν εχεις να λειτουργησεις συσκευη μεγαλο χρονικο διαστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λέει όμως για μισή οθόνη, μήπως είναι κάποια βλάβη εκεί;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...