Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο θα πρότεινα και εγώ. Ένα τόσο καλό κινητό στην εποχή του, δεν το δίνεις εύκολα αν το έχεις κρατήσει τόσο καιρό.

Αλλά και καλύτερη τιμή από αυτή δεν υπάρχει περίπτωση να βρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο θα πρότεινα και εγώ. Ένα τόσο καλό κινητό στην εποχή του, δεν το δίνεις εύκολα αν το έχεις κρατήσει τόσο καιρό.

Αλλά και καλύτερη τιμή από αυτή δεν υπάρχει περίπτωση να βρει.

 

Αυτό εννοείται...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτά περίμενα να ακούσω παιδία.. τελικά δεν θα το πουλήσω κάθε φορά που το ανοίγω απ την στιγμή που μου πέρασε απ το μυαλό να το πουλήσω και βλέπω το φωτισμένο εντυπωσιακό γαλάζιο ανάμεσα στα πλήκτρα κάτι παθαίνω..

Εδώ έχω κρατήσει τα t300 , t610, kai f500i.. γιατί να δώσω αυτό..

Με επηρεάσατε θετικά να μην το δώσω..

Όσο κι αν φαίνεται περίεργο έγραψα εδώ για αυτό ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτά περίμενα να ακούσω παιδία.. τελικά δεν θα το πουλήσω κάθε φορά που το ανοίγω απ την στιγμή που μου πέρασε απ το μυαλό να το πουλήσω και βλέπω το φωτισμένο εντυπωσιακό γαλάζιο ανάμεσα στα πλήκτρα κάτι παθαίνω..

Εδώ έχω κρατήσει τα t300 , t610, kai f500i.. γιατί να δώσω αυτό..

Με επηρεάσατε θετικά να μην το δώσω..

Όσο κι αν φαίνεται περίεργο έγραψα εδώ για αυτό ακριβώς..

 

Πολύ καλά θα κάνεις να μην το δώσεις. Θα είναι από τα καλύτερα κομμάτια της συλλογής σου σίγουρα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε πως είναι και από τα λίγα κινητά, αν όχι το μόνο??? που έχει/είχε επεξεργαστή ccd για τη φωτογραφική του και όχι cmos.... νομίζω σημαντικό για να προσθέσει κατι.... στην "συναισθηματική αξία" του.
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε πως είναι και από τα λίγα κινητά, αν όχι το μόνο??? που έχει/είχε επεξεργαστή ccd για τη φωτογραφική του και όχι cmos.... νομίζω σημαντικό για να προσθέσει κατι.... στην "συναισθηματική αξία" του.

 

Πράγματι, αυτό είναι κάτι το οποίο δεν θα πρέπει να ξεχνάμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και τι πειράζει αν κάνεις συλλογή; :)

Αν πουλάς τα κινητά σου τόσο καιρό μετά την κυκλοφορία τους, το πιθανότερο είναι να τα δίνεις σχεδόν τζάμπα. Γνώμη μου είναι, αφού δεν θες να το κρατήσεις να το δώσεις σ΄αυτόν που το θέλει. 120 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή για μοντέλο τριετίας.

 

Γι'αυτο και γω κρατησα τα θρυλικα 7110 και 7650

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο και γω κρατησα τα θρυλικα 7110 και 7650

Και θα δωσεις το s700i :blink: πλάκα μας κάνεις ε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια μετα απο τοσα χρόνια νομιζω κανεις δεν βρηκε σιγουρα ποτε και γιατι αναβοσβύνει το κοκκινο λαμπακι στο πλαι.... συμβαινει και οταν ειναι γεματη η σχεδον γεματη η μπαταρια...

 

Και κατι που προσεξα μολις σημερα... εδω και καιρο εχει χαλασει το καλωδιο φορτισης και δεν κανει καλη επαφη... το αφηνω ομως συνδεδεμενο και χωρις να δειχνει σημα φορτισης, η μπαταρια φορτιζει, (μονο που αποφορτιζει πολυ γρηγοροτερα απο οτι οταν πετυχω καλη/κανονικη συνδεση).

 

Σημερα λοιπον προσεξα, οτι ενω φορτιζε κανονικα και ήτνα ανμενο το κοκκινο λαμπακι οταν κουνιοτυαν λιγο το καλωδιο, περα απο το RESTART που έκανε το τηλεφωνο εβγαζε και το μυνημα... "φορτιση ξενης μπαταριας". Τι ειναι αυτο το μυνημα? το έχει δει κανεις αλλος? Να προσθεσω οτι η μπαταρια του ειναι η οριτζιναλ που ειχα με την αγορα του....

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια μετα απο τοσα χρόνια νομιζω κανεις δεν βρηκε σιγουρα ποτε και γιατι αναβοσβύνει το κοκκινο λαμπακι στο πλαι.... συμβαινει και οταν ειναι γεματη η σχεδον γεματη η μπαταρια...

 

Και κατι που προσεξα μολις σημερα... εδω και καιρο εχει χαλασει το καλωδιο φορτισης και δεν κανει καλη επαφη... το αφηνω ομως συνδεδεμενο και χωρις να δειχνει σημα φορτισης, η μπαταρια φορτιζει, (μονο που αποφορτιζει πολυ γρηγοροτερα απο οτι οταν πετυχω καλη/κανονικη συνδεση).

 

Σημερα λοιπον προσεξα, οτι ενω φορτιζε κανονικα και ήτνα ανμενο το κοκκινο λαμπακι οταν κουνιοτυαν λιγο το καλωδιο, περα απο το RESTART που έκανε το τηλεφωνο εβγαζε και το μυνημα... "φορτιση ξενης μπαταριας". Τι ειναι αυτο το μυνημα? το έχει δει κανεις αλλος? Να προσθεσω οτι η μπαταρια του ειναι η οριτζιναλ που ειχα με την αγορα του....

Πολυ απλα!! η μπαταρια εφτασε στο τελος της..καιρος να την αντικαταστησεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια μετα απο τοσα χρόνια νομιζω κανεις δεν βρηκε σιγουρα ποτε και γιατι αναβοσβύνει το κοκκινο λαμπακι στο πλαι.... συμβαινει και οταν ειναι γεματη η σχεδον γεματη η μπαταρια...

 

Προσωπικά, παλαιότερα, το φωτάκι άναβε όταν η μπαταρία κόντευε να εξαντληθεί, αλλά τώρα τελευταία το κάνει όποτε θέλει... :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νομιζω οτι αναβοσβηνει συνεχεια, οπως και στο 900.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα: Υπάρχουν κάτι φορτιστές που τελικά δεν είναι για το s700 κ ας κάνουν τη δουλειά τους. η μπαταρία όταν έχει φορτιστεί πλήρως με αυτούς του φορτιστές προκαλεί το κόκκινο να αναβοσβήνει.

 

έβαλα στο πολύμετρο τις τάσεις που δίνουν αυτοί οι φορτιστές κ είδα ότι έχουν πολύ μεγαλύτερη τάση από τους μαμίσιους.

 

Αν χρησιμοποιείτε πολύ καιρό έναν τέτοιο φορτιστή το αποτέλεσμα είναι να μη φορτίζει μετά το κινητό

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχψ ενα προβλημα ενω παει να ξεκινησει η καμερα και γραφει εναρξη καμερας μετα σταματαει χωρις να με βγαλει στο περιβαλλον της καμερας και με πεταει στο μενου ξερετε τι μπορει να φταιει???????
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχψ ενα προβλημα ενω παει να ξεκινησει η καμερα και γραφει εναρξη καμερας μετα σταματαει χωρις να με βγαλει στο περιβαλλον της καμερας και με πεταει στο μενου ξερετε τι μπορει να φταιει???????

 

Κάνε μια αναβάθμιση και θα είναι μια χαρά το κινητάκι:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια επειδη τα ακουστηκα μου χαλασανε για 2η φορα και νομιζω οτι δεν αξιζουν τα 20 ευρω εχει να μοθ προτεινει κανενας τιποτα πιο φθηνο?

οχι αλλα αν ειναι να δωσω αλλα 20 συνολο 60 μαλλον θα παω να παρω νεο κινητο (οσο κουτο και ανακυγεται)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη τα ακουστηκα μου χαλασανε για 2η φορα και νομιζω οτι δεν αξιζουν τα 20 ευρω εχει να μοθ προτεινει κανενας τιποτα πιο φθηνο?

οχι αλλα αν ειναι να δωσω αλλα 20 συνολο 60 μαλλον θα παω να παρω νεο κινητο (οσο κουτο και ανακυγεται)

ευχαριστω

Πιο φθηνα δεν νομιζω να βρεις! και γι'αυτο το κινητο που ειναι και παλιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mporeite na mou peite akrivws tis rithmiseis gia to k750i wste na exw free tv me wind.Exw valei kati rithmiseis pou eixa dei sto forum alla exw xrewthei 15eurw sinolika.Help plz.Euxaristw.

 

Το θέμα για το Κ750i είναι ακριβώς από κάτω από αυτό που μόλις έγραψες... Εν ολίγοις είσαι off topic... Θέσε το ερώτημα σου εδώ.

 

Υ.Γ.

Ούτως ή άλλως, δεν θα μπορέσεις να βλέπεις tv στο κινητό σου, καθώς δεν υποστηρίζει υπηρεσίες 3G.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μια ερωτησουλα.

Οταν εχουμε βαλει το handsfree με τα καλωδια, γιατι δεν ακουγεται ηχος στα ακουστικα, οταν το τηλεφωνο καλειται;

Απ ο,τι ειδα, μονο το ιδιο το τηλεφωνο χτυπαει, αλλα ο ηχος δεν φτανει στα ακουστικα, οποτε αν ειμαστε σε θορυβωδες περιβαλλον, δεν ακουμε τιποτα.

Μονο οταν εχουμε βαλει το ραδιο, τοτε οταν ερχεται η κληση, καταλαβαινουμε οτι σταματαει να παιζει αυτο και τοτε καταλαβαινουμε οτι χτυπαει το τηλεφωνο.

Μηπως υπαρχει καμμια ρυθμιση που να αλλαζει τα πραγματα;

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.

Οταν εχουμε βαλει το handsfree με τα καλωδια, γιατι δεν ακουγεται ηχος στα ακουστικα, οταν το τηλεφωνο καλειται;

Απ ο,τι ειδα, μονο το ιδιο το τηλεφωνο χτυπαει, αλλα ο ηχος δεν φτανει στα ακουστικα, οποτε αν ειμαστε σε θορυβωδες περιβαλλον, δεν ακουμε τιποτα.

Μονο οταν εχουμε βαλει το ραδιο, τοτε οταν ερχεται η κληση, καταλαβαινουμε οτι σταματαει να παιζει αυτο και τοτε καταλαβαινουμε οτι χτυπαει το τηλεφωνο.

Μηπως υπαρχει καμμια ρυθμιση που να αλλαζει τα πραγματα;

Θοδωρος.

Δεν αλλαζει! κι'εγω το ειχα παρατηρησει αυτο! δεν ξερω στα νεα κινητα αν το εχουν διορθωσει :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
paidia exasa to kalima tis kameras sto S700 kapou exw akousei pws yparxei ena programa gia tn cam na doulevei xwris ta kalimata...to eixa diavasei k kapou edw sto topic alla dn mporw na to vrw mporei kapios na to anevasei ???plzzzz
Link to comment
Share on other sites

paidia exasa to kalima tis kameras sto S700 kapou exw akousei pws yparxei ena programa gia tn cam na doulevei xwris ta kalimata...to eixa diavasei k kapou edw sto topic alla dn mporw na to vrw mporei kapios na to anevasei ???plzzzz

Γινεται κατι τετοιο!! :blink: εισαι σιγουρος?? γιατι μου φαινεται παραξενο..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...