Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθείς όποιες ρυθμίσεις κι αν χρησιμοποιείς, αν έχεις πακέτο mobile internet.

 

Η διαφορά τους είναι ότι το wap χρησιμοποιεί proxy και ενδεχομένως να μην παρέχει πρόσβαση σε κάποιες περιπτώσεις υπηρεσιών. Οπότε, χρησιμοποίησε το internet.vodafone.gr για τα πάντα, δεν υφίσταται κίνδυνος χρέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γινετε να μου αναφερει καποιος τις ρυθμισεις για Vodafone mobile internet αναλυτικα εχω το sony ericsson w995.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γινετε να μου αναφερει καποιος τις ρυθμισεις για Vodafone mobile internet αναλυτικα εχω το sony ericsson w995.Ευχαριστω.

 

Δοκίμασε apn: internet.vodafone.gr

user, pass

Link to comment
Share on other sites

Ip, DNS?Ti na valw?

 

Εμένα δεν ζητάει και τέτοιες ρυθμίσεις.. Καλύτερα να καλέσεις το 13830 τότε να σου στείλουν τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν μόλις τώρα από τη Vodafone και με ενημέρωσαν ότι από σημερα θα είναι διαθέσιμο το νέο λειτουργικό 4 και ότι οι νέες ρυθμίσεις σχετικά με το tethering της Vodafone θα είναι περασμένες.. Γι αυτό, μου είπαν ότι θα μου στέλνουν ανά 10 μέρες κάτι κωδικούς με 10gb mobile broandband για να μπορώ να χρησιμοποιώ το tethering δωρεάν και χωρίς να καναλώνω όγκο από το πακέτο mobile internet που έχω.. 10gb δηλαδή ανά 10μέρες δωρεάν τελείως μέχρι τη λήξη του συμβολαίου.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως γίνεται στη Vodafone, να βάλω σε δύο κινητά τον ίδιο αριθμό τηλεφώνο, κ να κλείνω το ένα κ να ανοίγω το άλλο..

Θέλω δύο συσκευές, όχι δύο κάρτες σε μία συσκευή

 

Δηλαδή:

2 συσκευές με 2 sim, που να αντιστοιχούν σε έναν κ ίδιο αριθμό

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν μόλις τώρα από τη Vodafone και με ενημέρωσαν ότι από σημερα θα είναι διαθέσιμο το νέο λειτουργικό 4 και ότι οι νέες ρυθμίσεις σχετικά με το tethering της Vodafone θα είναι περασμένες.. Γι αυτό, μου είπαν ότι θα μου στέλνουν ανά 10 μέρες κάτι κωδικούς με 10gb mobile broandband για να μπορώ να χρησιμοποιώ το tethering δωρεάν και χωρίς να καναλώνω όγκο από το πακέτο mobile internet που έχω.. 10gb δηλαδή ανά 10μέρες δωρεάν τελείως μέχρι τη λήξη του συμβολαίου.

 

Πως ακριβως το καταφερες αυτο; Εμενα μου ειπαν πως δεν γινεται τιποτα και ας τους απειλησα....:confused:

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως γίνεται στη Vodafone, να βάλω σε δύο κινητά τον ίδιο αριθμό τηλεφώνο, κ να κλείνω το ένα κ να ανοίγω το άλλο..

Θέλω δύο συσκευές, όχι δύο κάρτες σε μία συσκευή

 

Δηλαδή:

2 συσκευές με 2 sim, που να αντιστοιχούν σε έναν κ ίδιο αριθμό

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1160

 

Vodafone Double :)

Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ πως για καρτοκινητό δεν γίνεται.

τουλάχιστον δεν βρήκα πληροφορίες εγώ

 

Γίνεται, αλλά δε συμφέρει, είναι πολύ ακριβή η υπηρεσία. Δε θυμάμαι ακριβώς το κόστος, πάντως είναι σίγουρα πάνω από 60€ η ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι βρισκόμαστε σε λάθος θέμα...

 

να φανταστώ πως για καρτοκινητό δεν γίνεται.

τουλάχιστον δεν βρήκα πληροφορίες εγώ

Κάνε το κόπω να διαβάσεις καλύτερα τα περιεχόμενα του συνδέσμου που σου παρέθεσα παραπάνω.

 

Γίνεται, αλλά δε συμφέρει, είναι πολύ ακριβή η υπηρεσία. Δε θυμάμαι ακριβώς το κόστος, πάντως είναι σίγουρα πάνω από 60€ η ενεργοποίηση.

Κάνε το ίδιο και αν δεν γνωρίζεις κάτι μην παραπληροφορείς και μάλιστα με τόση βεβαιότητα:!:

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το αυτί μου για μία προσφορά mobile broadband για συμβόλαια με 10 ευρώ/μήνα. Ξέρει κανείς λεπτομέρειες και πόσο όγκο περιέχει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφορά 1GB/μήνα με 10 ευρώ. Είναι συμβόλαιο για 1 χρόνο και σου δίνει δωρεάν το μόντεμ.

Το θέμα είναι πως η προσφορά ισχύει ΜΟΝΟ για όσους έχουν ήδη κάποια άλλη σύνδεση vodafone και πάει και καλά συνδυαστικά με το πρόγραμμά σου.

Για να κάνεις την σύνδεση, πρέπει να δείξεις το χαρτί που θα σου έρθει μαζί με τον vodafone λογαρισμό σου (βέβαια αυτό δεν ξέρω αν στην πράξη ισχύει).

 

Έχε όμως υπόψη, ότι αν διακόψεις το συμβόλαιο που έχεις στην vodafone, τότε καταργείται η έκπτωση 50% και συνεχίζεις να πληρώνεις 20euro για 1GB.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα τέτοιο έντυπο που δεν το χρειάζομαι (και είναι απαραίτητο να το δείξεις για να πάρεις την προσφορά) αν το θέλει κανείς μπορώ να το δώσω. Αν και δεν ξέρω αν θα ναι χρήσιμο σε κανέναν, γιατί φαντάζομαι ότι θα πρέπει να είσαι και συνδρομητής συμβολαίου για να πάρεις την προσφορά, και όλοι όσοι είναι πρέπει να τους ήρθε μαζί με τον λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι βρισκόμαστε σε λάθος θέμα...

 

 

Κάνε το κόπω να διαβάσεις καλύτερα τα περιεχόμενα του συνδέσμου που σου παρέθεσα παραπάνω.

 

 

Κάνε το ίδιο και αν δεν γνωρίζεις κάτι μην παραπληροφορείς και μάλιστα με τόση βεβαιότητα:!:

 

:lol: Trust me, το site παραπληροφορεί και όχι εγώ.

 

Δες τι αναγράφεται εδώ: "Για τους συνδρομητές καρτοκινητής το αρχικό τέλος για το πρώτο έτος δίνεται στο κατάστημα, ενώ το ετήσιο τέλος μετά τον πρώτο χρόνο θα αφαιρείται αυτόματα από το χρόνο ομιλίας που διαθέτει ο χρήστης."

 

Αυτό είναι πέραν της χρέωσης για την απόκτηση των καρτών double. Στα καρτοκινητά δεν υπάρχει μηνιαίο πάγιο, αλλά υπάρχει τέλος πρώτου και δεύτερου έτους, που είναι υψηλότερο ποσό από το αν πολλαπλασιάσεις 2.42x12 όπως στα συμβόλαια. Το κόστος για κάποιο λόγο δεν αναγράφεται στο site (Μα γιατί άραγε...). Πάρε στο 13830 αν θες μάθεις το ακριβές ποσό, εγώ θυμάμαι μόνο ότι είναι γύρω στα 60€ πάνω κάτω και για αυτό έγραψα πως δεν συμφέρει.

 

Sorry for the off topic, αλλά έπρεπε να απαντήσω για να εξηγηθώ. :)

Edited by angelfeather
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς για μια τρέχουσα προσφορά από τη vodafone:

 

internet 1GB το μήνα (με usb stick για το laptop) με 10 ευρώ το μήνα για ένα χρόνο

 

δε βρίσκω πουθενά στο internet κάτι σχετικό κι όμως μου είπαν σε κατάστημα vodafone ότι ισχύει για ενεργοποιήσεις μέχρι τέλος του μήνα!

 

edit:

 

τελικά τα 10 ευρώ το μήνα ισχύουν για όσο καιρό διατηρεί ο συνδρομητής και τον αριθμό κινητού vodafone και όχι μόνο για ένα χρόνο

 

ενδιαφέρον!

Edited by atrias
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στο surf and mail 60 έγραφε απεριόριστο my web και ρώτησα στο 13830 και μου είπανε ότι το vodafone live θα αλλάξει σταδιακά σε my web ήδη έχει γίνει σε μερικές htc συσκευές , και θα είναι σαν σελίδα του ίντερνετ μου είπανε και θα προσφέρει και περισσότερες πληροφορίες. Ελπίζω να είναι καλό . Εχω μια αγωνία να δω πως θα το έχουνε κάνει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

θελω να παρω το mi-fi και ηθελα να ρωτησω

αμα βαλω μεσα την καρτα τις vodafone π.χ.που σου

δινει internet για 10μερες με 19E θα δουλεψει??

η θελει το usb??:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Έχω ένα Huawei E160 usb.. Θα μπορέσω να το χρησιμοποιήσω αντί το Κ3565 USB;

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8638

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για CU internet surf & mail 60 για το Νοκια Ν900?

Δεν τις στέλνουνε, ούτε μέσα από την σελίδα, αλλά ούτε από το 1392.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη γραφτεί και αν υπάρχει ήδη θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για το ΚαρτοΙντερνετ:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8638

 

Το μόντεμ που δίνουν είναι sim locked?

Γιατί αλλιώς αξίζει ο κόπος για να το χρησιμοποιήσουμε με τις F2G που έχουμε 1.5 GB Internet... :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα μινι λαπτοπ με linux και θελω να παρω το καρτο internet αλλα δεν ξερω αν θα κανει!!το εχω συνδεσει με ethernet kai wlan αλλα δεν μπορω να εγκαταστησω προγραμματα στο λαπτοπ!!θελει εγκατασταση τπτ η το βαζεις και συνδεετε μονο του??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...