Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα κραταει 1,5 με 2 μερες εννοεις ότι δεν εχεις τιποτα άλλο ανοιχτο και το χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο μονο και όχι για ιντερνετ και μαιλ κλπ κλπ…??γιατι αλλιως μου κανει εντυπωση! Με ανδροιδ και κανονικη χρηση και ιντερνετ και να κραταει τοσο πολύ…!!Για μενα αυτά είναι απιαστα νουμερα!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα κραταει 1,5 με 2 μερες εννοεις ότι δεν εχεις τιποτα άλλο ανοιχτο και το χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο μονο και όχι για ιντερνετ και μαιλ κλπ κλπ…??γιατι αλλιως μου κανει εντυπωση! Με ανδροιδ και κανονικη χρηση και ιντερνετ και να κραταει τοσο πολύ…!!Για μενα αυτά είναι απιαστα νουμερα!!
ποια rom εχεις ?εγω με αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 με παει ανετα 1,5 μερα.και απο οτι εχω βαλει ειναι η καλητερη σε θεμα μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω να περασω original windows στο hd2 , μπορει καποιος να βοηθήσει πως θα το κάνω αυτο? θελω να δοκιμασω αν λειτουργει κανονικα το τηλ με windows γιατι με το android 1 φορα την εβδομαδα, για 1 μερα, με αφήνει χωρίς ακουστικό... :/
Link to comment
Share on other sites

Με το GPS πως τα πάτε?

Έβαλα το IGO 8! Το πρόγραμα δουλεύει άψοξα αλλά δεν μπορεί να βρει δοριφόρο με την καμία! Θυμάμε και τότε με τα WinMo τραβούσε κάτι κολήματα αλλά έμπενες στις ρυθμίσεις άλλαζες κάτι ΠΟΡΤΣ κτλ θυμάμαι και δούλευε! Τώρα στο IGO - ANDROID ούτε ριθμίσεις μέσα στο πρόγραμμα δεν έχει ούτε στο λειτουργικό.. δόστε μου λίγο τα φότα σας! δοκίμασα και διάφορα προγραμματα όπως gps status κτλ αλλά τζίφος!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το sygic aura, το igo8 δεν ειναι τοσο καλο για android ενω στα windows mobile ηταν μια χαρα.

 

τι είναι αυτό? πρόγραμμα για πλοήγηση??

το πρόβλημα μου είναι όπως είπα ότι δεν βρλισκει καν δορυφόρους!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος χρήστης του hd2 και έβαλα από την πρώτη μέρα android. Χρησιμοποιώ αυτήν την rom εδώ και είμαι αρκετά ευχαριστημένος μιας και προέρχομαι από iphone και μ'αρέσει πολύ το ui της αλλά έχω το εξής πρόβλημα, περνάω πράγματα στην κάρτα μνήμης (8gb) και μετά δεν μου τα εμφανίζει. Χρησιμοποιώ το android από boot και όχι nand και κάπου διάβασα ότι πρέπει να κάνω partition την κάρτα μνήμης αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Υπάρχει κάποιο tutorial που πρέπει να ακολουθήσω για να κάνω το partition; μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link;

Επίσης η rom δεν έχει ραδιόφωνο, υπάρχει τρόπος να βάλω; (όχι από internet)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω να περασω original windows στο hd2 , μπορει καποιος να βοηθήσει πως θα το κάνω αυτο? θελω να δοκιμασω αν λειτουργει κανονικα το τηλ με windows γιατι με το android 1 φορα την εβδομαδα, για 1 μερα, με αφήνει χωρίς ακουστικό... :/
εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος χρήστης του hd2 και έβαλα από την πρώτη μέρα android. Χρησιμοποιώ αυτήν την rom εδώ και είμαι αρκετά ευχαριστημένος μιας και προέρχομαι από iphone και μ'αρέσει πολύ το ui της αλλά έχω το εξής πρόβλημα, περνάω πράγματα στην κάρτα μνήμης (8gb) και μετά δεν μου τα εμφανίζει. Χρησιμοποιώ το android από boot και όχι nand και κάπου διάβασα ότι πρέπει να κάνω partition την κάρτα μνήμης αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Υπάρχει κάποιο tutorial που πρέπει να ακολουθήσω για να κάνω το partition; μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link;

Επίσης η rom δεν έχει ραδιόφωνο, υπάρχει τρόπος να βάλω; (όχι από internet)

Ευχαριστώ.

 

φιλε μου δεν γραφει καπου οτι χρειαζεται να κανεις partition την καρτα.Εγω με τη συγκεκριμενη ρομ εχω προβλημα με το μαρκετ,δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογη με κανενα τροπο.Εσυ μπορεις,κι αν ναι,τι καρτα μνημης εχεις?

Ραδιοφωνο δεν εχει καμια Gingerbread MIUI ακομα,για κανενα τηλεφωνο.Το παλευουν...

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

 

Εχω βαλει ανδροιδ στο κινητο μου την cyanogen από nand και εχω ένα θεματακι με την μπαταρια…! Κραταει τραγικα λιγο…(ναι μεν ξερω ότι γενικα τα ανδροιδ τρωνε παραπανω…και συν του ότι αν βαλεις και push mail ακομα λιγοτεο…) αλλα σε μενα η κατασταση είναι τραγικη..!! από τις 9 το πρωι που το ανοιξα και τωρα ειμαι στο 50% με τραγικα λιγη χρηση….

 

1)Μηπως η μπαταρια μου είναι στα τελευταια της?

2)Εχει δοκιμασει κανενας να βαλει ανδροιδ με την extended battery? Kραταει αρκετα?Δηλαδη βγαζει μια μερα με ζορικη χρηση ανετα??

3)Εσας με την κανονικη μπαταρια και μετρια χρηση ποσο σας κραταει?

 

Σας ευχαριστω πολύ για την βοηθεια σας!

 

Δες απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου τι σπαταλει τη μπαταρια σου.Κι εγω με cyanogen ειμαι και διαπιστωσα οτι η μπαταρια τελειωνε πολυ γρηγορα λογω συνεχους αναζητησης 3g σηματος επειδη στην περιοχη που μενω υπαρχει προβλημα.Πλεον το γυρισα στο 2g και εχω δει μεγαλη διαφορα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν γραφει καπου οτι χρειαζεται να κανεις partition την καρτα.Εγω με τη συγκεκριμενη ρομ εχω προβλημα με το μαρκετ,δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογη με κανενα τροπο.Εσυ μπορεις,κι αν ναι,τι καρτα μνημης εχεις?

Ραδιοφωνο δεν εχει καμια Gingerbread MIUI ακομα,για κανενα τηλεφωνο.Το παλευουν...

 

Ελληνικα εχει αυτη η rom? αν ναι που μπορω να τα βρω?

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Οσοι έχετε δοκιμάσει κάποια έκδοση Android με sence απο την κάρτα μνήμης και NAND,στο HD2,βλέπετε μεγάλη διαφορά στην καταναλωση μπαταρίας, και στην ταχύτητα του τηλεφώνου γενικα;Αξίζει να περάσω κάποια nand έκδοση και ποια προτείνετε που να έχει sence;
george cc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω ποια προγραμματα πρεπει να κατεβασω στο pc για να φλασαρω το hd2 μεσω usb flasher. Εχω αλλαξει pc και δεν τα εχω ουτε θυμαμαι ποια ηταν. Θυμαμαι μονο το microsoft sdk αλλα πρεπει να ηταν κ αλλα. Αν μπορειτε δωστε και links. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν γραφει καπου οτι χρειαζεται να κανεις partition την καρτα.Εγω με τη συγκεκριμενη ρομ εχω προβλημα με το μαρκετ,δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογη με κανενα τροπο.Εσυ μπορεις,κι αν ναι,τι καρτα μνημης εχεις?

Ραδιοφωνο δεν εχει καμια Gingerbread MIUI ακομα,για κανενα τηλεφωνο.Το παλευουν...

 

-If you get MARKET DOWNLOAD ISSUES;

Try Clearing the CACHE/DATA of ' MARKET - Google Applications - Google Frameworks '

Try using another SD CARD

Try Formatting you SD Card ( FULL FORMAT ) - Using SD FORMATTER from here http://www.sdcard.org/consumers/formatter_3/

Try Switching the Language to Chinese , restart, then download, if succeeded, switch back to English.

Try choosing your download method from DOWNLOAD, MENU ( Windows Button ) and choose WiFi or Network

Εγώ χρησιμοποίησα αυτό το πρόγραμμα για να κάνω format στην κάρτα και ενώ στην αρχή δεν μπορούσα να κατεβάσω από το market μετά ήταν όλα εντάξει.

Edited by haldir
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα το T-Mobile HD2 μου χθες κι είμαι... ερωτευμένος!

Απλά, το παιδί χρησιμοποιούσε μια Android (πολύ ταχύτατη) rom... και εγώ, θέλω να βάλω μια ρομ με WinMo6.5 (με TouchFlo3D) και Αdroid στην κάρτα SD (με dual boot στην αρχική οθόνη όταν το ανοίγω).

Λαμπρά. Για να το κάνω όμως, πρέπει να... φλασάρω! ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ στο T-Mobile ΗΤC HD2 Leo και... συγκεκριμένα ΠΩΣ γίνεται στα Win7;;;;

Τι διαδικασία πρέπει να κάνω; Τι ρουτίνες πρέπει να περάσω στο PC & στο Leo, πριν φλασάρω;

 

Μπορείτε να με καθοδηγήσετε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησα αυτό το πρόγραμμα για να κάνω format στην κάρτα και ενώ στην αρχή δεν μπορούσα να κατεβάσω από το market μετά ήταν όλα εντάξει.

 

σε εμενα δεν ειχε δουλεψει ουτε αυτο.Τελικα σημερα δοκιμασα με μια αλλη 8gb class4 και μπορω να κατεβασω.:blink::blink::blink:

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έλαβα το T-Mobile HD2 μου χθες κι είμαι... ερωτευμένος!

Απλά, το παιδί χρησιμοποιούσε μια Android (πολύ ταχύτατη) rom... και εγώ, θέλω να βάλω μια ρομ με WinMo6.5 (με TouchFlo3D) και Αdroid στην κάρτα SD (με dual boot στην αρχική οθόνη όταν το ανοίγω).

Λαμπρά. Για να το κάνω όμως, πρέπει να... φλασάρω! ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ στο T-Mobile ΗΤC HD2 Leo και... συγκεκριμένα ΠΩΣ γίνεται στα Win7;;;;

Τι διαδικασία πρέπει να κάνω; Τι ρουτίνες πρέπει να περάσω στο PC & στο Leo, πριν φλασάρω;

 

Μπορείτε να με καθοδηγήσετε;

 

Διάβασε εδώ. Προσοχή όμως, ότι ισχύει για εσένα είναι όσα αναφέρονται σε 1024LEO.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, έχω "μπερδέψει τα μπούτια μου" με το Android!

Τελικά, αρχίζω να πιστεύω ό,τι λένε οι "μηλαράδες". ΩΡΑΙΟ δείχνει το Android, ΤΑΧΥΤΑΤΟ είναι, ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ έχει...

...αλλά τελικά είναι αρκετά πολύπλοκο λειτουργικό, σε σχέση με το iOs, που σε δέκα λεπτά αφού ανοίξεις το κουτί του iPhone... το 'χεις σχεδόν μάθει!

 

ΑΚΟΜΑ... να καταλάβω ΠΩΣ... να κάνω κάτι εντελώς απλό:

Να απενεργοποιήσω το 3G και ΚΑΘΕΤΙ άλλο, που μου τρώει αφ' ενός μπαταρία, αφ' εταίρου με ΣΥΝΔΕΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ (δίχως να θέλω) στο διαδίκτυο!... Ή π.χ., να προσθαφαιρέσω εφαρμογές στην Home screen.

 

Βρήκα ένα Android user guide, αλλά δεν βλέπω αυτά που γράφει το manual στο δικό μου Android λειτουργικό.

(Με ΠΟΙΟ τρόπο μπορώ να δω τι έκδοση Android έχω, μπας και βρω το ΑΚΡΙΒΩΣ αντίστοιχο manual; )

 

Δεν ξέρω... Σίγουρα το Android είναι ΑΝΩΤΕΡΟ των WinMo6.5.x... αλλά "το κόβω" να φλασάρω αύριο καμιά Win ρομ, να τελειώνουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάλι, έχω "μπερδέψει τα μπούτια μου" με το Android!

 

Το σχετικό forum (αν διαβάσεις) θα σε βοηθήσει να τα ξεμπερδέψεις... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το σχετικό forum (αν διαβάσεις) θα σε βοηθήσει να τα ξεμπερδέψεις... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

Όταν λέω ότι "είμαι μπερδεμένος"... εξυπακούεται ότι ΚΟΙΤΑΞΑ αυτά τα threads.

Τες-πα. (Θα βάλω WinMo6.5.x και θα ηρεμίσω!)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--->ασύρματα δίκτυα και εκεί απενεργοποιείς ότι δεν θέλεις και επιλέγεις αν θες να χρησιμοποιείς μόνο 2g δίκτυο.στο android δε χρειάζεται nodata πρόγραμμα.Αν ξε-τικάρεις την σύνδεση δεδομένων από τις ρυθμίσεις,δε θα μπορεί να συνδεθεί μόνο του.

Για να βγάλεις εφαρμογές από την κεντρική οθόνη πατας και κρατάς το εικονίδιο που θέλεις να βγάλεις και το πας στον κάδο που εμφανίζεται.Για να προσθέσεις κάποια εφαρμογή,μπαίνεις στο μενού και με drag n drop ρίχνεις την εφαρμογή στην οθόνη.ή πατάς και κρατάς σε ένα κενό σημείο στην οθόνη και από το μενού που εμφανίζεται επιλέγεις αν θέλεις να προσθέσεις widget,εφαρμογή ή κάποια συντόμευση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι "είμαι μπερδεμένος"... εξυπακούεται ότι ΚΟΙΤΑΞΑ αυτά τα threads.

Τες-πα. (Θα βάλω WinMo6.5.x και θα ηρεμίσω!)

Στις ρυθμίσεις υπάρχουν όλα απλά δεν τα ψάχνουμε αρκετά...

ρυθμίσεις/ ασύρματα δίκτυα / δίκτυα / ενεργοποίηση δεδομένων: ξετικ & χρήση μόνο 2g :τικ .

απενεργοποίηση του αυτόματου συγχρονισμού των εφαρμογών .

Πάντως το Android ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ που δίνει μια χαρά ευκολότατο είναι ,περί ορεξεως όμως...

 

ΥΓ Χρήστο με πρόλαβες.... τι έγινε με τι αντάλαξες τον Λέοντα; αποφασισες επιτέλους.

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις υπάρχουν όλα απλά δεν τα ψάχνουμε αρκετά...

ρυθμίσεις/ ασύρματα δίκτυα / δίκτυα / ενεργοποίηση δεδομένων: ξετικ & χρήση μόνο 2g :τικ .

απενεργοποίηση του αυτόματου συγχρονισμού των εφαρμογών .

Πάντως το Android ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ που δίνει μια χαρά ευκολότατο είναι ,περί ορεξεως όμως...

 

ΥΓ Χρήστο με πρόλαβες.... τι έγινε με τι αντάλαξες τον Λέοντα; αποφασισες επιτέλους.

παλι λεο περιμενω!!! τιποτε αλλο δε μου αρεσε.ολα τα αλλα ειναι τηλεφωνα για να κανεις την δουλεια σου.το λεο προσφερει απειρες ωρες ενασχολησης και πειραματισμων...

 

 

Sent from my Liquid MT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@andrewmaslim κοίτα πάντως και την χρήση του setcpu απο το xda να βάλεις σε sleep mode (κλειστή οθόνη) max 245 mhz και βέβαια το current widget για να δεις έως και 3-4mah σε κάποια builds !! με ανοιχτούς όλους τους συγχρονισμους και όλα τα δίκτυα... χάνεις πολύ ρεύμα στο standby. Επίσης θέλουν τα builds 1-2 μέρες για να στρώσουν...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

παλι λεο περιμενω!!! τιποτε αλλο δε μου αρεσε.ολα τα αλλα ειναι τηλεφωνα για να κανεις την δουλεια σου.το λεο προσφερει απειρες ωρες ενασχολησης και πειραματισμων...

 

 

Sent from my Liquid MT using Tapatalk

 

σωστος!!! ;)

καμία ιδέα γιατί δεν μου βρίσκει δορυφόρους το GPS έχεις? Ούτε με πρόγραμμα πλοήγισης ούτε με βοηθητικά προγράμματα!

Έχω και έναν παλιό εξοτερικό δέκτη gps μέσω bluetooth αλλά αυτός δεν συνδέεται καν στο κινιτό! Κάνει συζευξη αλλά όχι συνδεση!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...