Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή, κλασικά, κάθε φορά που δοκιμάζω τέτοιες αλλαγές λειτουργικού μένω απο κινητό 1-2 μέρες μέχρι να βγει άκρη του τι πρέπει να κάνω, και είδα ότι και σήμερα έτσι θα πήγαινε πέρασα την Omega 6.5 και από ξανατρέχω την 4.6 του MDj από sd card.. είχα ξεχάσει πόσο μου είχε λείψει.. :)

 

Μήπως να περιμένουμε ακόμη λίγο για τις NAND roms, να γίνουν ποιο "εύκολα" τα πράγματα?

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε Iliaspot για ελληνικο πληκτρολογιο δεν στην πρωτη σελιδα υπαρχη ελληνικο πληκτρολογιο το κανεις εγκατασταση και απο της ριθμησης ( γλωσσα και πληκτρολογιο) το ενεργοποιης και εισαι οκ'

 

 

Eυχαριστω πολυ.. Πως θα μπορεσω να βαλω ενα dual boot loader να με ρωταει αν θελω windows η android ? *η android rom ειναι μεσα σε φακελο android..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως θα μπορεσω να βαλω ενα dual boot loader να με ρωταει αν θελω windows η android ? *η android rom ειναι μεσα σε φακελο android..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=737001

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ.. Αυτο το dual boot μπορει οταν αναψω το HTC να μου βγαλει τι θελω απο τα 2 ? η πρεπει να το τρεχω απο μεσα απο τα windows καθε φορα απο το shortcut ?

Link to comment
Share on other sites

επειδή, κλασικά, κάθε φορά που δοκιμάζω τέτοιες αλλαγές λειτουργικού μένω απο κινητό 1-2 μέρες μέχρι να βγει άκρη του τι πρέπει να κάνω, και είδα ότι και σήμερα έτσι θα πήγαινε πέρασα την Omega 6.5 και από ξανατρέχω την 4.6 του MDj από sd card.. είχα ξεχάσει πόσο μου είχε λείψει.. :)

 

Μήπως να περιμένουμε ακόμη λίγο για τις NAND roms, να γίνουν ποιο "εύκολα" τα πράγματα?

Oι nand roms ειναι σαν να έχεις κανονικό android τηλέφωνο.Η λογική τoυ clockwork recovery και του ext partition υπάρχει στα κανονικά android τηλέφωνα.Δεν υπάρχει κάτι να βελτιωθεί σε αυτόν τον τομέα.Ειδικά αυτός ο τρόπος με το clockwork έχει πιάσει κορυφή.Αν ο cotulla μέσω magldr βρει και κάποιο τρόπο να δημιουργούμε τα partition για το clockwork ανάλογα την ρομ που θέλουμε να περάσουμε,τότε θα ξεφύγουμε τελείως...

Και για να σου απαντήσω και στο προηγούμενο μήνυμα σου

το αρχείο zip της ρομ,δεν το αποσυμπιέζεις.το αντιγράφεις όπως είναι στην sd και το φλασάρεις μέσω clockwork από την επιλογή flash zip from sd card

2.3 roms είναι αυτές

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=909096

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=918899

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=911383

2.3 που τρέχει με τον κλασσικό τρόπο από την κάρτα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898831

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο το dual boot μπορει οταν αναψω το HTC να μου βγαλει τι θελω απο τα 2 ?

 

Μπορεί ναι... διάβασε λίγο στο link που σου έδωσα και θα λύσεις όλες τις απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ναι... διάβασε λίγο στο link που σου έδωσα και θα λύσεις όλες τις απορίες σου.

 

Εκανα και εγω την βλακεια και παρατησα τα Αγγλικα..Ξερω καποια αγγλικα αλλα!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις όσα build θέλεις και να επιλέγεις.

Φτιάξε φακέλους με τα builds που θέλεις και ονόμασέ τους π.χ. Android1,Android2,Android3 κτλ

Επειτα μπες μέσα στον κάθε φάκελο και βρες το αρχείο startup.txt

Ανοιξε το και εκεί που λέει set cmdline "rel_path=Android" το αλλάζεις ανάλογα με το όνομα του φακέλου π.χ. rel_path=Android1 για τον φάκελο με όνομα Android1

και μετά από τον loader που κατέβασες επιλέγεις ποιο θέλεις να τρέξεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις όσα build θέλεις και να επιλέγεις.

Φτιάξε φακέλους με τα builds που θέλεις και ονόμασέ τους π.χ. Android1,Android2,Android3 κτλ

Επειτα μπες μέσα στον κάθε φάκελο και βρες το αρχείο startup.txt

Ανοιξε το και εκεί που λέει set cmdline "rel_path=Android" το αλλάζεις ανάλογα με το όνομα του φακέλου π.χ. rel_path=Android1 για τον φάκελο με όνομα Android1

και μετά από τον loader που κατέβασες επιλέγεις ποιο θέλεις να τρέξεις

 

Το εκανα τρεχει κανονικα αλλα δεν βγαινει η επιλογη οταν αναβω το κινητο να με ρωταει με τη να ξεκινησει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εκανα τρεχει κανονικα αλλα δεν βγαινει η επιλογη οταν αναβω το κινητο να με ρωταει με τη να ξεκινησει

 

Διάβασε λίγο στο link που σου έστειλα... κάποια πράγματα πρέπει να τα εμπεδώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2.3 που τρέχει με τον κλασσικό τρόπο από την κάρτα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898831

 

την εχεις δοκιμασει?ειναι το ιδιο καλη οσο η s.r.1.5?;ή καλυτερη?

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Από άποψης ταχύτητας στα μενού,η super ram ειναι πιο γρήγορη.Από εκεί και πέρα σε καθημερινή χρήση,ειναι μια χαρά.Και μου δίνει την εντύπωση ότι έχει κάπως καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις όσα build θέλεις και να επιλέγεις.

Φτιάξε φακέλους με τα builds που θέλεις και ονόμασέ τους π.χ. Android1,Android2,Android3 κτλ

Επειτα μπες μέσα στον κάθε φάκελο και βρες το αρχείο startup.txt

Ανοιξε το και εκεί που λέει set cmdline "rel_path=Android" το αλλάζεις ανάλογα με το όνομα του φακέλου π.χ. rel_path=Android1 για τον φάκελο με όνομα Android1

και μετά από τον loader που κατέβασες επιλέγεις ποιο θέλεις να τρέξεις

 

Η επιλογή για το πιο build θα τρέξει μπορεί να γίνει με τον loader που υπάρχει στην OMEGA;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

εφόσον "φτιάξεις" τα startup όπως λέει ο Χρήστος , και έχεις τον EBL , βλέπει όλα σου τα build ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η επιλογή για το πιο build θα τρέξει μπορεί να γίνει με τον loader που υπάρχει στην OMEGA;

 

Ναι, με τα σχετικά πειράγματα που αναφέρει ο Χρήστος (bbbb).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες,μια γρηγορη ερωτηση αν ξερει καποιος.Φοραω την MDJs_CyanogenMod7_v.2.6_NAND_A2SD+ με την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μεχρι σημερα δεν ειχα ασχοληθει καθολου με clockwork mod recovery,και ειπα σημερα να το τσεκαρω.Μπαινω στο Rom Manager και παταω εκει που λεει να το φλασαρω,και μου λεει να επιλεξω τηλεφωνο.Εχει διαφορες επιλογες,αλλα οχι το δικο μας.Τι κανω?

 

 

 

Για μένα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε AntreasM77 για να φλασαρεις σε clockwork mod κατεβαζεις το recovery 150M απο το xda μετα περνας τα αρχεια που σου εχει μεσα σε εναν φακελο και λεγετε copy to sd root και τα περνας χυμα στην καρτα μετα μπαινεις στο magldr και επιλεγει την επιλογη usb flasher και κανεις εγκατασταση το ROMUpdateUtility που υπαρχει μεσα στο φακελο recovery που εχεις κατεβασει, μετα αφου κανεις την εγκατασταση ξανα μπαινεις στο magldr και επιλεγεις boot ad sd και αυτο θα σε βαλει σε clockwork mod και απο εκει μπορεις να βαλεις οποια rom θελεις αρκει η rom να γραφει cwm για να μπορεις να την φλασαρεις με clockrorkmod. τελος επιλεγεις install zip from sdcard και μετα την επιλογη choose zip form sdcard βρισκεις το zip αρχειο της ρομ που εχεις περαση μεσα στην sdcard και την επιλεγεις και πατας install και τελιωσες
Link to comment
Share on other sites

έχω σκάσει από ζήλια μου που όλοι έχετε Android στη NAND.. κανένας ελληνικός αναλυτικός οδηγός δεν υπάρχει για να το κάνουμε και εμείς? :/ :D
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει ανακαμψει απο WSOD με Radio corruption, μπορει να μου πει πως το εκανε? Γιατι εχω δοκιμασει τα παντα απο το xda αλλα το Leo μου δεν λεει να βρυχηθει και παλι. Και δεν θελω να αλλαξω συσκευη (αν και καποιες καινουργιες με ψηνουν αρκετα), γιατι τετοιο πολυεργαλειο δεν παιζει να ξαναπαρουσιαστει.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Karhariasgr κανε αυτο που εχω γραψει παραπανω, εγκατασταση σε clockworkmod με την μονη διαφορα οτι πρωτα πρεπει να κανεις εγκατασταστη απο τον υπολογιστη σου το magldr 1.3 μεσω του activesync το βρισκεις στο xda και μετα ακολουθα τον οδηγο που εχω γραψει και θα μπορεσεις να βαλεις android rom. Σαν rom σου λεω να βαλει την MDJ's CyanogenMod 7 v. 2.6 υπαρχει μερικες σελιδες πισω και link της rom για να την κατεβασεις!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Karhariasgr που έχεις πρόβλημα; αν στο να περάσεις την Rom διάβασε αυτό που εχω γράψει στην προηγούμενη σελίδα! Οπου έχεις πρόβλημα πες μου!
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκτος αν εισαι πρόθυμος να μεταναστεύσεις σε καποια απο της υποστηριζόμενες χώρες. :lol::lol::lol:

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπα.. Λέω να μείνω εδώ προς το παρόν..

Απλά το έχω κατεβάσει και μετά πρέπει να διαλέξω κάτι για να του δείξω πως δεν είμαι στην Ελλάδα ε? και μετά δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό? Δεν θα με πάρουν χαμπάρι? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...