Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Nαι αλλά καλύτερα βαλε το igomyway.

 

Συμφωνώ, παίρνει όλους τους χάρτες του γνωστού iGΟ και δουλεύει άψογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάποιοι έχουν δοκιμάσει

διάφορες nand rom .ποια

είναι αυτή που έχει τα λιγότερα

προβλήματα ? τι πρέπει να προσέξει

κάποιος όταν πάει να φλασάρει nand

rom ? υπάρχει κάτι που πρέπει να

προσεχτεί περισσότερο ?

 

Εγω προσωπικα ειχα στοκ ρομ.

Ειχα περασμενο το SPSPL (επιλεγοντας το 2.08 SPL και οχι το 2.08.000 ή καπως ετσι κατα την εγκατασταση του)

Περασα και το MAGLDR 1.11

Επανεκκινηση ..μπαινει μονο του σε ενα μενου (το MAGLDR)..παιζεις με τα vol up/down

Επιλεγεις την 4 (usb flasher)

και ΜΕΤΑ τρεχεις την εγκατασταση της nand rom (δεξι κλικ run as administrator)

και φλασαρε ομορφα και ωραια

 

κανει επανεκκινηση..και μπουταρει android.

Ολα τα παραπανω υπαρχουν στο γνωστο σαιτ.

Λιγοτερα προβληματα ? Μαλλον αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893620&page=1

 

Ετσι το κανα εγω με windows 7 (x64) , καμμια ιδιαιτερη κινηση/ενεργεια και δεν ειχα κανενα παρατραγουδο.

 

 

 

ΥΓ : Δοκιμασα το Sygic Aura σε μια απλη διαδρομη γυρω απο το σπιτι μου.Δουλεψε αψεγαδιαστα.Δεν ξερω για τα υπολοιπα , οντως μπορει να ειναι καλυτερα απο αυτο , αλλα εμενα προσωπικα το Sygic Aura μου φανηκε πολυ σωστο.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξέρει κανεις να μου πει ποια nand rom να βαλω απο xda ωστε να μου δουλεψει με την γνησια extended battery που περιμενω να μου ερθει για το HD2? ποιον kernel θα πρεπει να εχει?

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

[Jan 01][NAND] -=MDJ Gingerbread=- v. 1.2 [GRH78] [Kernel: MDJ S9.1 OC]

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

[Jan 01][NAND] -=MDJ Gingerbread=- v. 1.2 [GRH78] [Kernel: MDJ S9.1 OC]

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777

 

Not Working (In progress):

- Camcorder

- GPS

- USB Storage (PC)

 

 

Aυτα αν διορθωθουν....τοτε ειναι στα "υποψην" μου :)

 

 

ΥΓ : Περασα το Cpu Tuner ..Μεγαλη υποθεση το προγραμμα .Στην ουσια υποχρνιζει τον επεξεργαστη και κλεινει καποια πραγματα οταν πεφτει το % της μπαταριας.Απο την στιγμη που το εβαλα , δεν εχει κανει κιχ η μπαταρια.

Θα το φορτισω πληρως και θα τσεκαρω με απλη καθημερινη χρηση ποσο θα αντεξει εχοντας και αυτο το προγραμμα να κανει την διαχειριση.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ξέρει κανεις να μου πει ποια nand rom να βαλω απο xda ωστε να μου δουλεψει με την γνησια extended battery που περιμενω να μου ερθει για το HD2? ποιον kernel θα πρεπει να εχει?

ευχαριστω:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3446400#post3446400

 

Καλημερα. Δηλαδή athanaso φταιει ο kernel; υποψην Έχω τη σούπερ ραμ χωρίς sense. Σε όλους σας το ίδιο συμβαίνει; έχετε αλλάξει kernel; και από που μπορώ να αλλάξω;

 

sent from my hd2 using tapatalk

 

Ναι, είναι θέμα kernel.

Edited by ioathe

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!!!! Εχω ένα θεματάκι...Ημουν στο 4ο βήμα αλλα οταν πηγα να το bootάρω για να συνεχίσω... ΤΕΛΟΣ...!!!!!!

 

1. download MAGLDR 1.10

2. download NAND Android ROM

3. Install MAGLDR to your LEO (ROMUpdateUtility.exe)

4. Boot LEO and select in the menu "4. USB Flasher"

5. Run DAF.exe on your computer. Do all steps.

6. Wait while it's flashing.

7. After flashing device will make auto-reset.

8. It should boot directly to Android.

9. If any errors happens, please report in Cotulla's thread, which is here.

 

Ασπρη οθόνη, πράσινο σήμα HTC και το απολυτο κενό....

 

Παρακαλώ για βοήθειαααα!!!! Ούτε hard reset δεν περνάει...:w00t::w00t::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

κρατα πατημενο το κουμπι, οχι στιγμιαια!

αν δεν δουλευει, μαλλον θες το τελευταιο HSPL.

 

απο αυτα που διαβαζω σου λεω, γιατι δεν εχω δοκιμασει ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλη χρονια με υγεια και ευτυχια.

 

αυτη τη version την ειδατε???????τι αξιζει να φωρτοσουμε???και αν αξιζει ποια?????

[Dec 31][NAND][VIDEO TUTORIAL]How To Install NAND Android ROM! NEW

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=894423

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και σε σενα!!

αν διαβασεις τις 3-4 σελιδες εδω θα δεις οτι καποιοι εχουν δοκιμασει του coctulla, και γραφουν αναλυτικα τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και σε σενα!!

αν διαβασεις τις 3-4 σελιδες εδω θα δεις οτι καποιοι εχουν δοκιμασει του coctulla, και γραφουν αναλυτικα τι και πως.

 

δηλαδη λες να μην δοκιμασω αυτη??????????ρε φιλε μεταξυ μας αξιζει η οχι να τη βαλω η αν τ αφησω απο τη καρτα sd που το τρεχω τωρα?????

Link to comment
Share on other sites

κρατα πατημενο το κουμπι, οχι στιγμιαια!

αν δεν δουλευει, μαλλον θες το τελευταιο HSPL.

 

απο αυτα που διαβαζω σου λεω, γιατι δεν εχω δοκιμασει ακομα...

 

Mου εβγαλε την τετραχρωμη οθονη και γράφει:

 

PB8100 HX-BC

SPL-1.66.HSPL XE

0x05

CottullaHSPL 0x30

 

και κάτω κατω USB

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες να μην δοκιμασω αυτη??????????ρε φιλε μεταξυ μας αξιζει η οχι να τη βαλω η αν τ αφησω απο τη καρτα sd που το τρεχω τωρα?????

δεν εχω δοκιμασει και δεν ξερω. Εγω προσωπικα δεν τρεχω πια απο sd γιατι κανει την καρτα σκατα και δεν ειναι και γρηγορη. Σκεφτομαι ομως να δοκιμασω αυτη τη nand του coctulla.

 

Mου εβγαλε την τετραχρωμη οθονη και γράφει:

 

PB8100 HX-BC

SPL-1.66.HSPL XE

0x05

CottullaHSPL 0x30

 

και κάτω κατω USB

μαλλον χρειαζεσαι το τελευταιο HSPL

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες.. καλή χρονιά! Εύχομαι σε όλους υγεία!

θέλω να κάνω μία παρατήρηση. τρέχω την super ram του darkstone και νομίζω πως η απόδοση του φακού της camera δεν είναι η ίδια σε σχέση με αυτήν των win. mobile με περασμένο το bsb twiks και ενεργοποιημένο το superFine Mode. Έχει κανείς την ίδια άποψη με εμένα?? Στις NAND ROM η camera τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας απευθυνομαι σε οσους εχουν super ram to usb mass storage οταν συνδεεται το κινητο με pc σας δουλευει?εμενα παντως οχι,υπαρχει τροπος να μεταφερουμε δεδομενα χωρις να μπουμε σε winmo?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας απευθυνομαι σε οσους εχουν super ram to usb mass storage οταν συνδεεται το κινητο με pc σας δουλευει?εμενα παντως οχι,υπαρχει τροπος να μεταφερουμε δεδομενα χωρις να μπουμε σε winmo?

 

Στή μπάρα πάνω αριστερά θα δεις το εικονιδιο σύνδεσης usb. Θα το πατήσεις κ μετα θα σου βγάλει επιλογή σύνδεσης ως storage card.

 

 

 

sent from my hd2 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες.. καλή χρονιά! Εύχομαι σε όλους υγεία!

θέλω να κάνω μία παρατήρηση. τρέχω την super ram του darkstone και νομίζω πως η απόδοση του φακού της camera δεν είναι η ίδια σε σχέση με αυτήν των win. mobile με περασμένο το bsb twiks και ενεργοποιημένο το superFine Mode. Έχει κανείς την ίδια άποψη με εμένα?? Στις NAND ROM η camera τι λέει?

 

Σε καμία μα καμία Android Rom δεν βρήκα την απόδοση της κάμερας που είχα στα Windows mobile. Όσο για τις NAND, προχθές χρειάστηκε να φωτογραφίσω ένα αντικείμενο απο απόσταση περίπου 30cm ούτως ώστε μετά να το δείξω κάπου και το αποτέλεσμα ήταν για γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία μα καμία Android Rom δεν βρήκα την απόδοση της κάμερας που είχα στα Windows mobile. Όσο για τις NAND, προχθές χρειάστηκε να φωτογραφίσω ένα αντικείμενο απο απόσταση περίπου 30cm ούτως ώστε μετά να το δείξω κάπου και το αποτέλεσμα ήταν για γέλια.

εγω βρισκω πολυ καλυτερο αποτελεσμα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας απευθυνομαι σε οσους εχουν super ram to usb mass storage οταν συνδεεται το κινητο με pc σας δουλευει?εμενα παντως οχι,υπαρχει τροπος να μεταφερουμε δεδομενα χωρις να μπουμε σε winmo?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το Wireless File Transfer που δημιουργεί file server στο κινητό και μπορείς να μεταφέρεις αρχεία αλλά και να εγκαθιστάς apks ασύρματα μέσω του browser. free στο μαρκετ.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

εγω βρισκω πολυ καλυτερο αποτελεσμα...

 

Με ποιο android είσαι? Έχεις κατεβάσει κανένα πρόγραμμα ή κάτι τέτοιο? Γτ εγώ χθες έπαιζα με τις ρυθμίσεις και δεν είδα καλύτερα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη NAND;

 

EDIT:

Μόλις πέρασα την Super Light NAND του MDJ η οποία είναι βασισμένη στο Revolution HD build.

Με μια πρώτη ματιά έμεινα ευχαριστημένος αλλά όχι και σε σημείο που να πώ "εδώ είμαστε, στήνω και θα μείνει για καιρό". Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως και με ανάγκασε να ποστάρω είναι η άψογη ηχοακουστική συμπεριφορά που παρουσιάζει.

Η επικοινωνία με το συνομιλητή είναι καθαρή, δυνατή και δεν έχει καμία σχέση με το Desire build του Cotulla οπου υπήρχε θέμα με την ένταση. Συγκεκριμένα δέχτηκα αλλά και πραγματοποίησα κλήσεις με άψογη συμπεριφορά του ηχείου τόσο σε καθαρότητα όσο και σε ένταση. Μάλιστα, ενώ στο build του Cotulla ο ήχος έπρεπε να είναι αναγκαστικά στο τέρμα εδώ ήταν ακριβώς στη μέση.

Θα την κρατήσω μερικές μέρες για τεστ και στα υπόλοιπα.

Edited by sotisdiv
Link to comment
Share on other sites

Στή μπάρα πάνω αριστερά θα δεις το εικονιδιο σύνδεσης usb. Θα το πατήσεις κ μετα θα σου βγάλει επιλογή σύνδεσης ως storage card.

 

το εκανα αυτο που λες, μετεφερα καποια αρχεια αλλα μολις κανω την αποσυνδεση δεν υπαρχουν στο android το τσεκαρα με file manager,χρειαστηκε να κανω restart το κινητο και μετα τα ειδε,γιατι συμβαινει αυτο?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ,

 

Ο φιλος που ειχε θεμα με το φλασαρισμα της nand - rom απλα πρεπει να βαλει το τελευταιο HSPL (to 2.08 αν δεν κανω λαθος) ..οπως του ειπε και ενας αλλος φιλος.

Επισης να βαλει και το τελευταιο ΜAGLDR (1.11) απο δω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10197474#post10197474

Και να ξανα-φλασαρει , και λογικα δεν θα εχει καποιο προβλημα.

 

Επισης τραβηξα μια φωτο εναν δισκο απο κοντινη αποσταση και σε συνθηκες φωτισμου δωματιου (κιτρινο φως , οχι νεον)

 

http://img148.imageshack.us/img148/7787/imag0004lu.jpg

 

απλα για να δουμε ολοι μας τι κανει η καμερα με την nand rom του Cotulla.

 

Θα προσπαθησω να τραβηξω αυριο μια φωτο σε εξωτερικο περιβαλλον , καποιο αντικειμενο σε κοντινη αποσταση...για να χω καλυτερο φωτισμο.

 

ΥΓ:Το κινητο φορτισμενο πληρως μετα απο 15 ωρες και ελαχιστη εως καθολου χρηση (δηλαδη τις περισσοτερες απο αυτες τις ωρες σε standby) ειναι στο 80-85%.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Χμμ....δέν νομίζω οτι είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα της φωτογραφίας. :worry:

Έχω την αίσθηση οτι με τα Windows ήταν πολλά επίπεδα πάνω οι κοντινές λήψεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ,

 

ενα mp3 που θελω να βαλω ringtone ο astro οταν παω στο set as μου το δειχνει γκρι, και δεν μπορω να το ορισω...

 

πως αλλιως γινεται η δουλεια?? ειμαι με super ram 1.5 ds

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...