Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ δεν πρόκειτε να φορτώσω ποτέ τα android στην nand. και γιατί να το κάνω άλλωστε?

 

θέλω να μπορώ να χρησιμοποιώ και τα 2

 

Συμφωνώ απόλυτα. Αν κάποιος θέλει να τρέχει μόνο android ποιος ο λόγος να μην αγοράσει μία τέτοια συσκευή. Το ατού στην όλη υπόθεση είναι πως μπορούμε να έχουμε 2 λειτουργικά σε μία συσκευή. Και μάλιστα αξιοπρεπέστατα.

Γούστα είναι αυτά...

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
εγώ δεν πρόκειτε να φορτώσω ποτέ τα android στην nand. και γιατί να το κάνω άλλωστε? θα δω κάποια τεράστια διαφορά στην μπαταρία? Πιο γρήγορα απο ότι είναι οι ρομς που τρέχουν στην ram, δεν πρόκειτε να δούμε, και η ταχύτητα που έχω τώρα με την mdj η οποία τρέχει απο την SD, δεν με χαλάει καθόλου, μια χαρά είναι. Σίγουρα θα γίνει καλύτερη και η ram, οπότε...

 

θέλω να μπορώ να χρησιμοποιώ και τα 2 (3-4 στην πραγματικότητα αλλά ας πούμε 2 :) ) λειτουργικά μου

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

(Σήμερα αφιέρωσα όλη τη μέρα πάνω στο HD2, έφτασα στο σημείο που θα κάνω backup, μιας και είμαι τρελά ευχαριστημένος (για τώρα :D ) , μέχρι kαι wii remote έβαλα πάνω, και έπαιζα πριν. μιλάμε για πολύ γέλιο)

 

Θοδωρή ετοίμασε tutorials Το πρώτο post έχει καιρό να ανανεωθεί. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταφέρνω να κάνω restore προγραμματων με titanium σε όλα τα builds. Ενω διαλέγω να μου επαναφέρει τα προγραμματα (ομαδικά), μου βγαζει μηνυμα "Batch restore finished" σε ενα sec και δυστυχως το αποτελεσμα ειναι να μην εχει επαναφέρει απολυτως τιποτα...!!! (Δε μου τα επαναφέρει ούτε ενα - ενα τα προγραμματα, με αποτελεσμα να πρεπει να τα ξανακατεβασω - ξαναεγκαταστησω απο την αρχη...!!!!!!)
Δε μπορει να μην υπαρχει καποια λυση για το παραπανω.... (το εχω ξαναγραψει αλλα καμια απαντηση). Έχει συμβει σε κανεναν άλλο ή μονο εγω ήμουν ο ατυχος??? Πως θα γίνει να αποφύγω να στηνω ολα τα προγράμματα απο την αρχή? (Σκέφτομαι να σβήσω όλους τους φακέλους που εχει δημιουργήσει το Android και ειναι χυμα στην καρτα για να καθαρίσει, μηπως εμποδιζει κατι απο αυτα το Titanium, μπας και επανέλθει στην αρχική κατάσταση και κανουμε κανενα backup-restore της προκοπης...)

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω βαλει την super ram 1.5, πωσ γινεται να εχω ελληνικο πληκτρολογιο?δεν υπαχουν ελληνικα στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Έβαλα στο HD2 την MDJ4.6 και σε κάποια στιγμή μου κόλλησε. Έβγαλα την μπαταρία και ξανάνοιξα το hd στα windows. Το αποτέλεσμα δεν μου τρέχει το clrcad, ούτε το haret ούτε και οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή των windows είναι εγκατεστημένη στην sd. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι υπογεγραμμένες. Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω το hard reset;
Link to comment
Share on other sites

πωσ μπορω να συγχρονισω επαφες και ημερολογιο με το htc sync που εχω εγκατεστημενο στον υπολογιστη?εχω την darkstone SuperRAM FroYo v1.5 ???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό.

 

φιλε μου ευχαριστω παιδευτηκα λιγο αλλα το βρηκα πως λειτουργει

 

α και κατι αλλο πως βλεπουμε τα ma σε καταναλωση?με καποια εφαρμογη?

Edited by Nikos_s3
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο πως βλεπουμε τα ma σε καταναλωση?με καποια εφαρμογη?
currentWidget... ψαξε το στο market

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει να μην υπαρχει καποια λυση για το παραπανω.... (το εχω ξαναγραψει αλλα καμια απαντηση). Έχει συμβει σε κανεναν άλλο ή μονο εγω ήμουν ο ατυχος??? Πως θα γίνει να αποφύγω να στηνω ολα τα προγράμματα απο την αρχή? (Σκέφτομαι να σβήσω όλους τους φακέλους που εχει δημιουργήσει το Android και ειναι χυμα στην καρτα για να καθαρίσει, μηπως εμποδιζει κατι απο αυτα το Titanium, μπας και επανέλθει στην αρχική κατάσταση και κανουμε κανενα backup-restore της προκοπης...)

Δεν ξερω και δεν μου εχει τυχη.πριν παρεις backup πατας προβηματα και σου ζηταει να κατεβασει ενα αρχειο.μηπως δεν το κατεβασες και υπαρχει προβημα;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πωσ μπορω να συγχρονισω επαφες και ημερολογιο με το htc sync που εχω εγκατεστημενο στον υπολογιστη?εχω την darkstone SuperRAM FroYo v1.5 ???

 

Εγώ πάντως έχω περάσει επαφές και ημερολόγιο από τα Windows Mobile στο gmail και από εκεί με συγχρονισμό περνάνε πανεύκολα στο Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Έβαλα στο HD2 την MDJ4.6 και σε κάποια στιγμή μου κόλλησε. Έβγαλα την μπαταρία και ξανάνοιξα το hd στα windows. Το αποτέλεσμα δεν μου τρέχει το clrcad, ούτε το haret ούτε και οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή των windows είναι εγκατεστημένη στην sd. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι υπογεγραμμένες. Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω το hard reset;

 

Μήπως έχεις stock wm Rom και ειδικότερα την 1.66 ;

 

Edit: Γιάννη athanasso δοκίμασε στα wm να φτιάξεις ένα appointment με περιγραφή εκτός του τίτλου όμως στα ελληνικά ,συγχρόνισε, φόρτωσε Android συγχρόνισε, και έλεγξε στο gmail & Android εάν η περιγραφή διαβάζεται ή είναι στα κινέζικα...

 

Edit2: επίσης σε κάποια build ή από κάποια χρονική στιγμή και μετά κατεβάζει στο Android το calendar πλήρες από δεκέμβρη και μετά ενώ Νοέμβρη - Οκτώβρη δεν είναι όλα τα ραντεβού....;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή ετοίμασε tutorials Το πρώτο post έχει καιρό να ανανεωθεί. ;)

 

Μόλις έχω χρόνο και μου πέσει ο πυρετός (38,9), θα αρχίσω να ετοιμάζω. Μου έχουν μείνει κάτι πράγματα ακόμα που θέλω να δοκιμάσω, ώστε να δω αν το εργαλείο μπορεί να πάει ακόμα πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις έχω χρόνο και μου πέσει ο πυρετός (38,9), θα αρχίσω να ετοιμάζω. Μου έχουν μείνει κάτι πράγματα ακόμα που θέλω να δοκιμάσω, ώστε να δω αν το εργαλείο μπορεί να πάει ακόμα πιο γρήγορα

 

Σίγουρα είσαι άρρωστος ή έχεις ανεβάσει θερμοκρασία από την υπερθέρμανση του HD2;

 

Περαστικά! :O

 

Edit: Γιάννη athanasso δοκίμασε στα wm να φτιάξεις ένα appointment με περιγραφή εκτός του τίτλου όμως στα ελληνικά ,συγχρόνισε, φόρτωσε Android συγχρόνισε, και έλεγξε στο gmail & Android εάν η περιγραφή διαβάζεται ή είναι στα κινέζικα...

 

Για τεχνικούς λόγους δεν μπορώ να το δοκιμάσω τώρα αλλά επιφυλάσσομαι για το συντομότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κανείς τη νέα Super Ram με Sense να μας πεί εντυπώσεις;

Είμαι στη δουλειά τώρα και περιμένω πως και πως να γυρίσω σπίτι :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο αργή σίγουρα από τη SuperRAM_FroYo_V1.5 (αν και δεν είμαι fan των senseless builds) και φαίνεται πιο γρήγορη από την MDJ_FroYo_HD_v._4.6 που χρησιμοποιώ κυρίως (όπως ακριβώς την περίμενα δλδ καθώς τρέχει από RAM).

Από μπαταρία θα πρέπει να περιμένουμε 2-3 μέρες για να βγάλουμε συμπεράσματα, απλά θα πω ότι επειδή αγαπάμε sense (:p ), γούσταρα τρελλά που βγήκε build με sense που τρέχει από RAM!

Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

πάντως και τον darkstone δεν τον είδα και πολύ ζεστό για την προοπτική και τις επιδόσεις των sense RAM builds σε σχέση με τις no sense s ... έχουμε ομως το κόλλημα μας , έτσι ;

 

Ως αναφορά στο google sync και το χρονίζον μου πρόβλημα με τα κινέζικα ,εκτός του να μάθω κινέζικα ,υποψιάζομαι πως κάτι τρέχει μετα απο επαναφορά απο pimbackup at wm και εκεί γίνεται οτι γίνεται...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο τελείωσα το στήσιμο της sense ram.Δεν είναι πιο γρήγορη από την super ram froyo.Mπουτάρει σε ένα λεπτό.Moυ αρέσει που μπορώ να χρησιμοποιώ την αγαπημένη μου εφαρμογή καιρού και το πληκτρολόγιο της htc με τα βελάκια,καθώς είναι τα 2 πράγματα που μου λείπουν από την super ram.Tώρα χρησιμοποιεί τον kernel του hastarin με τους παλιούς drivers για την μπαταρία,ώστε να υποστηρίζεται και η extended μπαταρία.Αλλά προσωπικά με αυτόν τον kernel και την απλή μπαταρία,όταν η μπαταρία φτάνει στα 15-20% κλεινει,ενώ με τους νέους drivers μου κλείνει στο 2-3%.Oπότε μάλλον θα βάλω τον 8.6 kernel του hastarin με τους νέους drivers.
Link to comment
Share on other sites

OK σημαντική η παρατήρηση σου bbbb για τους drivers ουτως ώστε να ξέρουμε να αλλάξουμε Kernel. Όσο για την ταχύτητα νομίζω ήταν αναμενόμενο να έχουμε μικρές διαφορές αλλά προτιμώ να έχω Sense και μερικά msec καθυστέρηση παρά σκέτο android και να θέλω εφαρμογή ακόμη και για τα πιό ασήμαντα.
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα παρουσιάζει σε κανέναν εκείνη την πρασινάδα μόλις επιλέξετε 720p recording;
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια εχω την super ram οπως ειπα, πως γινεται να εχω μονιμα επιλεγμενο το 3g?στα wm γινεται αυτο αλλα δεν βρισκω αντιστοιχη επιλογη στο android απο οτι βλεπω την εναλλαγη μεταξυ 2g και 3g την κανει μονο του αλλα δεν με βολευει αυτο
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνει την αλλαγή μόνο του σημαίνει οτι έχεις ήδη ενεργοποιημένο το 3G απλά σε γυρίζει σε 2G όταν δεν βρίσκει 3G δίκτυο. Σε όλους έτσι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνει την αλλαγή μόνο του σημαίνει οτι έχεις ήδη ενεργοποιημένο το 3G απλά σε γυρίζει σε 2G όταν δεν βρίσκει 3G δίκτυο. Σε όλους έτσι γίνεται.

φιλε δεν διαφωνω σε αυτο που λες αλλα αυτο δεν δουλευει παντα στη εντελεια,μου εχει τυχει να περιμενω αρκετα λεπτα για να κανει τη αλλαγη στο 3g γιατι ειμαι σε σημεια που πιανει 3g μεταξυ 0 και 2 γραμμες,ακομα και τα nokia-symbian εχουν την επιλογη μονιμοu 3g

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω και δεν μου εχει τυχη.πριν παρεις backup πατας προβηματα και σου ζηταει να κατεβασει ενα αρχειο.μηπως δεν το κατεβασες και υπαρχει προβημα;

Το κανω παντα και κατεβαίνει και γινεται install αυτου του BusyBox, αλλα restore δεν κανει με τιποτα το Titanium... :mad:

τελωσπαντων αν δεν εχει αλλη λυση θα σβησω ολα τα υπολειματα Android στην καρτα και θα κανω απο το μηδεν εγκατασταση και Android και TitaniumBackup μηπως και καταφερω να κανω κανονικα Restore προγραμμάτων απο build σε build...

Άλλο καλο πρόγραμμα για backup - restore προγραμμάτων υπαρχει εκτος Titanium???

Edited by fpap71

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...