Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να εγκαταστησω αυτο το theme αλλα δε ξερω πως.αν μπορεις καποιος χριστιανος να με βοηθησει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728107

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί που καθυστερούν τα πράγματα. Δεν είναι της παρούσης να το αναλύσω περαιτέρω εδώ.

 

athanaso πιστεύεις ότι είμαστε κοντά στήν μόνιμη εγκατάσταση πλέον, στη nand;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:εχω στην κυρια καρτα μου την evo 1,7 και σε μια αλλη εβαλα την mdj 4.3.πηρα με το titanium backup αντιγραφο ολες της εφαρμογες και τα αρχεια συστηματος.αν κανω επαναφορα μαλλον θα εχω προβλημμα λογω evo στην μια hd στην αλλη.να επαναφερω μονο εφαρμογες;επισης καποιες εφαρμογες στην 4,3 δεν της εχω στην 1,7.θα εχω καποιο προβλημα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Επανέφερε μόνο τις εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα τους που πέρασες εσύ και θα είσαι οκ.εγώ το έκανα έτσι από την απλή revolution 1.7 στην desire hd και δεν είχα πρόβλημσ.Απλά έπρεπε να ξαναστήσω τις οθόνες με τα widget και τις συντομεύσεις τους

Με την free έκδοση του titanium σε κάθε εφαρμογή που επαναφέρεις,πρέπει να πατάς εσύ οκ για να γίνει η εγκατάσταση.Με την donated version η εγκατάσταση όλων των εφαρμογών χρήστη,γίνεται αυτόματα αφού πατήσεις run

θελω να εγκαταστησω αυτο το theme αλλα δε ξερω πως.αν μπορεις καποιος χριστιανος να με βοηθησει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728107

Σε ποιο build θέλεις να βάλεις αυτό το skin;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει αυτά που λέει ο Πάνος εκεί από μήνες ,αλλά εγώ μιλάω για calendar-σημειώσεις όχι για τις επαφές που έχω κάνει τα αντίστοιχα .

δεν εχω κανει κατι τετοιο τωρα που το ειδα καλυτερα τι ενοεις, και δεν μπορω να σου πω κατι γι αυτο.εγω απλα εχω κανει αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3099849#post3099849 και δεν πειραζω τιποτα

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παίδες

εχω περασει και εγω mdj hd 4,3

και ενώ αρχικά μου εμφάνιζε το "SIM toolkit" μετά που έβαλα ενα ανταπτορα για 2 sim ξαφνικα εξαφανιστικε. ξαναπερασα το build απο την αρχη μηπως και το επαναφερει αλλα τιποτα. εχει κανεις καμια λύση????

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι γ...τι μου!!!! Που την βρήκες αυτή την έκδοση, σε παρακαλώ ????

H mdjaey desire hd 4.0 είναι.Τώρα τελείωσα το στήσιμο της 4.3.Είναι πολύ πιο γρήγορη από την 4.0.

Link to comment
Share on other sites

Επανέφερε μόνο τις εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα τους που πέρασες εσύ και θα είσαι οκ.εγώ το έκανα έτσι από την απλή revolution 1.7 στην desire hd και δεν είχα πρόβλημσ.Απλά έπρεπε να ξαναστήσω τις οθόνες με τα widget και τις συντομεύσεις τους

Με την free έκδοση του titanium σε κάθε εφαρμογή που επαναφέρεις,πρέπει να πατάς εσύ οκ για να γίνει η εγκατάσταση.Με την donated version η εγκατάσταση όλων των εφαρμογών χρήστη,γίνεται αυτόματα αφού πατήσεις run

 

Σε ποιο build θέλεις να βάλεις αυτό το skin;

 

σ αυτη φιλε μου

MDJ FroYo HD v.4.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..!Είμαι καινούριος στην χρηση του Android και έχω μιά απορία: Υπάρχει τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα που να μπορείς να μεταφέρεις επαφές, μυνήματα, call logs απο τα windows mobile που τρέχουμε απ' ευθείας στο λειτουργικό Android?

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας..

Link to comment
Share on other sites

κάνε τον κόπο να διαβάσεις όχι πολύ 2-3 σελίδες πίσω , εν ολίγοις : google sync & sprite migrate

ψάξε και ρώτα πιο ειδικά

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..!Είμαι καινούριος στην χρηση του Android και έχω μιά απορία: Υπάρχει τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα που να μπορείς να μεταφέρεις επαφές, μυνήματα, call logs απο τα windows mobile που τρέχουμε απ' ευθείας στο λειτουργικό Android?

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας..

 

αν τις εχεις αποθηκευμένες στο outlook κατέβασε το HTC Sync v3.0

Link to comment
Share on other sites

Δες στο σχετικό thread και αποφάσισε... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Μιας και ίδιες είναι αλλά διαφοροποιούνται ως προς την εμφάνιση.

 

Προτείνω την Omega XT v20 Με Co0kie's Home Tab v2.0 final με radio 2.15.

 

Τελευταία (ελπίζω) ερώτηση. Η Omega XT v20 Με Co0kie's Home Tab v2.0 final είναι συμβατή με την συσκευή μου? Το HTC HD2 που έχει είναι Αγγλικό.. (ΕU)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελευταία (ελπίζω) ερώτηση. Η Omega XT v20 Με Co0kie's Home Tab v2.0 final είναι συμβατή με την συσκευή μου? Το HTC HD2 που έχει είναι Αγγλικό.. (ΕU)

 

Με όλα τα HD2 είναι.

 

Για Android ποιά λέτε? Toυ Dan13l ?

 

Ρίξε μια ματιά πιο πίσω... mdeejay 4.3.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.. γιατι δε φορτώνουν σε μενα οι rom?!?!

δοκίμασα και την 4.3 και τίποτα δε κάνει.. κολλάει πάρα πολύ ώρα στη μαύρη οθόνη (αυτή την φορά) με τα πράσινα γράμματα htc..

 

έριξα το data.img μέσα στο φάκελο που είχα την Revolution 1.7 η οποία δούλευε κανονικά αλλά τίποτα. Το ίδιο έκανα και με την 4.2 και τίποτα παλι.. εκεί είχα άσπρη οθόνη με πράσινα γράμματα htc

 

edit.. τωρα δεν ανοιγει ούτε η 1.7....

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Κάνε ένα φορματ στην κάρτα και δοκίμασε πάλι

 

Προτείνω να κάνει το format από το κινητό και όχι από τον υπολογιστή.

 

Πρέπει να κατεβάσεις εκεί που λέει download v. 4.3. Tο data ουσιαστικά κάνει allocate του χώρου σε 512 ή 1024. Αν θές χώρο 1GB κατεβάζεις αυτό, και το βάζεις στο φάκελο android. Αν μετά βγάλει νέα ρομ π.χ. 4.4 κατεβάζεις την 4.4 και κρατάς το data που έχεις.

 

 

 

έκανα όλα τα παραπάνω.. κράτησα την 1.7 η οποία λειτουργούσε μέχρι πρόσφατα και διέγραψα με format από τα Windows Mobile την κάρτα του κινητού. Στην συνέχεια ξαναπέρασα την Rev 1.7 μέσα στο κινητό και κατέβασα την 4.3 (και την rom και το data αρχείο).

 

*Έκανα επανεκκίνηση, ξεκίνησα με την 4.3 .. περίμενα μισή ώρα με την άσπρη οθόνη και τα πράσινα HTC γράμματα άλλα τίποτα... (πρώτη φορά που πάω να την ξεκινήσω)

 

*Έκανα επανεκκίνηση, ξεκίνησα με την 1.7 .. περίμενα μισή ώρα με την μαύρη οθόνη και τα πράσινα HTC γράμματα αλλά τίποτα και εδώ!!! (αυτή που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα..)

 

 

Τι να κάνω!?!?!?!

 

:( :( :( :( :(

είμαι σε απόγνωση, θέλω Android στη συσκευή επειγόντως!!!

Link to comment
Share on other sites

σ αυτη φιλε μου

MDJ FroYo HD v.4.3

Δεν είναι συμβατό.Ειναι για το απλό sense του desire και δε κάνει για το sense του desire hd.Πάλι όμως δεν ήταν βέβαιο ότι ο τρόπος που σκέφτηκα θα δούλευε αλλά αφού σου άρεσε ίσως άξιζε να το δοκιμάσεις αν δουλεύει σε απλή sense rom

Τώρα αν θες κάτι σε carbon look βάλε άλλο build όπως αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=839410

Link to comment
Share on other sites

έκανα όλα τα παραπάνω.. κράτησα την 1.7 η οποία λειτουργούσε μέχρι πρόσφατα και διέγραψα με format από τα Windows Mobile την κάρτα του κινητού. Στην συνέχεια ξαναπέρασα την Rev 1.7 μέσα στο κινητό και κατέβασα την 4.3 (και την rom και το data αρχείο).

 

*Έκανα επανεκκίνηση, ξεκίνησα με την 4.3 .. περίμενα μισή ώρα με την άσπρη οθόνη και τα πράσινα HTC γράμματα άλλα τίποτα... (πρώτη φορά που πάω να την ξεκινήσω)

 

*Έκανα επανεκκίνηση, ξεκίνησα με την 1.7 .. περίμενα μισή ώρα με την μαύρη οθόνη και τα πράσινα HTC γράμματα αλλά τίποτα και εδώ!!! (αυτή που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα..)

 

 

Τι να κάνω!?!?!?!

 

:( :( :( :( :(

είμαι σε απόγνωση, θέλω Android στη συσκευή επειγόντως!!!

Mήπως αλλαξες ρομ ή ράδιο στα windows ή έκανες τίποτε αλλαγές στo φάκελο android και στο startup.txt;

Οποιος θέλει στην 4.3 ποσοστό μπαταρίας και έγχρωμα εικονίδια στην επάνω μπάρα ας κοιτάξει εδώ

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στα Windows.

 

τα startup τα πείραξα αλλά τα είχα φτιάξει έτσι ώστε να λειτουργούν όλα κανονικά.. Άντε πες οτι έκανα λάθος και τα κατάστρεψα, η 4.3 που μόλις πέρασα και δε πήραξα τίποτα.. !!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στα Windows.

 

τα startup τα πείραξα αλλά τα είχα φτιάξει έτσι ώστε να λειτουργούν όλα κανονικά.. Άντε πες οτι έκανα λάθος και τα κατάστρεψα, η 4.3 που μόλις πέρασα και δε πήραξα τίποτα.. !!

 

μην χρησιμοποιείς δικό σου παλιότερο data...

ανέβασε το startup σου

κανένα build δεν σου έχει ξανατρέξει ποτέ ;

 

δεν πιστεύω να υπάρχει κανένα ορφανό , περιπλανώμενο haret στο root της κάρτα σου και να προσπαθείς από ebl

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

κατα αρχας παιδια συγνωμη αν επρεπε να το κανω post καπου αλλου εψαξα αλλα δεν βρηκα.

 

εκανα προσφατα αναβαθμιση με την official rom απο το http://www.htc.com και αντιμετωπιζω το εξης, στα μηνυματα στα ελληνικα μολις παει να αλλαξει σειρα αφηνει 5 κενα βαζει 2 φορες το ιδιο γραμμα και γενικοτερα δυσλειτουργει. ξερουμε κατι?

 

ευχαριστω εκ τον προταιρων

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο..Αν ξεκινήσω να δουλεύω αποκλειστικά το Android, υπάρχει τρόπος τα καινούρια μηνύματα και τις καινούριεες επαφές που τυχόν θα περάσω μέσω Android να τα επαναφέρω στo Windows Mobile αν αποφασίσω να ξαναγυρίσω σε αυτά? Kαι αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα με ποιο πρόγραμμα γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

thanosbkl κάνε ένα hard reset στη συσκευή σου μετά την αναβάθμιση

 

georgesk εγω αποθηκευώ τις επαφές μου στο Outlook και τις διαχειρίζομαι με το Active Sync για τα Windows Mobile και με το HTC Sync για το Android. Αν θες όμως δε χρησιμοποιείς outlook και θες να αποθηκεύεις και τα μυνήματα τότε κάποιο πρόγραμμα back up, όπως το Sprite BackUp ;)

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

stormer δε νομίζω να θέλουν format τα Windows.. γιατι? Αφού δε παρεμβάλουν αυτά (ή νομίζω λάθος?)

 

mimo το Startup.txt είναι αυτό

 

#MDJ FroYo HD v. 4.3 @ MDJ S7.5HD

set mtype 2524

set ramaddr 0x11800000

set ramsize 0x1e400000

set KERNEL zImage

set initrd initrd.gz

set initrd_offset 0x00a00000

set cmdline "nand_boot=0"

boot

 

Στα Windows Mobile έχω εγκατεστημένα το Ecxeller Android Loader αλλά δε τα ξεκινάω από εκεί. Τρέχω από το Resco Explorer τρέχω το CLRCAD και μετά το HARET στην κάθε έκδοση και περιμένω να ξεκινήσει αλλά μου βγάζει μου κολλάει..

 

Δε νομίζω να παίζει κανένα τέτοιο αρχείο που αναφέρεις γιατί η κάρτα προέρχεται από format και μόλις πέρασα τις δύο rom μέσα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...