Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα , gps δεν δουλευει. Μην βιαζεστε ωρε ζαγαρια, εχουμε δρομο ακομα...

 

Sent from my lunchbox using Tapatalk

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακομα , gps δεν δουλευει. Μην βιαζεστε ωρε ζαγαρια, εχουμε δρομο ακομα...

 

Sent from my lunchbox using Tapatalk

 

ζαγαρι γειτονα κατα λαθος με βοηθησες.εκλεψα την froyo μου προτεινες πιο πανω σε ενα αλλο φιλο και σε συνδυασμο με την energy μου δουλευει καλυτερα απο καθε αλλη!:lol::lol:ευχαριστω αντε και η ασα Α εθνικη:D

ρε πολυ καλος browser ο dolphin HD!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα , gps δεν δουλευει. Μην βιαζεστε ωρε ζαγαρια, εχουμε δρομο ακομα...

 

Sent from my lunchbox using Tapatalk

 

πες τα Φιλιππε :lol:

 

ζαγαρι γειτονα κατα λαθος με βοηθησες.εκλεψα την froyo μου προτεινες πιο πανω σε ενα αλλο φιλο και σε συνδυασμο με την energy μου δουλευει καλυτερα απο καθε αλλη!:lol::lol:ευχαριστω αντε και η ασα Α εθνικη ρε πολυ καλος browser ο dolphin HD!!!!

 

εσυ θα τιμωρηθεις παραδειγματικα για αυτο :p

 

την καλημερα μου σε ολους:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!!!

 

Βλέπω, με το θέμα του Android ξαναζωντανεύει το HD2... :lol:

Θα έχουμε υλικό για πολύ καιρό ακόμα! :D

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!!!

 

Βλέπω, με το θέμα του Android ξαναζωντανεύει το HD2... :lol:

Θα έχουμε υλικό για πολύ καιρό ακόμα! :D

Kαλημερα και απο μενα....:)

Ετσι οπως τα λες ειναι Γιωργο, ειδες ολοι οι καλοι ξανα μανα μαζι μας!:)

Α και μια και μιλαμε για Android νεα εκδοση απο τον Darkstone froyo (η 1η) χωρις sense....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=735532

 

και το απευθειας LINk για να μην ψαχνετε παλιοπρατινες μου!!! χςχχχαχαχαχ

 

http://www28.megaupload.com/files/35...HD2Froyo_v1.7z

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κωστα δοκιμασα μια κληση και ενω με ακουγαν κανονικα, εγω ακουγα την γνωστη φωνη του...ρομποτ !!!!

οποτε κατι παιζει με τις ρομ του Γιαννη και καλο ειναι να το αναφερουμε και στο φορουμ μας για να το κοιταξει.

 

Αντωνη θα ηθελα να δοκιμασεις αν εχεις χρονο με την Omega v4.1 (απλή) και οχι την Omega XT και να με ενημερώσεις αν εχει τον ηχο του ρομποτ??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη πιστευω οτι εντος τους ετουσ θα το δουμε και αυτο. Αν συνεχισουν οπως πανε ΣΙΓΟΥΡΑ ;)

 

Το touch των τελευταιων android rom (στο hd2 παντα) βλεπω να γραφεται απο πολλους οτι ειναι τελειο κλπ. Ε, λοιπον, δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα μιας καλης android συσκευης.

Αυτο ισχυει και για πολλες αλλες παραμετρους.

Ακομα και να φτιαξουν ηχο κλπ bugs, πολυ δυσκολα θα δουμε σοβαρη αυτονομια και touch-scrolling.

Θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ειναι πολυ καλη προσπαθεια... αν και το responce δεν ειναι τοσο καλο στην οθονη και αν κολλαει και λιγο στο lockscreen.! κατα τα αλλα καλη αρχη! Ελπιζω καποτε να φορεσει και κανονικα τα linux μας! Πιστευω οτι αν λειτουργησει κανονικα το android θα αναβαθμιστει ΠΟΛΥ το HD2 μας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο δεύτερο post προστέθηκε ελληνικό πληκτρολόγιο. Τα credits στους χρήστες narta και τον zaharaki που το έχουν testάρει. Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,αποσυμπιεζουμε την 2,2 τον φακελο Android τονν περναμε στην καρτα μνημης μας και αντικαθυστουμε τα δυο αρχεια..Τρεχουμε το exe και αρχιζει και φορτωνει αλλα μετα απο κανενα 3λεπτο και δεν μπαινει σε android.Κανω κατι λαθος;;Θελει κανεναν αλλο φακελο;;Περισσοτερο χρονο;;Αν πεταξω τα αχεια χυμα μπουταρει αλλα μετα απο λιγο κολλαει πολλες φορες ασε που διμιουργει ενα καρο φακελους μεσα στην καρτα και γινεται χαμος.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και το νέα έκδοση του froyo και ξαναγύρισα στο desire v5.για μένα σημαντικό είναι να μείνει το dual boot. Tι καλυτερο από το να έχεις 2 διαφορετικά λειτουργικά με τα υπέρ και τα κατά του καθενός στη συσκευασία του ενός;

Sent from my HTC Leo

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και το νέα έκδοση του froyo και ξαναγύρισα στο desire v5.για μένα σημαντικό είναι να μείνει το dual boot. Tι καλυτερο από το να έχεις 2 διαφορετικά λειτουργικά με τα υπέρ και τα κατά του καθενός στη συσκευασία του ενός;

Sent from my HTC Leo

φιλε εχει μεγαλη διαφορα η desire v5 απο την froyo ?

χθες δοκιμασα αυτη (dan1j3l's Froyo V1 build) και ψιλο-απογοητευτικα.

εψαχνα τα παντα και δεν εβρισκα τιποτα :lol:

 

οταν λες dual boot εννοεις οτι φορτωνεις κανονικα τα windows mobile Και μετα τρεχεις το android, σωστα ?

ετσι εκανα εγω χθες. υπαρχει τροπος να διαλεγεις λειτουργικο πριν καν μπει στα windows mobile ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχει μεγαλη διαφορα η desire v5 απο την froyo ?

χθες δοκιμασα αυτη (dan1j3l's Froyo V1 build) και ψιλο-απογοητευτικα.

εψαχνα τα παντα και δεν εβρισκα τιποτα :lol:

 

οταν λες dual boot εννοεις οτι φορτωνεις κανονικα τα windows mobile Και μετα τρεχεις το android, σωστα ?

ετσι εκανα εγω χθες. υπαρχει τροπος να διαλεγεις λειτουργικο πριν καν μπει στα windows mobile ?

 

αυτην πρεπει να λεει Αντωνη

 

http://gamesquare.co.uk/desire.html

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή εννοώ.Και εκκίνηση με το jmz android dual boot που θα βρεις λινκ στο πρώτο ποστ που λίγο πριν μπει στα wm,βγαίνει ένα μενού για android ή windows.Και σε συνδυασμό με την miri 6.5 v17 δουλεύουν σωστά οι κλήσεις και μηνύματα και έτσι το hd2 είναι και τηλέφωνο για όση ώρα παίζω με το android.Προσωπικά θα την αλλάξω όταν θα δουλέψει το gps.Κατέβασα και κάποιες εφαρμογές από το market και γενικά για να περνάς την ώρα σου είναι μια χαρά.Το touch του δεν είναι τόσο καλό όσο του froyo και κάπου-κάπου τρώει κάποια παγώματα η οθόνη,αλλά οκ για αλλαγή καλή είναι.Οπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ,βλέποντας τον dolphin hd browser απλά απογοητεύτηκα ακόμη πιο πολύ από τον opera.Μόνο γιαυτό το λόγο(που είναι το μόνο που δεν έχω αυτή την στιγμή στα wm),προσωπικά δε θα αγόραζα συσκευή με android.Αλλωστε κάποια στιγμή θα βγει και desire2 και hd3 κτλ και τότε το ξαναβλέπουμε το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Ακομα παιδια τρέχετε ενα λειτουργικο απο microSD. Με hardware που δεν υποστηρίζεται επίσημα. Οτι εχει γινει μεχρι τωρα ειναι δουλεια μιας χουφτας (αντε 2) ανθρώπων που εχουν μεράκι να πειράζουν πράγματα.

 

Εχουμε δρόμο μπροστά μας. Ακομα εχουμε κλειδωμένη την εσωτερικη μνηνη (btw δεν γινεται χρηση 576mb που εχει η συσκευη, αν και οπως διαβασα ειναι θεμα χρόνου το remapping) και μη πληρες λειτουργικο. Σε 1 μηνα καταφέραν αν μας δώσουν ενα usable μεν, οχι ομως για καθε μερα λειτουργικο. ΥΠΟΜΟΝΗ.

Εδω ειμαστε. Σαν αρρωστάκια θα δοκιμαζουμε που και που ενα 2ο λειτουργικο στην συσκευη μας τα βραδια που δεν θα εχουμε αναγκη την αψογη λειτουργια της συσκευης. Και μπορει, ποιος ξερει, να ερθει και 3ο OS (λεγε με Windows Phone 7 - o Da_G νομιζω παράγγειλε ηδη το JTAG και θα αρχισει τις δοκιμες). Την στιγμη που ολοι οι αλλοι εχουν 1 λειτουργικο και μερικες φορες :cool: πετσοκομένο...

 

 

ζαγαρι γειτονα κατα λαθος με βοηθησες.εκλεψα την froyo μου προτεινες πιο πανω σε ενα αλλο φιλο και σε συνδυασμο με την energy μου δουλευει καλυτερα απο καθε αλλη!:lol::lol:ευχαριστω αντε και η ασα Α εθνικη:D

ρε πολυ καλος browser ο dolphin HD!!!!

 

Τυρι εισαι ωρε για Λαμιωτης (αυτο η πατριδα του Αχιλλέα με μπερδέυει για ηταν στην αρχαια Φθια, ΑΔΚΛ); Εγω αλλαξα και πετάξα πανω την FroYo του Darkstone (ελαφρως πιο γρήγορη) και επίσης εχουμε σημαντικο θεμα οτ το Titanium Backup δουλευει ανευ προβλήματος και στις rom που ειναι σε microSD συνεπως εχει να παισει τρελο βαλε βγαλε απο δοκιμές :p

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακομα παιδια τρέχετε ενα λειτουργικο απο microSD. Με hardware που δεν υποστηρίζεται επίσημα. Οτι εχει γινει μεχρι τωρα ειναι δουλεια μιας χουφτας (αντε 2) ανθρώπων που εχουν μεράκι να πειράζουν πράγματα.

 

Εχουμε δρόμο μπροστά μας. Ακομα εχουμε κλειδωμένη την εσωτερικη μνηνη (btw δεν γινεται χρηση 576mb που εχει η συσκευη, αν και οπως διαβασα ειναι θεμα χρόνου το remapping) και μη πληρες λειτουργικο. Σε 1 μηνα καταφέραν αν μας δώσουν ενα usable μεν, οχι ομως για καθε μερα λειτουργικο. ΥΠΟΜΟΝΗ.

Εδω ειμαστε. Σαν αρρωστάκια θα δοκιμαζουμε που και που ενα 2ο λειτουργικο στην συσκευη μας τα βραδια που δεν θα εχουμε αναγκη την αψογη λειτουργια της συσκευης. Και μπορει, ποιος ξερει, να ερθει και 3ο OS (λεγε με Windows Phone 7 - o Da_G νομιζω παράγγειλε ηδη το JTAG και θα αρχισει τις δοκιμες). Την στιγμη που ολοι οι αλλοι εχουν 1 λειτουργικο και μερικες φορες :cool: πετσοκομένο...

 

 

 

 

Τυρι εισαι ωρε για Λαμιωτης (αυτο η πατριδα του Αχιλλέα με μπερδέυει για ηταν στην αρχαια Φθια, ΑΔΚΛ); Εγω αλλαξα και πετάξα πανω την FroYo του Darkstone (ελαφρως πιο γρήγορη) και επίσης εχουμε σημαντικο θεμα οτ το Titanium Backup δουλευει ανευ προβλήματος και στις rom που ειναι σε microSD συνεπως εχει να παισει τρελο βαλε βγαλε απο δοκιμές :p

 

ρε συ η ασα με ποιον επαιζε παλια?με την αχιλλαρα φαρσαλων επαιζε(οταν ειχαμε ομαδα)επρεπε να γραψω πατριδα του χαλβα:lol:.το Titanium Backup ειναι για ανταλλαγη αρχειων με το λαπτοπ αν καταλαβα καλα?και εψαχνα πως γινεται!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ η ασα με ποιον επαιζε παλια?με την αχιλλαρα φαρσαλων επαιζε(οταν ειχαμε ομαδα)επρεπε να γραψω πατριδα του χαλβα:lol:.το Titanium Backup ειναι για ανταλλαγη αρχειων με το λαπτοπ αν καταλαβα καλα?και εψαχνα πως γινεται!

 

Ρε χαλβα - χωρις παρεξηγηση :p (πλακα πλακα εχω καιρο να φαω, θα παρω κανα κιλο να σκασω :p με μυγδαλα ε;!)

 

 

Ον τοπικ

 

Το Titanium ειναι κατι σαν το αναλογο SBP BackUp με το καλο ομως λογο ενιαιας δομης αρχείων να μπορεις να παρεις backup απο απλη FroYo και να την χωσεις σε Sense. Για ανταλλαγη αρχείων, τραβας το dashboard προς τα κατω και πατας connect to pc to copy files (or something along that way). αν και επι του παρότνος, καλυτερα φτιαξε ενα dropbox κατεβασε την εφαρμογη απο το market και κανε ανταλαγη ετσι γιατι η SD ειναι ουσιαστικα φακελος στην κανονικη SD (και ψαξε ψαξε δεν θα την βρείς)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε χαλβα - χωρις παρεξηγηση :p (πλακα πλακα εχω καιρο να φαω, θα παρω κανα κιλο να σκασω :p με μυγδαλα ε;!)

 

 

Ον τοπικ

 

Το Titanium ειναι κατι σαν το αναλογο SBP BackUp με το καλο ομως λογο ενιαιας δομης αρχείων να μπορεις να παρεις backup απο απλη FroYo και να την χωσεις σε Sense. Για ανταλλαγη αρχείων, τραβας το dashboard προς τα κατω και πατας connect to pc to copy files (or something along that way). αν και επι του παρότνος, καλυτερα φτιαξε ενα dropbox κατεβασε την εφαρμογη απο το market και κανε ανταλαγη ετσι γιατι η SD ειναι ουσιαστικα φακελος στην κανονικη SD (και ψαξε ψαξε δεν θα την βρείς)

 

ειχα λογαριασμο dropbox το κατεβασα και με βολεψε.ευχαριστω και παλι.ειμαι απο wm οποτε εδω υπαρχει μια δυσκολια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οντως τρεχω μεσα παο την καρτα μνημης την τεσταρισμενη εκδοση 2.1 που βρηκα απο το xda και λειτουργει μια χαρα με το μοναδικο μειονεκτημα οτι τρωει πολυ μπαταρια ακομα και οταν κλεισω εφαρμογες, το καλο ειναι οτι μορω να κατεβασω εφαρμογες και να τις δοκιμασω. Απο εκει και περα αν εχουμε dual boot συστημα θα δουλευει καλυτερα ή απλα να περιμενουμε μια stable έκδοση? Aπο εκει και περα για το θεμα της μπαταριας εχετε ασχοληθει?
Link to comment
Share on other sites

βαλε το τελευταιο zImage (25/7) και αλλαξε στα settings τον φωτισμο της οθόνης σε manual. Η μπαταρια εμενα μου πέφτει σε idle κατασταση με μονο το τηλ σε λειτουργια (WiFi/Data off) 1% καθε 1 ωρα το οποιο ειναι αριστο.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτακτο παραρτημα

 

Φιλιππε δώσε λινκς!

Είμαι στον δρομο και εχω φορτωμένη την desire .είναι απλα γ@μ@τη!

 

Κοίτα να δεις που θα παρω κανα Droid για παιχνιδι....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αρκετοι ειμαστε νεοπες στα droid θελω να παρακαλεσω οποιον γνωριζει να μας κανει εναν οδηγο για τις εφαρμογες εκτος market (που κατεβαινουν-εγκατασταση πολυ ευκολα) πχ οπως το Ελληνικο πληκτρολογιο της 1ης σελιδας για το πως τα εγκαθιστουμε...

ΔΛΔ το κατεβαζουμε, unzip, και μετα τα 2 αρχεια που εχει μεσα που τα παμε? και τι κανουμε μετα?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλιππε δώσε λινκς!

Είμαι στον δρομο και εχω φορτωμένη την desire .είναι απλα γ@μ@τη!

 

Κοίτα να δεις που θα παρω κανα Droid για παιχνιδι....

 

Ηταν ενα twit απο το hd2_android. Απ' οτι ειδα, ακομα ο κωδικας ειναι "βρωμικος" και θελει συμάζεμα, αλλα λογικα συντομα θα δουλευει πληρως (τωρα εχουμε μονο triangulation).

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αρκετοι ειμαστε νεοπες στα droid θελω να παρακαλεσω οποιον γνωριζει να μας κανει εναν οδηγο για τις εφαρμογες εκτος market (που κατεβαινουν-εγκατασταση πολυ ευκολα) πχ οπως το Ελληνικο πληκτρολογιο της 1ης σελιδας για το πως τα εγκαθιστουμε...

ΔΛΔ το κατεβαζουμε, unzip, και μετα τα 2 αρχεια που εχει μεσα που τα παμε? και τι κανουμε μετα?

 

Ολες οι εφαρμογές εκτος market και γενικα οτι κατέβει στο κινητο αποθηκεύεται στο /sdcard/download

 

Απο εκει με τον astro file manager (υπάρχει στο market) είτε πατας πανω του, αν ειναι apk και σε παει κατευθειαν στο app manager για να κανεις εγκατάσταση, ειτε, αν ειναι συμπιεσμένο κανεις extract και μετα ακολουθεις την προηγούμενη διαδικασια με το apk που εχει γινει αποσυμπίεση.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...