Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως είναι αξιοσημείωτο το γεγονός η αλλαγή στάσης της HTC σε σχέση με τα τελευταία μοντέλλα της. δηλαδή ενώ πρίν τα διάθεταν πρώτα στα μεγάλα online καταστήματα σε μεγάλες ποσότητες και μετά στα καταστήματα τώρα φαίνεται να ισχύει το δεύτερο με αποτέλεσμα να το βρίσκει κανείς ευκολότερα στα καταστήματα του εξωτερικού παρά στο διαδίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιμούλα σου είπαν; ;)

 

Oxi αλλα μεχρι 600 θα παιξει πιστευω.

 

Δεν υπαρχει καμια περίπτωση να πανε σε ενα καταστημα 500 κομμάτια. Οποτε αυτο που ειδες ειναι η παραγγελια του καταστηματος (η κεντρικη θα τους στηλει οσα τους αναλογουν οσα και να ζητησουν). 'Η η παραγγελια της κενρικης απο την HTC.

 

Οσο για τα ραφια, κατα 90% τη δευτερη εβδομαδα του νοεμβριου.

 

το ξερω ειναι για ολα τα καταστηματα του πλαισιου.

Edited by Nikos_s3
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει παντου ετσι απο περιεργεια μονο το handtech εχει δωσει καποια κομματια kai to expansys ετσι λεει αλλα εχω μια επιφυλαξη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει παραγγείλει το Πλαίσιο 500 κομμάτια δεν ξέρουν τι τους γίνεται οι υπάλληλοι της εταιρίας. Πήρα τηλέφωνο στις πληροφορίες (του Πλαισίου) και μου είπαν ότι το συγκεκριμένο μοντέλο θα είναι διαθέσιμο από τέλη Νοεμβρίου - είμαι συνδρομητής της Vodafone με επιδότηση και μπορώ να αγοράσω την συσκευή με επιδότηση από το συγκεκριμένο κατάστημα. Το καλό είναι ότι με πληροφόρησαν ότι η τιμή της συσκευής εάν μένεις σε παραμεθώριο (διαμένω στη Χίο) μειώνεται δεδομένου ότι ισχύει ΦΠΑ 16% (σκεφτείτε το και αυτό εάν έχετε κάποιον γνωστό).
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει παραγγείλει το Πλαίσιο 500 κομμάτια δεν ξέρουν τι τους γίνεται οι υπάλληλοι της εταιρίας. Πήρα τηλέφωνο στις πληροφορίες (του Πλαισίου) και μου είπαν ότι το συγκεκριμένο μοντέλο θα είναι διαθέσιμο από τέλη Νοεμβρίου - είμαι συνδρομητής της Vodafone με επιδότηση και μπορώ να αγοράσω την συσκευή με επιδότηση από το συγκεκριμένο κατάστημα. Το καλό είναι ότι με πληροφόρησαν ότι η τιμή της συσκευής εάν μένεις σε παραμεθώριο (διαμένω στη Χίο) μειώνεται δεδομένου ότι ισχύει ΦΠΑ 16% (σκεφτείτε το και αυτό εάν έχετε κάποιον γνωστό).

μαζι μαλλον θα μειωθει και η επιδοτηση ομως.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει παραγγείλει το Πλαίσιο 500 κομμάτια δεν ξέρουν τι τους γίνεται οι υπάλληλοι της εταιρίας. Πήρα τηλέφωνο στις πληροφορίες (του Πλαισίου) και μου είπαν ότι το συγκεκριμένο μοντέλο θα είναι διαθέσιμο από τέλη Νοεμβρίου - είμαι συνδρομητής της Vodafone με επιδότηση και μπορώ να αγοράσω την συσκευή με επιδότηση από το συγκεκριμένο κατάστημα. Το καλό είναι ότι με πληροφόρησαν ότι η τιμή της συσκευής εάν μένεις σε παραμεθώριο (διαμένω στη Χίο) μειώνεται δεδομένου ότι ισχύει ΦΠΑ 16% (σκεφτείτε το και αυτό εάν έχετε κάποιον γνωστό).

 

εγω λεω τι ειδα με τα ματια μου.ημερομηνια κ ποσοτητα.1000%

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν ανέβει και η ανάλυση της οθόνης (αυτό πρέπει να το υποστηρίξει το android) τότε δε θα δούμε και τόσο μεγάλη διαφορά!!!!!
Link to comment
Share on other sites

μαζι μαλλον θα μειωθει και η επιδοτηση ομως.

 

η επιδότηση γιατί να μειωθεί;;;;τα λεφτά που έχεις κερδίσει απο την χρήση του συμβολαίου σου δεν αλλάζουν ανάλογα με την πόλη που βρίσκεσαι!!

Δεν νομίζω οτι ισχύει!είναι σαν να μου λές το κινητό έχει στο πλαίσιο πχ 600 ευρώ και στα multirama 550!! τότε αν το πάρεις από το δεύτερο με επιδότηση θα σου μειώσουν την επιδότηση!!

Link to comment
Share on other sites

η επιδότηση γιατί να μειωθεί;;;;τα λεφτά που έχεις κερδίσει απο την χρήση του συμβολαίου σου δεν αλλάζουν ανάλογα με την πόλη που βρίσκεσαι!!

Δεν νομίζω οτι ισχύει!είναι σαν να μου λές το κινητό έχει στο πλαίσιο πχ 600 ευρώ και στα multirama 550!! τότε αν το πάρεις από το δεύτερο με επιδότηση θα σου μειώσουν την επιδότηση!!

η επιδοτηση εχει μεσα και ΦΠΑ, αν παρεις το κινητο με μειωμενο ΦΠΑ, θα παρεις και την επιδοτηση με μειωμενο ΦΠΑ.

 

ειμαστε ot ομως :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μην γράψεις τα θετικά; Μόνο τα αρνητικά θέλουμε για να μην ζηλέψουμε!

Αν και απ ότι κατάλαβα από τις 14 σελίδες review που διάβασα... καλό κινητό, καλύτερο από τα προηγούμενο, αλλά λίγο απογοητευτική η μπαταρία του, η οθόνη του (συγκριτικά με galaxy S χάνει πολύ..).. εε αυτά!

 

Άρα κακή μπαταρία, κακή οθόνη και κάποιο πρόβλημα με τα βίντεο... που λογικά θα φτιαχτεί με κάποιο update. Κάποια κολλάνε, και γενικά το video library/gallery είναι δυσλειτουργικό και αργό.

Παίζω μαζί του απο της 2 το μεσημέρι, η μπαταρία αυτή την στιγμή ειναι στο 60%, σταμάτησα μόνο μια ώρα. Πολύ καλά θα έλεγα, μόνιμα σε ασύρματο, βάζω βγάζω εφαρμογές δεν θέλει να λαγκαρει για κανένα λόγο :).

Το καπάκι της σιμ δεν μου κλείνει καλά, αφήνει κενό μην φανταστείτε πολύ, εμένα προσώπικα δεν με ενοχλεί. Δεν είμαι ψείρας.

Η κάμερα προεξέχει και ακουμπάει κάτω αν το τοποθετήσετε σε επίπεδη επιφάνεια, αλλά προστατεύτε απο ένα δαχτυλίδι.

Αυτό που με ενοχλεί είναι οτι τα γράμματα και τα εικονίδια είναι μεγάλα, παλαιότερα είχα HD2 οπότε δεν έρχομαι πρώτη φορά σε επάφη με μεγάλη οθόνη, σε αυτό φταίει το λογισμικό, δεν κάνει καλό scaling, κατα την γνώμη μου πάντα.

Η οθόνη του ειναι καλύτερη απο του HD2 πάντως.

 

@christou Πιστεψέ με δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την πληκτρολόγηση.

 

video, camera δεν δοκίμασα μιας και δεν με απασχολούν.

Συμπέρασμα για μένα, είναι ότι πιο γρηγορότερο έχω πιάσει στα χέρια μου, ειναι απίστευτη η απόκριση σε οτιδήποτε, το desire είναι πολύ αργό μπροστά του.

To HTC Hub δεν έχει ακόμα την χώρα μας.Δεν βρήκε την τοποθεσία μου αλλά δεν το έψαξα πολύ.

 

Αυτά για την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει φίλε πολύ πιο αργό δεν είναι..Έτυχε να παίξω σήμερα με ένα HD και σε σύγκριση με το δικό μου ήταν μεν πιο γρήγορο αλλα όχι και με τεράστια διαφορά...

Πάντως αυτό που ζήλεψα πραγματικά είναι η μπαταρία του..Στο Desire, με την ίδια χρήση που έκανα σήμερα στο HD, μέσα σε λίγα λεπτά θα είχε πέσει αισθητά η στάθμη ενώ το HD συνέχιζε ακάθεκτο :eek:

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι της σιμ δεν μου κλείνει καλά, αφήνει κενό μην φανταστείτε πολύ, εμένα προσώπικα δεν με ενοχλεί. Δεν είμαι ψείρας.

 

Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις σου... :)

 

Μήπως μπορείς να τραβήξεις μια φωτό να δούμε τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις σου... :)

 

Μήπως μπορείς να τραβήξεις μια φωτό να δούμε τι εννοείς?

Φτου! Κατι ειχα διαβασει σε καποιο review του mobile review, αλλα ελεγα οτι ειναι συσκευη προπαραγωγης και θα εχει διορθωθει....

Αν υπαρχει το παραμικρο προβλημα, δεν θα σκεφτω καν την αγορα του!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φτου! Κατι ειχα διαβασει σε καποιο review του mobile review, αλλα ελεγα οτι ειναι συσκευη προπαραγωγης και θα εχει διορθωθει....

Αν υπαρχει το παραμικρο προβλημα, δεν θα σκεφτω καν την αγορα του!

Από ότι είδα και στο xda υπάρχουν και άλλοι με το πρόβλημα αυτό, όχι όλοι όμως...

 

Κάποιοι το έλυσαν βάζοντας/βγάζοντας το μερικές φορές. Άλλοι πάλι όχι...

 

Και εμένα με χαλάει, αλλά από πριν το είχα στο μυαλό μου το θέμα τις εφαρμογής των πλαστικών κομματιών, οπότε δεν έπεσα από τα σύννεφα...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα και στο xda υπάρχουν και άλλοι με το πρόβλημα αυτό, όχι όλοι όμως...

 

Κάποιοι το έλυσαν βάζοντας/βγάζοντας το μερικές φορές. Άλλοι πάλι όχι...

 

Και εμένα με χαλάει, αλλά από πριν το είχα στο μυαλό μου το θέμα τις εφαρμογής των πλαστικών κομματιών, οπότε δεν έπεσα από τα σύννεφα...

 

Κριμα!! Για αυτους βεβαια κριμα.

Δοξα το Θεο, ο ανταγωνισμος καλα κρατει.

Επιλογες υπαρχουν και θα υπαρξουν συντομα ακομα περισσοτερες.

Δεν μπορω να δινω 600 ευρω σε μια εταιρια που δεν μπορει να σχεδιασει σωστα 2 κομματακια πλαστικου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κριμα!! Για αυτους βεβαια κριμα.

Δοξα το Θεο, ο ανταγωνισμος καλα κρατει.

Επιλογες υπαρχουν και θα υπαρξουν συντομα ακομα περισσοτερες.

Δεν μπορω να δινω 600 ευρω σε μια εταιρια που δεν μπορει να σχεδιασει σωστα 2 κομματακια πλαστικου.

 

Μολις το παρεις ανοιξετο μπροστα τους στο καταστημα κ αν δεις θεματακι με το καπακι παρε αλλο.αυτο κανω παντα εγω το ανοιγω μπροστα τους ολα αυτα τα χρονια σε ολα τα smartphones που ειχα κ τρεις φορες που ετυχε ,ανοιξανε αλλο μεχρι να βρω το σωστο σε οτι εχει να κανει με το εξωτερικο μερος ομως.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις σου... :)

 

Μήπως μπορείς να τραβήξεις μια φωτό να δούμε τι εννοείς?

 

Όντως το κένο μειώθηκε από την στιγμή που το έβγαλα και έβαλα κάποιες φορές, ανεβάζω δυο φώτο, αλλά δεν φαίνεται κάτι.

http://min.us/icx8YC.jpg

http://min.us/ict7D6.jpg

 

 

@ddr2 Εδώ άλλες εταιρίες δίνουν κινήτα που δεν έχουν σήμα και απο λειτουργίες απλά ξαναζεσταμένο φαγητό και δεν ενοχλεί το κόσμο, το κενό πιστεψέ με δεν είναι κάτι που ενοχλεί τουλάχιστον εμένα, άλλωστε είναι τα πρώτα κομμάτια και για αυτό.

Edited by nikos_pom
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα..Το φορτίζω για 2 ώρες και μετά το επεξεργάζομαι, το βραδάκι θα γράψω τα σχολιά μου....

 

Μεγεια σου φιλε μου να το χαιρεσαι.

κανεις δεν εχει ρωτησει για τον ηχο.απο ποιοτητα κι ενταση τα παει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου φιλε μου να το χαιρεσαι.

κανεις δεν εχει ρωτησει για τον ηχο.απο ποιοτητα κι ενταση τα παει καλα?

 

ναι σωστο το desire ειχε ενα μεγαλο θεμα γι αυτο και το εδωσα:)

http://techblog.gr/mobile/htc-desire-hd-video-sample-1280x720-5006/ φοβερη καμερα πηγη techblog

15-11-2010 στην ελλαδα στα 600

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου φιλε μου να το χαιρεσαι.

κανεις δεν εχει ρωτησει για τον ηχο.απο ποιοτητα κι ενταση τα παει καλα?

Να είσαι καλά φίλε.

Απο ήχο είναι δυνατότερος απο desire που είχα πριν και πολύ καλύτερη ποιότητα....

Link to comment
Share on other sites

15-11-2010 στην ελλαδα στα 600

 

Είσαι σίγουρος για την ημερομηνία;

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εγω σιγουρος. 1 δεκαπενθημερο Νοεμβρίου κ μετα το κινητο θα βρισκεται στα ραφια των καταστηματων
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για την ημερομηνία;

 

δες το λινκ που παραθετω στο προηγουμενο ποστ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Όντως το κένο μειώθηκε από την στιγμή που το έβγαλα και έβαλα κάποιες φορές, ανεβάζω δυο φώτο, αλλά δεν φαίνεται κάτι.

http://min.us/icx8YC.jpg

http://min.us/ict7D6.jpg

 

 

@ddr2 Εδώ άλλες εταιρίες δίνουν κινήτα που δεν έχουν σήμα και απο λειτουργίες απλά ξαναζεσταμένο φαγητό και δεν ενοχλεί το κόσμο, το κενό πιστεψέ με δεν είναι κάτι που ενοχλεί τουλάχιστον εμένα, άλλωστε είναι τα πρώτα κομμάτια και για αυτό.

 

 

Φίλε μου, δεν μπαίνω σε συγκρίσεις. Στην τελικά δεν θα πάρω ούτε το άλλο, που έχει πρόβλημα στο σήμα.;)

 

Απλά θέλω το προιόν που θα αγοράσω να είναι όσο γίνεται πιο τέλειο.

Έφτιαξαν το κινητό με αυτό τον τρόπο (ένα ενιαίο κομμάτι) για να είναι πιο στιβαρό και δεν μπορούν να φτιάξουν σωστά τα 2 μικρά καπάκια?

Έλα μωρέ τώρα... το κινέζικο ξυπνηντήρι μου με παρόμοιο καπάκι, δεν έχει τέτοιο θέμα... γιατί μια συσκευή των 600 ευρώ?

Ελπίζω να φτιάξει στην πορεία.

Το καπάκι της μπαταρίας είναι οκ, ή και εκεί τα ίδια?:worry::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν μπαίνω σε συγκρίσεις. Στην τελικά δεν θα πάρω ούτε το άλλο, που έχει πρόβλημα στο σήμα.;)

 

Απλά θέλω το προιόν που θα αγοράσω να είναι όσο γίνεται πιο τέλειο.

Έφτιαξαν το κινητό με αυτό τον τρόπο (ένα ενιαίο κομμάτι) για να είναι πιο στιβαρό και δεν μπορούν να φτιάξουν σωστά τα 2 μικρά καπάκια?

Έλα μωρέ τώρα... το κινέζικο ξυπνηντήρι μου με παρόμοιο καπάκι, δεν έχει τέτοιο θέμα... γιατί μια συσκευή των 600 ευρώ?

Ελπίζω να φτιάξει στην πορεία.

Το καπάκι της μπαταρίας είναι οκ, ή και εκεί τα ίδια?:worry::worry:

Πιστεύεις ότι υπάρχει κάποια συσκευή εκεί έξω που να τα έχει όλα τέλεια...?

 

Επειδή δεν υπάρχει, κάπου πάντα γίνεται κάποιος ή κάποιοι συμβιβασμοί...

 

Προσωπικά βρίσκω τον συμβιβασμό του Desire HD αρκετά μικρό, μπροστά στα υπόλοιπα. Περί ορέξεως βέβαια... :)

 

Όντως το κένο μειώθηκε από την στιγμή που το έβγαλα και έβαλα κάποιες φορές, ανεβάζω δυο φώτο, αλλά δεν φαίνεται κάτι.

 

Ευχαριστώ για την φωτό. Χαίρομαι που η συμβουλή μου σε βοήθησε να το "φτιάξεις"... :)

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...