Jump to content

Απόψεις: Πρόβλημα λήψης, πωλήσεις του iPhone 4 και η εικόνα της Apple...


TN97
 Κοινοποίηση

Θα επηρεάσει το πρόβλημα λήψης το iPhone 4 και την εικόνα της Apple;  

555 members have voted

  1. 1. Θα επηρεάσει το πρόβλημα λήψης το iPhone 4 και την εικόνα της Apple;

    • Ναι
      375
    • Όχι
      165
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      15


Recommended Posts

Από ότι φαίνεται μιλάμε για επιδημία. Αλλιώς δεν εξηγείται το γεγονός πως το άκρως ανταγωνιστικό Samsung Galaxy S καταφέρνει να ξεπεράσει το iPhone 4 στην ταχύτητα πτώσης σήματος με το παραμικρό μάλιστα άγγιγμα. :lol:

 

 

Απόσυρση κύριοι της Samsung, εδώ και τώρα. :lol:

 

Στο σπιτι του κρεμασμενου...:rolleyes:

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 199
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμ γι'αυτό τόσο εγώ όσο και άλλοι μετριοπαθείς φίλοι λέμε και ξαναλέμε πως πριν καταδικάσουμε κάποια συσκευή για ένα φημολογούμενο πρόβλημα, ας περιμένουμε πρώτα να δούμε την φύση του προβλήματος και στο μεταξύ ας ελέγξουμε τις "υγιείς" μας συσκευές μήπως πάσχουν από το ίδιο σύνδρομο, πράγμα πολύ φυσιολογικό άλλωστε. :)
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εσυ συγνωμη φιλε μου, αλλα εχεις δει εσυ ποτε update που να ειναι hardware? Οταν μιλαμε για update εννοουμε hardware? Και ο λαθος τροπος υπολογισμου γινεται απο software ή απο hardware? Γιατι μιλουν για αλγοριθμο υπολογισμου (αυτο είναι software) και οχι για εξαρτημα που δινει λαθος στοιχεια ουτε για σχεδιασμο.

 

Οσο για αυτους που ξερουν γιατι να παρουν ενα iphone 4, φυσικα και μπορω να τους κατακρινω επειδη επιλεγουν να αγορασουν κινητο με προβλημα στο σημα

. Εσυ τι θα ελεγες για καποιον που αγοραζει τηλεοραση που δεν εχει εικονα? Οτι εχει δικους του λογους για να την αγορασει? Τα εχουμε ισοπεδωσει ολα και κυριως την κοινη λογικη? Αν αγορασεις τρυπανι και δεν περιστρεφεται τοτε μπορει πολυ ανετα να το κανεις και σφυρι. Θα εχει πρωτοποριακο design και θα ειναι και ακριβοτερο απο ολα τα αλλα σφυρια...Τρυπανι παντως δεν θα ειναι και δεν θα πεισεις ποτε κανενα οτι είναι και το καλυτερο στον κοσμο.

 

Κι όμως φίλε μου, όλοι αγοράζουμε τηλεοράσεις που δεν έχουν εικόνα, για να έχεις εικόνα πρέπει να αγοράσεις και κεραία ή κάνω λάθος; Όπως επίσης αν αγοράσεις ένα τρυπάνι μόνο για σφυρί θα το χρησιμοποιήσεις αν δεν αγοράσεις και τις "μύτες" ή κάνω λάθος;

Επειδή εμένα που αρέσει να χρησιμοποιώ θήκες στα κινητά έτσι κι αλλιώς θα το αγοράσω, αν θες κατέκρινέ με, εγώ θα κάνω μια χαρά τη δουλειά μου και εσύ την επόμενη φορά που θα αγοράσεις τηλεόραση να κάνεις και παράπονο γιατί δεν σου δίνουν και κεραία δώρο, αφού μόνη της δεν κάνει τίποτα...:lol::lol::lol:

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια διαφορα ομως μεταξυ ενος βιντεο στο YouTube και των ανακοινωσεων των Ενωσεων καταναλωτων περι συστασης μη αγορας, πως να το κανουμε. Και σε ολο το thread για το εν λογω κινητο, δε βρηκα κανενα παραπονο για τη ληψη του. Αντιθετα, βρηκα καποια στο αντιστοιχο του iPhone 4 (και οχι, δε χαρηκα καθολου).:)
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια διαφορα ομως μεταξυ ενος βιντεο στο YouTube και των ανακοινωσεων των Ενωσεων καταναλωτων περι συστασης μη αγορας, πως να το κανουμε. Και σε ολο το thread για το εν λογω κινητο, δε βρηκα κανενα παραπονο για τη ληψη του. Αντιθετα, βρηκα καποια στο αντιστοιχο του iPhone 4 (και οχι, δε χαρηκα καθολου).:)

 

Αν κοιτάξεις σε forums του εξωτερικού όπως αυτό θα διαπιστώσεις πως το έχουν και το επιβεβαιώνουν το πρόβλημα. Απλά θα πρέπει να καταλάβεις, πως αν για παράδειγμα το Galaxy ή όποια άλλη συσκευή πυροβολούσε και σκότωνε τον χρήστη του αφού πρώτα βίαζε τη γυναίκα του, κανείς δεν θα νοιαζόταν καθώς δεν είναι iPhone, Apple, Microsoft κλπ. Βλέπεις δυστυχώς, τόσο για καλό όσο και για κακό κανείς δεν ασχολείται με μειοψηφίες... :p

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε μου, όλοι αγοράζουμε τηλεοράσεις που δεν έχουν εικόνα, για να έχεις εικόνα πρέπει να αγοράσεις και κεραία ή κάνω λάθος; Όπως επίσης αν αγοράσεις ένα τρυπάνι μόνο για σφυρί θα το χρησιμοποιήσεις αν δεν αγοράσεις και τις "μύτες" ή κάνω λάθος;

Επειδή εμένα που αρέσει να χρησιμοποιώ θήκες στα κινητά έτσι κι αλλιώς θα το αγοράσω, αν θες κατέκρινέ με, εγώ θα κάνω μια χαρά τη δουλειά μου και εσύ την επόμενη φορά που θα αγοράσεις τηλεόραση να κάνεις και παράπονο γιατί δεν σου δίνουν και κεραία δώρο, αφού μόνη της δεν κάνει τίποτα...:lol::lol::lol:

 

Ρε παιδια τι κεραιες και τρυπανια και σφυρια και πρασινα αλογα;;;::lol: Αφηστε τα χαζα παραδειγματα.. μιλαμε για κινητο! Εχει προβλημα;;; Τελος. Απο κει και περα οσοι θελουν να κανουν μετατροπες η και ταρζανιες για να το χρησιμοποιησουν σε κατι που θα επρεπε να ειναι αυτονοητο(οπως το σωστο σημα)μαγκια τους και δεν μας πεφτει λογος!

Πληροφοριακα παντως, με την TV βαζεις μια φορα κεραια(ασχετα ποσες TV αλλαζεις)και παιρνοντας τρυπανι συνηθως εχει μυτες μαζι(ασχετα αν χρειαστεις επιπλεον)!:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι κεραιες και τρυπανια και σφυρια και πρασινα αλογα;;;::lol: Αφηστε τα χαζα παραδειγματα.. μιλαμε για κινητο! Εχει προβλημα;;; Τελος. Απο κει και περα οσοι θελουν να κανουν μετατροπες η και ταρζανιες για να το χρησιμοποιησουν σε κατι που θα επρεπε να ειναι αυτονοητο(οπως το σωστο σημα)μαγκια τους και δεν μας πεφτει λογος!

Πληροφοριακα παντως, με την TV βαζεις μια φορα κεραια(ασχετα ποσες TV αλλαζεις)και παιρνοντας τρυπανι συνηθως εχει μυτες μαζι(ασχετα αν χρειαστεις επιπλεον)!:p

 

Αυτό που προσπαθούσα να πω είναι πως αν κάποιος (λέμε αν) είχε σκοπό να χρησιμοποιήσει θήκη (όπως εγώ) δεν θα έχει κανένα πρόβλημα. Δεν είπα ότι καλά έκανε η Apple και έβγαλε ένα κινητό ελλατωματικό στην αγορά, κατακριτέα και μαζί σου στην όποια κρητική γίνεται στην εταιρία. Απλά όσοι δεν χρησιμοποιείτε θήκη μην το αγοράσετε, αν κάποιος χρησιμοποιεί θήκη δεν θα έχει πρόβλημα.

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτοι εκει στην apple το δοκιμασανε καθολου ????

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ένα κινητό για να ονομάζεται έτσι (mobile) θα πρέπει κατ' αρχήν να πληροί τις βασικές προυποθέσεις. Μετά περνάμε και στα υπόλοιπα για να το αξιολογήσουμε.. Οταν λοιπόν υπάρχει θέμα με τη λήψη οι όποιες καινοτομίες στο λειτουργικό, τις εφαρμογές, οθόνη, κάμερα κτλ έρχονται σε δεύτερη μοίρα..

 

Δυστυχώς κατώτερη των περιστάσεων η Apple με την ανακοίνωσή της πως το πρόβλημα διορθώνεται με software..

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως φίλε μου, όλοι αγοράζουμε τηλεοράσεις που δεν έχουν εικόνα, για να έχεις εικόνα πρέπει να αγοράσεις και κεραία ή κάνω λάθος; Όπως επίσης αν αγοράσεις ένα τρυπάνι μόνο για σφυρί θα το χρησιμοποιήσεις αν δεν αγοράσεις και τις "μύτες" ή κάνω λάθος;

Επειδή εμένα που αρέσει να χρησιμοποιώ θήκες στα κινητά έτσι κι αλλιώς θα το αγοράσω, αν θες κατέκρινέ με, εγώ θα κάνω μια χαρά τη δουλειά μου και εσύ την επόμενη φορά που θα αγοράσεις τηλεόραση να κάνεις και παράπονο γιατί δεν σου δίνουν και κεραία δώρο, αφού μόνη της δεν κάνει τίποτα...:lol::lol::lol:

 

Για καποιον που θα αγορασει το iphone, πολυ ωραια μας τα λες...αλλα στην πραγματικοτητα ΟΛΕΣ οι εταιριες τηλεορασεων πουλουν τις τηλεορασεις χωρις κεραια μιας και διαφοροποιουνται οι κατασκευες απο χωρα σε χωρα, και ολες οι εταιριες κινητων πουλουν κινητα με σημα. Η μοναδικη που πουλαει κινητο χωρις σημα ειναι η Apple, και οι μοναδικοι που τα αγοραζουν σε αυτη την κατασταση ειστε εσεις (τα fanboys) και οι αδαεις θειαδες και λοιποι που θελουν και ιντερνετ στο κινητο χωρις ποτε να εχουν σερφαρει σε πραγματικο υπολογιστη για να παρουν μυρωδια τι συμβαινει.

Την επομενη φορα λοιπον που παλι θα παρω TV χωρις κεραια δεν θα παραπονεθω...Στην περιπτωση ομως που θα πανε να μου πουλησουν αυτοκινητο με τιμονι που δεν στριβει και θα πρεπει να κατεβαινω και να το στριβω σηκωνοντας το στα χερια τοτε μαλλον δεν θα το αγορασω. Εσυ οταν το βγαλει η Apple να πας να το παρεις και... καλοταξιδο. (Φανταζομαι η εμπειρια να οδηγας το αυτοκινητο Apple που δεν στριβει να μιλας στο κινητο Apple που δεν εχει σημα και να ακους τραγουδια στο νεο στερεοφωνικο αυτοκινητου χωρις ηχο Αpple θα ειναι πρωτογνωρη) :lol::lol::lol:

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το iphone 3g και έβαλα την καινούργια έκδοση λειτουργικού και σε εμένα πολλές φορές βγαίνει εκτός δικτύου με καλούν και δείχνει ότι είναι εκτός δικτύου το κινητό. Βγάζει και μήνυμα άλλωστε όταν συμβαίνει αυτό από το οποίο πρέπει να επιλέξεις αν θές αλλαγή δικτύου ή απόρριψη.

 

Αρα θεωρώ τα περι προβλήματος του κινητού (iphone 4) εσφαλμένα. Μάλλον πρόκειται για πρόβλημα του λειτουργικού ios το οποίο μου εμφανίζει και εμένα . Επίσης το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται μεν αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που να πώ ότι θα παροπλήσω το κινητό ή ότι θα πάρω άλλο. Αλλωστε μου προσφέρει τόσα πολλά στην καθημερινότητά μου απροβλημάτιστα ώστε μπορώ να ανεχτώ κάποια δυσλειτουργία που πιθανόν να διορθωθεί σε επόμενο update.

 

Τώρα για αυτά που γράφονται και ακούγονται εγώ τα ακούω βερεσέ αν δεν δώ με τα μάτια μου κάτι δεν πιστεύω σε προπαγάνδες και αρνητικές διαφιμήσεις αντίπαλων εταιριών. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είμαι φανατικός iphonakias αν βγεί κάτι πιο λειτουργικό με περισσότερα πράγματα, απλό στην χρήση και αξιόπιστο, ευχαρίστως θα το προτιμήσω.....

peterv
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους,λοιπόν το τηλέφωνακι καλό είναι,μου το έφεραν από αμερική την πέμπτη,αλλά αυτό με το σήμα ισχύει,γιαυτο μα εγώ την κυριακή το πουλήσα προς 550ε.δεν είναι θέμα λογισμικού το σήμα,όταν έρθει το δάχτυλο σε επαφή με το υλικό που είναι φτιαγμένο,έχει περίεργη αντίδραση,μένη τελείως από σήμα,και μιλάμε δίπλα από την κεραία,αν βάλεις θήκη όμως όλα μια χαρά.οπότε εσείς αποφασίζε.
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους,λοιπόν το τηλέφωνακι καλό είναι,μου το έφεραν από αμερική την πέμπτη,αλλά αυτό με το σήμα ισχύει,γιαυτο μα εγώ την κυριακή το πουλήσα προς 550ε.δεν είναι θέμα λογισμικού το σήμα,όταν έρθει το δάχτυλο σε επαφή με το υλικό που είναι φτιαγμένο,έχει περίεργη αντίδραση,μένη τελείως από σήμα,και μιλάμε δίπλα από την κεραία,αν βάλεις θήκη όμως όλα μια χαρά.οπότε εσείς αποφασίζε.

 

Αν δεν είναι θέμα λογισμικού γιατί το παρουσιάζει και σε εμένα (iphone 3G) και γιατί δεν έχανε σήμα όσο είμουνα στην 3 έκδοση του λειτουργικού ?

peterv
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν να αγοράσει κάποιος ένα τέτοιο πανάκριβο κινητό όταν ξέρει ότι έχει πρόβλημα....

 

Θα αγόραζες ποτέ... ένα προιόν άν ήταν ελλατωματικό.... όχι...

Όταν δίνεις τόσα χρήματα περιμένεις... το τέλειο ίσως.....

 

Αν είχε κάποιος €€€€ θα αγόραζε ποτέ Ferrari που θα είχε πρόβλημα... Όχι...

 

Λοιπόν... για μένα... όποιος το αγοράσει .... πάει γυρεύοντας.....

Άσε που σε μερικούς μήνες θα βγάλουν κανένα iPhone 4 GS ή iPhone 5 και κτλ...

 

:blink:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το Iphone ηταν καταρχήν πρωτοποριακό για το design του και παραμένει super.

Η απόκριση του (multitouch) ηταν και παραμένει κορυφαία.

Η Apple πέτυχε να πουλάει τρελα μια συσκευή τηλεφώνου που υπολειπόταν σε τεχνικά χαρακτηριστικα του ανταγωνισμού.

Πετυχε να δημιουργήσει iphone-club.

Πέτυχε να πουλάει πανάκριβες συσκευές σε απλούς χρήστες.

Οτι και να γίνει πλεον θα πουλάει. Ειναι trendy

 

Το επόμενο τηλέφωνο που θα βγάλει δεν θα μπορεί να κάνει κλήση (!) αλλά

θα πουλήσει και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Το Iphone ηταν καταρχήν πρωτοποριακό για το design του και παραμένει super.

Η απόκριση του (multitouch) ηταν και παραμένει κορυφαία.

Η Apple πέτυχε να πουλάει τρελα μια συσκευή τηλεφώνου που υπολειπόταν σε τεχνικά χαρακτηριστικα του ανταγωνισμού.

Πετυχε να δημιουργήσει iphone-club.

Πέτυχε να πουλάει πανάκριβες συσκευές σε απλούς χρήστες.

Οτι και να γίνει πλεον θα πουλάει. Ειναι trendy

 

Το επόμενο τηλέφωνο που θα βγάλει δεν θα μπορεί να κάνει κλήση (!) αλλά

θα πουλήσει και πάλι!

 

Και για να βγαζουν και τετοιες βλακειες προφανως θεωρουν το αγοραστικο κοινο των iphone τελειως ηλιθιο.

http://www.product-reviews.net/2010/07/08/iphone-4-vintage-dslr-lens-upgrade/

Link to comment
Share on other sites

το εχω πει εδω και καιρο το 3gs ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει το μηλο..!!!! οσο για τηλεορασεις και πρασινα αλογα ειναι ασχετα παραδειγματα συγκρισης...!!! τηλεοραση χωρις κεραια αγοραζεις...κινητο ΟΧΙ..!!!!! Παρτε το 4 ...και μετα μην πλημμυριζετε το φορουμ με παραπονα....καταναλωτες ειμαστε ...οχι μετοχοι εταιρειων..!!!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις σε forums του εξωτερικού όπως αυτό θα διαπιστώσεις πως το έχουν και το επιβεβαιώνουν το πρόβλημα. Απλά θα πρέπει να καταλάβεις, πως αν για παράδειγμα το Galaxy ή όποια άλλη συσκευή πυροβολούσε και σκότωνε τον χρήστη του αφού πρώτα βίαζε τη γυναίκα του, κανείς δεν θα νοιαζόταν καθώς δεν είναι iPhone, Apple, Microsoft κλπ. Βλέπεις δυστυχώς, τόσο για καλό όσο και για κακό κανείς δεν ασχολείται με μειοψηφίες... :p

 

Με μια διαφορα ομως :δεν αγορασαν κινητο το οποιο ηξεραν εκ των προτερων οτι ειχε προβλημα και συνειδητα ειπαν "ναι, θα το αγορασω". Αλλο πραγμα να σου βγαλει μια συσκευη προβλημα (που κανενας εδω μεσα δεν εχει παραπονεθει για το Galaxy S) και αλλο να σκασεις 700 ευρω για ελαττωματικο τηλεφωνο εν γνωση σου :p

Οσο για τις μειοψηφιες http://www.gsmarena.com/samsung_wave_sales_reach_1m_galaxy_s_keeps_the_pace-news-1807.php

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Με μια διαφορα ομως :δεν αγορασαν κινητο το οποιο ηξεραν εκ των προτερων οτι ειχε προβλημα και συνειδητα ειπαν "ναι, θα το αγορασω". Αλλο πραγμα να σου βγαλει μια συσκευη προβλημα (που κανενας εδω μεσα δεν εχει παραπονεθει για το Galaxy S) και αλλο να σκασεις 700 ευρω για ελαττωματικο τηλεφωνο εν γνωση σου

Γιατί λίγοι είναι αυτοί που αγοράζουν όταν από την πρώτη στιγμή είναι γνωστό π.χ. πως το GPS του είναι πρακτικά άχρηστο; Απλά οι περισσότεροι ελπίζουν σε κάποιο update που άγνωστο αν αλλά ίσως διορθώσει το πρόβλημα.

 

http://forumuk.samsungmobile.com/PostsList.aspx?ForumPostID=204077

http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=717120

http://www.samsunggalaxysforum.com/samsung-galaxy-s-how-to/gps-problem/

http://androidforums.com/samsung-galaxy-s/104872-gps-issues.html

 

Απλά ενδεικτικά τα παραπάνω ως παράδειγμα, ευτυχώς μόνο ακαδημαϊκά με ενδιαφέρουν τα προβλήματα του συγκεκριμένου κινητού. :)

 

Έχεις δει πολλές εφημερίδες, περιοδικά, τηλεοράσεις ή άλλο μέσο να ασχολείται με το τι κάνει η Samsung; Δυστυχώς μειοψηφεί σε ενδιαφέρον, και είτε μας αρέσει είτε όχι σήμερα ότι μειοψηφεί περνά εντελώς αδιάφορο έξω από το καταναλωτικό του κοινο. Και για να σου δώσω αφορμή για σκέψη και ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα του πως λειτουργεί το πράγμα, πόσες φορές είδες εμένα προσωπικά ή άλλο iPhone user να συχνάζει στα topics περί Samsung ή HTC ή ότι άλλο, παρουσιάζοντας την αρνητική του άποψη για τη συγκεκριμένη συσκευή, γκρινιάζοντας για τα πολλά ελαττώματά του και τα εγγενή του προβλήματα, και απορώντας πως το αγοράζουν τα "θύματα της Samsung" (κατά τη δική σας διάλεκτο). Δες σε αντίθεση τι γίνεται με τους ομοϊδεάτες σου που σαν γνήσιοι "πλανόδιοι haters" περιφέρονται σε κάθε topic που αναφέρεται η λέξη iPhone κατηγορώντας τόσο τη συσκευή όσο και τους χρήστες της.

 

Κατάλαβες τώρα τι εννοώ μιλώντας περί πλειοψηφικού ενδιαφέροντος και αδιάφορων μειοψηφιών; :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα λήψης με το ιPhone, όλα είναι προπαγάνδα των Αντροιντιστών, Συμπιανιστών και Εβραίων (κυρίως το τελευταίο όμως). Ο Αι-Τζόμπς (μεγάλη η χάρη Του) είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, δεν μπορείτε να αμφισβητείτε τα λεγόμενά του βλάσφημοι :mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λίγοι είναι αυτοί που αγοράζουν όταν από την πρώτη στιγμή είναι γνωστό π.χ. πως το GPS του είναι πρακτικά άχρηστο; Απλά οι περισσότεροι ελπίζουν σε κάποιο update που άγνωστο αν αλλά ίσως διορθώσει το πρόβλημα.

 

http://forumuk.samsungmobile.com/PostsList.aspx?ForumPostID=204077

http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=717120

http://www.samsunggalaxysforum.com/samsung-galaxy-s-how-to/gps-problem/

http://androidforums.com/samsung-galaxy-s/104872-gps-issues.html

 

Απλά ενδεικτικά τα παραπάνω ως παράδειγμα, ευτυχώς μόνο ακαδημαϊκά με ενδιαφέρουν τα προβλήματα του συγκεκριμένου κινητού. :)

 

 

Έχεις δει πολλές εφημερίδες, περιοδικά, τηλεοράσεις ή άλλο μέσο να ασχολείται με το τι κάνει η Samsung; Δυστυχώς μειοψηφεί σε ενδιαφέρον, και είτε μας αρέσει είτε όχι σήμερα ότι μειοψηφεί περνά εντελώς αδιάφορο έξω από το καταναλωτικό του κοινο. Και για να σου δώσω αφορμή για σκέψη και ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα του πως λειτουργεί το πράγμα, πόσες φορές είδες εμένα προσωπικά ή άλλο iPhone user να συχνάζει στα topics περί Samsung ή HTC ή ότι άλλο, παρουσιάζοντας την αρνητική του άποψη για τη συγκεκριμένη συσκευή, γκρινιάζοντας για τα πολλά ελαττώματά του και τα εγγενή του προβλήματα, και απορώντας πως το αγοράζουν τα "θύματα της Samsung" (κατά τη δική σας διάλεκτο). Δες σε αντίθεση τι γίνεται με τους ομοϊδεάτες σου που σαν γνήσιοι "πλανόδιοι haters" περιφέρονται σε κάθε topic που αναφέρεται η λέξη iPhone κατηγορώντας τόσο τη συσκευή όσο και τους χρήστες της.

 

Κατάλαβες τώρα τι εννοώ μιλώντας περί πλειοψηφικού ενδιαφέροντος και αδιάφορων μειοψηφιών; :lol:

 

 

Και αυτο τωρα ειναι επιχειρημα υπερ του iphone? Που να δεις αν κυκλοφορησει το iphone 5 σε σχημα κουβα και βγουν καποιοι να πουν οτι το αγοραζουν λογω μοντερνου design (θα φοριεται στο κεφαλι), ποσοι θα μαζευτουν εδω μεσα να κραζουν. Αυτο σε καμμια περιπτωση δεν θα σημαινει οτι ο κουβας εγινε τηλεφωνο και δη το καλυτερο smartphone. Η ενασχοληση με το συγκεκριμενο θεμα είναι και ενας τροπος διασκεδασης (τουλαχιστον για μενα).

 

Και μην συγχεεις την "κατηγορια" με την "αποδειξη". Γιατι το διασκεδαστικο στην ολη υποθεση ειναι πως προσπαθητε να πεισετε εμας και τους εαυτους σας για την <λογικη> της αγορας αυτης της συσκευης με ολα αυτα τα προβληματα που εχουν αποδειχτει. Εμεις δεν κατηγορουμε κανεναν. Προσπαθουμε να κατανοησουμε πως οποιοσδηποτε θελει να αγορασει τηλεφωνο για να μιλαει θα παει να αγορασει ενα με προβληματικο σημα.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι funboy είμαι σκέτο boy αλλα μάλλον θα το πάρω αφού με τόση αρνητική διαφήμιση που του γίνεται δεν μπορεί κάτι καλο θα είναι
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο τωρα ειναι επιχειρημα υπερ του iphone?

Εσύ κατάλαβες πως όλα αυτά τα είπα ως επιχείρημα υπέρ ή κατά κάποιας συσκευής; Άντε καλά... :lol:

 

Εμεις δεν κατηγορουμε κανεναν. Προσπαθουμε να κατανοησουμε πως οποιοσδηποτε θελει να αγορασει τηλεφωνο για να μιλαει θα παει να αγορασει ενα με προβληματικο σημα.

Γιατί "εσείς" οι σωτήρες μας δεν μαζεύεστε να κάνετε ένα think tank και να εκδόσετε στη συνέχεια σε μορφή διατριβής τα πολύτιμα πορίσματα της κοινωνικής σας μελέτης; :lol::lol::lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καποια καλα νέα για τους φαν του iPhone 4.

 

Μολις παρελαβα την θηκη/ bumper της apple. Η ποιοτητα της θηκης ειναι παρα πολυ καλη. Και το ποιο σημαντικο: το σημα επανηλθε στα φυσιολογικα του επιπεδα!!!!

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβουν καποιοι τη σοβαροτητα του θεματος και ποσο σημασια δινουν οι Αμερικανοι σε οργανωσεις οπως το Consumer Report ριξτε μια ματια στο παρακατω λινκ.

 

http://techcrunch.com/2010/07/13/in-the-wake-of-antennagate-apples-stock-takes-a-hit/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+Techcrunch+(TechCrunch)&utm_content=Google+Reader

 

Η μετοχη της Apple εφτασε να χανει 9 δις δολλαρια σε κεφαλαιοποιηση σημερα στο χρηματιστηριο.

 

συμφωνα με τα παραπανω λοιπον, (βλεπε και "AAPL Dips Amid iPhone 4 Antenna Concerns http://www.macobserver.com/tmo/article/aapl_dips_amid_iphone_4_antenna_concerns/ αλλα και απλα ενα google search "apple stock antenna" θα βγαλει διαφορα ενδιαφεροντα)

νομιζω πως το ερωτημα του poll εχει απαντηθει.

ειναι σαφες οτι το πρόβλημα λήψης του iPhone 4 ΕΧΕΙ ΗΔΗ επηρεασει την εικόνα της Apple (και ακομα περισσοτερο, τη μετοχη της)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...