Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανάφερα το σερφαρισμα επειδή αυτο λαχταρούσα να κανω με το που το πέρασα την 2.2 :lol: ήθελα να δω φλας σαιτ ( απωθημένο απο το iphone )

έβαλα και το rela socker 2009 μα μου το εμφάνιζε σε μικρογραφία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχει βάλει κανείς την invisible shield της zagg? σκέφτομαι να την αγοράσω γιατί τώρα το κυκλοφορώ με το πουγκί από την DELL αλλά πολύ άβολο, μέχρι να το βγάλεις την έχασες την κλήση. Άσε που 2 μέρες το κυκλοφόρησα χωρίς το πουγκί και μου έκανε μια γρατζουνιά στην οθόνη...τρελάθηκα.... 3 μήνες το χω και δεν είχε ούτε μια...

αυτό που θέλω να μάθω είναι αν επηρεάζει την ευχρηστία της οθόνης η μεμβράνη...αν χάνεται η αμεσότητα...και επίσης αν τοποθετείται εύκολα γιατί τα χέρια μου είναι καταστροφή

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

- Πωπωπωπω !!! τι εγινε ρε παιδια το market?? .... μπηκα τωρα και εχει αλλαξει σκηνικο!! .. το οποιο δειχνει αψογα στο εργαλειο (landscape) :cool:

- Βελτιωνεται το μαρκετ;; ... ή μου φαινεται; :confused:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βάλει κανείς την invisible shield της zagg? σκέφτομαι να την αγοράσω γιατί τώρα το κυκλοφορώ με το πουγκί από την DELL αλλά πολύ άβολο, μέχρι να το βγάλεις την έχασες την κλήση. Άσε που 2 μέρες το κυκλοφόρησα χωρίς το πουγκί και μου έκανε μια γρατζουνιά στην οθόνη...τρελάθηκα.... 3 μήνες το χω και δεν είχε ούτε μια...

αυτό που θέλω να μάθω είναι αν επηρεάζει την ευχρηστία της οθόνης η μεμβράνη...αν χάνεται η αμεσότητα...και επίσης αν τοποθετείται εύκολα γιατί τα χέρια μου είναι καταστροφή

Καλησπέρα,

 

έχω βάλει την invisible shield στο δικό μου Streak και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Μπορείς να δεις δικές μου φωτογραφίες στο http://www.insomnia.gr/topic/373714-dell-streak/page__p__3543039__hl__streak__fromsearch__1#entry3543039. Δεν νομίζω ότι μειώνει την αίσθηση η την αμεσότητα. Αυτό που με ενοχλεί λίγο είναι ότι από τις άκρες βγάζει με τον καιρό "υπόλοιπο" από το υγρό με το οποίο έχει τοποθετηθεί. Προστατεύει όμως άψογα, οπότε θεωρώ πως δεν υπάρχει καλύτερη λύση. Δεν ξέρω αν υπάρχουν αντίστοιχες λύσεις και από άλλες εταιρείες.

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη προταση για θηκη εχεις κανεις ....κατι σε pouch θα ηταν καλυτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι το καλύτερο και πιο εξυπηρετικό , έχεις πρόσβαση σε όλα τα κουμπιά και για τα ακουστικά http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_500000_11001029&products_id=31254
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σας Πολλά, καλές γιορτές!!! για θήκη σου-σας προτείνω την:

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_500000_11001029&products_id=31251

Απλά τέλεια! ξέρουν απο θήκες, είμαι πολύ ευχαριστημένως, πολύ καλή ακουστική (έχει τρύπες σε όλο το μήκος του μεγάφωνου πίσω, ώστε να μήν το "μπουκώνη", σημαντικό αυτό!!) Πολύ καλή εφαρμογή με όλα τα πλήκτρα λειτουργικά (αλλά μπορεί να βγεί και εύκολα αν το θές σάν POUCH χωρίς το μεονέκτημα να σου γλιστρήσει, σημαντικό και αυτό!! είναι τόσο σφιχτή όσο χρειάζεται, μπαινοβγαίνει χωρίς να ''χαρακώνεται'') Πολύ ''μουράτη'' και δέν παχαίνει πολύ την συσκεύη που φοβόμουν, με θήκες μέσα για κάρτες κ.τ.λ. όπου εγώ έβαλα ένα πανάκι καθαρισμού οθόνης κομένο στη μέση, με βολεύει πάρα πολύ, πιστεύω πώς αξίζει πολύ σαν θήκη, προστατεύει πραγματικά την συσκευή. Κλείνοντας γιατί σίγουρα σας κούρασα την πήρα από ebay μαζί με τα έξοδα 40euro.

Edited by aris206xs
iPhone 11
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σας Πολλά, καλές γιορτές!!! για θήκη σου-σας προτείνω την:

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_500000_11001029&products_id=31251

Απλά τέλεια! ξέρουν απο θήκες, είμαι πολύ ευχαριστημένως, πολύ καλή ακουστική (έχει τρύπες σε όλο το μήκος του μεγάφωνου πίσω, ώστε να μήν το "μπουκώνη", σημαντικό αυτό!!) Πολύ καλή εφαρμογή με όλα τα πλήκτρα λειτουργικά (αλλά μπορεί να βγεί και εύκολα αν το θές σάν POUCH χωρίς το μεονέκτημα να σου γλιστρήσει, σημαντικό και αυτό!! είναι τόσο σφιχτή όσο χρειάζεται, μπαινοβγαίνει χωρίς να ''χαρακώνεται'') Πολύ ''μουράτη'' και δέν παχαίνει πολύ την συσκεύη που φοβόμουν, με θήκες μέσα για κάρτες κ.τ.λ. όπου εγώ έβαλα ένα πανάκι καθαρισμού οθόνης κομένο στη μέση, με βολεύει πάρα πολύ, πιστεύω πώς αξίζει πολύ σαν θήκη, προστατεύει πραγματικά την συσκευή. Κλείνοντας γιατί σίγουρα σας κούρασα την πήρα από ebay μαζί με τα έξοδα 40euro.

 

Αυτη ειναι η μια απο τις εναλλακτικες που σκεφτομουν για δερματινη flip type (κι οχι τυπου pouch - προσωπικα δε με εξυπηρετουν αυτες), αλλα δε μου αρεσε τοσο πολυ σχεδιαστικα και κατεληξα σε αυτη:

http://cgi.ebay.com/New-Unique-Design-Dell-Streak-Tablet-Premium-Case-/320634882402?pt=PDA_Accessories&hash=item4aa7540962

http://www.gizmoskin.com/images/products/4.jpg

 

Ειναι οτι πιο "clean" σε flip type βρηκα για το streak και φαινεται ποιοτικη.

Θα γραψω εντυπωσεις την επομενη εβδομαδα για αυτη, οπως και για την otterbox impact case (που ηδη παρελαβα, αλλα δε χρησιμοποιησα - δε με βολεψε, θα εξηγησω γιατι), καθως και την original της dell, που χρησιμοποιειται και για stand.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγοράσει από Αμερική ξανά από eBay ;;; πληρώνεις τελωνείο ;;; αν ναι πως γίνεται , είναι εύκολο ή τρέχεις δεξιά και αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγοράσει από Αμερική ξανά από eBay ;;; πληρώνεις τελωνείο ;;; αν ναι πως γίνεται , είναι εύκολο ή τρέχεις δεξιά και αριστερά.

 

Αξεσουαρ κινητων δεκαδες φορες.

Δεν εχεις τελωνειο για τετοια προϊοντα, μη φοβασαι (ειναι χαμηλης αξιας).

Σπιτι σου, ευκολα, φθηνα και αρκετες φορες γρηγορα (απο Αμερικη μια εβδομαδα, απο Χονγκ Κονγκ απο 10 ημερες εως και μηνα).

Με μια προπληρωμενη η πιστωτικη, τη δηλωνεις στο paypal (για να εισαι και εξασφαλισμενος) και κανεις τις αγορες σου μεσα σε ενα λεπτο.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους! Ειμαι καινουριος εδω μιας και σημερα αγορασα το δικο μου dell streak!! Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω γενικα οπως πχ απαιτουμενες ωρες πρωτης φορτισης ή κατι αλλο? Επισης, πως θα δω ποια εκδοση του android εχω? Ευχαριστω πολυ!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

Τρεις πληρεις κυκλους φορτισης - εκφορτισης κι εισαι οκ για μπαταρια.

Αν το πηρες απο Ελλαδα θα εχει την 1.6, πας για ΟΤΑ update κατευθειαν. Για αγορα απο επιλεγμενες αγορες του εξωτερικου (οπως π.χ. expansys) θα εχει 2.1 και κανεις και παλι αναβαθμιση σε 2.2 απο το μενου της συσκευης, ευκολα και γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!! Την αναβαθμιση την εκανα και ολα οκ!! Μια ερωτηση εχω μονο.. Αυτα που βαζω στη καρτα μνημης αλλα δεν ειναι αρχεια ηχου η εικονας και ειναι πχ αρχεια pdf απου μπορω να τα δω απο το μενου?

Ευχαριστωωωωωω!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!! Την αναβαθμιση την εκανα και ολα οκ!! Μια ερωτηση εχω μονο.. Αυτα που βαζω στη καρτα μνημης αλλα δεν ειναι αρχεια ηχου η εικονας και ειναι πχ αρχεια pdf απου μπορω να τα δω απο το μενου?

Ευχαριστωωωωωω!!:D

 

Χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα για να βλέπεις όλα σου τα αρχεία. Κατέβασε από το μάρκετ τον astro file manager :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα !λεω να παω να το παρω και εγω απλος θελω ρωτησω ελληνικα εχει ?υπαρχει official update στην 2.2 ?
:p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα !λεω να παω να το παρω και εγω απλος θελω ρωτησω ελληνικα εχει ?υπαρχει official update στην 2.2 ?

 

Ναι και Ναι ειναι οι απαντησεις στις ερωτησεις σου.

Απλα επειδη βλεπω κατα καιρους αρκετα ατομα που παρασυρονται απο τον ενθουσιασμο τους για τον πληθωρικο χαρακτηρα της συσκευης αυτης, να το σκεφτουν διπλα και να εξετασουν ολα τα πιθανα σεναρια χρησης του, οπως και το αν ειναι διατεθειμενοι να ζησουν με ενα μεγαλο smartphone.

Γιατι με λυπη μου βλεπω πως λιγοι μπορουν να εκτιμησουν αυτα που προσφερει αυτη η συσκευη κι οι περισσοτεροι μετα τον αρχικο ενθουσιασμο τους φευγουν με "ελαφρα" για αλλες, πιο βολικες και "απλες" συσκευες.

Διπλη και τριπλη σκεψη, λοιπον, για να μη χρεωνεστε αδικα...

Χρονια πολλα και καλη χρονια!

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που το εχω απο τον Ιουλιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειναι κλειδωμενο στην Ο2 και το δουλευα με την rebel sim v1.2 .

Πριν απο 2 εβδομαδες περιπου μου ηρθε η επισημη 2.2 και βεβαια την εγκατεστησα. Ξανακλειδωσε λογω rebel sim αλλα της εκανα upgrade σε v1.3 beta και δουλευει ξανα (χωρις 3G).

Παραλληλα ομως εχω ζητηση και τον κωδικο ξεκλειδωματος απο την Ο2 και μου ειπαν οτι μεσα στις επομενες μερες θα μου στειλουν.

Για να δουμε ..........

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διαβάζοντας εδώ αλλά και το θέμα για το γκαλαξυ προτίμησα το γκαλαξυ.είδα ότι δεν έχει δώσει 2.2 για κοσμοτε επίσημα και λέω να το δώσω για το ντελλ μιας και από ότι βλέπω είναι όλα κομπλέ πλέον.μπράβο στη ντελλ.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που το εχω απο τον Ιουλιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειναι κλειδωμενο στην Ο2 και το δουλευα με την rebel sim v1.2 .

Πριν απο 2 εβδομαδες περιπου μου ηρθε η επισημη 2.2 και βεβαια την εγκατεστησα. Ξανακλειδωσε λογω rebel sim αλλα της εκανα upgrade σε v1.3 beta και δουλευει ξανα (χωρις 3G).

Παραλληλα ομως εχω ζητηση και τον κωδικο ξεκλειδωματος απο την Ο2 και μου ειπαν οτι μεσα στις επομενες μερες θα μου στειλουν.

Για να δουμε ..........

 

Απο οτι θυμαμαι, ειχαμε παρει την ιδια περιοδο τα πρωτα streak (και μπραβο σου που το παλεψες κι εκανες υπομονη για να το δουλεψεις με τη rebelsim).

Εγω απο τοτε δοκιμασα διαφορες συσκευες, αλλα κατεληξα παλι στο καταπληκτικο αυτο μικρο tablet phone.

Υ.Γ. Σημερα ηρθε κι η θηκουλα που ποσταρα παραπανω. Θα περιμενω και την επισημη δερματινη της dell και μολις παραλαβω θα τις συγκρινω με την otterbox impact case.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήνομαι πάρα πολύ για το dock αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά...η αλήθεια είναι ότι η dell δίνει φθηνά το streak και πανάκριβα τα αξεσουάρ....το έχει κανείς?το έχει δοκιμάσει?
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, Καλη Χρονια

Αν καποιος εχει προχειρα οδηγιες, για και αν γινεται, Ελληνικο πληκτρολογειο ας της

μοιραστει αν εχει την καλοσυνη.

Καλημερες :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου V@gelis ποιοτικά πως είναι η θήκη σου γιατί την είδα και την ζήλεψα. Εγώ πήρα μια άλλη αλλά δεν είναι τόσο βολική, πρέπει να βγάλεις έξω το τηλέφωνο για να το χρησιμοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σε ολους, Καλη Χρονια

Αν καποιος εχει προχειρα οδηγιες, για και αν γινεται, Ελληνικο πληκτρολογειο ας της

μοιραστει αν εχει την καλοσυνη.

Καλημερες :-)

 

Αναφέρεται λίγες σελίδες πιο πίσω πολλάκις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...