Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Εχω διαβασει ολο το thread για downgrade σε 6267 -00 EU και καταληγουν να το κανουν οπως παρακατω .... που δεν φαινεται και τοσο ευκολο : :confused: :cry:

 

 

 

κατεβασε το update.pkg και βαλτο στην καρτα μνημης.κατεβασε και το recovery image και βαλτο στον φακελο του fastboot.

 

βαλτο σε fastboot mode το strhk με τον γνωστο τροπο και απο την γραμμη εντολων cmd πηγενε στον φακελο που ειναι το recovery και γραψε fastboot flash recovery recovery.img

οταν τελιωσει βγαζεις την μπαταρια ,την ξαναβαζεις και κανεις το update.pkg εγκατασταση.οταν τελιωσει και μπουταρει στο λειτουργικο θα εισαι με 1.6 original 6267.Eγω ετσι το εκανα οταν εκανα καποια μα...κια και δουλευε τελεια μεχρι να καταφερω να φτασω να βαλω την 2.2...

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

yπαρχει καποιο αλλο φορουμ να ρωτησω τα παρακατω?

ειμαι ετοιμος να παω να το παρω αλλα ακουσα οτι θα βγει σε 2.2 . ειναι αληθεια?

2. επισης τωρα δουλευει flash sta sites kai html?

η μπαταρια αν δουλευω 3g data με wind sim που θα βαλω για ιντερνετ η wifi ποσο κρατει ?

ρυθμισεις wind για ιντερνετ τις παιρνει αυτοματα?

σε εξωτερικο χωρο η οθονη πως ειναι ?την επιρεαζει το φως ?

μπαταρια δευτερη μπορω να αγορασω ? απο που ? ποσο?

Edited by spirospas
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το update.pkg και βαλτο στην καρτα μνημης.κατεβασε και το recovery image και βαλτο στον φακελο του fastboot.

 

βαλτο σε fastboot mode το strhk με τον γνωστο τροπο και απο την γραμμη εντολων cmd πηγενε στον φακελο που ειναι το recovery και γραψε fastboot flash recovery recovery.img

οταν τελιωσει βγαζεις την μπαταρια ,την ξαναβαζεις και κανεις το update.pkg εγκατασταση.οταν τελιωσει και μπουταρει στο λειτουργικο θα εισαι με 1.6 original 6267.Eγω ετσι το εκανα οταν εκανα καποια μα...κια και δουλευε τελεια μεχρι να καταφερω να φτασω να βαλω την 2.2...

- Μα δεν υπαρχει recovery.img ... αυτο που υπαρχει ειναι μια recovery παζλ (αρχεια συστηματος) ,που πρεπει να τα βαλεις μονο σου στα συγκεκριμενα σημεια .... πιασ' το αυγο και κουρευτο ...

- μακαρι να υπηρχε recovery.img που θα την φλασαριζες απο fastboot .... :(

 

- Αν και πιστευω πως δεν θα χρειαστει να παμε 1.6 -00 γιατι η αναβαθμηση ειναι υποθεση του browser ... στην ουσια αναζητα στον σερβερ της dell ,ενημερωση βαση του baseband .... αν αλλαξεις στην γραμμη διευθυνσεων του browser ,το baseband απο GAUSB1A120621 ,που ειναι της Ο2, σε GAUSB1A111100 που ειναι το unbranded της dell, νομιζω πως δεν θα υπαρχει προβλημα ...

- Διαβασα εχθες στο engadget ,οτι ενδεχομενως η dell να επιτρεψει σε οποιον θελει, να κατεβασει την αναβαθμηση στον υπολογιστη του και να την περασει μονος του ....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Μα δεν υπαρχει recovery.img ... αυτο που υπαρχει ειναι μια recovery παζλ (αρχεια συστηματος) ,που πρεπει να τα βαλεις μονο σου στα συγκεκριμενα σημεια .... πιασ' το αυγο και κουρευτο ...

- μακαρι να υπηρχε recovery.img που θα την φλασαριζες απο fastboot .... :(

 

- Αν και πιστευω πως δεν θα χρειαστει να παμε 1.6 -00 γιατι η αναβαθμηση ειναι υποθεση του browser ... στην ουσια αναζητα στον σερβερ της dell ,ενημερωση βαση του baseband .... αν αλλαξεις στην γραμμη διευθυνσεων του browser ,το baseband απο GAUSB1A120621 ,που ειναι της Ο2, σε GAUSB1A111100 που ειναι το unbranded της dell, νομιζω πως δεν θα υπαρχει προβλημα ...

- Διαβασα εχθες στο engadget ,οτι ενδεχομενως η dell να επιτρεψει σε οποιον θελει, να κατεβασει την αναβαθμηση στον υπολογιστη του και να την περασει μονος του ....

 

 

σε λιγο θα το κατεβασεις το recovery.img απο rapidshare.το ανεβαζω τωρα

 

 

edit

οριστε και το recovery.img http://rapidshare.com/files/430973451/recovery.img

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα το κατεβασεις το recovery.img απο rapidshare.το ανεβαζω τωρα

 

 

edit

οριστε και το recovery.img http://rapidshare.com/files/430973451/recovery.img

- Εισαι αρχοντας :) ... αλλα γιατι δεν απλοποιουν το οδηγο για downgrade 6267-00 .. και βασανιζουν τον κοσμακη με ενα σωρο κολπα;; .... :O

 

- ..... ωχ !!!! ... μεσα στην συλλογη αρχειων που εχω μαζεψει για το 6267 ,εχω και μια recovery6267.img .... :ninja: ... αλλα δεν ξερω απο που την κατεβασα και αν ειναι σωστη ... και βλεπω τωρα που κατεβασα το δικο σου αρχειο ,οτι εχουν το ιδιο μεγεθος!!! 6114kb ... αααα !!! δεν παω καλα ... Παντως οπως και να 'χει σ' ευχαριστω ....

- Καπου στην προσπαθεια καποιων παιδιων στο modaco για downgrade στην unbranded ROM 6267,να την ποσταρε καποιος ,αλλα μου κανει εντυπωση που δεν αναφερεται σε κανενα οδηγο .... ο μονος οδηγος για κατεβασμα σε unbranded direct from dell 6267 -00 που εχει μεινει και ενδεικνυται ,ειναι ο πολυπλοκος που ποσταρα παραπανω!!!

- Θα περιμενω να δω πως θα εξελιχθει η αναβαθμηση κι αν κριθει απαρραιτητο θα κατεβω σε 6267 ....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Εισαι αρχοντας :) ... αλλα γιατι δεν απλοποιουν το οδηγο για downgrade 6267-00 .. και βασανιζουν τον κοσμακη με ενα σωρο κολπα;; .... :O

 

- ..... ωχ !!!! ... μεσα στην συλλογη αρχειων που εχω μαζεψει για το 6267 ,εχω και μια recovery6267.img .... :ninja: ... αλλα δεν ξερω απο που την κατεβασα και αν ειναι σωστη ... και βλεπω τωρα που κατεβασα το δικο σου αρχειο ,οτι εχουν το ιδιο μεγεθος!!! 6114kb ... αααα !!! δεν παω καλα ... Παντως οπως και να 'χει σ' ευχαριστω ....

- Καπου στην προσπαθεια καποιων παιδιων στο modaco για downgrade στην unbranded ROM 6267,να την ποσταρε καποιος ,αλλα μου κανει εντυπωση που δεν αναφερεται σε κανενα οδηγο .... ο μονος οδηγος για κατεβασμα σε unbranded direct from dell 6267 -00 που εχει μεινει και ενδεικνυται ,ειναι ο πολυπλοκος που ποσταρα παραπανω!!!

- Θα περιμενω να δω πως θα εξελιχθει η αναβαθμηση κι αν κριθει απαρραιτητο θα κατεβω σε 6267 ....

 

ναι ειναι το ιδιο αρχειο απλα ηθελε μετανομασια σε σκετο recovery..

 

χαχαχαχα και εμενα μπαχαλο εγινε το pc με τοσα αρχεια που εχω κατεβασει για το στρηκ :lol:

για τους οδηγους δυστηχως δεν ειναι ενημερωμενοι πληρως ωστε να καταλαβεις τι κανεις και που πας.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

- Και εκει που τα χωνω για την 2.2 - 1.2.0 του Steve ,.... σα να με ακουσε και αναβαθμισε ο μπαγασας .... σε 1.2.1 της ωρας(14-11/21:00) :D

 

χαχαχαχαχα για να δουμε τι παιζει και με αυτη.

 

 

 

*στειλε μου μηνυμα τι προβλημα σου κανει η rebel

Link to comment
Share on other sites

Για την 1.2.1 θα βγάλει αύριο ανακοίνωση ο Steve. Δεν θέλει σήμερα να μας πει... Πάντως εγώ δεν βάζω κάτι νέο ακόμα. Θέλω να περιμένω την επίσημη 2.2 και αν δεν μου κάνει θα πάω σε κάποια Rom του Steve.

Πάντως με την 1.2 του Steve δεν έχω προβλήματα. 3G μια χαρά και πολύ γρήγορα. Orientation πολύ καλύτερα απο ότι με τις επίσημες και με το σήμα ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Έχω μάλιστα την αίσθηση πως έχει καλύτερο σήμα από το iphone 3GS μου. Μόνο ένα Reboot μέχρι τώρα (τουλάχιστον από ότι έχω προσέξει).

 

Χρησιμοποιεί κανείς σας την εφαρμογή noLed; Είναι καταπληκτική και δουλεύει άψογα με το Streak, αν και είχε βγεί για το Galaxy. Επειδή δεν έχουμε led για να μας ενημερώνει για mail,sms,αναπάντητες είναι ότι καλύτερο! Προτείνω επίσης traffic counter και Angry Birds!

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 1.2 του Steve δεν έχω προβλήματα. 3G μια χαρά και πολύ γρήγορα. Orientation πολύ καλύτερα απο ότι με τις επίσημες και με το σήμα ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Έχω μάλιστα την αίσθηση πως έχει καλύτερο σήμα από το iphone 3GS μου. Μόνο ένα Reboot μέχρι τώρα (τουλάχιστον από ότι έχω προσέξει).

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

- Πως γινεται να μην εχεις προβλημα στο orientation, αφου και ο ιδιος ο Steve το αναφερει ως θεμα στο change log .... :confused: ... και να ειναι και καλυτερο απο των επισημων;; !! ... περιεργο .

- Τωρα για το σημα ,ουτε κι εγω ειχα προβλημα οσο ηταν το network up ,... το προβλημα ηταν οτι εχανε το δικτυο σε ασχετο χρονο και πιθανολογω οτι ηταν οταν αλλαζε κεραια ή οταν αλλαζε mode ??? ... στο σημειο που βρισκομαι γινονται συχνες εναλλαγες στο mode , H,G,E .... με ενα reboot επανερχοταν.

- Την ανοιχτη ακροαση την δοκιμασες και δουλευει κανονικα;; ...

- Την λειτουργουσα με default stage UI ,... μηπως δημιουργουσε το προβλημα αυτο;;

- Η 1.1.1 εχω την εντυπωση απο το λιγο που την δοκιμασα ,οτι ηταν πιο σταθερη.

 

- Η συσκευη μου ειναι ξεκλειδωτη ,δεν χρησιμοποιω rebel ....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Μας την εφερε ο Στηβης ,#$@*& .... κατεβαζα εχθε την 1.2.1 κι ελεγα, "να το το κελεπουρι" .... σημερα μας ξεφουρνισε αλλη :mad: ... :ninja: ... 1.3.0 ... ο μπαγασας !!! :cool:
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Αντε και στα δικα μας ..... :D :rolleyes: ... ξεκινησε η διανομη της 2.2 απο σημερα ΟΤΑ ,αλλα πρωτα στα αγορασμενα απο Dell .... ενω για μας (Ο2) ,... καλα Χριστουγεννα ,οπως ελεγα εχθες :mad:

The Streak Froyo Update will be completed in two phases for existing Streak customers.

 

Phase 1 : Beginning today, Monday, November 15, 2010, an OTA update will be available to customers who purchased their Streaks as unlocked units. These units will be upgraded first because they do not have to go through the carrier approval process. Unlocked units are generally popular outside the United States and can be identified by the fact they are able to be used with a SIM card from any carrier network. The rollout of the upgrade will be gradual with different regions and versions of Donut and Éclair updated over the weeks following November 15, 2010. When a user’s device is ready for an update, the user will be notified by an update icon in the notification bar after a power up. A user can also manually check for an update by going to Settings – About Device and selecting System Updates. Devices ready for update will then be taken through the update process.

 

Phase 2: Starting later in December, users on devices locked to a specific carrier (i.e. you can only use your carrier’s SIM in the device) will start seeing updates as we work with our carrier partners for technical approval

 

- Αλλααααααα!!!!! ... εδω ειμαστε Ελλαδα ...... :D

http://img510.imageshack.us/img510/3586/cimg8287copy.jpg

 

- Κοντευουμε ... ετοιμαστειτε πατριωτεεεεεες !!!!!

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερα χαχααχαχααχa :)

Για κοιτάξτε εδω (mydroid.gr)

Froyo από σημερα στα unlocked:up::up::up::up:

Λοιπόν για μας πού έχουμε κλειδωμενο σε πάροχο πρέπει άμεσα να βγάλουμε οδηγό πως να πάμε σε official ξεκλείδωτο πιθανόν γυρνώντας στην 1.6 με άλλο baseband

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

ooops hitech με πρόλαβες

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

ooops hitech με πρόλαβες

- Ξαναδες το μηνυμα μου παραπανω εχω βαλει φωτο της ωρας !!! .... εμενα ειναι ξεκλειδωτο ,αλλα με το 2.1 της Ο2 .... για να δουμε θα μου το δωσει;;;;

 

- Για δεστε αυτη την σελιδα στον υπολογιστη ή στο streak .... μηπως μπορουμε να κανουμε κατι;;;;;

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο site τον πηρες τον κωδικο γιατι εμενα με φτυσανε ...

Απο το baseband παει για να τσεκάρει πάντως... α και το modaco έπεσε ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο site τον πηρες τον κωδικο γιατι εμενα με φτυσανε ...

Απο το baseband παει για να τσεκάρει πάντως... α και το modaco έπεσε ...

- Ξεκλειδωτο μου το δωσαν ... μου ειπαν οτι ειναι official unlocked και ειχαν περασει την 2.1 της Ο2 ... σ' αυτη την περιπτωση τι γινεται;;; ... με την διευθυνση που ποσταρα στο προηγουμενο μηνυμα ,το εχω φτασει στο download ,αλλα δεν ανταποκρινεται .... οποτε πρεπει να κατεβω σε 1.6 6267 -00 .... θα περιμενω λιγο ακομα και βλεπουμε ... :(

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Γυρισα επιτυχως σε unbranded direct from Dell 1.6 GAUSB1A111100-EU build 6267 ,και αναμενω την αναβαθμηση .... :D
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Γυρισα επιτυχως σε unbranded direct from Dell 1.6 GAUSB1A111100-EU build 6267 ,και αναμενω την αναβαθμηση .... :D

 

 

Ε γραψε δυο λογια για την διαδικασια απο 2.1 branded O2

Α και κατι πολυ σημαντικο

 

Q. Can I run the update, even if I don’t get the official notice, by copying the URL from someone else’s device?

A. No, the final link to download the 2.2 Froyo update will be non-functional unless the browsing session is initiated via the software update mechanism on the Streak device. This is because the software update application in the device communicates with the OTA update server to authenticate the update session. The link to the update is dynamically set to download the correct software package based on the device that is connecting to the update server. Please wait for the software update notice to display on the device itself, when your version of the software is ready for the upgrade. You can continue to check for updates manually by going to Menu->Settings->About device->System Updates which will connect to the update server and correctly check for an update.

Edited by hellogadgetman78

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

[

- Γυρισα επιτυχως σε unbranded direct from Dell 1.6 GAUSB1A111100-EU build 6267 ,και αναμενω την αναβαθμηση .... :D

γράψε δυο λογάκια που λέει και ο φίλος ποιο πάνω και αν μπορείς δώσε και link με τα αρχεία που χρησιμοποίησες περνάω το recovery από fastboot αλλά όταν φθάνω στο σημείο για να κάνω update απο την sd βλέπω μόνο μια μαύρη οθόνη και κολαει ευχαριστώ πολυ. Τα αρχεία που χρησιμοποιώ είναι αυτά που λένε τα παιδιά στην προηγούμενη σελίδα του forum.

Link to comment
Share on other sites

- Ο παρακατω οδηγος εκτελεστηκε με επιτυχια απο εμενα ,ομως δεν φερω καμια ευθυνη για οποιαδηποτε δυσλειτουργια προκληθει σε εσας.

 

- Οτι κανετε ειναι αποκλειστικα και μονο δικη σας ευθυνη.

 

- Υπενθυμιζω πως η δικη μου συσκευη ειναι unlocked και δεν γνωριζω τι μπορει να συμβει σε locked συσκευες ,που λειτουργουν με rebel sim !!

 

- A. Downgrade from Steve's 2.2 froyo to 1.6 unbranded direct from Dell build 6267

 

------ Ακολουθηστε το Post #4 αυτου του οδηγου για να κατεβειτε μεχρι την 1.6 build 4399 O2

 

 

-- Ειμαστε πλεον με 1.6 build 4399 της Ο2. Απο εδω και κατω προχωρουμε το ιδιο απλα οπως και πιο πανω για να καταληξουμε σε:

 

- B. 1.6 Build 6267 - baseband GAUSB1A111100-EU (stock unbranded Dell rom)

 

1. Κατεβαζουμε την recovery6267.img και την βαζουμε στον φακελο του fastboot ,οπως καναμε και με τις παραπανω διαδικασιες downgrade.

2. Κατεβαζουμε την official stock rom 111_6267_00 ,την μετονομαζουμε σε update.pkg και την βαζουμε στον αρχικο καταλογο της καρτας μνημης χυμα ( οχι σε φακελο )!!

3. Μπαινουμε σε fastboot mode και απο command line στον υπολογιστη μας πληκτρολογουμε:

fastboot -i 0x413c flash recovery recovery6267.img

4. Αφου εκτελεστει η παραπανω εντολη κραταμε πατημενα και τα δυο πληκτρα της εντασης φωνης και εκτελουμε την εντολη: fastboot -i 0x413c reboot δεν αφηνουμε τα πληκτρα εντασης μεχρι η συσκευη να μπει στην οθονη της recovery.

5. Απο την οθονη της recovery επιλεγουμε: Software upgrade via Update.pkg on SD Card και περιμενουμε να εκτελεστει ολη η διαδικασια υπομονετικα ( περιπου 20 λεπτα ) ...

6. Αυτο ηταν ,ειμαστε πλεον με official unbranded ROM direct from Dell - 1.6/build 6267/baseband GAUSB1A111100-EU . :)

 

http://img844.imageshack.us/img844/9933/cimg8290copy.jpg

 

- Φιλικα -

Edited by hitech
Προσθηκη εικονας
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Ο παρακατω οδηγος εκτελεστηκε με επιτυχια απο εμενα ,ομως δεν φερω καμια ευθυνη για οποιαδηποτε δυσλειτουργια προκληθει σε εσας.

 

- Οτι κανετε ειναι αποκλειστικα και μονο δικη σας ευθυνη.

 

- Υπενθυμιζω πως η δικη μου συσκευη ειναι unlocked και δεν γνωριζω τι μπορει να συμβει σε locked συσκευες ,που λειτουργουν με rebel sim !!

 

---- Downgrade from Steve's 2.2 froyo to 1.6 unbranded direct from Dell build 6267 ---

 

------ Ακολουθηστε το Post #4 αυτου του οδηγου για να κατεβειτε μεχρι την 1.6 build 4399 O2

 

 

-- Ειμαστε πλεον με 1.6 build 4399 της Ο2. Απο εδω και κατω προχωρουμε το ιδιο απλα οπως και πιο πανω για να καταληξουμε σε:

 

---- 1.6 Build 6267 - baseband GAUSB1A111100-EU (stock unbranded Dell rom) ----

1. Κατεβαζουμε την recovery6267.img και την βαζουμε στον φακελο του fastboot ,οπως καναμε και με τις παραπανω διαδικασιες downgrade.

2. Κατεβαζουμε την official stock rom 111_6267_00 ,την μετονομαζουμε σε update.pkg και την βαζουμε στον αρχικο καταλογο της καρτας μνημης χυμα ( οχι σε φακελο )!!

3. Μπαινουμε σε fastboot mode και απο command line στον υπολογιστη μας πληκτρολογουμε:

fastboot -i 0x413c flash recovery recovery6267.img

4. Αφου εκτελεστει η παραπανω εντολη κραταμε πατημενα και τα δυο πληκτρα της εντασης φωνης και εκτελουμε την εντολη: fastboot -i 0x413c reboot δεν αφηνουμε τα πληκτρα εντασης μεχρι η συσκευη να μπει στην οθονη της recovery.

5. Απο την οθονη της recovery επιλεγουμε: Software upgrade via Update.pkg on SD Card και περιμενουμε να εκτελεστει ολη η διαδικασια υπομονετικα ( περιπου 20 λεπτα ) ...

6. Αυτο ηταν ,ειμαστε πλεον με official unbranded ROM direct from Dell - 1.6/build 6267/baseband GAUSB1A111100-EU . :)

 

- Φιλικα -

 

ευχαριστώ για το χρόνο σου αλλά εξακολουθώ και έχω πρόβλημα με το downgrade και το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κατέβω από 2.1 Ο2 8105 σε 1.6 Ο2 τα βήματα γίνονται όλα κανονικά ξεκινάει το update από την sd κάνει το 1ο restart συνεχίζει την εγκατάσταση τελειώνει και μετά σβήνει το dell και αυτό ήταν δεν ανάβει καθόλου ούτε αν βγάλω ακόμα και την μπαταρία ο μονός τρόπος επαναφοράς είναι από το QDLTool

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω unlocked dell streak αγορασμένο από το σαιτ της Dell. τώρα ανακάλυψα αυτό το thread και χαίρομαι που βρίσκω και άλλους που έχουν κόλλημα με αυτό το κινητό. Μόλις είδα ότι έχει κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα. Καλά η τιμή του είναι σκέτη κλοπή. Εδώ έδωσα 450 λίρες...για αυτό το κινητό...

έχω την 1.6 και περιμένω την 2.2...κάνω κάθε 5 λεπτά refresh αλλά δυστυχώς τίποτα ακόμα...Η γνώμη μου για το κινητό ύστερα από πάνω από 2 μήνες χρήσης είναι ότι δεν θα δυσκολευτείς να το δουλέψεις σαν κινητό αλλά αναγκαστικά ξεχνάς την ευκολία που έχεις με τα 3,5'' να το βγάζεις από την τσέπη και να το λειτουργείς με το ένα χέρι...Φυσικά όποιος το πάρει είναι συνειδητοποιημένος τι αγοράζει,είχα δουλέψει με 3,5'' και πάντα έλεγα ότι δεν φτάνουν,είχα βαρεθεί να κάνω scroll και σκεφτόμουν γιατί κανένας δεν βγάζει ένα 5αρι...οπότε μόλις το είδα εννοείται το χτύπησα...

από προβλήματα μερικές φορές με παιδεύει λίγο το wifi αλλά νομίζω ότι τώρα με την 2.2 θα λυθεί το θέμα...

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

- Απο τις εξηγησεις της επισημης Dell ,μεσω της υπευθυνης δημοσιων σχεσεων Amy B, .... μαλλον παμε για την ερχομενη εβδομαδα οι ευρωπαιοι με unlocked συσκευες ... :(

 

Q. Why is UK getting Froyo update before US?

 

A. Technically, that is not true. I'd like to clarify a rumor that got started Friday because of two tweets from UK customers. They had received an update message in error last Friday. I followed up with the team that deploys the updates and found out a small set of devices may have received a “Software Update is available” notice but when they selected it, they were directed to a webpage that indicated “No software updates available at this time.” Shortly after I sent out the apology tweets to the two users, I got an update from the deployment team apologizing for the brief glitch. They also noted that the issue was fixed and no further devices would receive notices until the actual update was turned on. This OTA update is rolling out in phases to different groups of customers. Although I can’t share the exact scheduling, I can say that this week folks who were part of the US Beta testing group will be some of the first to receive the update. Then, folks in Europe with unlocked devices will start to receive the update.

 

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το χρόνο σου αλλά εξακολουθώ και έχω πρόβλημα με το downgrade και το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κατέβω από 2.1 Ο2 8105 σε 1.6 Ο2 τα βήματα γίνονται όλα κανονικά ξεκινάει το update από την sd κάνει το 1ο restart συνεχίζει την εγκατάσταση τελειώνει και μετά σβήνει το dell και αυτό ήταν δεν ανάβει καθόλου ούτε αν βγάλω ακόμα και την μπαταρία ο μονός τρόπος επαναφοράς είναι από το QDLTool

 

- Μηπως χρησιμοποιεις λαθος recovery? ... η σωστη ειναι η "recovery.stock.new.img", με μεγεθος 3018kb ....

- Για δες τι recovery χρησιμοποιεις;;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα ευρωπη πάμε απο την αλλη εβδομάδα τωρα θα παρουν τα beta unlocked της dell στην Αμερική

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...