Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένας μας δεν στοχεύει σε vs, απλά όντως δεν κατάλαβα που θέλεις να καταλήξεις!

- Στην οπτικη εντυπωση που εχω ,βλεποντας τις φωτος των μερών που απαρτιζουν την καθε συσκευη ..... ,απο την μια "βλεπω" εναν υπολογιστη και απο την αλλη ενα κομπιουτερακι !! .... χωρις βεβαια αυτο να σημαινει τιποτα περισσοτερο ,διατηρωντας και μια επιφυλαξη ,γιατι καμια φορα οι φωτος δεν απεικονιζουν αυτο που βλεπεις στην πραγματικοτητα .... αν και εδω υπαρχει αρκετα καλη ληψη που εστιαζει πολυ στην λεπτομερεια. :)

 

- Φιλικα -

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Rumor: Dell Opus One is next-gen Dell Streak with dual-core CPU

 

- ....... 5ιντζο με 1280*800 αναλυση !!! :rolleyes: .. dual core 1.2GHz :shifty: ... παμε χαμενοι !!!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σχετικά με το Opus One: Για να έρθει το Streak στην αγορά, η Dell έκανε για πάρα πολύ καιρό Tests. Οπότε δεν περιμένω τόσο σύντομα αντικατάσταση, εκτός και αν πρόκειται για μικρές αναβαθμίσεις.

 

@ Hitech: Είδα τα κομμάτια των συσκευών και οφείλω να πώ πως δεν βλέπω κάτι το ιδιαίτερο, ούτε στο μηλόφονο, ούτε στο Streak. Δεν θεωρώ ότι φαίνεται το Iphone να έχει κομμάτια ανώτερης ποιότητας η κατώτερης.

 

Για το Dell Stage UI οφείλω να πώ ότι μου αρέσει η ιδέα, μου λείπει όμως ο χώρος να τοποθετήσω εικονίδια (αν ενεργοποιήσεις όλα τα Widgets). Επίσης δεν λειτουργούν ορισμένα Widgets απο εφαρμογές τρίτων, η βγάζουν προβλήματα, οπότε η ταυτόχρονη χρήση με κάποιες εφαρμογές που παρέχουν Widgets δεν δίνει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια, σημερα το πρωι παρελαβα το Streak απο multirama Ηρακλειου Κρητης ( 650euro με 12 ατοκες ). Ειχα δεδομενο οτι θα εχει Ελληνικα αλλα δεν εχει!!! Μπορω να κανω κατι η την πατησα!!! Τα αγγλικα μου ειναι χαλια και δεν καταλαβαινω τιποτα!!!
iPhone 11
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια, σημερα το πρωι παρελαβα το Streak απο multirama Ηρακλειου Κρητης ( 650euro με 12 ατοκες ). Ειχα δεδομενο οτι θα εχει Ελληνικα αλλα δεν εχει!!! Μπορω να κανω κατι η την πατησα!!! Τα αγγλικα μου ειναι χαλια και δεν καταλαβαινω τιποτα!!!

 

Καλησπέρα,

 

Ελληνικά δεν έχει όυτε η custom Rom. Ο μόνος τρόπος να γράφεις τουλάχιστον Ελληνικά είναι με πληκτρολόγια όπως πχ. το Swype. Είναι δυνατόν να είναι τόσο χάλια τα αγγλικά σου, ώστε να μην καταλαβαίνεις τα menu?

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ελληνικά δεν έχει όυτε η custom Rom. Ο μόνος τρόπος να γράφεις τουλάχιστον Ελληνικά είναι με πληκτρολόγια όπως πχ. το Swype. Είναι δυνατόν να είναι τόσο χάλια τα αγγλικά σου, ώστε να μην καταλαβαίνεις τα menu?

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

Ειναι χαλια τα αγγλικα Γιαννη αλλα με σωζει καπως η μεγαλη εμπειρια απο αλλα καλα κινητα νοκια, αλλα πρωτη φορα παω σε ANDROID. Παρατηρω ομως εκπληκτος οσο το δουλευω το ποσο καλο ειναι!!Δεν ειναι πολυ δυσκολο απλα προσεχω να μην αλλαξω-ρυθμισω κατι που θα το μετανιωσω. Εκει που κολλαω ειναι στο οτι δεν μου κανει αυτοματα την αναβαθμιση απο 1.6 που εχει σε 2.1 ?? Δεν ειναι ''μαμισια'', δεν εχω καταλαβει! Να το αφησω ετσι?

iPhone 11
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεδομενων αυτων που λες περιμενε την 2.2 την καινουργια μια και 2.1 ειναι μονο της Ο2 και της ΑΤ &Τ οποτε και οσοι δεν ειναι σε αυτους πανε για την dell 2.2

Εκτος αν εχεις κανα φιλο γνωστο να στα φτιαξει ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλο ....παω revert στην αυθεντικη 2.1 για να ειμαστε ετοιμοι...

Για βιβλια εκτος απο aldiko reader εχει βρει κανεις κανα αλλο ebook reader

Μπορουμε να βρουμε τον reader του samsung galaxy tab....

Edited by hellogadgetman78

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

παιο παλικαρι θα μου δωσει ενα λινκ με official 2,1 ρομ,οχι Ο2.

- Απο οσα εχω διαβασει, μαλλον δεν υπαρχει 2.1 επισημη εκδοση απο dell εκτος τις τροποποιημενες 8105,8023,6941 για την Ο2; ... και λεω μαλλον γιατι σαν να πηρε καπου το ματι μου οτι εβγαλε καποια unbranded κομματια με 2.1 ,αλλα τελικα τα διεκοψε. Θα προχωρουσε απο 1.6 κατευθειαν σε 2.2;; ..

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Απο οσα εχω διαβασει, μαλλον δεν υπαρχει 2.1 επισημη εκδοση απο dell εκτος τις τροποποιημενες 8105,8023,6941 για την Ο2; ... και λεω μαλλον γιατι σαν να πηρε καπου το ματι μου οτι εβγαλε καποια unbranded κομματια με 2.1 ,αλλα τελικα τα διεκοψε. Θα προχωρουσε απο 1.6 κατευθειαν σε 2.2;; ..

 

 

καλα πηρε το ματι σου,τα τελευταια κομματια απο expansys ηταν με 2.1,αυτην ψαχνω αλλα δεν την βρισκω...........

Link to comment
Share on other sites

καλα πηρε το ματι σου,τα τελευταια κομματια απο expansys ηταν με 2.1,αυτην ψαχνω αλλα δεν την βρισκω...........

- Εχω ριξει πολυ διαβασμα και αναζητηση και πουθενα δεν συναντησα unbranded 2.1. Προφανως να μην εχει κατι ουσιωδες ,οποτε δεν ασχολουνται.

- Οσα διαβαζω σε διαφορα σαιτ ,εχουν να κανουν με την τελευταια κυκλοφορια 8105 ... ενδεχομενως να μην υπαρχει προβλημα με την αναβαθμηση γιατι θα ειχε γινει ντορος .... και γω εχθες κατεβηκα σε 2.1-8105 και περιμενω την 2.2.

- Οπως και να 'χει μολις κυκλοφορησει ,καπου θα αναρτηθει και θα την τσακωσουμε ...

- Πιστευεις οτι επειδη η 8105 ειναι Ο2 δεν θα δει την αναβαθμηση; ή οτι θα περιμενουμε να την τροποποιησει η Ο2 ,οποτε ..... καλα Χριστουγεννα :( ... ολοι με τα unbranded εχουν σχεδον αναβαθμηστει σε 2.1-8105 ,αλλα τωρα που το σκεφτομαι ,.... υπαρχει μια κινητικοτητα για επιστροφη σε 1.6 -00 unbranded baseband :worry: ... λες ;;; .... :X

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Εχω ριξει πολυ διαβασμα και αναζητηση και πουθενα δεν συναντησα unbranded 2.1. Προφανως να μην εχει κατι ουσιωδες ,οποτε δεν ασχολουνται.

- Οσα διαβαζω σε διαφορα σαιτ ,εχουν να κανουν με την τελευταια κυκλοφορια 8105 ... ενδεχομενως να μην υπαρχει προβλημα με την αναβαθμηση γιατι θα ειχε γινει ντορος .... και γω εχθες κατεβηκα σε 2.1-8105 και περιμενω την 2.2.

- Οπως και να 'χει μολις κυκλοφορησει ,καπου θα αναρτηθει και θα την τσακωσουμε ...

- Πιστευεις οτι επειδη η 8105 ειναι Ο2 δεν θα δει την αναβαθμηση; ή οτι θα περιμενουμε να την τροποποιησει η Ο2 ,οποτε ..... καλα Χριστουγεννα :( ... ολοι με τα unbranded εχουν σχεδον αναβαθμηστει σε 2.1-8105 ,αλλα τωρα που το σκεφτομαι ,.... υπαρχει μια κινητικοτητα για επιστροφη σε 1.6 -00 unbranded baseband :worry: ... λες ;;; .... :X

 

ειμαι σχεδον σιγουρος πως δεν θα βλεπουμε το update με την 2.1 Ο2,ελπιζω να μην εχω δικιο,οπως και ναχει θα καταληξουμε ητε με τον εναν ητε με τον αλλο τροπο στην τελευταια 2.2,αλλα ξερεις μας αρεσει να ψαχνομαστε λογο μικροβιου.....

Link to comment
Share on other sites

θα παμε σε επισημη rom unbranded 1,6(ουσιαστικα σαν να ειναι αγορασμενο απο dell) και μετα σε 2.2

Απλα πραγματα

Ακη η rebel κανει κολπα σε 2.2 ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

θα παμε σε επισημη rom unbranded 1,6(ουσιαστικα σαν να ειναι αγορασμενο απο dell) και μετα σε 2.2

Απλα πραγματα

Ακη η rebel κανει κολπα σε 2.2 ...

- Κρατησα για μια μερα την 2.2 1.2.0 ,με stage ui και ειδα κι αποειδα.

- Εκανα και δευτερη φορα εγκατασταση απο 1.1.1 ,αλλα δε ..... :( ,καλη η προσπαθεια αλλα δεν φτανει κατ' εμε. Κολλαγε το orientation ,εχανε το δυκτιο ,προφανως οταν αλλαζε κεραια και επρεπε να επανεκκινησω ... δεν δουλευε η ανοιχτη ακροαση :cry: ... γενικα στο μερος της τηλεφωνιας εκανε κατι κουλα ... επερνες τηλεφωνο και κατα την διαρκεια που καλουσε, εσβηνε η οθονη ενω τη συσκευη την κρατουσα στα χερια μου ( οχι στο αφτι ), επανερχοταν αν ακουμπουσα το πληκτρο επιστροφης ... τωρα να πηγε κατι λαθος ... δεν το νομιζω ,γιατι την περασα δυο φορες ...

- κατεβασα το baseband σε 2.1 και reboot

- clockwork - flash 1.1.1 - reboot

- recovery - data factory reset - reboot

- flash baseband 2.2 - reboot - 1.1.1 χωρις network

- clockwork - flash 1.2.0 - reboot - finished

- Νομιζω πως δεν ειχε κατι αλλο να κανω!!

 

- Τωρα για κατεβασμα σε 1.6 -6267-00 baseband unbranded version ,δεν φαινεται και τοσο απλο.

- Δεν βρηκα οδηγιες για εγκατασταση ,μονο απο fastboot .

- Στην ουσια δεν υπαρχει η recovery της rom ; ... και πρεπει να ρουταρεις ,να φορτωσεις root explorer ,να παρεις -rw rights και τερμιναλ στην συσκευη και να ριξεις αρχεια μεσα στα αρχεια συστηματος και και .... ολα αυτα δεν με κανουν να νοιωθω και πολυ ανετα, ... μπερδευεται πολυ το πραμα και η αστοχια ειναι πολυ πιθανη ,αν για καποιο λογο σβησει ή κολλησει η συσκευη .. θα προτιμουσα να γινει ολη η διαδικασια απο dos του υπολογιστη ,αλλα δεν βρηκα κατι με αυτο τον τροπο ... :(

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Και εκει που τα χωνω για την 2.2 - 1.2.0 του Steve ,.... σα να με ακουσε και αναβαθμισε ο μπαγασας .... σε 1.2.1 της ωρας(14-11/21:00) :D Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Πάντως λάθος κανεις για το downgrade βάζεις με fastboot ενα stock recovery(συγκεκριμενο για stock) και μετα update το official της Ο2 Android 2.1..

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λάθος κανεις για το downgrade βάζεις με fastboot ενα stock recovery(συγκεκριμενο για stock) και μετα update το official της Ο2 Android 2.1..

- Μα δεν λεω για τις Ο2 (2.1-1.6 build 8105,4399), που φορτωνονται για πλακα .... εγω μιλαω για το κατεβασμα σε 1.6, build 6267 ,baseband GAUSB1A111100-EU ,που ειναι το μοντελο κατευθειαν απο dell .... για το οποιο δεν υπαρχει recovery.img ,οποτε χρειαζεται ολη η παραπανω διαδικασια που περιγραφω ... :(

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Μα δεν λεω για τις Ο2 (2.1-1.6 build 8105,4399), που φορτωνονται για πλακα .... εγω μιλαω για το κατεβασμα σε 1.6, build 6267 ,baseband GAUSB1A111100-EU ,που ειναι το μοντελο κατευθειαν απο dell .... για το οποιο δεν υπαρχει recovery.img ,οποτε χρειαζεται ολη η παραπανω διαδικασια που περιγραφω ... :(

 

υπαρχει recovery image το οποιο περνας με flashboot και με την original rom 6267 γυρνας εκει που θελεις πανευκολα!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει recovery image το οποιο περνας με flashboot και με την original rom 6267 γυρνας εκει που θελεις πανευκολα!!

- Εχω διαβασει ολο το thread για downgrade σε 6267 -00 EU και καταληγουν να το κανουν οπως παρακατω .... που δεν φαινεται και τοσο ευκολο : :confused: :cry:

 

1. Root your streak and install a browser like root explorer and a terminal from de market

 

2. Download the official 6267 build http://www.megaupload.com/?d=IU4OYAYQ and copy it to the root of your sdcard

Rename the file as update.pkg

 

3. Download "boot.img" at the root of your sd card http://www.megaupload.com/?d=8F8JBU1Y

 

4. Download "recovery6767_00.zip" and unzip it where your want on your sdcard http://www.megaupload.com/?d=GPU0UPRB, then mount your / as rw and copy all the files unziped at the same place on the streak (etc to /etc, system to /system ...)

 

5. From a terminal on your streak with su rights execute this

flash_image boot /sdcard/boot.img

 

6. Reboot your streak in normal mode

 

7. Reboot your streak in recovery mode and apply the update from sdcard

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...