Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

φίλε Hitech η συσκευή σου είναι unlocked καθώς και στην δικιά μου το ppid τελειώνει με Α00, το έλεγξα τώρα. Οπότε ο πωλητής δεν σου είπε ψέματα.

Και εγώ πάντως πιστεύω ότι κατι δεν παει καλά με το Hardware. Έχεις πρόσφατα δοκιμάσει ξανά αν βλέπει την sim απο cosmote και έπαιξε; Αν ναι είναι να τρελαθεί κανείς... Η Cosmote νομίζω ότι είναι GSM1800 η κάτι τέτοιο, ενώ η Wind και Vodafone σε 900 αν θυμάμαι καλά (δεν είμαι σίγουρος). Λες να έχει σχέση αυτό; Η O2 νομίζω πως παίζει στα ίδια με την Cosmote. Μήπως κάτι έχει μπερδευτεί στο Baseband; Δοκίμασες να κάνεις flash την τελευταία έκδοση Froyo με την sim μέσα; Κάνω τρελές σκέψεις για να σε βοηθήσω...

 

hellogadgetman78 θα σου πρότεινα να μείνεις μακριά απο Rebel. Ο κωδικός σου δίνει μόνιμη λύση (από ότι ξέρω), ενώ με νέες εκδόσεις λειτουργικού (2.3 η ότι έρθει) η Rebel μπορεί να σου κάνει θέμα.

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι δεδομενο πως ειναι ξεκλειδωτη εργοστασιακα η συσκευη του, για αυτο του εγραψα πως υποψιαζομαι οτι ειναι προβλημα hardware...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη, πως είναι κατά 90% πρόβλημα Hardware. Επίσης έχεις δίκιο όταν λες ότι το Service της Dell είναι άψογο (τουλάχιστον απο εμπειρία απο το εξωτερικό).
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δεδομενο πως ειναι ξεκλειδωτη εργοστασιακα η συσκευη του, για αυτο του εγραψα πως υποψιαζομαι οτι ειναι προβλημα hardware...

 

hardware προβλημα αλλα να βλεπει την cosmote κανονικα?? ειναι κουφο τελειως το προβλημα του παιδιου..:confused:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

- ΟΚ ,καταρχας ευχαριστω για την συμμετοχη σας στο προβλημα μου. :(

- Με τους πρωτους που μιλησα ηταν η Dell ,Κηφισιας 90 και μαλιστα δυο φορες, οι οποιοι μου ειπαν πως την ευθυνη της εγγυησης εχει ο πωλητης της συσκευης :wacko: ... παρακαλεσα μαλιστα να τους δωσω το imei και το service tag να μου πουν τι πραμα ειναι αυτο που εχω αγορασει , αλλα δε ....

- Φιλε Γιαννη την καρτα της κοτε την παιζει σφαιρα με σημα τεζα :confused: .... δεν μπορει να διαβαζει αυτη και με της αλλες, σαν να μην εχει μπει καρτα μεσα.

Κατι λειπει απο λογισμικο μερια κατ' εμε ,αλλωστε η συσκευη λειτουργει αψογα .... οτι και να ηταν επρεπε να μου ζητα κωδικο πιν ή να εβγαζε invalid card ,αν υπηρχε προβλημα ,το οτι αναγνωριζει την κοτε και με τις αλλες ειναι σα να μην υπαρχουν !!!! .... ειναι οντως περιεργο.

- Θα παω στην αλυσιδα που τα πουλαει να κανω μια δοκιμη την καρτα της βοντα να δω. Αν και πιστευω αφου η καρτα μου δουλευει, δεν θα εχει κι εκει προβλημα.

- ... Κατι λειπει απο το λογισμικο του streak ,που δεν ανιχνευει την καρτα αυτων των παροχων ....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, σήμερα τι έκδοση τρέχει το κινητό?

Έχει πάρει τη 2.2?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προς ddr2: Φοράει 2.2 custom rom από έναν χρήστη στο Modaco. Επίσημα έχει κυκλοφορήσει μόνο 2.1 απο την Ο2 στην Αγγλία. Εδώ μάλλον κυκλοφορεί με 1.6 όπως και στην Αμερική.

Πάντος είναι ζήτημα εβδομάδων (σίγουρα πριν τα Χριστούγεννα) η δημοσίευση της επίσημης 2.2 απο την Dell.Για πληροφορίες και εικόνες:

http://www.streaksmart.com/2010/11/more-details-about-official-froyo-update-for-dell-streak.html

Link to comment
Share on other sites

Προς ddr2: Φοράει 2.2 custom rom από έναν χρήστη στο Modaco. Επίσημα έχει κυκλοφορήσει μόνο 2.1 απο την Ο2 στην Αγγλία. Εδώ μάλλον κυκλοφορεί με 1.6 όπως και στην Αμερική.

Πάντος είναι ζήτημα εβδομάδων (σίγουρα πριν τα Χριστούγεννα) η δημοσίευση της επίσημης 2.2 απο την Dell.Για πληροφορίες και εικόνες:

http://www.streaksmart.com/2010/11/more-details-about-official-froyo-update-for-dell-streak.html

Ok. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Είναι κρίμα τέτοιο εργαλείο να μην έχει σωστή υποστήριξη.

Το είδα στο media markt τις προάλλες.

Όμορφη συσκευή, πολυτελής, αλλά και τεράστια για κινητό τηλέφωνο.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

hardware προβλημα αλλα να βλεπει την cosmote κανονικα?? ειναι κουφο τελειως το προβλημα του παιδιου..:confused:

 

Ναι, γιατι? Το εχω ξαναδει Χρηστο αυτο το προβλημα σε συσκευη μου στο παρελθον, να παιζει επιλεκτικα, δηλαδη, σε καποιο δικτυο μονο. Λυθηκε με αντικατασταση (Νοκια 7650).

 

Ok. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Είναι κρίμα τέτοιο εργαλείο να μην έχει σωστή υποστήριξη.

Το είδα στο media markt τις πράλλες.

Όμορφη συσκευή, πολυτελής, αλλά και τεράστια για κινητό τηλέφωνο.

 

Αν παιξεις μαζι του και συγχωρησεις το ελαφρως μεγαλυτερο μεγεθος απο ενα καλο smartphone (4.3 inch οθονης) τοτε τα benefits ειναι πολυ περισσοτερα απο το συμβιβασμο στο μεγεθος. Εγω... συνηθισα στις 5 ιντσες και ανεβηκα χωρις ιδιαιτερο προβλημα στις 7 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το Streak είναι στο μέγιστο όριο φορητότητας, ότι είναι πάνω από 5 ίντσες θέλει και τρέιλερ για να το μεταφέρεις, πόσο μάλλον να το βάλεις στο αυτί σου. Είδα το Galaxy Tab, ωραίο, αλλά θες και έξτρα κινητό, οπότε άντε πάλι 2 συσκευές, ενώ με το Streak με μια συσκευή τα έχεις όλα. Το μόνο που με απογοητεύει είναι η μη ελληνική υποστήριξη στο software το οποίο εν μέρει λύνεται με διάφορους τρόπους (slideit keyboard κλπ). Εάν αυτή η συσκευή είχε HTC Sense θα ήταν το ιδανικό (για μένα πάντα). Κατά τάλλα, είναι κάτι ξεχωριστό που το χαζεύουν όλοι, δεν είναι iPhone που έχει και το πιτσιρίκι γειτονάκι μας !!!
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα ειναι ολα. Εγω παλι πιστευω πως το tab ειναι σαφως ανωτερο, καθως ειναι στο ιδανικο μεγεθος για να κανεις καποιες δουλειες αξιοπρεπως, ενω μπορεις πολυ ευκολα να το χρησιμοποιησεις και σαν κινητο. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει οπωσδηποτε να χρησιμοποιηθει σε συνδυασμο με αλλο κινητο. Ενα καλο ασυρματο ακουστικο κι εισαι οκ.

Αλλωστε και το tab και το streak θα το χρησιμοποιησεις και με τα δυο χερια, οποτε η εννοια της πραγματικης φορητοτητας (που σου δινει ενα iphone π.χ., αλλα σου στερει ολα τα υπολοιπα), εχει χαθει.

Σε τσεπη δε θα μπει κανενα απο τα δυο, οποτε καλυτερα περισσοτερος ωφελιμος χωρος (κι ενα δευτερο μικρο κινητο μονο για βραδυνες εξοδους, οπως θα το κανεις ουτως η αλλως και με το streak), χωρις να γινεται μη πρακτικο (οπως π.χ. ενα 10αρι tablet).

Φυσικα ολα αυτα τα γραφω, εχοντας περασει 3 streak απο τα χερια μου εδω και μηνες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βαγγέλη αν δεν απατώμαι, με το Galaxy tab μπορείς να έχεις τηλεφωνική λειτουργία μόνο σε περιοχές που υπάρχει 3G κάλυψη, σωστά;

 

(Sorry για το off topic)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αν δεν απατώμαι, με το Galaxy tab μπορείς να έχεις τηλεφωνική λειτουργία μόνο σε περιοχές που υπάρχει 3G κάλυψη, σωστά;

 

(Sorry για το off topic)

 

Quadband ειναι, παιζει παντου. Και με τρομερο σημα - ακουστικη (στην ανοικτη ακροαση)...

Link to comment
Share on other sites

O steve εβγαλε version 1.2 την οποια και θα δοκιμασω σημερα...με

But that's not all. With V1.2, you're also getting:

 

Native WiFi tethering

Updated WiFi driver (from Dell's new build)

Dell Sync

720p video recording (MPEG4 only)

More performance tweaks

LauncherPro 8.1 free version (you can select which launcher you want to use—LauncherPro, ADW, or Dell—upon first boot)

LCD density automatically set to stock 160 setting (previous versions of Stephen's build lowered it to 140, hence the need for some people to change it back)

 

Οδηγίες

http://android.modaco.com/content/dell-streak-streak-modaco-com/322298/streakdroid-froyo-v1-2-0-announcement-thread/

 

 

ααα επίσης δοκιμασα το site http://www.unlockonline.org/home.php το οποιο αφου πληρωσα κανονικα υστερα απο 2 μερες μου στειλανε τα λεφτα πισω και δηλωσανε αδυναμια να μου το κανουν μια και θελανε verification του paypal(πραγμα που αρνηθηκα) και το νουμερο του τηλεφωνου (οπου τους ειπα οτι ειναι απο Αγγλια και δεν εχω νουμερω Ο2)

Παλι καλα που μου στειλανε τα 60€ πισω....

Edited by hellogadgetman78

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

εγω που δοκιμασα για αναβαθμιση καταφερα και το κολησα στο σημα της dell!!!:mad: ξερει κανενας κανα οδηγο για να το επαναφερω??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ ρε Χρηστο, σε εχει ταλαιπωρησει αυτο το κινητο με τη 2.2

Αν μπορω να βοηθησω ενημερωσε με.

Καλοριζικο... και παλι ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ ρε Χρηστο, σε εχει ταλαιπωρησει αυτο το κινητο με τη 2.2

Αν μπορω να βοηθησω ενημερωσε με.

Καλοριζικο... και παλι ;)

 

αφου το αφησα 6 ωρες απο το απογευμα (γιατι επρεπε να παω σε ενα γαμο στην κορινθο) και γυρισα εκατσα με καθαρο μυαλο και σε 5 λεπτα καταφερα και ξαναγυρισα στην 1.6 που για μενα ειναι μεγαλη ευτηχια γιατι ειχε κολησει στο σημα της dell ωρες και η μπαταρια ειχε φτασει στο 10 της 100!! τωρα που βρηκα πως να το φτιαξω αμα ξανακοληση μετα την φορτιση εχει παλι πειραματα!!!! :lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

αφου το αφησα 6 ωρες απο το απογευμα (γιατι επρεπε να παω σε ενα γαμο στην κορινθο) και γυρισα εκατσα με καθαρο μυαλο και σε 5 λεπτα καταφερα και ξαναγυρισα στην 1.6 που για μενα ειναι μεγαλη ευτηχια γιατι ειχε κολησει στο σημα της dell ωρες και η μπαταρια ειχε φτασει στο 10 της 100!! τωρα που βρηκα πως να το φτιαξω αμα ξανακοληση μετα την φορτιση εχει παλι πειραματα!!!! :lol:

 

Η τριτη και φαρμακερη θα ειναι. Περιμενω εντυπωσεις απο 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Η τριτη και φαρμακερη θα ειναι. Περιμενω εντυπωσεις απο 2.2.

 

μεχρι να εχω εντυπωσεις απο 2.2 θα εχω δυσαρεστες εντυπωσεις απο κολληματα και προβληματα σαν και αυτο σημερα και θα παρω μεταπτυχιακο στα upgrade και downgrade σε ολα τα σημεια του στρηκ :lol::lol:

lord of the strhks θα καταντησω!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...σκεφτομαι να το παρω..αλλα εχω καποιεσ ερωτησεις...με την 2.2 η homescreen παιζει και σε portrait mode η μονο σε landscape???ποια froyo προτεινεται και απο που???να το παρω με 2.1 απο expansys?η απο saturn me 1.6??ευχαριστω πολυ....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...σκεφτομαι να το παρω..αλλα εχω καποιεσ ερωτησεις...με την 2.2 η homescreen παιζει και σε portrait mode η μονο σε landscape???ποια froyo προτεινεται και απο που???να το παρω με 2.1 απο expansys?η απο saturn me 1.6??ευχαριστω πολυ....

 

με την official 2.2 θα παιζει και portrait mode και θα εχει διαφορετικο ui με την ονομασια stage(δες youtube )με την 1.6 portait mode εχεις σε ορισμενεςς λειτουργιες οπως του τηλ,των ρυθμισεων ενω για την homescreen με adw launcer.εγω το πηρα απο media markt και το χαρτι πανω απο την συσκευη ελεγε android 2.2 και η κοπελα που ηταν αποκλειστικα εκει για το dell οταν την ρωτησα μου λεει ναι κυριε 2.2 εχει και οταν της εδειξα οτι ειναι 1.6 δεν ηξερε τι να πει.Σημερα κυκλοφορησε στην κινα με 2.2 και επισημα στην ευρωπη μεχρι τελος του μηνα περιμενουμε.(μπορει και αυτην την εβδομαδα να εχουμε το update)Αν στα χρηματα σου βγαινει πιο φτηνα απο ελλαδα παρτο απο εδω για να εχεις και εγγυηση χωρις να στελνεις συσκευες στο εξωτερικο αμα παθουν κατι.

Αντε να μεγαλωνει η παρεα με τα strhk γιατι ειναι μια ξεχωριστη συσκευη για αυτους που αναγνωριζουν την πραγματικη της αξια!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

με την official 2.2 θα παιζει και portrait mode και θα εχει διαφορετικο ui με την ονομασια stage(δες youtube )με την 1.6 portait mode εχεις σε ορισμενεςς λειτουργιες οπως του τηλ,των ρυθμισεων ενω για την homescreen με adw launcer.εγω το πηρα απο media markt και το χαρτι πανω απο την συσκευη ελεγε android 2.2 και η κοπελα που ηταν αποκλειστικα εκει για το dell οταν την ρωτησα μου λεει ναι κυριε 2.2 εχει και οταν της εδειξα οτι ειναι 1.6 δεν ηξερε τι να πει.Σημερα κυκλοφορησε στην κινα με 2.2 και επισημα στην ευρωπη μεχρι τελος του μηνα περιμενουμε.(μπορει και αυτην την εβδομαδα να εχουμε το update)Αν στα χρηματα σου βγαινει πιο φτηνα απο ελλαδα παρτο απο εδω για να εχεις και εγγυηση χωρις να στελνεις συσκευες στο εξωτερικο αμα παθουν κατι.

Αντε να μεγαλωνει η παρεα με τα strhk γιατι ειναι μια ξεχωριστη συσκευη για αυτους που αναγνωριζουν την πραγματικη της αξια!

 

το παρηγγειλα μολις απο expansys και μαζι με τα μεταφορικα βγαινει 438 με εκπτωση γιατι εχω εταιρικο αφμ..καλα εκανα??...γραφει οτι εχει την 2,1...να παω με αυτην και να περιμενω την 2.2??ποτε με το καλο??

Link to comment
Share on other sites

αφου το αφησα 6 ωρες απο το απογευμα (γιατι επρεπε να παω σε ενα γαμο στην κορινθο) και γυρισα εκατσα με καθαρο μυαλο και σε 5 λεπτα καταφερα και ξαναγυρισα στην 1.6 που για μενα ειναι μεγαλη ευτηχια γιατι ειχε κολησει στο σημα της dell ωρες και η μπαταρια ειχε φτασει στο 10 της 100!! τωρα που βρηκα πως να το φτιαξω αμα ξανακοληση μετα την φορτιση εχει παλι πειραματα!!!! :lol:

 

It is very simple when gout stuck to dell streak logo remove battery just boot from recovery and do the first option factory reset.This is standard problem to Steve froyo Rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

It is very simple when gout stuck to dell streak logo remove battery just boot from recovery and do the first option factory reset.This is standard problem to Steve froyo Rom.

 

το θεμα ειναι κολησε πριν ακομα περασω τη ρομ του στηβ και ειχα δοκιμασει τα παντα!η λυση στην ουσια ηταν να περασω stock recovery 6267 με fastboot και μετα την οριτζιναλ ρομ 6267.

 

 

 

 

 

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ UI

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...