Jump to content

Ποια εταιρεία έχει το καλύτερο Mobile Internet;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στο φορουμ,

 

εντος των ημερων θα φυγω απο την πρωτευουσα για δουλεια και σκεφτομαι να παρω μαζι και το laptop.

ποια εταιρια εχει την καλυτερη και πιο συμφερουσα προταση για mobile internet?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα το εξης...

αγορασε (ή βρες γενικα) μια καρτα wind f2g με ενεργοποιημενη την προσφορα του 1.5GB δωρεαν το μηνα...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα το εξης...

αγορασε (ή βρες γενικα) μια καρτα wind f2g με ενεργοποιημενη την προσφορα του 1.5GB δωρεαν το μηνα...

 

πως ενεργοποιω εγω αυτη την προσφορα για 1.5GB δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ηταν πολυ παλια, τουλαχιστον 2 χρονια πριν...

 

πριν κανα 4μηνο χοντρικα ισχυε...

αν μπορεις βρες και αγορασε μια τετοια καρτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ένα εταιρικό πακέτο της cosmote και μέχρι τώρα δεν χρησιμοποιούσα Mobile internet.

Θέλω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία 2 in 1 και θα ήθελα την γνώμη σας για το ποιο είναι το καλύτερο πακέτο καθαρά για mobile internet που κυκλοφορεί στην αγορά δεδομένου ότι θα κρατήσω την σύνδεση που ήδη έχω. Θέλω δηλαδή μια δεύτερη σύνδεση (κατά προτίμηση χωρίς πάγιο) για να την χρησιμοποιώ μόνο για internet.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω, ειναι και το πρωτο μηνυμα στο θεμα σου, αλλα στην μπανανία που ζουμε, πουλανε το internet για κινητα λες και ειναι το χρυσάφι!

Θα σου πουνε οι επομενοι πιστευω τις πενιχρές και ποταπές επιλογες που υπαρχουν.

Κατι πακετακια της πλακας γυρω στα 100mb, και με opera mini να σερφαρεις, παλι λιγα ειναι.

Anyway, τι ειναι οπως θα πρεπε σε τουτη τη χωρα για να ειναι και το mobile internet...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τόσο χάλια είναι τα πράγματα?

Εγώ δεν το έχω ψάξει μέχρι τώρα αλλά έχω ακούσει για κάτι πακέτα καρτοκινητής (νομίζω είναι της wind) που σου δίνουν 10Gb για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

1.5 γιγα το μηνα για ολο το 2010 αλλα δεν μπορεις πλεον να ενεργοποιησεις την εν λογω προσφορα...

 

στη βοντα μονο 60 mb το μηνα με 3 ευρω εχεις...

 

ψαξτο λιγο για.κοσμοτε αφου μπορεις να ενεργοποιησεις πολλα πακετα ιντερνετ το μηνα (αν και θα πληρωσεις αρκετα)

 

η wind προσφερει μονο (ανν δεν κανω λαθος) 100mb το μηνα δωρεαν...

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω, ειναι και το πρωτο μηνυμα στο θεμα σου, αλλα στην μπανανία που ζουμε, πουλανε το internet για κινητα λες και ειναι το χρυσάφι!

Θα σου πουνε οι επομενοι πιστευω τις πενιχρές και ποταπές επιλογες που υπαρχουν.

Κατι πακετακια της πλακας γυρω στα 100mb, και με opera mini να σερφαρεις, παλι λιγα ειναι.

Anyway, τι ειναι οπως θα πρεπε σε τουτη τη χωρα για να ειναι και το mobile internet...

 

Ακόμα δυστυχώς μας δουλεύουν με το ίντερνετ στο κινητό!ΟΜΩΣ μην είμαστε υπερβολικοί!Τι εννοώ.....έχω ενεργοποιήσει την προσφορά από την πρώτη μέρα!Μέχρι τώρα 2 φορές έχω βάλει το πακετάκι (το δεύτερο το έβαλα πριν περίπου 2 εβδομάδες!).Κάθε μέρα έμπαινα σε διάφορα αθλητικά site,mail,καμιά ενημέρωση για σινεμά ή κάτι άλλο και με opera mini μετά από τον πρώτο μήνα δεν είχα ξοδέψει ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ!

 

Άρα καταλαβαίνεις τι εννοώ όταν λέω μην είμαστε υπερβολικοί!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κοσμοτε συνδεση εχει πακετο με 5 ευρω 100 mb και με 10 ευρω 500 mb!!!

 

*δεν ξερω αν περιλαμβανεται φπα κτλ....:D

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε πριν, νομιζω η wind εχει μονο το plus με τα (ελεεινα λιγα :down:) 40 mb το μηνα με 4 ευρω, το οποιο εχω κατι μηνες και γω. Υπαρχει αλλο πακετο mobile internet στη wind ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε πριν, νομιζω η wind εχει μονο το plus με τα (ελεεινα λιγα :down:) 40 mb το μηνα με 4 ευρω, το οποιο εχω κατι μηνες και γω. Υπαρχει αλλο πακετο mobile internet στη wind ? :confused:

 

Υπάρχουν τρία πακέτα στην WIND

δες στο Link

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Επαγγελματία/Mobile-Broadband-(WIND-ADSM)/Οικονομικά-Προγράμματα-Ογκοχρέωσης-/-Χρονοχρέωσης/Οικονομικά-προγράμματα-χωρίς-συμβόλαιο.aspx

Link to comment
Share on other sites

To φτηνότερο ίντερνετ αυτή τη στιγμή το δίνει η q με 100mB(και 1500 λεπτά και 1500sms προς q/wind) το μήνα με 1€. Αλλά όπως είπανε και άλλοι, 100mB δεν φτάνουν ούτε για ζήτω.
Link to comment
Share on other sites

To φτηνότερο ίντερνετ αυτή τη στιγμή το δίνει η q με 100mB(και 1500 λεπτά και 1500sms προς q/wind) το μήνα με 1€. Αλλά όπως είπανε και άλλοι, 100mB δεν φτάνουν ούτε για ζήτω.

 

ναι αλλα περα απο το πιο φτηνο πρεπει να κοιταξεις και την καλυψη και ταχυτητες που στην wind ειναι τραγικες...εχω την προσφορα με 1,5 GB μηνα ...αστα μας δουλευουν....σε full 3g στην αθηνα κανει 1 λεπτο να ανοιξει σελιδα....

Link to comment
Share on other sites

To φτηνότερο ίντερνετ αυτή τη στιγμή το δίνει η q με 100mB(και 1500 λεπτά και 1500sms προς q/wind) το μήνα με 1€. Αλλά όπως είπανε και άλλοι, 100mB δεν φτάνουν ούτε για ζήτω.

 

Ναι αλλά μπορώ να έχω πακέτο άλλης εταιρίας στην υπηρεσία 2in1 ?

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279244) το πακέτο τί λέτε?

Πολύ ακριβό , πάρα πολύ ακριβό σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Η Wind είναι για τον πο*τσο αφενός γιατί δεν έχει 3G κάλυψη παντού (μόνο στις μεγάλες πόλεις), αφετέρου είναι αργές οι ταχύτητές της. Αυτό που θα σου συνιστούσα να κάνεις είναι να διαλέξεις ένα από τούτα πακέτα ομιλίας και Internet ή εναλλακτικά πας εδώ

Eγώ έχω τούτο πακέτο αλλά θα επιθυμούσα να έδιναν παραπάνω ογκοκίνηση από το 1.5 GB.

Για να σου δώσω να καταλάβεις οι ταχύτητες κατεβάσματος των αρχείων κυμαίνονται από 40 KB/sec - 160 KB/sec (ανάλογα με τη σελίδα). Από ότι είχα ρωτήσει την Cosmote θεωρητικά πιάνει 1.8 Mbps ταχύτητα στην περιοχή μου (παρόλο που μένω σε ένα απόμακρο χωριό), οίτοι το όριο του κατεβάσματος είναι 225 KB/sec.

H Vodafone έχει ανάλογα πακέτα με ομιλία + Internet και σου δίνει 3 GB oγκοκίνηση, όμως δε με συμφέρει να αλλάξω εταιρεία καθόσον οι περισσότεροι καλούντες έχουν Cosmote. Μελλοντικά αν δε μου αρκούν οι χρόνοι ομιλίας/ογκοκίνηση ίσως να κάνω και δεύτερη σύνδεση. Γιατί στο Internet μπαίνω μόνο μέσω κινητής τηλεφωνίας (δεν πρόκειται να βάλουν DSL εδώ στην ερημιά ούτε σε 100 χρόνια)....

Edited by MrSeanKon
Link to comment
Share on other sites

Η Wind είναι για τον πο*τσο αφενός γιατί δεν έχει 3G κάλυψη παντού (μόνο στις μεγάλες πόλεις), αφετέρου είναι αργές οι ταχύτητές της. Αυτό που θα σου συνιστούσα να κάνεις είναι να διαλέξεις ένα από τούτα πακέτα ομιλίας και Internet ή εναλλακτικά πας εδώ

Eγώ έχω τούτο πακέτο αλλά θα επιθυμούσα να έδιναν παραπάνω ογκοκίνηση από το 1.5 GB.

Για να σου δώσω να καταλάβεις οι ταχύτητες κατεβάσματος των αρχείων κυμαίνονται από 40 KB/sec - 160 KB/sec (ανάλογα με τη σελίδα). Από ότι είχα ρωτήσει την Cosmote θεωρητικά πιάνει 1.8 Mbps ταχύτητα στην περιοχή μου (παρόλο που μένω σε ένα απόμακρο χωριό), οίτοι το όριο του κατεβάσματος είναι 225 KB/sec.

H Vodafone έχει ανάλογα πακέτα με ομιλία + Internet και σου δίνει 3 GB oγκοκίνηση, όμως δε με συμφέρει να αλλάξω εταιρεία καθόσον οι περισσότεροι καλούντες έχουν Cosmote. Μελλοντικά αν δε μου αρκούν οι χρόνοι ομιλίας/ογκοκίνηση ίσως να κάνω και δεύτερη σύνδεση. Γιατί στο Internet μπαίνω μόνο μέσω κινητής τηλεφωνίας (δεν πρόκειται να βάλουν DSL εδώ στην ερημιά ούτε σε 100 χρόνια)....

 

Τα είδα τα πακέτα που μου λες αλλά εγώ έχω ήδη εταιρικό και όπως έχω γράψει θα ήθελα μια 2η σύνδεση (αν είναι δυνατό) μόνο για internet.

Από αυτά τα πακέτα βλέπω πως για 1Gb πρέπει να πληρώνω κάθε μήνα 20Ε. Δεν είναι πολλά?

Link to comment
Share on other sites

20Ε για να έχεις 1 GB δεν αξίζει. Αν καταφύγεις σε λύση USB stick είναι προτιμότερο να δώσεις ~30Ε και ναχεις 5 GB (για το Cosmote πακέτο μιλάω)...
Link to comment
Share on other sites

20Ε για να έχεις 1 GB δεν αξίζει. Αν καταφύγεις σε λύση USB stick είναι προτιμότερο να δώσεις ~30Ε και ναχεις 5 GB (για το Cosmote πακέτο μιλάω)...

 

Υπάρχει στην cosmote κάτι τέτοιο (http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/tariff_plans/mobile_broadband.aspx) ?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...