Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μιλήσει κανείς με το service ξανά, ρίχτε και μια ερώτηση για ποιο λόγο το update εξαφανίστηκε απο το επίσημο update tool της LG.

 

Eχει κανεις προβλημα με το birds? κανει καμια φορα κολπακια η οθονη?

Όσο το έπαιξα δεν παρατήρησα τίποτα περίεργο. Τι ακριβώς σου κάνει;

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την τροποποίηση,μη γραφεις συνεχομενα μηνυματα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχει κανεις προβλημα με το birds? κανει καμια φορα κολπακια η οθονη?

 

που και που σαν να τρεμοπαιζει και εμφανιζεται ολοκοκκινη οθονη σε μενα (μιλαμε για κλασματα δευτερολεπτου ουτε καν δευτερολεπτο) και καποιες στιγμες σαν να λαγκαρει (lag)....γενικα ολα καλα και το εχω τερματίσει :lol::D

 

Παλικάρια και στο δικο μου έχει πρόβλημα η πλακέτα. 99% το update μέσω kdz δεν είναι ασφαλές για αυτό μακριά

 

τι εννοεις δεν ειναι ασφαλες μεσω kdz?και απο την 1.6 σε 2.1 βαλτικη και απο 2.1 βαλτικη σε 2.1 ελληνικη μια χαρα και σε ουτε 10 λεπτα ειχα κανει τις αναβαθμισεις με kdz...:happy:

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση,merci
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλήσει κανείς με το service ξανά, ρίχτε και μια ερώτηση για ποιο λόγο το update εξαφανίστηκε απο το επίσημο update tool της LG.

 

Βλακωδως δεν τους ρωτησα επειδη τους πηρα απο το δρομο.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δεν ειναι ασφαλες μεσω kdz?και απο την 1.6 σε 2.1 βαλτικη και απο 2.1 βαλτικη σε 2.1 ελληνικη μια χαρα και σε ουτε 10 λεπτα ειχα κανει τις αναβαθμισεις με kdz...:happy:

 

Απλά μέχρι το kdz το κινητό δεν είχε πρόβλημα, και τώρα θέλει νέα πλακέτα. Μάλιστα αρχικά είχα πρόβλημα μόνο με τη voda, και στα τέλη δε δούλευε καμία εταιρία.

Και απο το Modaco είδα οτι έχουν μερικά παρόμοια προβλήματα και με optimus στο εξωτερικό. Σίγουρα δεν αφορά όλες τις συσκευές, αλλα καλό να προσέχουν όσοι δοκιμάσουν. Ίσως το πρόβλημα το δημιούργησα οταν προπάθησα να ξαναπεράσω την 1.6. Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

τελικα κ γω σημερα το πηγα στην LG για το θεμα με τα 2g εχεις το εχει παει κανεις να μου πει τι να περιμενω απο δαυτους
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,το πηρα το πρωι το κινητο που το ειχα στειλει στην lg,μου αλλαξανε πλακετα,και μου περασανε την 2,1,το κινητο πεταει,το προβλημα με της κλησεις λυθηκε..για οτι αλλο βρω θα σας ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,το πηρα το πρωι το κινητο που το ειχα στειλει στην lg,μου αλλαξανε πλακετα,και μου περασανε την 2,1,το κινητο πεταει,το προβλημα με της κλησεις λυθηκε..για οτι αλλο βρω θα σας ενημερωσω.

 

Ποσες μερες κανανε;

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες κανανε;

 

μια βδομαδα περιπου,αλλα ητανε πολυ συνεργασιμοι και στη vodafone και στην lg.

Link to comment
Share on other sites

που και που σαν να τρεμοπαιζει και εμφανιζεται ολοκοκκινη οθονη σε μενα (μιλαμε για κλασματα δευτερολεπτου ουτε καν δευτερολεπτο) και καποιες στιγμες σαν να λαγκαρει (lag)....γενικα ολα καλα και το εχω τερματίσει :lol::D

 

Αυτο συμβαινει και σε μενα..βγαζει κατι σαν κιτρινη - κοκκινη οθονη αλλα για παρα πολυ λιγο...

 

Να ρωτησω και κατι αλλο..το advanced task killer πρεπει να το κανουμε καθε φορα που ανοιγουμε το κινητο?

Edited by odintiatros
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει και σε μενα..βγαζει κατι σαν κιτρινη - κοκκινη οθονη αλλα για παρα πολυ λιγο...

 

Να ρωτησω και κατι αλλο..το advanced task killer πρεπει να το κανουμε καθε φορα που ανοιγουμε το κινητο?

 

Οχι...πρεπει απλα να το ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ :lol:

εκτος απο αχρηστο κανει και ασταθες το τηλεφωνο,οσες ειναι ανοιχτες οταν ανοιγεις το κινητο ειναι οι βασικες για την λειτουργεια του κινητου και καποια απο τα widget που πιθανον να εχες βαλει. οταν κλεινεις καποια εφαρμογη πχ παιχνιδι το κινητο μια χαρα ξερει μονο του και απελευθερωνει μνημη:)

το ιδιο ισχυει και για antivirus η overclock προγραμματακια...

Link to comment
Share on other sites

Οχι...πρεπει απλα να το ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ :lol:

εκτος απο αχρηστο κανει και ασταθες το τηλεφωνο,οσες ειναι ανοιχτες οταν ανοιγεις το κινητο ειναι οι βασικες για την λειτουργεια του κινητου και καποια απο τα widget που πιθανον να εχες βαλει. οταν κλεινεις καποια εφαρμογη πχ παιχνιδι το κινητο μια χαρα ξερει μονο του και απελευθερωνει μνημη:)

το ιδιο ισχυει και για antivirus η overclock προγραμματακια...

 

Το εβαλα εχθες μαζι με καποια αλλα apps απο το market.. δεν το δοκιμασα ομως αλλα το τηλεφωνο κολουσε (και να φανταστεις το εχω αναβαθμησει)..και εβγαλα ολα τα apps που ειχα βαλει..δεν ξερω εαν εφταιγε αυτο...αλλα αφου το ειπες δεν το ξαναβαζω

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα μικρό πρόβλημα. Όταν παω να κάνω συγχρονισμό απο το gmail στο κινητό μου, ολα είναι καλά. Όταν δοκιμάζω απο το κινητό στο gmail, δεν κάνει τίποτα. Υπάρχει πιθανότητα να κάνω κάτι λάθος? Ή πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο κινητό ή στο gmail μέσα?
Link to comment
Share on other sites

που και που σαν να τρεμοπαιζει και εμφανιζεται ολοκοκκινη οθονη σε μενα (μιλαμε για κλασματα δευτερολεπτου ουτε καν δευτερολεπτο) και καποιες στιγμες σαν να λαγκαρει (lag)....γενικα ολα καλα και το εχω τερματίσει

 

Είναι γραφικό του παιχνιδιού αυτό που βλέπεις. Είναι κάποιο από τα πουλιά (ή τα κίτρινα ή τα κόκκινα) που περνά πολύ κοντά στην οθόνη σου. δεν ξέρω γιατί το κάνει. Είτε είναι bug είτε είναι σαν, όταν ένα πουλί πετάγεται μακριά, να γυρίζει στη βάση του, στο σπίτι του, ή να βγαίνει "εκτός ορατού πεδίου μάχης" (στο άπειρο). Ε, αυτό το μέρος ίσως να είναι μπροστά στα μάτια του παίχτη. Κάπως έτσι το ερμήνευσα εγώ. Αλλά αν το προσέξεις θα δεις ότι σίγουρα είναι κάπιο από τα πουλιά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γραφικό του παιχνιδιού αυτό που βλέπεις. Είναι κάποιο από τα πουλιά (ή τα κίτρινα ή τα κόκκινα) που περνά πολύ κοντά στην οθόνη σου. δεν ξέρω γιατί το κάνει. Είτε είναι bug είτε είναι σαν, όταν ένα πουλί πετάγεται μακριά, να γυρίζει στη βάση του, στο σπίτι του, ή να βγαίνει "εκτός ορατού πεδίου μάχης" (στο άπειρο). Ε, αυτό το μέρος ίσως να είναι μπροστά στα μάτια του παίχτη. Κάπως έτσι το ερμήνευσα εγώ. Αλλά αν το προσέξεις θα δεις ότι σίγουρα είναι κάπιο από τα πουλιά.

 

Να ειναι καποιο απο τα πουλια δε νομιζω αλλα σιγουρα γινεται οταν πετας καποιο πουλι και την ωρα που αυτο ειναι στον αερα....!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο GT540 οταν πατάω το ΗΟΜΕ κουμπί παρατεταμένα εμφανιζει καποιες εφαρμογες του κινιτου.Αυτες οι εφαρμογες ειναι ανοιχτες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο GT540 οταν πατάω το ΗΟΜΕ κουμπί παρατεταμένα εμφανιζει καποιες εφαρμογες του κινιτου.Αυτες οι εφαρμογες ειναι ανοιχτες?

 

φυσικα και ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο GT540 οταν πατάω το ΗΟΜΕ κουμπί παρατεταμένα εμφανιζει καποιες εφαρμογες του κινιτου.Αυτες οι εφαρμογες ειναι ανοιχτες?

 

Aχα!Να και κατι που δεν ξεραμε....απο οτι καταλαβα (το δοκιμασα) εμφανιζει τις τελευταιες εφαρμογες που ειχες ανοιξει...σαν ιστορικο κατι δηλαδη :)

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδιά γιατί νομιζα οτι ηταν ανοιχτες και θα μου καταναλωνανε μπαταρία

 

Aνοιχτες αποκλειεται να ηταν γιατι δεν ειναι δυνατον να μου ηταν ανοιχτα ακομα τα 6 παιχνιδια που επαιξα χτες...:lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να βρω προγραμμα για να συγχρονισω το κινητο με τον υπολ και δεν βρισκω. ποιο ειναι αυτο που μεταφερεις τραγουδια,φωτο και λοιπα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πρώτη επαφή με το android πριν από λίγο και δεν πήγε καλά!

άνοιξα το κινητό και με έβαλε να επιλέξω γλώσσα και στην προσπάθεια να πάω προς τα κάτω επέλεξε γερμανικά και δεν καταλαβαίνω τίποτα!Πως την αλλάζω τη γλωσσά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...