Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχει πετυχει κανενας σας 6310i Φινλανδικο?

 

Εγώ έχω ένα καινούργιο made in Finland και η μπαταρία και το τηλέφωνο Μόνο που δεν μου αρέσει επειδή είναι το jetblack με χρυσο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πηρα το δικο μου απο eBay ως refurbished. Εμφανιασιακα και λειτουργικα δεν δειχνει να εχει κανα προβλημα.

 

Ερωτησεις.

 

-Για λογοτυπο logomanager classic ή pro? Γινεται και μεσω bluetooth η θα χρειαστω καλωδιο?

 

-Δικες μου μελωδιες πως περναω? Δεν βλεπω καποιο μενου με επιλογη συνθεσης μελωδιας?

 

-Το γερμανικο τι διαφορες εχει απο φινλανδικο, και πως βλεπω ποιο εχω?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια σορυ κιολας.. Αλλα ΤΙ ιδιαιτερο εχει αυτο το τηλεφωνο που μεχρι σημερα (16-1-2011) πωλητε ως μεταχειρισμενο 100 ευρω?? Σε ολα τα καταστηματα στην ομονοια που το παρατηρησα τυχαια μεχρι 70 ευρω τουλαχιστον το πωλουσαν και μου εκανε εντυπωση.

Και αν μου πειτε οτι η μπαταρια κραταει πανω απο δεκα μερες θα γελασω. Αν και στο gsmarena λεει 3 ωρες και 15 λεπτα ομιλια το θεμα ειναι οτι υπαρχουν ενα σωρο καλυτερα τηλεφωνα και πιο φτηνα με καλυτερο χρονο ομιλιας.

Θα το εκτιμουσα αν μου απαντουσατε..

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σορυ κιολας.. Αλλα ΤΙ ιδιαιτερο εχει αυτο το τηλεφωνο που μεχρι σημερα (16-1-2011) πωλητε ως μεταχειρισμενο 100 ευρω?? Σε ολα τα καταστηματα στην ομονοια που το παρατηρησα τυχαια μεχρι 70 ευρω τουλαχιστον το πωλουσαν και μου εκανε εντυπωση.

Και αν μου πειτε οτι η μπαταρια κραταει πανω απο δεκα μερες θα γελασω. Αν και στο gsmarena λεει 3 ωρες και 15 λεπτα ομιλια το θεμα ειναι οτι υπαρχουν ενα σωρο καλυτερα τηλεφωνα και πιο φτηνα με καλυτερο χρονο ομιλιας.

Θα το εκτιμουσα αν μου απαντουσατε..

 

Και ναι η μπαταρία του κρατάει παρα πολλές μέρες..Αν όχι δέκα 6-7 πολύ σίγουρα...Η συσκευή έχει μια μεγάλη εσωτερική μνήμη μέσω GPRS, Bluetooth και το πρότυπο που αναπτύχθηκε από τη Nokia HSCSD. και υποστήριξη για εφαρμογές Java.Και πολύ απλά για την χρονολογία που βγήκε ήταν μακράν το καλύτερο κινητό... Και με τις εφαρμογές που είχε είναι πολύ καλο για επαγγελματίες που και σήμερα ακόμα το κινητό δεν έχει χάσει αξια...Πιστεύω να κατάλαβες τι θέλω να πω...(βεβαια με 100€ τώρα παίρνεις θα μου πεις 1000 φορες καλύτερο κινητό αλλα είναι ένα κινητό αυτό από τα πολύ λίγα έως κανένα άλλο που το θέλουν πολλοί ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Το 6310i και το Ν82 ειναι απο καλυτερα τηλεφωνα που εβγαλε η Νοκια.

Εχω και τα 2 το Ν82 ειναι σχεδον καινουργιο, (ασπρο) λιγες το δουλεψα , το εχω μονο και το κοιταω :)

Το 6310i εργαζεται μια χαρα, και τα 2 ειναι σε Βιτρινα, πανω απο τον υπολογιστη μου !

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ν82 με ποιο τροπο ξεχωριζει απο τα υπολοιπα εκατονταδες symbian που κυκλοφορησε? Πληροφοριακα ρωταω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα...

 

Είμαι κατοχος ενος 6310ι. Χθες το εβαλα σε λειτουργια να δω εαν δουλεύει και μολις εβαλα την καρτα μου μεσα, ενω δουλευε κανονικά, εμφανιζοταν συνεχώς ακριβως κατω απο το VODAFONE GR το νουμερο 15 σε κατάσταση αναμονής. Δοκίμασα με την καρτα της γυναίκας μου και της πεθεράς μου αλλα δεν βγάζει τιποτα. Γνωρίζει καποιος τι μπορεί να συμβαίνει; Ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Φίλοι μου καλησπέρα.Θα ήθελα να μου πει κανείς αν θα μπορέσω να βρω θήκη για το 6310.

Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά ο πατέρας μου λατρεύει την συσκευή αυτή καθώς έχει 3 ίδια για να υπάρχουν.

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα.

Έχω κανα μήνα που χρησιμοποιώ ενα 6310i σαν δεύτερο τηλ και θα ήθελα να αναβαμίσω μιας και βρίσκεται στην 4.07 γιατί μου κάνει που και που κάτι κόλπα το bluetooth.

Να το πάω σε σέρβις ή να μπω στην διαδικασία να βρώ καλώδιο να το αναβαθμίσω μόνος?

Ξέρετε τι τιμές παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εχω στην κατοχη μου ενα 6310i,ολα καλα μεχρι εδω,το εχω σαν δευτερη συσκευη.το προβλημα ειναι με το bt.το εχω συνδεδεμενο με ενα plantronics,Μολις ομως το συνδεω και στην αλλη μου συσκευη χανει την συνδεση απο το 6310 και δε μπορω να μιλησω με bt.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου ενα 6310i,ολα καλα μεχρι εδω,το εχω σαν δευτερη συσκευη.το προβλημα ειναι με το bt.το εχω συνδεδεμενο με ενα plantronics,Μολις ομως το συνδεω και στην αλλη μου συσκευη χανει την συνδεση απο το 6310 και δε μπορω να μιλησω με bt.

Αν το ΒΤ ακουστικό που έχεις δεν έχει την δυνατότητα να μπορείς να δεχτεί πάνω από μια συσκευή τότε λογικό να αποσυνδέεται με το 6310 όταν συνδέεις το άλλο κινητό. Αν υποστηρίζει όμως τέτοια λειτουργία το ΒΤ σου τότε κοίταξε πως θα ενεργοποιήσεις αυτή την δυνατότητα στο ακουστικό ΒΤ το οποίο έχεις. Δεν έχει να κάνει με το 6310.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν το ΒΤ ακουστικό που έχεις δεν έχει την δυνατότητα να μπορείς να δεχτεί πάνω από μια συσκευή τότε λογικό να αποσυνδέεται με το 6310 όταν συνδέεις το άλλο κινητό. Αν υποστηρίζει όμως τέτοια λειτουργία το ΒΤ σου τότε κοίταξε πως θα ενεργοποιήσεις αυτή την δυνατότητα στο ακουστικό ΒΤ το οποίο έχεις. Δεν έχει να κάνει με το 6310.

 

plantronics marque εχω φιλε μου,οποτε υποστηριζει 2 συσκευες.δεν μπορει να παραμεινει συνδεδεμενο το 6310 αν ειναι και με το αλλο κινητο σνδεμενο το bt.αν το αφησω μονο του συνδεεται κανονικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

21 χρόνια Μετά...

Ποιο παλιό και από το ίδιο το myphone.

Ένα κινητό πολύ μπροστά από την εποχή τού. Το φυλάω σε ένα ράφι μαζί με nokia 8850, 6300i, 7373 για να δούνε κάποτε οι γιοι μού πως ήταν κάποτε τα κινητά τηλέφωνα του 2000.

20230303_194633.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damianos78 said:

21 χρόνια Μετά...

Ποιο παλιό και από το ίδιο το myphone.

Ένα κινητό πολύ μπροστά από την εποχή τού. Το φυλάω σε ένα ράφι μαζί με nokia 8850, 6300i, 7373 για να δούνε κάποτε οι γιοι μού πως ήταν κάποτε τα κινητά τηλέφωνα του 2000.

20230303_194633.jpg

Αγαπημένη σειρά, ξεκίνησα με τον παππού του 6110 chameleon

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω άτομο που μέχρι τελευταία το είχε ως κυρία συσκευή! 
Πόσα χρόνια το ίδιο είχε, μόνο μπαταρία άλλαζε!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπημένο κινητό.το είχα λιώσει τότε.
Και πανέμορφη και η γαλάζια οθόνη.
Και κάπως έτσι συνειδητοποιείς ότι πέρασαν τόσα χρόνια...

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω 2 Nokia 6310i, λειτουργικα,  πργματικα, ποτε περασαν τοσα χρονια.....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...