Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα στο 6310ι την τελευταία αναβάθμιση V7.00 04/11/04 !Ξέρει κανείς τι διαφορές έχει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εβαλα στο 6310ι την τελευταία αναβάθμιση V7.00 04/11/04 !Ξέρει κανείς τι διαφορές έχει?

Μου κάνει εντύπωση πάντως πως οι άνθρωποι της νοκια ασχολούνται ακόμη με ενα τηλέφωο που εχει εμπορικά σταματήσει να παράγεται-πωλείται?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο 6310ι την τελευταία αναβάθμιση V7.00 04/11/04 !Ξέρει κανείς τι διαφορές έχει?

Μου κάνει εντύπωση πάντως πως οι άνθρωποι της νοκια ασχολούνται ακόμη με ενα τηλέφωνο που εχει εμπορικά σταματήσει να παράγεται-πωλείται?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το NOKIA 6310i και παρουσιάζει πρόβλημα με τις υπέρυθρες και το Bluetooth με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ με το PC (μέσω IrDa). Στο PC έχω τα WinXP pro. To firmware του κινητού είναι 4.80. Ίσως μια αναβάθμιση να έλυνε το πρόβλημα; Το πρόβλημα το έχω με το LogoManager v.1,3 το οποίο αρνείται πεισματικά να "δει" το κινητό μέσω IrDa και ΒΤ
Vivere pericolosamente!
Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε να κάνεις μια αναβάθμιση και μετά βλέπεις ,εχει βγει η

V 7.00 4-11-04

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το NOKIA 6310i και παρουσιάζει πρόβλημα με τις υπέρυθρες και το Bluetooth με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ με το PC (μέσω IrDa). Στο PC έχω τα WinXP pro. To firmware του κινητού είναι 4.80. Ίσως μια αναβάθμιση να έλυνε το πρόβλημα; Το πρόβλημα το έχω με το LogoManager v.1,3 το οποίο αρνείται πεισματικά να "δει" το κινητό μέσω IrDa και ΒΤ

Eγώ προτείνω να ελένξεις και το πρόγραμμα. Δοκίμασες αν επικοινωνεί με άλλα προγράμματα (π.χ. PC Suite)? Aν ναι τότε φταίει ο Logomanager, αν όχι "χτύπα το" μια αναβάθμιση. Aλλά να σου παρουσιάσουν και τα δύο πρόβλημα ταυτόχρονα λίγο δύσκολο (καθ'ότι είναι εντελώς διαφορετικα κυκλώματα στην πλακέτα).Σου παρουσιάζει τίποτα άλλο πρόβλημα? Mήπως το έβρεξες καθόλου (μόνο βραχυκύκλωμα μπορεί να το κάνει ταυτόχρονα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andr3as ( 2 Ιαν. 2005 , 22:35)

 

Eγώ προτείνω να ελένξεις και το πρόγραμμα. Δοκίμασες αν επικοινωνεί με άλλα προγράμματα (π.χ. PC Suite)? Aν ναι τότε φταίει ο Logomanager, αν όχι "χτύπα το" μια αναβάθμιση. Aλλά να σου παρουσιάσουν και τα δύο πρόβλημα ταυτόχρονα λίγο δύσκολο (καθ'ότι είναι εντελώς διαφορετικα κυκλώματα στην πλακέτα).Σου παρουσιάζει τίποτα άλλο πρόβλημα? Mήπως το έβρεξες καθόλου (μόνο βραχυκύκλωμα μπορεί να το κάνει ταυτόχρονα).

 

 

:up: Χρόνια Πολλά και καλά σε όλο τον κόσμο :up:

Για να είμαι ειλικρινής δεν δοκίμασα κάποιο άλλο πρόγραμμα μέχρι τώρα... Αν κάποιος ξέρει από ποιο url μπορώ να κάνω download τελευταιους drivers των Windolws για ΙrDa ή ΒΤ, παρακαλώ να κάνει ένα Ψυχικό (και Φιλοθέη ίσως, κοντά είναι) να το πει και σε μένα... Προσπαθώ να τσεκάρω όλα τα ενδεχόμενα. Όχι το τηλέφωνο δεν έχει βραχεί ΠΟΤΕ!

Ευχαριστώ όλους τους χρήστες που έδειξαν και δείχνουν ενδιαφέρον για το πρόβλημα. Περιμένω στο ακουστικό μου. :whistle:

Vivere pericolosamente!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος canaris31 ( 4 Ιαν. 2005 , 00:46)

 

:up: Χρόνια Πολλά και καλά σε όλο τον κόσμο :up:

Για να είμαι ειλικρινής δεν δοκίμασα κάποιο άλλο πρόγραμμα μέχρι τώρα... Αν κάποιος ξέρει από ποιο url μπορώ να κάνω download τελευταιους drivers των Windolws για ΙrDa ή ΒΤ, παρακαλώ να κάνει ένα Ψυχικό (και Φιλοθέη ίσως, κοντά είναι) να το πει και σε μένα... Προσπαθώ να τσεκάρω όλα τα ενδεχόμενα. Όχι το τηλέφωνο δεν έχει βραχεί ΠΟΤΕ!

Ευχαριστώ όλους τους χρήστες που έδειξαν και δείχνουν ενδιαφέρον για το πρόβλημα. Περιμένω στο ακουστικό μου. :whistle:

 

 

Φιλε μου καλη χρονια, για δοκιμασε εδω

 

http://www.nokia.com/nokia/0,8764,1220,00.html?applicationId=274&prodSupAppID=1&productId=32&categoryId=20&languageId=1

http://www.nokia.com/nokia/0,8764,1219,00.html?applicationId=274&prodSupAppID=1&productId=32&categoryId=19&languageId=1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η θεά Τύχη αποφάσισε να μη με ταλαιπωρήσει άλλο. Έτσι, σε κάποια από τις εκλάμψεις μου (που με πιάνουν πότε-πότε, κοινώς "φλασάκια") λέω να ψάξω τα Properties IrDA. Μετά από το καθιερωμένο δεξί κλικ στο My Computer κλπ κλπ παρατηρώ ότι στην Καρτέλα Advanced για την παράμετρο maximum connect rate είχε προεπιλεγεί η τιμή 4.000.000 bps. Ο δαίμων μου υπαγόρευσε ότι παραήταν μεγάλη η τιμή και την αντικατέστησα με την 115.200 bps η οποία σαν να μου έκανε κλικ. Αυτομάτως το κάστρο 6310i παραδόθηκε στη γοητεία των υπερύθρων του laptop μου.

Μήπως κάποιος χριστιανός ξέρει να μου πει τί τρέχει με αυτό το νούμερο; Αν είναι να το παίξω και σε κάνα ΛΟΤΤΟ.

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν

ΥΓ. Η βοήθεια του "nervous" ήταν πηγή έμπνευσης για την "αποκάλυψη". Καλή σου Χρονιά φίλε μου

Vivere pericolosamente!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkaditis (22 Δεκ. 2004 , 08:43)

 

Εβαλα στο 6310ι την τελευταία αναβάθμιση V7.00 04/11/04 !Ξέρει κανείς τι διαφορές έχει?

Μου κάνει εντύπωση πάντως πως οι άνθρωποι της νοκια ασχολούνται ακόμη με ενα τηλέφωνο που εχει εμπορικά σταματήσει να παράγεται-πωλείται?

 

 

Υποθέτω ότι δεν έχεις πλέον εγγύηση. Σε χρεώσανε κάτι για την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MUB ( 5 Ιαν. 2005 , 18:20)

 

Υποθέτω ότι δεν έχεις πλέον εγγύηση. Σε χρεώσανε κάτι για την αναβάθμιση;

 

Αν και οριακά ήμουν στην εγγύηση για αυτό δεν με χρέωσαν ,διαφορετικά δίνεις 15 ευρώ και τελείωσες........

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εσύ βλέπεις κάποια διαφορά με την καινούργια έκδοση; Στο κατάστημα δεν σου είπαν κάποια πλεονεκτήματα της καινούργιας έκδοσης;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πουθενα καινουργιο για αγορα?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkaditis (22 Δεκ. 2004 , 08:43)

 

Εβαλα στο 6310ι την τελευταία αναβάθμιση V7.00 04/11/04 !Ξέρει κανείς τι διαφορές έχει?

Μου κάνει εντύπωση πάντως πως οι άνθρωποι της νοκια ασχολούνται ακόμη με ενα τηλέφωνο που εχει εμπορικά σταματήσει να παράγεται-πωλείται?

 

μπορεί να έχει σταματήσει η παραγωγή του είναι όμως πολλοί αυτοί που το έχουν ακόμα.. :)
Link to comment
Share on other sites

Exo to 6310 kai prospatho na to xrisimopiiso san modem GPRS gia to laptop mou. I sindesi ginetai me Bluetooth. Otan paei na ginei i sindesi GPRS, to kinito mou kanei reset/restart.

Svinei i othoni kai ksananavei xoris na zitisei pin kai i sindesi vevaia kovetai.

Tetio fainomeno den paratiritai otan vlepo wap/gprs apo to idio to kinito.

Ti mporei na ginetai?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ παλιά. Εγώ έχω την 5.56 χωρίς κανένα πρόβλημα. Καλύτερα να το αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση (v.7.00) σε κάποιο NOKIA Club.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος makpi (14 Ιαν. 2005 , 10:16)

 

Μπορεί να ναι και ετσι μπορει και οχι.

Υπαρχει καμια λιστα με το what's new σε καθε version?

 

Υπήρχε αυτό του Marcin Wiacek αλλά μάλλον το κατέβασε :(

http://www.mwiacek.com/gsm/firmware/firmware.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (14 Ιαν. 2005 , 13:38)

 

Υπήρχε αυτό του Marcin Wiacek αλλά μάλλον το κατέβασε :(

http://www.mwiacek.com/gsm/firmware/firmware.htm

 

Κανένα άλλο site για αναβαθμίσεις νοκια?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Molis girisa apo nokia center ipotithetai.

mou vale 05.10 30-09-2004 :-(

ti 5.56 kai 7 mou lete?

einai entaksei 'i tin patisa?

thanks

Δυστυχώς ναι εδω εχει βγει η 7,00 και αυτοί σου βάλανε 5.56? Τι να πω....

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τα καλυτερα κινητα πραγματικα ειχα το 6210 στο στρατο αχ τι ειχε τραβηξει αυτο το κινητο τι ασκησεις και τι σκοπιες ειχε βγαλει μετα πηρα και το 6310,κινηταρες πραγματικα τα χω ακομα σαν συλλεκτικα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...