Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 1 month later...

Όσο και αν έψαξα για το συγκεκριμένο logo "NO CALLS" (για το Nokia 6310i) δεν κατάφερεα να το βρώ πουθενά! Ακόμη και σαν request το ζήτησα σε αντίστοιχες σελίδες στο διαδίκτυο αλλά χωρίς αποτέλεσμα! (Άσε που χρειάζεται να στείλεις 3 μηνύματα τουλάχιστον για να κατεβάσεις κάτι!!)

 

Μήπως κάποιος που ασχολείται με το.. σπορ θα μπορούσε να με βοηθήσει; Κερνάω και καφέ! :o :D Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς για το συγκεκριμένο λογότυπο! Tίποτα το ιδιαίτερο, γραμματοσειρά όπως και το λογότυπο του παροχέα, με την ένδειξη "No Calls"!

Έτσι απλά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα τότε γιατί δεν το φτιάχνεις μόνος σου με το LogoManager; Τα παλιά λογότυπα δύσκολα θα τα βρεις πλέον.
Link to comment
Share on other sites

...διότι δεν έχω καλώδιο ή άλλο τρόπο επικοινωνίας με τον υπολογιστή!!! Ακριβώς επειδή νομίζω πως είναι εύκολο, παρακαλώ όποιον έχει τον κατάλληλο εξοπλισμό να βοηθήσει!
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξτο, σώστο, στείλτο μου, στείλε και το νούμερό σου και θα στο στείλω εγώ (άντε είμαι και στις καλές μου :P )
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το logomanager, και με το εργαλείο για κείμενο έγραψα No Calls με γραμματοσειρά Microsoft Sans Serif (default), έντονη γραφή, μέγεθος 8! Το κείμενο βρίσκεται στο κέντρο και όσο πιο χαμηλά γίνεται! Το αποτέλεσμα το έχω σώσει εδώ.

 

Βέβαια επειδή το πρόγραμμα είναι demo έχει κόψει λίγο το Ν και φυσικά εμφανίζει την λέξη Demo!! Κάνε ότι νομίζεις, ή το ανοίγεις και το διορθώνεις, ή πολύ εύκολα το δημιουργείς σύμφωνα με τα παραπάνω! Φυσικά θα μπορούσα να ψάξω λιγάκι στο διαδίκτυο για το πρόγραμμα αλλά για ένα λογότυπο μόνο δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο! ;)

 

Το τηλέφωνο στο έστειλα με pm και η πρόσκληση για cafe ισχύει φυσικά! :p Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον χρόνο σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο 6310i την τελευταία του αναβάθμιση V 5,52/13-4-04 .Μήπως ξέρει κανείς τις διαφορές απο τις προηγούμενες αναβαθμίσεις του?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος popolaros (10 Σεπ. 2004 , 10:46)

 

basika mexri pou exoume ftasi apo apopsi anabathmiseon?????

 

Μέχρι V 5,52 / 13-4-04

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις διακοπές άρχισαν να μην "ακούνε" μερικά κουμπιά και τόσο καλά τα πατήματα και φοβάμαι ότι είναι αρμύρα, σκόνη ίσως και λίγη άμμος. Ξέρει κανείς πόσο πάει στη Nokia ένα καλό ξεσκόνισμα;
KCB
Link to comment
Share on other sites

agorasa mia kerea alla den sindeete panw sto kinito ! exei allo connector kai den kanei sto kinito.. oles oi kerees einai me to idio connector...:( kapia lysh ?? h kereea pou phra einai ALLGON
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Petros the Great ( 1 Απρ. 2004 , 23:34)

 

Πώς ψάχνεις από το 6310 άλλες συσκευές; Αν κάνεις "αναζήτηση συσκευών ήχου" δεν θα σου βρει άλλη συσκευή γιατί ψάχνει μόνο για hands free BT. Για να βρεις συσκευή από το 6310 δοκίμασε να στείλεις κάτι μέσω ΒΤ, πχ πήγαινε σε ένα όνομα στον τηλεφωνικό κατάλογο και κάνε αποστολή μέσω ΒΤ, θα βρει τις συσκευές που υπάρχουν γύρω του με ανοιχτό το ΒΤ :)

 

Δεν μπορώ να συνδεθώ (μέσω bluetooth). Πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ τα ακουστικά ,γιατί δεν τα αναγνωρίζει.Τα ακουστικά δεν είναι της νοκια.

Ξέρει κανείς το γιατί?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα με τον συγκεκριμένο τομέα (ring tones) νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει απευθείας από την συσκευή αλλά μέσο λογισμικού, είναι κρίμα μια τέτοια λειτουργία να προσφέρεται αυτόματα σε παλαιότερα και φθηνότερα μοντέλα και όχι σε high-end συσκευές :(

 

Υ.Γ.

Έστω και αν άλλαξα σε 6230, εξακολουθώ να θεωρώ το 6310i την καλύτερη συσκευή που είχα (έχω) ποτέ :)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Directx (10 Οκτ. 2004 , 20:05)

 

Αν και δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα με τον συγκεκριμένο τομέα (ring tones) νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει απευθείας από την συσκευή αλλά μέσο λογισμικού, είναι κρίμα μια τέτοια λειτουργία να προσφέρεται αυτόματα σε παλαιότερα και φθηνότερα μοντέλα και όχι σε high-end συσκευές :(

 

Υ.Γ.

Έστω και αν άλλαξα σε 6230, εξακολουθώ να θεωρώ το 6310i την καλύτερη συσκευή που είχα (έχω) ποτέ :)

 

Μπορείς να εξηγήσεις γιατί το λές αυτό?

Που υπερέχει το 6310i έναντι του 6230?

Με ενδιαφέρει να ακούσω την γνώμη σου μιάς και περιμένω απο μέρα σε μέρα να μου φέρουν το 6230

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχήν απλά και μόνο στην αίσθηση των πλήκτρων (τα οποία επίσης είναι πολύ μικρότερα). Όταν το πάρεις στα χέρια θα καταλάβεις τη διαφορά και ειδικά όταν θα θέλεις να πατήσεις το πλήκτρο επιλογή και θα πρέπει να "στοχεύεις" με το κεντρικό πολυπλήκτρο αντί με το κλασσικό αριστερό όλων των κλασσικών ΝΟΚΙΑ. Για την επιπλέον έγχρωμη οθόνη του 6230 , την κάμερα, το ραδιόφωνο, και τον mp3 player, τους πολυφωνικούς ήχους ....απλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitrisx (11 Οκτ. 2004 , 09:18)

 

Κατ΄αρχήν απλά και μόνο στην αίσθηση των πλήκτρων (τα οποία επίσης είναι πολύ μικρότερα). Όταν το πάρεις στα χέρια θα καταλάβεις τη διαφορά και ειδικά όταν θα θέλεις να πατήσεις το πλήκτρο επιλογή και θα πρέπει να "στοχεύεις" με το κεντρικό πολυπλήκτρο αντί με το κλασσικό αριστερό όλων των κλασσικών ΝΟΚΙΑ. Για την επιπλέον έγχρωμη οθόνη του 6230 , την κάμερα, το ραδιόφωνο, και τον mp3 player, τους πολυφωνικούς ήχους ....απλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

Έμαθα οτι βγήκε νεα αναβάθμιση η V.5.60 μήπως ξέρει κανείς τις διαφορές της απο την 5.52 που εχω εγώ?Αν θυμάμαι καλά υπήρχε κάποτε ενα site με τις αναβαθμίσεις των νοκια και τις διαφορές τους, μήπως ξέρει κανείς που μπορω να το βρώ?Πάντως το δικό μου τηλ με την 5.52 αρνείται να αναγνωρίση αλλο bluetooth ακουστικό (εκτός απο νόκια)δεν ξέρω με την 5,60 αν αλλάξανε τα πράγματα...........

Όποιος γνωρίζει κάτι για τα παραπάνω ερωτηματά μου ας μου απαντήσει ευχαριστώ.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...