Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ase, egw me to 6310 ti na pw dhladh? to phra upotithetai na to krathsw gia xronia...megalh blakeia skefthka mou fainetai!

As mou bgalei kai to strato k meta tha paei gia ... xypnitiri!

Tha xaroume pleon ta kala mias egxrwmhs othonis, kai, (giati oxi?) kai mia enswmatwmenh pshfiakh... katholou asxhma...

Ax ayth h texnologia, polu grhgora proxwraei :o

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο κινητό (6310i) οπότε θα το κρατήσω μέχρι να χαλάσει από μόνο του ! :)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την ερώτηση μου στο unwired μου την έφαγε ο χαλασμένος δίσκος, την επαναλαμβάνω:

 

Πως μπορώ να συγχρονίσω το 6310i με το outlook 2002 και με χρήση του τελευταίου PC Sync (4.88?) έτσι ώστε τα contacts να περνάνε στο τηλέφωνο με το επίθετο μπροστά αντί για το μικρό όνομα όπως τώρα? Ξέρω ότι θα μπορούσα να αλλάξω τα contacts στο outlook μη χρησιμοποιώντας τα διαφορετικά πεδία που διαθέτει για επίθετο και όνομα αλλά αυτή η επιλογή δεν είναι πρακτική και ούτε είναι σωστό για έναν περιορισμό του PC Syns/6310 (αν υπάρχει) να χαλάσω τα contacts μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

 

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε κάποια προγράμματα για το 6310i;

 

 

Προγράμματα Java; .. θα μπορούσες να δεις αν υπάρχει κάτι στο http://midlet.org/index2.jsp, προγράμματα PIM (διαχείριση τηλεφωνικού κατάλογου, μηνυμάτων κοκ); δες εδώ http://www.oxygensoftware.com/

(Oxygen Phone manager) ή εδώ http://www.nokia.com/cda1/0,1080,1219,00.html (Nokia PC Suite 4.88)

(εγώ αυτό προτιμώ).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε κάποια προγράμματα για το 6310i;

 

 

Hello :)

 

Εγώ έχω να κάνω μια και μόνο δήλωση...

 

"Το 6310i είναι ΤΟ ΤΟΡ κινητό!!! "

 

Είχα αμφιβολίες πριν δύο μήνες που το αγόρασα όμως προχτές επιβεβαιώθηκα που το πήρα!!

 

Πόσα κινητά έχουν πέσει σε μπανιέρα γεμάτη νερό (και αφρόλουτρο!!) και όχι απλώς έχουν επιβιώσει αλλά δε παρουσιάζουν και κανένα πρόβλημα.. (μέχρι στιγμής τουλάχιστον);;!!

 

Μετα από μερικά δευτερόλεπτα δροσιάς για το κινητό και πανικού για μένα :wacko: (αφού έχει δεν έχει κλείσει δύο μήνες), το στέγνωσα με χλιαρό πιστολάκι και ήρθε στα ίσα του!! :cool:

 

Τι άλλο να ζητήσει κανείς από ένα κινητό;;;!! :D

life is too short to say no!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον trinyak

 

Πόσα κινητά έχουν πέσει σε μπανιέρα γεμάτη νερό (και αφρόλουτρο!!) και όχι απλώς έχουν επιβιώσει αλλά δε παρουσιάζουν και κανένα πρόβλημα.. (μέχρι στιγμής τουλάχιστον);;!!

 

Μετα από μερικά δευτερόλεπτα δροσιάς για το κινητό και πανικού για μένα :wacko: (αφού έχει δεν έχει κλείσει δύο μήνες), το στέγνωσα με χλιαρό πιστολάκι και ήρθε στα ίσα του!! :cool:

 

 

Δεύτερη μέρα αγοράς .. πέσιμο (από κακία εκτίμηση) σε πλακάκια (!) , αν εξαιρέσεις ότι το κούμπωμα (πλαίσιο) της οθόνης άνοιξε λίγο στο αριστερά.. ουδέν περαιτέρω πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο (+1 μήνα) τώρα ..

 

Εξαιρετικό εργαλείο …

 

Δεν είναι τυχαίο ότι δεν έχω αλλάξει κινητό τόσο καιρό ...

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Καλά από πτώσεις ... άλλο τίποτα!!

 

Το καλό είναι ότι προς το παρόν μου χει γραντζουνισθεί μόνο η οθόνη (και τό χω πολύ λίγο καιρό) αλλά αν συνεχίσω να μη το προσέχω έτσι θα τα φτύσει το καημένο και δικαιολογημένα!!

 

Μήπως υπάρχει καμιά πρόταση για καμιά ωραία θήκη; Οι κλασσικές της Nokia δε μ'ενθουσιάζουν ιδιαιτέρως..

 

:)

life is too short to say no!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον trinyak

 

Καλά από πτώσεις ... άλλο τίποτα!!

 

Το καλό είναι ότι προς το παρόν μου χει γραντζουνισθεί μόνο η οθόνη (και τό χω πολύ λίγο καιρό) αλλά αν συνεχίσω να μη το προσέχω έτσι θα τα φτύσει το καημένο και δικαιολογημένα!!

 

Μήπως υπάρχει καμιά πρόταση για καμιά ωραία θήκη; Οι κλασσικές της Nokia δε μ'ενθουσιάζουν ιδιαιτέρως..

 

:)

 

 

Χμ.. εγώ προτιμώ την θήκη της Nokia και για να είμαι ειλικρινής, αν εξαιρέσεις κάποια προβληματάκια με την εφαρμογή του hands-free «του πάει γάντι» :)

 

Από εκεί και πέρα κατά καιρούς έχω δει ορισμένες διαφανής θήκες σε αρκετά καταστήματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα.. :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

exei kaneis idea ti mporei na ftaiei kai to 6210 syndeetai kanonika me yperythres me ton ypologhsth mou eno to 6310 oxi?

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pitsi

 

exei kaneis idea ti mporei na ftaiei kai to 6210 syndeetai kanonika me yperythres me ton ypologhsth mou eno to 6310 oxi?

 

 

Δηλαδή δεν το βλέπει καθόλου ο Η/Υ σου όταν το τοποθετείς δίπλα στο IrDA sensor σου ή το βλέπει και απλά έχεις πρόβλημα στην μεταγωγή δεδομένων; Έχεις IrDA sensor από την «μάνα» του Η/Υ σου ή το έχεις αγοράσει extra (διάφορα kits κτλ) γιατί σε αυτή την περίπτωση μπορεί να φταίνε οι drivers της συσκευής..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν από το 6510, είχα το 6310, το άλλαξα γιατί ήθελα άλλο νούμερο, το έχω φυλάξει, γιατί κάποια στιγμή θα γυρίσω σε αυτό. Ειναι το ΤΟΡ κινητό της αγοράς, το πιο κορυφαίο. Για μένα μετά το 6110 (χαμελαίοντα) αύτο ειναι το Νο.1

I'm only living for the hour

that I see your face

when that happens I don't

wanna be no other place

'til the end of time

you'll be on my mind

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Directx

 

Δηλαδή δεν το βλέπει καθόλου ο Η/Υ σου όταν το τοποθετείς δίπλα στο IrDA sensor σου ή το βλέπει και απλά έχεις πρόβλημα στην μεταγωγή δεδομένων; Έχεις IrDA sensor από την «μάνα» του Η/Υ σου ή το έχεις αγοράσει extra (διάφορα kits κτλ) γιατί σε αυτή την περίπτωση μπορεί να φταίνε οι drivers της συσκευής..

 

 

δεν το βλεπει καθολου τωρα πια.

Μεχρι προσφατα το αναγνωριζε αμεσως.

Ειναι απο την μανα του η θυρα στον υπολογιστη.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον hsigma

 

Ase, egw me to 6310 ti na pw dhladh? to phra upotithetai na to krathsw gia xronia...megalh blakeia skefthka mou fainetai!

As mou bgalei kai to strato k meta tha paei gia ... xypnitiri!

Tha xaroume pleon ta kala mias egxrwmhs othonis, kai, (giati oxi?) kai mia enswmatwmenh pshfiakh... katholou asxhma...

Ax ayth h texnologia, polu grhgora proxwraei :o

 

 

μεγάλο λάθος να πιστεύεις οτι θα κρατήσεις ένα κινητό για χρόνια....σχεδόν πάντα (ειδικά αν έχεις συμβόλαιο) κάθε χρόνο αλλάζεις....

 

πάντως αυτό που λες για ξυπνητήρι έχεις απόλυτο δικιο...και εγω αλλά και πολλοί φίλοι μου χρησιμοποιούν παλιά νοκια για ξυπνητήρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pitsi

 

δεν το βλεπει καθολου τωρα πια.

Μεχρι προσφατα το αναγνωριζε αμεσως.

Ειναι απο την μανα του η θυρα στον υπολογιστη.

 

 

Χμ, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μια πιθανή αλλαγή στις ρυθμίσεις IrDA του Η/Υ (χλομό ; ) ή κάποια βλάβη στο ίδιο το τηλέφωνο.. δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα μέχρι τώρα οπότε δεν μπορώ να προτείνω κάτι συγκεκριμένο.. (δοκίμασε να στείλεις δεδομένα με την IrDA του 6310 σε κάποιο άλλο NOKIA ώστε να αποκλείσεις το τελευταίο ενδεχόμενο –τουλάχιστον).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Gnwrizete mipws kapoia selida ( ektos apo tin http://www.midlet.org) pou na exei free java games kai applications??

Χμ... για δες εδώ http://www.freemobilephonegames.co.uk/Free-Nokia-6310i-Mobile-Games/ και εδώ (κατάλογος διάφορων sites) http://www.mobmadness.co.uk/mobile-phone-games/nokia-6310i-java-games/

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
mhpws kserei kapoios filos pou mporw na brw fwtografies poy na deixnoyn to 6310 xwris ta covers!to exw anoiksei gia na ftiaksw th donhsh poy efyge kai exasa ligo to mpousoula gia to pws mpainei!an kapoios kserei kapoio link tha hmoyn eygnwmwn!thanks in advance! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας. :)

 

Έχω το 6310i και έχω δημιουργήσει κάποιους φακέλους για αποθήκευση μυνημάτων.

 

Πρόσφατα όταν θέλησα να μεταφέρω ένα μήνυμα από τα "Εισερχόμενα" σε κάποιο φάκελο η να αποθηκεύσω ένα εξερχόμενο μήνυμα μου έβγαλε το μήνυμα "Μνήμη μυνημάτων πλήρης".

 

Η χρησιμοποιημένη μνήμη στο κινητό δεν έχει ξεπεράσει το 20% (απόσο βλέπω στις ρυθμίσεις τουλάχιστον) και τα μηνύματα που έχω αποθηκεύσει είναι στο σύνολο περίπου 140.

 

Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει;;

 

Ευχαριστώ in advance.

 

:)

life is too short to say no!
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το είχα πάθει αυτό με το 3510ι... Έσβησα μερικά μηνύματα κ μετακινήθηκαν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...