Jump to content

Απόψεις: Ποιος είναι ο καλύτερος mobile browser;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο καλύτερος mobile browser;  

794 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο καλύτερος mobile browser;

    • Android Browser
      115
    • BlackBerry Browser
      5
    • Firefox for mobile
      28
    • Internet Explorer Mobile
      18
    • NetFront
      1
    • Opera
      322
    • Safari
      197
    • Skyfire
      27
    • S60 OSS Browser
      29
    • ...άλλος
      52


Recommended Posts

Σε πρόσφατη δημοσκόπησή μας, τα μέλη του myphone.gr δήλωσαν ότι χρησιμοποιούν «αρκετά συχνά» το κινητό τους για ασύρματη πρόσβαση στο Internet. Αποτέλεσμα λογικό και αναμενόμενο, μιας και ο μέσος χρήστης του site μας έχει πολύ μεγαλύτερη εξοικείωση με την τεχνολογία και ιδιαίτερα με την κινητή τηλεφωνία, σε σχέση με τους... απλούς θνητούς.

 

Στην νέα δημοσκόπησή μας λοιπόν, καλούμαστε να πούμε την γνώμη μας σχετικά με τον ποιον mobile browser θεωρούμε καλύτερο. Ο λόγος, εκ νέου, στα μέλη του myphone.gr.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψήφισα opera γιατι δουλεύει τελεια στο κινητό μου αλλα πιστεύω οτι καλύτερος ειναι μακράν ο Androin επειδή εχει και flash.
Link to comment
Share on other sites

Opera. Το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορω να δω βιντεο.

Θελω να ρωτησω, ποιοι απο τους παραπανω browsers, ειναι συμβατοι με wm και αν υπαρχει κανα free link, να τους κατεβασω. Μεχρι τωρα εχω skyfire, IE και τρεις opera.

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

αν και έχω συσκευή blackberry προτιμώ για πλοήγηση στο ιντερνετ τον Safari του iPod Touch!!!

 

Γενικά πάντως όλοι τα καταφέρνουν μια χαρά σε σύγκριση με το κοντινό παρελθόν με τα προβλήματα που είχαν!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά λατρεύω το σαφαρι αλλα αμα εκανε καμια διορθοσουλα το opera μπορεί να άλλαζα γνώμη
Link to comment
Share on other sites

ο browser του android γιατί με έχει καταβολέψει που μικραίνει αυτόματα το πλάτος στις παραγράφους των κειμένων ώστε να χωράνε στην οθόνη όταν κάνω double tap zoom στην κάθετη θέση!:D

ο safari δυστυχώς απλά έκανε zoom στο πλάτος της παραγράφου, κάτι το οποίο είναι μεν βολικό στο landscape αλλά όχι και τόσο στην κάθετη θέση με το 1 χέρι :cool:

Link to comment
Share on other sites

σπανίως χρησιμοποιώ το κινητό για surf μιας και είμαι σχεδόν όλη μέρα δίπλα σε έναν υπολογιστή (σπιτι, εργασία), χρησιμοποιώ opera πάντως (αν και όταν...).

 

Υ.Γ

είχα πετύχει και έναν άλλον που μου άρεσε (bolt), αλλά είχε πρόβλημα με τα ελληνικά. κρίμα:(

Link to comment
Share on other sites

opera mobile 10! και ειδικα στο ζοομ με 2πλο κλικ..οτι καλυτερο! :up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο browser του android γιατί με έχει καταβολέψει που μικραίνει αυτόματα το πλάτος στις παραγράφους των κειμένων ώστε να χωράνε στην οθόνη όταν κάνω double tap zoom στην κάθετη θέση!:D

ο safari δυστυχώς απλά έκανε zoom στο πλάτος της παραγράφου, κάτι το οποίο είναι μεν βολικό στο landscape αλλά όχι και τόσο στην κάθετη θέση με το 1 χέρι :cool:

 

 

Ακριβως τα ιδια εχω να πω, συν την υποστηριξη flash αφου δεν μου εχει τυχει καμια σελιδα μεχρι τωρα που να μην ανοιγει οπως στον υπολογιστη...

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Safari αλλα...

αν και σιγουρα προς το παρον παιζει μονος του, πιστευω οτι με την ελευση του νεου ΒΒ που θα εχει και flash δεν θα μπορει να συγκριθει κανενας μαζι του.

και να μην ξεχναμε και την τεραστια συμπιεση που κανει ο ΒΒ (ουτε ο opera δεν τον φτανει).

Link to comment
Share on other sites

Εχω χειριστει μονο Opera σε 9αρια symbian και τον default τους

και επισης τον safari.

 

Θα ψηφιζα, αν ειχα πληρη αποψη για ολους τους browser.

 

Ο safari ειναι καλος αλλα πιστευω οτι χρειαζεται ΠΟΛΛΕΣ βασικες λειτουργικες βελτιωσεις.

Ο Opera μου φαινεται πιο εξυπνος σε καποια επιπεδα αν και δεν εχει το smoothness του Safari.

Link to comment
Share on other sites

+1 για Android best ever :D, γρήγορος, απλός και με όλα τα καλούδια (π.χ flash player) :rotfl:

o Safari μ'αρεσει γιατί είναι γρήγορος. Οpera είναι καλός γιατί είναι "ελαφρύς" για ποιό ταπείνης δύναμης κινητά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αλλα ουτε ο σαφαρι ουτε ο οπερα ειναι oi καλυτεροι browsers..ο καλυτερος και μιλαμε για browser απ το διαστημα ειναι αυτος που εχει το maemo5 στο Ν900. απλα, desktop browser που τρεχει τα παντα οπως το pc σου+ κανει τα παντα. Για το συγκεκριμενο δε σηκωνει συζητηση guys...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...