Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βρει αυτό το μοντελο που με έχει ψησει,εδώ και καμία εβδομάδα, έχει και αρκετά καλη τιμή τι λέτε ;

http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-H9500-Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω βρει αυτό το μοντελο που με έχει ψησει,εδώ και καμία εβδομάδα, έχει και αρκετά καλη τιμή τι λέτε ;

http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-H9500-Plus

Καλό είναι. Κατασκευής Ulefone(Star).

Διορθώσεις: Κάμερα 5MP + 5MP μπρος πίσω. Μπαταρία 2000mAh

Θα προτιμούσα κάποιο επώνυμο όμως όπως H7500+ (ZOPO zp810) ή THL W8

Link to comment
Share on other sites

Καλα, η εικόνα τρώει κολλήματα και στον υπολογιστή στο skype, δεν έχει να κάνει με τη συσκευή αλλά το bandwidth του skype κλπ. Το κινητό δεν κολλάει, απλά φαίνεται να ρίχνει την ποιότητα της εικόνας κατά διαστήματα. Από geekbuying, έτσι; Η οθόνη έχει καλή γωνία θέασης. Διαβάζεις κι απ το πλάι κείμενο. Το Wifi είναι απλά ικανοποιητικό,εγώ του χω μοντάρει λίγο χαλκό στη κεραία και από τότε πιάνει τέλεια :p

 

Από everbuying θα το πάρω. Έχω κάνει αρκετές αγορές για διάφορα πράγματα από το συγκεκριμένο site. Το κακό είναι ότι τελευταία έχουν σταματήσει να στέλνουν με singapore post και αργούν λίγο οι παραγγελίες. Συνήθως με china post στέλνουν. Το έχουν 68,6 δολάρια και με κουπόνι 10% πάει 61,74 οπότε ούτε 50 ευρώ δεν θα μου βγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι. Κατασκευής Ulefone(Star).

Διορθώσεις: Κάμερα 5MP + 5MP μπρος πίσω. Μπαταρία 2000mAh

Θα προτιμούσα κάποιο επώνυμο όμως όπως H7500+ (ZOPO zp810) ή THL W8

 

/ωχ είσαι σίγουρος για την μπαταρία και την κάμερα.?για την κάμερα δεν με νοιάζει άλλα η μπαταρία ήταν κάτι που μου άρεσε τα 2600 που λέει στο site

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν , νομίζω πως ήρθε η ώρα,

 

απαιτήσεις : το μικρότερο δυνατό μέγεθος (αποκλείονται παντόφλες 5" κλπ) και 3g, playstore & gps

χρήση : ως δεύτερο τηλέφωνο ,browsing, mail, καλή μπαταρία θα εκτιμηθεί, αποκλείονται παιχνίδια , custom roms κλπ και κάμερα αδιάφορη,

 

νομίζω πως την δουλεία μου θα την έκανα τέλεια και με ένα 6577 αλλά για ψυχολογικούς καθαρά λόγους κατευθύνομαι για 6589, με το μικρότερο δυνατό κόστος (αφού δεν υπάρχουν απαιτήσεις αντίστοιχα δεν υπάρχει και λόγος δαπάνης).

 

επικρατέστερο lenovo A820 : http://www.minideal.net/russian-lenovo-a820-smart-phone-quad-core-mtk6589-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html το οποίο θεωρώ ως ποιο ποιοτικό.

έπεται Star B94M : http://www.minideal.net/star-b94m-mtk6589-quadcore-smart-phone-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html για το οποίο απλά δεν γνωρίσω τίποτα.....

 

και αγορές "ρίσκο (???)"

α) HDC Storm MX : http://www.fastcardtech.com/HDC-Storm-MX-MTK6589 στα 4,7" αλλά δυστυχώς λίγο μεγάλο, μπαταρία αναφέρει Mah 2280 άραγε ισχύει κάτι τέτοιο ??? και

β) FIREFLY Ⅱ : http://www.fastcardtech.com/FIREFLY-%E2%85%A1-Quad-core-android-phone , και αυτό μεγάλο δυστυχώς , άγνωστη κινεζιά.... αλλά μου άρεσε γιατί στο etotalk (το οποίο παρεμπιπτόντως έχει πανάκριβο κόστος αποστολής...) αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του ως gorilla glass II .

 

Παρακαλώ τους γνώστες για σαφείς απαντήσεις αλλά και για οτιδήποτε εναλλακτικό νομίζουν στο μικρότερο δυνατό κόστος και μέγεθος.

 

Αν υπάρχουν και τυχόν εκπτώσεις με κωδικούς , θα με ευχαριστήσετε ιδιαίτερα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μικρο έως αδιάφορο το κακό σύμφωνα με την χρήση που θέλω, για πιο σοβαρά θέματα ψάχνω όπως θέματα μπαταρίας , προβληματικό gps κλπ

 

Κορυφή μου φαίνεται το amoi n828 αλλά φτάνει στα $200 και δεν είναι ότι δεν μπορώ απλά δεν θέλω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν , νομίζω πως ήρθε η ώρα
Καλα βρε Κωστα, απο τοτε, τωρα ηρθε η ωρα? :lol:

Καταλαβα, χαλια και εσυ, κι εγω μια μεριδα απο τα ιδια..:D

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Από everbuying θα το πάρω. Έχω κάνει αρκετές αγορές για διάφορα πράγματα από το συγκεκριμένο site. Το κακό είναι ότι τελευταία έχουν σταματήσει να στέλνουν με singapore post και αργούν λίγο οι παραγγελίες. Συνήθως με china post στέλνουν. Το έχουν 68,6 δολάρια και με κουπόνι 10% πάει 61,74 οπότε ούτε 50 ευρώ δεν θα μου βγει.
βλακεία θα κάνεις. Είδα το χει το minideal με 63$ και singapore post, και θα χεις κι εγγύηση (στο everbyuing αμφιβάλλω αν έχουν after sales support)

/ωχ είσαι σίγουρος για την μπαταρία και την κάμερα.?για την κάμερα δεν με νοιάζει άλλα η μπαταρία ήταν κάτι που μου άρεσε τα 2600 που λέει στο site
Και τα 2000mAh αρκετά είναι, μια μέρα πολλή χρήση, 2 μέρες απλή χρήση

 

λοιπόν , νομίζω πως ήρθε η ώρα,

 

απαιτήσεις : το μικρότερο δυνατό μέγεθος (αποκλείονται παντόφλες 5" κλπ) και 3g, playstore & gps

χρήση : ως δεύτερο τηλέφωνο ,browsing, mail, καλή μπαταρία θα εκτιμηθεί, αποκλείονται παιχνίδια , custom roms κλπ και κάμερα αδιάφορη,

 

νομίζω πως την δουλεία μου θα την έκανα τέλεια και με ένα 6577 αλλά για ψυχολογικούς καθαρά λόγους κατευθύνομαι για 6589, με το μικρότερο δυνατό κόστος (αφού δεν υπάρχουν απαιτήσεις αντίστοιχα δεν υπάρχει και λόγος δαπάνης).

 

επικρατέστερο lenovo A820 : http://www.minideal.net/russian-lenovo-a820-smart-phone-quad-core-mtk6589-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html το οποίο θεωρώ ως ποιο ποιοτικό.

έπεται Star B94M : http://www.minideal.net/star-b94m-mtk6589-quadcore-smart-phone-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html για το οποίο απλά δεν γνωρίσω τίποτα.....

 

και αγορές "ρίσκο (???)"

α) HDC Storm MX : http://www.fastcardtech.com/HDC-Storm-MX-MTK6589 στα 4,7" αλλά δυστυχώς λίγο μεγάλο, μπαταρία αναφέρει Mah 2280 άραγε ισχύει κάτι τέτοιο ??? και

β) FIREFLY Ⅱ : http://www.fastcardtech.com/FIREFLY-%E2%85%A1-Quad-core-android-phone , και αυτό μεγάλο δυστυχώς , άγνωστη κινεζιά.... αλλά μου άρεσε γιατί στο etotalk (το οποίο παρεμπιπτόντως έχει πανάκριβο κόστος αποστολής...) αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του ως gorilla glass II .

 

Παρακαλώ τους γνώστες για σαφείς απαντήσεις αλλά και για οτιδήποτε εναλλακτικό νομίζουν στο μικρότερο δυνατό κόστος και μέγεθος.

 

Αν υπάρχουν και τυχόν εκπτώσεις με κωδικούς , θα με ευχαριστήσετε ιδιαίτερα.

 

Ευχαριστώ

Amoi N828 με κουπόνι 28ABED στο minideal 190$. Και το Star B94M είναι καλό για τα λεφτά του, αλλά ας δώσεις ~15€ για ποιότητα κι αξιοπιστία

(Αυτό με το gorilla glass μ έκανε να γελάσω:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι για αγορά δίκαρτου κινητού και προσανατολίζομαι προς:

  • ZTE V970
  • AMOI N821
  • AMOI N828

 

Οι ανάγκες μου:

  • τηλέφωνα
  • άφθονη χρήση ιντερνετ
  • λίγο gps
  • θέλω να "παίξω" με αλλαγές ROM
  • παιχνίδια αλλά δε με ενδιαφέρουν και τόσο πολύ

νομίζω καλύπτονται και από τα 3 με την διαφορά ότι θα ήθελα και μια μπροστινή κάμερα για χρήση skype και βλέπω ότι το ZTE δεν διαθέτει (δε καίγομαι όμως αν δεν διαθέτει).

 

Διαβάζοντας το φορουμ βλέπω ότι και 3 έχουν πολύ θετικά σχόλια, αλλά θα ήθελα να διαβάσω και την άποψη σας για το αν αξίζουν τα έξτρα χρήματα τα AMOI σε σχεση με το ZTE.

Από που συμφέρει να τα αγοράσουμε;

 

Επίσης αν υπάρχει και άλλη καμία καλή πρόταση με όριο τιμής τα 150 ευρώ (~190 δολάρια) θα ήθελα να την ακούσω.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Amoi N828 με κουπόνι 28ABED στο minideal 190$. Και το Star B94M είναι καλό για τα λεφτά του, αλλά ας δώσεις ~15€ για ποιότητα κι αξιοπιστία

(Αυτό με το gorilla glass μ έκανε να γελάσω:lol:)

 

το πρώτο μέρος της απάντησης το περίμενα...

το δεύτερο (gorilla glass) είναι αυτό που έψαχνα να ακούσω..... πολύ το φοβόμουν πως μάλλον είναι μούφα.

 

@guideman

Φίλε μου το optimus7 αρχίζει κάτι περίεργα restart και πλέον φοβάμαι μην με αφήσει, βγαίνει και από εγγύηση πλέον, και πως δεν μπορώ να περιμένω την jiayu να κυκλοφορήσει συσκευές, άσε που με ότι έχουν ακουστεί για το gps της δεν μου κάνει, δυστυχώς.

Όσο περίμενα κέρδισα τον 6589 σχεδόν σε όσα θα έδινα τότε που το μελετάγαμε για 6577, αλλά αυτό δεν μπορεί να διαιωνιστεί. Θα το πάρει απόφαση η τσέπη μου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. Ψάχνω για ένα πρόγραμμα που να μπορώ να συγχρονίζω το ταμπλετ S2 pipo με το κινητό μου THL W8. Να έχω δηλαδή τα ίδια αγαπημένα και στα 2 τις ίδιες επαφές το ίδιο ημερολόγιο κτλ. Χρησιμοποιώ τον dolphin.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι για αγορά δίκαρτου κινητού και προσανατολίζομαι προς:

  • [...]ει και άλλη καμία καλή πρόταση με όριο τιμής τα 150 ευρώ (~190 δολάρια) θα ήθελα να την ακούσω.

Ευχαριστώ πολύ.

Προτίμησε το Amoi N828, λόγω του mtk6589 έχει καλύτερη αυτονομία απ το διπύρηνο. Επίσης υπάρχει Lewa rom (σαν τη MIUI) και άλλες custom. Δες και το κουπόνι που δωσα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο με τον ΜΤΚ6589 που να έχει μικρές διαστάσεις, δλδ σαν το jiayu g4 με λίγο bessel?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο με τον ΜΤΚ6589 που να έχει μικρές διαστάσεις, δλδ σαν το jiayu g4 με λίγο bessel?
το μικρότερο mtk6589 προς το παρόν είναι 4.5" (amoi n828, lenovo a820 κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στην παρεα.

Υπαρχει καποιος τροπος να κατεβαζω τις εφαρμογες και να πηγαινουν κατευθιαν στην καρτα micro sd?

Το κινητο εχει ελαχιστο χωρο(100Mb) με αποτελεσμα να μου βγαζει μηνυμα για την μνημη αλλα εχει 16gb micro sd.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στην παρεα.

Υπαρχει καποιος τροπος να κατεβαζω τις εφαρμογες και να πηγαινουν κατευθιαν στην καρτα micro sd?

Το κινητο εχει ελαχιστο χωρο(100Mb) με αποτελεσμα να μου βγαζει μηνυμα για την μνημη αλλα εχει 16gb micro sd.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

ποιο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για το amoi N 828 θα πληρωσω με pay pal απο mini deal καπου διαβαζα για καποιο κολπο με τις ισοτιμιες κλπ ξερει να μου πει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για το amoi N 828 θα πληρωσω με pay pal απο mini deal καπου διαβαζα για καποιο κολπο με τις ισοτιμιες κλπ ξερει να μου πει κανεις κατι?
Πας στις ρυθμίσεις του paypal και αποεπιλεγεις την αυτοματη μετατροπη σε ευρω, επιλεγεις την αλλη απο τις δυο, που με λιγα λογια λεει το κατεβατο, οτι η μετατροπη θα γινεται στο εξης απο την τραπεζα που ανηκει η καρτα σου, αυτο ειναι ολο.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ενα goophone

Αν δεν έχει επιλογή στις ρυθμίσεις αποθήκευτικού χώρου πάνω πάνω, βάλε το mobileunclestool που χει μια ρύθμιση γι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει επιλογή στις ρυθμίσεις αποθήκευτικού χώρου πάνω πάνω, βάλε το mobileunclestool που χει μια ρύθμιση γι αυτό

 

Ευχαριστω Σταυρο για την βοηθεια σου.

Το κατεβασα το Mobileuncle Tools.Πηγα στο AppTo SD και επελεξα το external αλλα καμμια αλλαγη.Απο 72.32Mb που ειχα πηγε στα 52.57Mb και μολις χρησιμοποιησα την εφαρμογη πηγε στα 48.16Mb.Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σταυρο για την βοηθεια σου.

Το κατεβασα το Mobileuncle Tools.Πηγα στο AppTo SD και επελεξα το external αλλα καμμια αλλαγη.Απο 72.32Mb που ειχα πηγε στα 52.57Mb και μολις χρησιμοποιησα την εφαρμογη πηγε στα 48.16Mb.Καποια βοηθεια?

Δεν κατάλαβες, αυτό αλλάζει την προεπιλογή ώστε οι εφαρμογές που θα εγκαταστήσεις μετά, να πάνε στην εξωτερική μνήμη. Αυτές που έχεις ήδη, πάς στις ρυθμίσεις εφαρμογών και τις μεταφέρεις μία μία, ή με το link2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις γνωμη γι αυτο?

http://www.geekbuying.com/item/ISA-A19Q-4-7inch-QHD-SHARP-Screen-MTK6589-Quad-Core--Smartphone-1GB-RAM-8-0MP-Camera-Android4-1-OS-with-3G-GPS-Black-314353.html

Πολυ καλη τιμη το εχει..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...