Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3gs MC-MB?

 

Και εγω θελω να περασω Custom αλλα εχω MC model και δεν εχω προχωρησει ακομα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω θελω να περασω Custom αλλα εχω MC model και δεν εχω προχωρησει ακομα.

 

εγώ με MC model είμαι και έκανα με snowbreeze 1.6.1 update+jb και μέχρι στιγμής το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ με το itunes να περάσω μερικά apps, ίσως επειδή δεν τα υποστιρίζει το ios 4? (btw sbsettings cydia κλπ δουλεύουν άψογα)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

εγώ με MC model είμαι και έκανα με snowbreeze 1.6.1 update+jb και μέχρι στιγμής το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ με το itunes να περάσω μερικά apps, ίσως επειδή δεν τα υποστιρίζει το ios 4? (btw sbsettings cydia κλπ δουλεύουν άψογα)

 

Κατεβασε το AppSync 4.0 απο Hackulo.us για να περνας σπασμενα apps με .ipa απο iTunes

Link to comment
Share on other sites

εγώ με MC model είμαι και έκανα με snowbreeze 1.6.1 update+jb και μέχρι στιγμής το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ με το itunes να περάσω μερικά apps, ίσως επειδή δεν τα υποστιρίζει το ios 4? (btw sbsettings cydia κλπ δουλεύουν άψογα)

 

Για ποιο iPhone μιλας?

Γιατι στο Snowbreeze λεει ξεκαθαρα οτι τα 3GS MC models δεν υποστηριζονται:blink:

iPhone 3GS (old bootrom, non MC model, not spirit jailbroken

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο iPhone μιλας?

Γιατι στο Snowbreeze λεει ξεκαθαρα οτι τα 3GS MC models δεν υποστηριζονται:blink:

iPhone 3GS (old bootrom, non MC model, not spirit jailbroken

 

3GS έχω, MC Model, δεν έψαξα καν τι bootrom... έκανα install και το ultrasn0w μέσα απο το cydia για να δουλέψει η sim. Μπορώ να πώ ότι έχω ένα jailbroken 3gs! μένει να βρώ γιατι δεν κάνουν sync τα app :wacko:

 

EDIT: κάναν sync!! Προσοχή, επειδή δεν έχω ιδέα αν είναι stable ακόμα,δεν προτείνω να το δοκιμάσετε! Εγώ πάντως τα κατάφερα απ'ότι φαίνεται!

Edited by mythoc
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

3GS έχω, MC Model, δεν έψαξα καν τι bootrom... έκανα install και το ultrasn0w μέσα απο το cydia για να δουλέψει η sim. Μπορώ να πώ ότι έχω ένα jailbroken 3gs! μένει να βρώ γιατι δεν κάνουν sync τα app :wacko:

 

Εκανες Install μεσα απο το Cydia to Appsync for OS 4.0?

Δηλαδη με το Snowbreeze εκανες τo Custom Firmware και απευθειας το φορτωσες στο iPhone?(ειχες την 3.1.Χ και προχωρησες απευθειας στο Jailbreak?)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανες Install μεσα απο το Cydia to Appsync for OS 4.0?

Δηλαδη με το Snowbreeze εκανες τo Custom Firmware και απευθειας το φορτωσες στο iPhone?(ειχες την 3.1.Χ και προχωρησες απευθειας στο Jailbreak?)

 

είχα 3.1.2 jailbroken με blackra1n, και κατευθείαν shift+restore το custom fw του snowbreeze.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Στο 3G (δεν γνωριζω για τα υπολοιπα) πλεον πρεπει να βαλεις μονος σου τα Cellular Data Network Settings.

 

Για το ιντερνετ σε vodafone ειναι τα εξης

 

Ιντερνετ (δουλευει κανονικα)

APN address: internet.vodafone.gr

Username : guest

Password : guest

 

MMS (δε το εχω τεσταρει )

APN address: mms.vodafone.gr

Username : user

Password : pass

Link to comment
Share on other sites

Στο 3G (δεν γνωριζω για τα υπολοιπα) πλεον πρεπει να βαλεις μονος σου τα Cellular Data Network Settings.

 

Για το ιντερνετ σε vodafone ειναι τα εξης

 

Ιντερνετ (δουλευει κανονικα)

APN address: internet.vodafone.gr

Username : guest

Password : guest

 

MMS (δε το εχω τεσταρει )

APN address: mms.vodafone.gr

Username : user

Password : pass

 

Εμένα δείχνει κανονικά στις ρυθμίσεις οτι υπαρχει μμσ αλλα οταν παω να στειλω δεν μου εμφανιζει να μπορω να στειλω...δεν ξερω τι γινετε...αν μπορει να το δοκιμασει και καποιος αλλος να ξερω αν ειναι γενικο το προβλημα η μονο σε μενα.

(Cosmote έχω)

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δε σου εχει επιλογη για να στειλεις Photo με MMS παρολο που μπορεις να βαλεις τις ρυθμισεις.... Πολυ καλο κολπο Apple!!! :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μετά από ένα μίνι ξενύχτι (από τις 3 έως και τις 7 το πρωί) το iPhone 3GS μου πέτυχε να γυρίσει στην 3.1.2, να ξανα γίνει jailbreak, να δημιουργηθεί ένα custom ipsw 4.0 και πλέον να τρέχω τη 4.0 jailbroken.

 

Υ.γ. Sygic Aura: δυστυχώς δεν τρέχει σωστά στην 4.0. Άντε να ενημερωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κοπος για το τιποτα σχεδον φιλε μου. Ακομα ουτε κι εμεις περασαμε το jb. Τώρα να ρωτησω αν μπορω πανω στην οθονη με το σημα και την ωρα μπορω να εμφανισω ημερομηνια γιατι δεν ειδα πουθενα καποια ρυθμιση, επισης που μπορω να βρω rngtones εκτος απο τις εφαρμογες του app store?

Εχω βρει ηχους .wav αλλα με το itunes 9.2 στη καρτελα ringtones δεν μπορω να επιλεξω selected folder για να συγχρονισω το ηδη ετοιμο φκαελλο....

Edited by serfistas1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ κοπος για το τιποτα σχεδον φιλε μου. Ακομα ουτε κι εμεις περασαμε το jb. Τώρα να ρωτησω αν μπορω πανω στην οθονη με το σημα και την ωρα μπορω να εμφανισω ημερομηνια γιατι δεν ειδα πουθενα καποια ρυθμιση, επισης που μπορω να βρω rngtones εκτος απο τις εφαρμογες του app store?

Εχω βρει ηχους .wav αλλα με το itunes 9.2 στη καρτελα ringtones δεν μπορω να επιλεξω selected folder για να συγχρονισω το ηδη ετοιμο φκαελλο....

φιλε γιαννη χωρις j/b δεν μπορεις να κανει απολυτως τι[οτα απο αυτα που περιγραφεις. κοπος υπαρχει εαν δεν εισαι εξοικειωμενος με το αθλημα...:)

 

οσο αφορα στον προηγουμενο φιλο εγω ειμαι με ios4 custom και με το cydia και γενικοτερα το j/b δεν εχω κανενα προβλημα εδω και 2-3 βδομαδες...:blink:

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια εχς το iphone to 3gs εβαλα το ios4 κ δεν εχει 5χ ζοομ στην καμερα.........

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια εχς το iphone to 3gs εβαλα το ios4 κ δεν εχει 5χ ζοομ στην καμερα.........

 

Όταν ανοίξεις το πρόγραμμα για να βγάλεις φωτογραφία πάτα επάνω στην οθόνη και θα σου βγάλει μια μπάρα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις zoom πατάς μια φορά πάνω στην οθόνη όσο λειτουργεί η κάμερα και σου εμφανίζει το zoom.

Παιδιά να ρωτήσω εγώ τώρα κάτι; έκανα την αναβάθμιση σε 3gs άσπαστο και μετά σταμάτησε να μου δουλεύει το navigon! Χτες που πήγα να το χρησιμοποιήσω όταν άνοιγε μου έβγαζε ένα παράθυρο που έλεγε EUQ109 και μετά μου είχε χάσει όλα τα αγαπημένα και τα πρόσφατα και όταν πήγαινα να του εισάγω διεύθυνση δεν έβρισκε καμία πόλη ώστε να συνεχίσω και στην οδό. Ξέρεις κανείς τι φταίει και τι μπορώ να κάνω?

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις zoom πατάς μια φορά πάνω στην οθόνη όσο λειτουργεί η κάμερα και σου εμφανίζει το zoom.

Παιδιά να ρωτήσω εγώ τώρα κάτι; έκανα την αναβάθμιση σε 3gs άσπαστο και μετά σταμάτησε να μου δουλεύει το navigon! Χτες που πήγα να το χρησιμοποιήσω όταν άνοιγε μου έβγαζε ένα παράθυρο που έλεγε EUQ109 και μετά μου είχε χάσει όλα τα αγαπημένα και τα πρόσφατα και όταν πήγαινα να του εισάγω διεύθυνση δεν έβρισκε καμία πόλη ώστε να συνεχίσω και στην οδό. Ξέρεις κανείς τι φταίει και τι μπορώ να κάνω?

 

Και σε μένα δείχνει μόνο γράμματα, θα περιμένουμε αναβάθμιση:)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κοπος για το τιποτα σχεδον φιλε μου. Ακομα ουτε κι εμεις περασαμε το jb. Τώρα να ρωτησω αν μπορω πανω στην οθονη με το σημα και την ωρα μπορω να εμφανισω ημερομηνια γιατι δεν ειδα πουθενα καποια ρυθμιση, επισης που μπορω να βρω rngtones εκτος απο τις εφαρμογες του app store?

Εχω βρει ηχους .wav αλλα με το itunes 9.2 στη καρτελα ringtones δεν μπορω να επιλεξω selected folder για να συγχρονισω το ηδη ετοιμο φκαελλο....

 

Για ringtones κοιτα στο http://www.audiko.net.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αν και την σελιδα την γνωριζα, αλλα δεν ξερω πως μπορω να περασω τους ηχους μεσα απο το itunes....απο εκει και περα μαλλον πρεπει να δοκιμασω καποια στιγμη μηπως το περασω με αλλο τροπο...αν ξερει καποιος...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε τον ηχο και απλα κανε διπλο κλικ,περναει μονο του στο Itunes!Καπου εχει μια επιλογη για να φαινεται ο φακελος ringtones,επελεξε τον και κανε sync!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μια ερωτηση να κανω, εχω την 4 σε μη jb 3gs αν κανω restore μου βγαζει επιλογη "set up as new";
Link to comment
Share on other sites

Ναι,μολις τελειωσει το restore.

 

και μπορω να περασω τις εφαρμογες μου τραγουδια, βιντεο κτλ που ειχα, βασικα θελω να κανω restore για να καθαρισει απο την προηγουμενη version, γιατι οταν φορτωσα την 4 επανεφερα αρχεια και ρυθμησεις απο back up, με το restore γινετε αυτο;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

και μπορω να περασω τις εφαρμογες μου τραγουδια, βιντεο κτλ που ειχα, βασικα θελω να κανω restore για να καθαρισει απο την προηγουμενη version, γιατι οταν φορτωσα την 4 επανεφερα αρχεια και ρυθμησεις απο back up, με το restore γινετε αυτο;

Ευχαριστω.

 

Ναι γίνεται!Χάνεις ομως μυνήματα, σημειώσεις κ.α.

Οι εφαρμογές κτλ επαναφέρονται κανονικά.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται!Χάνεις ομως μυνήματα, σημειώσεις κ.α.

Οι εφαρμογές κτλ επαναφέρονται κανονικά.

 

Ευχαριστω πολύ :thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...