Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κάπου διαθέσιμο οδηγό για downgrade από 4.0 σε 3.1.2; Unfortunately, θα χρειαστώ το jailbreak για να περάσω ένα GPS για επικείμενό μου ταξίδι

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος με εγκατεστημένη την iOS 4 μήπως μπορεί να μου πει αν όταν εχεις κλειδωμένο το τηλ. και δεχτείς μια κλήση και απαντήσεις, αργότερα όταν ξεκλειδώσεις το τηλ. αν σου πετάει ακομα τις πρόσφατες κλήσεις?

Πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ... :p

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάπου διαθέσιμο οδηγό για downgrade από 4.0 σε 3.1.2; Unfortunately, θα χρειαστώ το jailbreak για να περάσω ένα GPS για επικείμενό μου ταξίδι

 

:rolleyes:

 

http://www.addictivetips.com/mobile/downgrade-iphone-3g-3gs-from-ios-4-to-3-1-2/

 

Αυτό βρήκα με τον googli :p

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Το αρχειάκι που έχει στο φάκελο του iTunes, λέγεται Τmobile_gr.ipcc Με ημ/νία δημιουργίας 23/06. Μήπως αν το σβήσω μου βρεί το σωστό ή μήπως αν κάποιος άλλος μου στείλει το δικό του μπορέσω και ξαναενεργοποιήσω τα μμς;

 

Καλημέρα,

 

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με Cosmote? Επίσης όταν κάνω κλήση μου λέει Call Forward Active. Μήπως αν κάνω restore θα του περάσει; Αλλιώς μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει τα Carrier Settings του;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Υπάρχουν μήπως κάπου όλες οι βελτιώσεις και τα καινούρια χαρακτηριστικά τις ος4 μόνο για το 3g μαζεμένα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Υπάρχουν μήπως κάπου όλες οι βελτιώσεις και τα καινούρια χαρακτηριστικά τις ος4 μόνο για το 3g μαζεμένα;

 

http://www.engadget.com/2010/06/21/iphone-3g-ios-4-and-you-whats-missing-spoiler-multitaski/

Just me...
Link to comment
Share on other sites

 

Διαβάζοντας τα σχόλια, ο συγκεκριμένος τρόπος είναι... μάλλον ανεπιτυχής για την πλειοψηφία όσων τον δοκίμασαν. Ως εκ τούτου, και με δεδομένου πως αύριο πρωί θα χρειστώ GPS, υπάρχει κάποια πιθανότητα να μπορέσω να κάνω downgrade στην 3.1.2 (στο Cydia είχα σημειωμένα τα SHSH).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

εχω 3μερες που περασα το update σε 3g

και μου φαινεται η μπαταρια σαν να πεφτει

πιο γρηγορα.το εχετε παρατηρησει η ειναι η ιδεα μου??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπερα!!

εχω 3μερες που περασα το update σε 3g

και μου φαινεται η μπαταρια σαν να πεφτει

πιο γρηγορα.το εχετε παρατηρησει η ειναι η ιδεα μου??

προσωπικα δεν εχω δει καμμια διαφορα,ουτε καλυτερα ουτε χειροτερα:O
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 3G δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Ίδια μου φαίνεται όπως και πριν (ίσως και λίγο καλύτερη λόγο έλλειψης του j/b). Μέχρι πριν λίγη ώρα που έσβησε τελείως από μπαταρία στις ρυθμίσεις έγραφε περίπου 6 ώρες χρήση και 1 μέρα αναμονή (βέβαια προηγήθηκε μια ενδιάμεση φόρτιση διάρκειας 5-10 λεπτών μέσω usb, χθες).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γειας σε ολουσ επειδη εχω διαβασει 4 φορες ολες τις σελιδες του θεματος μπορει καποιος να βοηθησει ...

εχω iphone 3.1.2 jb με Blackra1n αν κανω αναβαθμιση στην ios 4 θα χασω τα προγραμματα μου κ το jb

Link to comment
Share on other sites

γειας σε ολουσ επειδη εχω διαβασει 4 φορες ολες τις σελιδες του θεματος μπορει καποιος να βοηθησει ...

εχω iphone 3.1.2 jb με Blackra1n αν κανω αναβαθμιση στην ios 4 θα χασω τα προγραμματα μου κ το jb

Προτείνεται επειδή έχεις j/b, να κάνεις Restore και Set up as new device ώστε να έχεις καθαρή συσκευή χωρίς κατάλοιπα από προηγούμενα j/b. Συνεπώς, χάνεις το j/b αλλά μπορείς να σώσεις επαφές, φωτό και εφαρμογές στο iTunes κάνοντας Sync.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω... εβαλα την 4 αλλα επειδη σχεδον οσα προγραμματα μαρεσουν δεν τρεχουν , οπως mxtube, ibluenova κλπ, θελω να γυρισω στην 3.1.2, γινεται αυτο? υπαρχει καποιος οδηγος? ευχαρηστω πολυ
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

εχω 3μερες που περασα το update σε 3g

και μου φαινεται η μπαταρια σαν να πεφτει

πιο γρηγορα.το εχετε παρατηρησει η ειναι η ιδεα μου??

Τραγικο το ios 4 η μπαταρια πεθαινει σε μιση μερα!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο το ios 4 η μπαταρια πεθαινει σε μιση μερα!!!

 

Έχεις κάνει jb?

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο το ios 4 η μπαταρια πεθαινει σε μιση μερα!!!

 

Μήπως έχεις κάποια εφαρμογή "περίεργη"; Εγώ έχω την ίδια και ίσως λίγο καλύτερη κατανάλωση ενέργειας.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με Cosmote? Επίσης όταν κάνω κλήση μου λέει Call Forward Active. Μήπως αν κάνω restore θα του περάσει; Αλλιώς μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει τα Carrier Settings του;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Και σε vodafone το βγαζει... Δε νομιζω οτι ειναι προβλημα.

 

Edit: Δεν κανει forward, απλα βγαζει αυτο το μηνυμα χωρις λογο ( το τεσταρα! )

 

Επισης δεν μπορεσα να το αφαιρεσω με edit στα plist του φορεα.

Edited by djalexb
Link to comment
Share on other sites

Τραγικο το ios 4 η μπαταρια πεθαινει σε μιση μερα!!!

 

Άλλαξες τις ενεργοβόρες ρυθμίσεις της συσκευής,σύμφωνα με τις προτιμήσεις σου?

 

Διότι μετα την αναβάθμιση όλες επανέρχονται στις εργοστασιακές τους τιμές.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τραγικο το ios 4 η μπαταρια πεθαινει σε μιση μερα!!!

Μήπως δουλεύεις πολύ με το wi-fi σου;

Να υπενθυμίσω ότι όταν το κλειδώνεις, δεν απενεργοποιείται πλεόν το wi-fi μέχρι να το ξεκλειδώσεις αλλά παραμένει μονίμως ανοιχτό! ;)

Γι' αυτό ίσως να βλέπεις την αυτονομία σου τόσο πεσμένη.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ios4.

Και μια ερώτηση:υπάρχει κανένας τρόπος για να ενεργοποιουμε το wifi από την home screen και να μην μπαίνουμε στης ρυθμίσεις ;

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με μπαταρια και εγω με το OS4 . . . χωρις καμια εφαρμογη στο backround.... καμια λυση ? τα settings τα εχω τσεκάρει για καλυτερη αυτονομία...
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς checkάρετε στα settings του iPhone; :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε ενεργοποιηση δεδομενων που ηδη το εφαρμοζω κατα κορον δεν εχω παρατηρησει προβληματα με την μπαταρια και αντιθετα θα ελεγα οτι ειναι μια χαρα....παιδια μπορειτε να μου πειτε εφαρμογη απ οτο app store για να λαμβανω ειδοποιησεις οταν στελνω μηνυματα? Το αναφερω γιατι προς το παρον το κινητο με την 4.0 δεν ειναι jb...
Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε ενεργοποιηση δεδομενων που ηδη το εφαρμοζω κατα κορον δεν εχω παρατηρησει προβληματα με την μπαταρια και αντιθετα θα ελεγα οτι ειναι μια χαρα....παιδια μπορειτε να μου πειτε εφαρμογη απ οτο app store για να λαμβανω ειδοποιησεις οταν στελνω μηνυματα? Το αναφερω γιατι προς το παρον το κινητο με την 4.0 δεν ειναι jb...

Τι εννοεις ? να την ενεγροποιησουμε η οχι ??? αν και δεν ειδα καμια ιδιαιτερη καταναλωση ...

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει jb?

Οχι ποτε δεν εχω κανει jb...ουτε 3g ανοιγω!!

 

Μήπως δουλεύεις πολύ με το wi-fi σου;

Να υπενθυμίσω ότι όταν το κλειδώνεις, δεν απενεργοποιείται πλεόν το wi-fi μέχρι να το ξεκλειδώσεις αλλά παραμένει μονίμως ανοιχτό! ;)

Γι' αυτό ίσως να βλέπεις την αυτονομία σου τόσο πεσμένη.

Οχι ρε παιδια τα ξερω αυτα... Την φωτεινοτητα την εχω βαλει πιο κατω απο το μισο,εχω κλησει τοποθεσιες και δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει πεσει ετσι. Βεβαια δεν εκανα restore αλλα update

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...