Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά από μπαταρία πως σας πάει με την καινούργια έκδοσή; νομίζω πως είναι ποιο ενεργοβόρο.

 

σίγουρα με το multitask..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παντως το βλεπω καλυτερα σε σχεση με πριν που ειχα την 3.1.3 jb...
Link to comment
Share on other sites

σπερες..ετοιμαζομαι και γω να περασω την καινουρια εκδοση σε 3g

 

εχω μια ερωτηση..οταν κανω συγχονισμο μεσω itunes...σιγουρα περνιουνται ολα τα σμσ και ολες οι επαφες μεσα σε καποιο φακελο?που μπορω να το ελεγξω αυτο?και πως μπορω να τα περασω ξανα?

 

ευχαριστω πολυ

 

 

κριμα να μην υπαρχει καποιο απλο προγραμμα να τα βλεπω οπως θελω...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλο βραδυ σε ολους. Πηγα να κανω το update και εφαγα error 37! Μου φτανει εως το restoring firmware και μου το πεταει! το τηλεφωνο ειναι bricked πλεον! Ξερει κανει να μου πει τι να κανω? Εχω κανει restart imac και το εχω δοκιμασει 10 φορες ως τωρα και κολλαει παντα εκει. Ειχα προλαβει να κανω backup παντως αλαλ επειδη ειναι brick δεν μπορω καν να επιλεξω restore σε προηγουμενο backup! Μπορει να βοηθησει κανεις? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει άμα κάποιος το είχε κάνει Jailbreak με το Spirit, αφού έκανε Restore + Set up as new device? :X

 

To PwnageTool χρησιμεύει στην δημιουργία custom firmware. Δηλαδή, να είσαι στην 3.1.2 και να πας σε 4.0 με την custom. Τώρα, συγκεκριμένα δεν γνωρίζω γιατί αλλά για να το λένε αυτοί κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από μπαταρία πως σας πάει με την καινούργια έκδοσή; νομίζω πως είναι ποιο ενεργοβόρο.

 

Νομίζω πως θα συμφωνήσω προς το παρόν, τουλάχιστον με βάση τα δεδομένα που έχω από την μονοήμερη χρήση της συσκευής. Ακούγεται πως αυτό ίσως να οφείλεται στην μη-απενεργοποίηση του wifi όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη. :(

 

Καλο βραδυ σε ολους. Πηγα να κανω το update και εφαγα error 37! Μου φτανει εως το restoring firmware και μου το πεταει! το τηλεφωνο ειναι bricked πλεον! Ξερει κανει να μου πει τι να κανω? Εχω κανει restart imac και το εχω δοκιμασει 10 φορες ως τωρα και κολλαει παντα εκει. Ειχα προλαβει να κανω backup παντως αλαλ επειδη ειναι brick δεν μπορω καν να επιλεξω restore σε προηγουμενο backup! Μπορει να βοηθησει κανεις? Ευχαριστω!

 

Μήπως έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή wifi sync στον Mac?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα συμφωνήσω προς το παρόν, τουλάχιστον με βάση τα δεδομένα που έχω από την μονοήμερη χρήση της συσκευής. Ακούγεται πως αυτό ίσως να οφείλεται στην μη-απενεργοποίηση του wifi όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη. :(

 

 

 

Μήπως έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή wifi sync στον Mac?

 

πως το βλεπω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

πως το βλεπω αυτο?

 

Λογικά εάν την είχες εγκατεστημένη θα το ήξερες. Πραγματοποιεί στην ουσία ασύρματο συγχρονισμό της συσκευής με το iTunes. Σε κάθε περίπτωση βρίσκεται στο menu bar πάνω δεξιά στην οθόνη. Επίσης εάν συνεχίζεις να λαμβάνεις το ίδιο σφάλμα δοκίμασε να συνδέσεις το iPhone με άλλη USB θύρα στον υπολογιστή.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

DjArte, πώς μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου με PM; :-/

Όντας moderator και να μη δέχεσαι PMs δεν είναι και τόσο σωστό κατά τη γνώμη μου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα με το multitask..

 

Σε iphone 3g και multitasking (jailbroken) η μπαταρία προς το παρόν μου φαίνεται η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

εκανα restore πριν αναβαθμισω και μου λεει οτι ειναι κλειδωμενη η sim και slide for emergency...

τι εγινε?

 

τελικα ανοιξε.. μαλλον εκανε restore k update mazi... τωρα εχει την 4.0. να κανω set up as new η να κανω restore απο backup? αναποδα μου εγιναν.....

Edited by platon_153
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα επρεπε να κανει ενεργοποιηση μετα το restore φιλε platon,την περασαμε σε 3g του ξαδερφου μου j/b multitasking κτλ αλλα σερνεται κανονικα ελεγα να την περασω και στο gs μου αλλα ξενερωσα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα με το multitask..

 

Νομίζω πως θα συμφωνήσω προς το παρόν, τουλάχιστον με βάση τα δεδομένα που έχω από την μονοήμερη χρήση της συσκευής. Ακούγεται πως αυτό ίσως να οφείλεται στην μη-απενεργοποίηση του wifi όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη. :(

 

θα προτιμούσα να είχα τι δυνατότητα απενεργοποίησης του multitask προς εξοικονόμηση ενέργειας. όσον αφορά το wifi φαντάζομαι πως αυτό θα διορθωθεί. γενικά πάντως αυτό που εμένα με έχει βολέψει τρομερά είναι οι φάκελοι καθώς έτσι μπορώ να διαχειρίζομαι πολύ καλύτερα τις επιφάνειες εργασίας.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εάν την είχες εγκατεστημένη θα το ήξερες. Πραγματοποιεί στην ουσία ασύρματο συγχρονισμό της συσκευής με το iTunes. Σε κάθε περίπτωση βρίσκεται στο menu bar πάνω δεξιά στην οθόνη. Επίσης εάν συνεχίζεις να λαμβάνεις το ίδιο σφάλμα δοκίμασε να συνδέσεις το iPhone με άλλη USB θύρα στον υπολογιστή.

 

καλημερα... το δοκιμασα αυτο αλλα τιποτα... δοκιμασα επισης να ξανακατεβασω την 4.0 ipsw και παλι κολλαει στο ιδιο σημειο... κατεβασα και την 3.1.3 αλλα την αντικαθιστα αυτοματα με την 4.0 και παλι τιποτα. θα δοκιμασω απο το μακ της δουλειας μου σημερα μπας και κανει απλο jailbreak και μετα ερθω σπιτι και κανω restore from backup. το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να κανω ενα restore from previous backups και μαλλον εχει κολλησει καπου...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω το ios4 σε 3gs και κολλάει συνέχεια στο restore. Μερικές φορές απλά φτάνει σε ενα σημείο και δεν συνεχίζει και μερικές φορές βγάζει error 14.

Επιχείρησα να βάλω το τηλέφωνο σε DFU mode αλλά δεν τα καταφέρνω, κάνει συνεχώς επανεκκίνηση και μπαίνει σε recovery mode.

Εχει κανείς να προτείνει κατι;

Αν δεν τα καταφέρω θα ήθελα να το πάω σε κάποιον τεχνικό να το φτιάξει, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία που κάνει τέτοιες εργασίες και που είναι;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες την αναβάθμιση, επιτυχώς (πιστεύω).

 

Μια ερώτηση έχω (αφορά iOS4 σε μη-jailbroken συσκευές). Πόσα (default) wallpapers σας έδωσε μετά την αναβάθμιση;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα Jailbreak με RedSn0w σε iPhone 3G 8G μετά από αναβάθμιση σε iOS4,γνωρίζεικανείς να πει τα repo που μετά εγκαθιστώ είναι τα ίδια με της 3.1.3;γιατί κατεβάζοντας τα ίδια repo με της 3.1.3 δεν μου ανοίγουν.

Και επίσης παρατηρώ γενικά πως το τηλέφωνο κολλάει π.χ.για να περάσει από μια εφαρμογή σε άλλη,που πριν δεν κολλούσε.

Παίδες καμιά γνώμη;

 

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα ίσως πιο σταθερό;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,δεν είναι chatroom!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα ίσως πιο σταθερό;

Αν έχεις Mac, δοκίμασε με το Pwnage Tool για iOS 4.0 ;) . Αν παίζεις με PC, απλά περιμένεις λιγάκι ακόμα...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Mac, δοκίμασε με το Pwnage Tool για iOS 4.0 ;) . Αν παίζεις με PC, απλά περιμένεις λιγάκι ακόμα...

 

Καλημέρα! Και εγώ έκανα jailbreak με το redsnow αλλά οι περισσότερες εφαρμογές του cydia δεν τρέχουν.. Να δοκιμάσω με pwnage tool??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω restore την συσκευή μου, χωρίς όμως να μου ρίξει το τελευταίο backup που είχε πάρει. Πώς την λέμε αυτή ? Καθαρή εγκατάσταση? Anyway...Η απορία μου είναι η εξής :

 

Στην περίπτωση που κάνω καθαρό restore δηλ.χωρίς να μου ρίξει το backup που είχε πάρει, θα μου ρίξει όλα τα προγράμματα, τα contacts, τα songs, τα emails και ότι άλλο είχα στο itunes στην συσκευή μου αυτόματα? ή πρέπει να τα ρίξω όλα εγώ manually ενα-ενα?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και εγώ έκανα jailbreak με το redsnow αλλά οι περισσότερες εφαρμογές του cydia δεν τρέχουν.. Να δοκιμάσω με pwnage tool??

Στη θέση σου, θα έκανα restore σε 4.0 και εκ νέου προσπάθεια jb με το pwnage... και βλέπεις πώς πάει... :happy:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου, θα έκανα restore σε 4.0 και εκ νέου προσπάθεια jb με το pwnage... και βλέπεις πώς πάει... :happy:

 

:wacko: Και πάνω που τα πέρασα όλα αντε πάλι restore.... Τhank you!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,

 

Θα ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση .

Το τηλεφωνακι μου (3G) του εκανα αναβαθμιση .

Μου εχει λοιπον εναν φακελλο που λεει Utilities και βαζω εφαρμογες μεσα .

Εναν τετοιο φακελλο θα εχω ή μπορω να δημιουργησω και μονος καποιον αλλο και να τον ονομασω π.χ. Games

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια μεγαλη βλακεια. Εχω απο φιλο- το ειχε παρει απο Αμερικη- το 3G με 3.0.1 jailbreak ελληνικα και επειδη δεν ειχα τι να κανω του εκανα αναβαθμιση στην 4.0 αλλα κλειδωσε και τωρα δεν γινεται τιποτα καθως δεν δεχεται καρτα και το itunes δεν το ξεκλειδωνει. Ξερει κανενας φιλος τι να κανω και που μπορει να με βοηθησει να το φτιαξει γιατι θα ειναι αχρηστο? Μεσα ευτυχως ειχε το cydia αλλα η backbase δεν ξερω αν ειναι περασμενη....τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...